Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból podczas kopnięć


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Ból podczas kopnięć
Witam :D nie znalazlem o tym tematu wiec pisze.Jak by jednak był to prosil bym o adres :? Od 2 lat trenuje Shotokan Karate.Mam 16 lat 193 cm wzrostu i waze koło 80 kg.Wczesniej nie mialem takich problemów ale ostatnio zaczynam czuć okropny ból podczas kopniec szczególnie przy kopnieciach mawashi geri czy ura mawashi choc przy innych ten bol nadal jest :roll:
ból polega na tym ze cholernie "rwą" mnie miesnie przy biodrach jak chce wysoko kopnac.Tak samo nie moge zrobic dosyc duzego rozkroku i sie wyprostowac bo strasznie mnie rwa te miesnie przy kroku.Teraz pytanie:Czy ktos z was mial taki problem i jak z nim walczyc ??
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
Ja chyba mialem tylko troche mniej powazny... znaczy sie nie az tak mnie bolalo zeby nawet przy kroku mnie bolalo... po pierwsze idz do lekarza... po drugie zrob przerwe w treningach zanim zrobisz sobie cos powaznego i bedziesz musial z nich zrezygnowac... prawdopodobnie masz nadciagniety lub naderwany jakis przyczep...
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
sensei mi mowil ze to dlatego ze jestem wysoki :-) mhm....za tydzien mam oboz 2 tyg :D jakos przezyje....
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
ale do lekarza isc trzeba!!!!!!!! to nie zarty,
  • 0

budo_milkycat
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
zrob tak, codziennie poswiec 20min na rozciaganie i tak do skutku
mi pomoglo, gdzies po miesiacu :D
kurcze teraz mialem 3 miesieczna przerwe boje sie ze ja wroce znow bedzie to samo :?
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć

sensei mi mowil ze to dlatego ze jestem wysoki :-) mhm....za tydzien mam oboz 2 tyg :D jakos przezyje....

8O to jak ktos jest wysoki to ma takie problemy , a niski nie ma :? jak trenowales intensywnie przez te 2 lata to radze odpoczynek po podczas treningu powstaja mikrouszkodzenia ktore najprawdopodobniej nie sa zaleczone i do konca zregenerowane...przerwa 2 tyg i powinno byc si, jak nic nie da to lekarz CI tylko pomoze...o ile pomoze wogole ;)
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
do jakiego lekarza mam sie zgłosic ??
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
sportowego, on Ci poradzi najlepiej ;)
  • 0

budo_matgaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 226 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Poznania

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
Najprawdopodobniej mięśnie są przetrenowane i wymagają regeneracji, może masz jakieś zakwasy?

Ale do lekarza mógłbyś wpaść.
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
dzieki :D po obozie na pewno podskocze do pana doktora
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
miałem taki problem na tkd, czasem po słabej rozgrzewce każdy kopniak to była dla mnie męka. Wpoiłem sobie jednak dobry sposób na rozciąganie (nie wiem, czy nie szkodliwy, więc nie traktujcie go jako porady). Po 10 minutowej rozgrzewce po prostu ustawiam odliczanie czasu na 3 min i kładę na szafkę jedną nogę, potem drugą, potem wszystko od nowa tylko bokiem nogi, następnie tyłem, zmieniamy wysokość szafki, ew. dodajemy jakieś encyklopedie do tej i wszystko powtarzamy, na końcu minutka w szpagacie i po minutce w szpagacie z wykręceniem biodra w prawo i lewo.

Już po tygodniu moje nogi przywykły i mogę machać nimi w powietrzu, praktycznie nie odczuwając, że w ogóle czerpie to ze mnie jakiś większy wysiłek. Co lepsze, nie trenowałem już miesiąc (obecna praca w biurze pochłania cały mój czas, po powrocie z niej jedyne na co mam siłę, to obiad, sen i parę godzin spędzone z miśkiem), a poziom rozciągnięcia mam nadal ten sam.
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
czytajac to co napisales az zabolały mnie nogi...... :D to bedzie bardzo ciezkie ale spróbuje
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
Poprostu jestes przetrenowany :wink: nie jestem pewien czy tak naprawde bola Cie miesnie przy biodrach czy same stawy, moze masz zapalenie stawow badz miesni. Lekarz pomoze tylko wybierz dobrego a nie konowala ktory poradzi zmienic sport :wink:
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
A czujesz czasami takie chrupanie w biodrach przy kopaniu??

ja mam ten sam problem i praktycznie ciagnie sie ze mna od listopada zeszlego roku :(
poszedlem do lekarza sportowego, nie zalecil mi przerwy w treningach, ale powiedzial zebym nie robil intensywnego rozciagania i staral sie nie kopac wysoko (czyt. na glowe), zapisal mi tez takie tabletki Diclac chyba sie nazywaly czy Diclofen? nie pamietam w kazdym badz razie gówno to dalo czuje bol do dzis, mimo, ze stosowalem sie do zalecen. Kiedy dobrze sie rozgrzeje bol nie jest mocny. Sprobuje lekko rozciagac te sciegna.

I tak nie boli tak bardzo jak wtedy, wtedy przy kopnięciu czulem takie chrupnięcie i przeszywający ból w momencie chrupnięcia :evil:
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć

ból polega na tym ze cholernie "rwą" mnie miesnie przy biodrach jak chce wysoko kopnac.Tak samo nie moge zrobic dosyc duzego rozkroku i sie wyprostowac bo strasznie mnie rwa te miesnie przy kroku.Teraz pytanie:Czy ktos z was mial taki problem i jak z nim walczyc ??


Tu jest metoda. W pochyleniu do przodu robisz większy rozkrok, prawda? Zastosuj to przy mawashi geri - nie możesz odchylać się w bok czy do tyłu, ale w bok ku przodowi owszem. To nie ja wymyśliłem, lecz starzy mistrzowie shotokanu.
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
tzn. ze przy kopaniu mawashi musze tułów pochylic do przodu?? To sa raczej miesnie a chrupniec nie czuje....no moze czasami :-)
  • 0

budo_evans
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć
dobra dam sobie 2 tyg luzu na nogi....mam nadzieje ze to cos da
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ból podczas kopnięć

To sa raczej miesnie a chrupniec nie czuje....no moze czasami :-)


To sa sciegna. Chrupniecia to normalna rzecz.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024