Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zrobić skoczność w SW?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak zrobić skoczność w SW?
W sumie pytanie zawarte jest w temacie. Zbliżają się wakacje, sporo wolnego czasu więc chciałbym trochę potrenować. Czy programy przeznaczone dla koszykarzy, siatkarzy jak Super Dunks II przydadzą się do wykonywania kopnięć z wyskoku itp? Może ktoś już przeprowadzał taki trening? Jakie dały efekty? Jeśli ktoś wie coś na ten temat zapraszam do dyskusji :D

Pozdro
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Odnośnie tych programow treningowych co podałeś, to nie przystępuj do nich bez przygotowania siłowego ( czyli minimum 4 miesiace na siłowni na nogi ). Te programy sa zabójcze dla kolan i jak mięsnie nie beda przygotowane to juz sie nie poskacze wogole. A co do tego czy pomoga one w wykonywaniu kopniec w powietrzu, to ciezko chyba stwierdzic napewno wyzej bedziesz skakac i jak masz dobra technike to bedzie ci sie łatwiej kopac.
pozdro
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Hmmm poprawa skocznosci... Moze dobrym rozwiazaniem byloby noszenie jakis czas obciaznikow na nogi... Chodzi mi o takie 1kg przyczepiane na kostke rzepami...
  • 0

budo_sir_francuz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mroczne zakątki Rio de Janeiro
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Odnosnie tego Super Dunks II to sam swego czasu prowadzilem taki trening ale jak dowiedzialem sie, że wiele nieprzygotowanych do tego rodzaju treningow osób zostaje kalekami to sobie odpusciłem.

Jeżeli jednak chcesz zacząc trening to postępuj tak jak napisał m@ciek, min 4 miechy na siłce bo mozesz pozniej załować.
  • 0

budo_kacperr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Peco i Super DunksII/III
Na pewno oprócz skoczności poprawią ci sprint i siłę kopnięcia,ale te treningi strasznie niszczą kolana nawet osobom przygotowanym. Lepiej wybrać sobie 2 poszczególne ćwiczenia z tych trening i dołączyć je do biegania i skakanki,a cały trening zrobić dużo lżejszym dla stawów i powiedzmy 2 dłuższym niż w tych programach(treningowych).
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Więc jednak sobie SD odpuszcze bo i tak z moimi kolanami nie jest najlepiej :?
  • 0

budo_rolnikzz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TM/Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Trenowalem bieganie, plywanie, ogolnorozwojowe rzeczy plus silownia i SD rozwalil mi kolana bardzo..zrobilem SD2 i SD3... nie polecam.. ale jest program na wyskok.. nazywa sie Jump Soles... cwiczy go 50 z And1 Team.. slyszalem od czlowieka ,ktory jest trenerem zawodowych biegaczy (sprinterow) ,ze dobry jest. Ja bym Ci mimo to proponowal znalezc w Lodzi (bo chyba z tad jestes) miejsce gdzie mozna poskakac na batucie ... np dom kultury "Tecza" czy jakos tak.... gdzies w strone Ronda lotnikow to jest. Z tego co wiem to dobrze dziala na wyskok.... oczywiscie mozesz biegac tak na wzor parkour'owcow... tylko zamiast skakac po budynkach (zeby sobie kontuzji nie zrobic) podczas biegu skacz przez doniczki i murki... no i of koz skakanka :-) pozdrawiam.
  • 0

budo_skylark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Jeśli zwracałaś się do mnie do niestety nie jestem z Łodzi :wink: Ale do rad sie postaram zastosować. W sumie wychodzi na to, że by dobrzes skakać trzeba... skakać, skakać i jeszcze raz skakać :) Wszak trening czyni mistrza.

Pozdro
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zrobić skoczność w SW?
Ja trenowalem kiedys SD2 i efekty byly bardzo zadowalające i widoczne po stosunkowo krotkim czasie. Jednak, jak to ktos juz tu pisał, jest zabujczy dla kolan. Mysle jednak, ze kazdy moze go trenowac pod warunkiem, ze zawsze przed treningie pozadnie sie rozgrzeje i nie bedzie sie specjalnie forsował. Co do obciązników to zdecydowanie nie polecam. Zniszczysz sobie przez nie stawy. Poza tym są nie wygodne i nie przynoszą takich efektow jakich się oczekuje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024