Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai - Wady i Zalety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_kunah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słubice (Woj. Lubuskie)

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Witam. Mam takie pytanie - jak rozgrywane są turnieje muay thai? Bo jako osoba postronna byłbym skłonny pomyśleć, że jest to troche nierozsądne walczyć bez kasków i takich tam, w końcu uderza się tam nie tylko pięściami i stopami, ale również łokciami i kolanami. A goła twarz po zamienieniu kilku słów z gołym łokciem chyba zbyt zachęcająco wyglądać nie będzie, a już szczególnie po zetknięciu z kolanem... Może to troszkę offtopic, jeśli tak to prosze o wybaczenie :]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
jesli chodzi o zawodowcow to maja oni jedynie rekawice i szczeki...amatorzy walcza w kaskach takich jak do boksu, maja takze ochraniacz na korpus, szczeka i chyba na piszczele chociaz to juz pewnie jak kto woli ;)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Aha i jeszcze jedno to Temat o wadach i zaletach muay thai a nie o przezwiskach ludzi ktorzy sie nie znaja na sportach walki. PISZCIE O MUAY THAI

kurcze czlowieku sam zaczoles temat o wyzwiskach jakichs...wez sie ogarnij
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
ja sie nie ogarniam
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
dobra brak mi slow do Ciebie :cry:
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
tej nie wiem o co Ci chodzi ale pisz o Muay Thai a nie takie teksty jak "brak mi.......". Jak masz
jakis problem do mnie to wiadomosc prywatna!!!!!!!!!!
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Zalety:
IMHO Dużo technik. Jeśli masz się bić w dystansie, to użyjesz np. prostych, "zamachowych", fronta, lowkicka, jeśli masz bliższy dystans/klincz to wchodzą sierpy, łokcie, kolana, do tego są obalenia.
Klincz to chyba najmocniejsza strona MT. Powiem nawet, że jeden ze znaków rozpoznawczych :wink: . Poza nim są łokcie i kolana (no i może lowkick, chociaż teraz pewnie ktoś powie, że jest formuła kicka z lowem itd.)- dozwolone chyba tylko w Muay Thai. Nacisk kładzie się raczej na siłę i to żeby jak najszybciej skończyć walkę. Techniki nie koniecznie mają "polot i finezję", ale przeciwnik je "czuje".
Kiedyś jak moi znajomi dowiedzieli się, że trenuję to pierwsze zdanie było typu "łua chińska sztuka walki" :wink: . Pomyśleli, że to jakieś "inne" karate, coś nieskutecznego, dziwnego, ale paru zdążyło się zdziwić :twisted: .
Do tego tradycja, pewna filozofia. Wiele osób to interesuje, mnie akurat nie bardzo :wink: , ale zaletą to jest. Takie pokonywanie bólu, przynajmniej ja się tego uczyłem. Fajna sprawa...
Wady:
Hmm... Wady zawsze można jakieś znaleźć. Nie rozumiem takich typu "brak parteru" itp. Po co? Nie na tym to polega...
Może dla niektórych wadą jest brak super obrotowych kopnięć z saltem nad przejeżdżającym pociągiem... MT jest nastawione na skuteczne techniki mnie się to podoba, może innym nie.

To chyba tyle, coś sobie przypomnę to dodam.

Pozdrawiam, Pitt 8)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
widze ze napisaliscie durzo o Muay Thai ale morze ktos nam napisze o Muay Boran!!??
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

widze ze napisaliscie durzo o Muay Thai ale morze ktos nam napisze o Muay Boran!!??


Chyba nie, bo w Polsce nikt "tego" nie uczy...
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Ale morze ktos zna historie tego sportu ?? Mam jeszcze jedno pytanie na temat Muay Thai (poniewaz nie chce tworzyc nowego tematu napisze pytanie tutaj) Kiedy powstalo Muay Boran chodzi mi o podanie wieku w przyblizeniu??(przepraszam za moje bledy ortograficzne)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Muay thai wywodzi się z Tajlandii. Początek rozwoju starożytnego muay thai (tzw. muay boran), jako wyodrębnionego i posiadającego cechy charakterystyczne stylu walki wręcz, datuje się według źródeł archeologicznych na początek XIII wieku (era Sukhothai).


Źródło:[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeden z pierwszych linków na google...
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
po co mam szukac jak ty to za mnie zrobisz Pitt!! Dzieki za link!! :-)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Po to, że inni nie będą mieli tak dobrego humoru jak ja i ci tego nie wyszukają, a może jeszcze zbluzgają. Też tego szukałem, także proszę bardzo :o
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
dzieki ci bardzo a morze jeszcze cos dodasz o Muay Thai??
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
a moze uzyj leniu google...inni wlasnie tam szukaja :wink: :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
ty zawsze mnie podsumujesz. :P :P
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
no ktos musi...ja nie ma tak wielkiego serca jak Pitt 8) i tak wogole to google nie bola :) mowie Ci...goraco polecam
oki koniec oftopow bo za duzo w tym temacie juz tego
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Teraz czas zebym ja sie wypowiedzial na temat tego pieknego sportu jakim jest Muay Thai sadze ze tej sztuce walki brakuje tylko parteru ale niektorzy sadza ze to wlasnie urok muay ze nie ma parteru i morze maja racje. Ale jednak Muay jest dobre na zaczepki ulicznych dresiarzy wystarczy pare lokci zeby im sie odechcialo ataku oczywiscie lepiej sie nie wdawac w spory uliczne ale jezeli juz cie zaatakowali to trzeba sie bronic.
Co do Muay Boran sadze ze byl lepszy od Muay Thai ale do sportow ringowych w dzisiejszych czasach sie nie nadaje i dla tego powstalo Muay Thai. Muay Boran bylo sztuka walki wojenna Tajowie uzywali jej w bojach wojennych. W blizkich starciach zaden zolnierz nie mial szans z Tajem. Jezeli chcecie cos wiecej przeczytac o histori Muay Thai i Muay Boran to zapraszam na oficjalna strone Muay Thai: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8) 8) to jest moja opinia jednak wy morzecie miec sprzeczna...........
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
no widzisz nie bolalao...to mi sie podoba :wink:
pozdro
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

a wogole kto by slyszal zeby walczono na szklo przyklejone do rak

To są akurat fakty. Kiedyś w Tajlandii tak walczono. Nie chodziło jednak o to, żeby szkłem dodatkowo kaleczyć, a żeby pięści nie slizgały się po ciele przeciwnika.


pierdu, pierdu
A jeszcze lepszą przyczepność zapewniały ( niekaleczące :) ) gwoździe :roll: .
Nie było żadnego kleju czy szkła tylko zwykły sznurek pełniący rolę dzisiejszych owijek i tyle.

a jednak :
W czasie panowania Króla Tygrysów zaczęto owijać ręce i przedramiona włosiem końskim. Miało to na celu dwie rzeczy - ochronę zawodnika i wyrządzenie większej szkody przeciwnikowi. Później włosie zostało zamienione na liny z konopi lub krochmalone paski bawełniane. Na specjalne walki oraz za obopólną zgodą zawodników potłuczone szkło mieszane z klejem było mocowane do owijaczy ochronnych.

zrodlo: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024