Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawość co do kciuków :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Ciekawość co do kciuków :D
Witam, jestem ciekawy ilu z forumowiczów może się pochawalić tak zwalonymi kciukami że przy lekkim strzale już sie paluchy wywalają i pękają... ja osobiście mam z tym problem... rękę składam dobrze... ale przy sierpach niefortunnie kciukiem często trafie i mogiła... Miałem już i w lewej i w prawej dłoni powybijane kciuki naprawde dużo razy, a i często pęka mi torebka stawowa... Sierpy zacząłem bić teraz inaczej... ale jednak przyzwyczajenie to przyzwyczajenie i często uderzam tak jak kiedyś. Czy wogole jest jakiś na to sposób ? Pozdrawiam
  • 0

budo_ernilbn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LBN

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
moze problem tkwi w rekawicach?:)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
no jak czesto peka torebka stawowa to daj jej troche dluzszy czas na regeneracje..poprostu daj odpoczac...przyczyna pewnie tkwi w zlej technice bo ja sobie nie wyobrazam zeby trafiac podczas sierpa kciukiem, a nie jestem bokserem :)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
gdy przeciwnik jest blisko to ok, a długie sierpy ?
  • 0

budo_rip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 414 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RIP

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D

gdy przeciwnik jest blisko to ok, a długie sierpy ?


co to są długie sierpy? w sensie cepy?

tak czy inaczej trzeba trafiać kostkami..
tak jakoś..normalnie..
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
no ja wale sobie w worek i z daleka i z bliska i kciukiem nie trafiam takze na bank zle udezasz i pocwicz sobie na worku tak zeby nie walic kciukiem i po pewnym czasie wejdzie CI to w krew :) nic innego chyba nie da sie zrobic :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
jak masz problemy z koscmi w reku to upewnij sie ze pozadnie wizesz bandaze
oprocz bandazy dodaj takze plaster wokolo stawow
i cos mi jednak nie pasuje z tym kciukiem przy sirpie
rozumiem przy prostym jak sie koles zeslizgnie z lini strzalu to tak
chyba ze popelniasz inny blad ze udezasz go bardziej "cepowato" czy jak my na to mowimy cap paw (ze udezasz ko wewnetrzna strona rekawicy-tam gdzie masz kciuk-w sumie nie jest to bledne udezenie bo niezle zastosowanie w wymuszaniu dystansu czy wbijaniu kolesia w naroznik-albo tez do sciagniecia goscia w gilotyne jak robisz mma)

zdecydowanie zacznij uzywac plastra i bandazy i upewnij sie ze wiazesz nie tylko nadgarstek i srodrecze ale takze kciuk
plaster pzyklej tam gdzie kciuk laczy sie z dlonia(najlepiej obklej to takze dwa trzy razy,bedzie troche niewygodnie ale bedzie sie lepiej trzymac) i drugi plaster wokol stawu na kciuku

maly trik ktory mam z savate(a ktory takze zauwazylem u fedora) to jak starasz sie goscia trafic to przekrec lokiec i kciuk o 180 stopni tak ze trafisz go zewnetrzna strona rekawicy-nie wem czy zrozumiesz o co mi chodzi ale jezeli nie rozumiesz to wez szklanke wody i wylej ta wode-i to jest ten ruch (jest troche ciezko na poczatku tego uzywac ale potem zobaczysz ze ma calkiem spoko zastosowania, no i pozwoli ci to zdlac troche ciezaru z kciuka to ci sie moze zaleczy troche)
  • 0

budo_jarekk
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzanów

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
dobrze jest mieć przy uderzeniu kciuk u gory , nie na dole tzn tak ze jak mamy dłon położona na stole w ten sposob ze wszystkie palce dotykaja stołu to reka musi isc o 90 stopni w prawo i tak scisnieta piesc przy udeżeniu sierpem jest w bezpiecznym położeniu. Mniejsze ryzyko wybicia kciuka przy zachaczeniu o garde.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D

maly trik ktory mam z savate(a ktory takze zauwazylem u fedora) to jak starasz sie goscia trafic to przekrec lokiec i kciuk o 180 stopni tak ze trafisz go zewnetrzna strona rekawicy-nie wem czy zrozumiesz o co mi chodzi ale jezeli nie rozumiesz to wez szklanke wody i wylej ta wode-i to jest ten ruch (jest troche ciezko na poczatku tego uzywac ale potem zobaczysz ze ma calkiem spoko zastosowania, no i pozwoli ci to zdlac troche ciezaru z kciuka to ci sie moze zaleczy troche)


Tak też wygląda mawashi-zuki w karate shotokan. 8)
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D

wszystkie palce dotykaja stołu to reka musi isc o 90 stopni w prawo i tak scisnieta piesc

8) właśnie tak staram się od jakiegoś czasu uderzać, ale po kb został nawyk uderzania z tym kciukiem po lewej stronie, a nie z kciukiem do góry... trudno się przestawić bo czasami odruchowo leci o tak. pozdro
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: Ciekawość co do kciuków :D
popracuj nad technika uderzenia 8) zedne lepsze lub gorsze wiazanie owijkami nie pomoze jesli bedziesz zle uderzal :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024