Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do kickerow i front kicka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do kickerow i front kicka
Pytanie do osób które już mają spore obycie w kicku. Czy front kicka generalnie należy unikać poprzez zejścia czy przyjmować na gardę? A jeśli chodzi o zejścia to czy dobzre myślę że to mają być takie po skosie do wewnątzra kopiącego człowieka?? Np jak jest taka akcja że kolo uderza lewy prosty a ja schodzę po skosie na lewo ale jedno cześnie do przodu i kontrueje swoim lewym. Czy takie zejscia nalezy wykonywac na fronta??
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
zalezy jak komu wygodnie :D u mnie na KK jak sie udawalo zbijalismy frontkiki i na noge wykroczna ladowalo sie lolka :) odchodzilo na bok i luta w morde naprawde roznie jak komu bylo wygodniej tak robil :D i mysle , ze nie ma regolu jak sie powinno robic :D
  • 0

budo_psycho cowboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
ja wolę schodzić na zewnątrz ciosu przeciwnika i tak trenowałem. Jak schodzisz do środka, czy po prostym czy po frontkicku, to nadziewasz się na kontrę (np hak) drugą ręką.

Frontkicki też zbijaliśmy reką. Powiedzmy idzie frontkick lewą nogą, zbijam go lewą ręką w prawą stronę (jakby za moje prawe biodro). Noga przeciwnika opada i on stoi do mnie bokiem a ja prostując się wyprowadzam cios prawą ręką.

chyba trochę zakręciłem :) fajny topik
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
generalnie lepiej zbijac i kontra a zejsc w srodek tez jest dobrze a raczej wejsc mozna wtedy samemu cos zalutowac...
  • 0

budo_kacperr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
Front pięknie zchodzi z wystawionego kolana(wysunięt w stronę atakującej nogi przeciwnika piszczel uniesiony do góry).
Albo krok w tył z przechwytem jak się uda ,a gdy trzymasz już nogę przeciwnika to masz pole do popisu:
-Możesz zyskać na czasie szarpiąc i pchając jego noge tak by wytrącać go z równowagi ,ale tak by się nieprzewrócił tylko naprzykład łapał równowage rękami.
-możesz podciąć
-a reszta to wedłóg gustu i uznania;];];] :twisted:
Oprócz tego tak jak już kolega npomniał zagarnięcie nogi na zewnątrz lub do wewnątrz(i to i to ma swoje duże plusy) ,a ponadto zwykłe zejścia lub odejście.
  • 0

budo_kickfan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
z tym unoszeniem kolana trzeba uwazac bo jak mocno kopnie to na jednej nóżce trudno się stoi, chociaz faktycznie na przednie proste idealnie oducza kopania.
  • 0

budo_paweł kb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
ja preferuje dostawac fk na garde ale jest tez mozliwosc tzw. ŁYZKI to znaczy ze lapiesz noge przeciwnika i ladujesz mu low kicka albo go podcinasz w walkach muay thai z tego co wiem jest to dobrze punktowane
pzdr
  • 0

budo_lostboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miami

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
na zewnatrz :) ciezko zbijac kiedy kopniecie jest dosc wysokie :P jezeli jest kopany na niskie partie mozna rowniez zbijac :wink: chociaz moim skromnym zdaniem najlepiej schodzic na zewnatrz :twisted:
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
To moze opinia Teakwondoki?
Ja generalnie zbijam na zewnatrz albo odskok do tylu i kontra. Czasem ladnie tora yop chagi, czyli obrotowe kopniecie boczne (back kick)... W tym wypadku staram sie ruchem obrotowym zmienic tor kopniecia, tak ze "zeslizguje" sie po moim biodrze lub ramieniu. Brzmi to moze glupio ale nie wiem jak to lepiej opisac. W TKD dobrze wykonana technika i trafienie pieta z zebra, splot, czy okol. watroby kilka razy zakonczylo moja walke/sparing.
Byc moze w kicku to troche za bardzo ryzykowne za wzgledu na kontakt a moze sie myle?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do kickerow i front kicka
zagarniecie na zewnatrz(to ta wlasnie lyzka :D )
kop na zagarnieta noge i kobinacja
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024