Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai - Wady i Zalety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Muay Thai - Wady i Zalety
Chcialbym abyscie wymienili swoje zdanie na temat wad i zalet Tajskiego boksu(Muay Thai).
I czy sadzicie ze Muay Thai jest gorsze od Muay Boran. Osobiscie sadze ze Muay Boran jest lepsze od terazniejszego Muay Thai a jakie jest wasze zdanie...???
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
ja mysle ze karate tsunami jest najlepsze...
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

ja mysle ze karate tsunami jest najlepsze...

On się pytał o Muay Thai, a nie o karate tsunami.

Osobiście myślę, że Muay Thai jest skuteczną sztuką walki, dobrze uczy walki w zwarciu co jest chyba największym plusem. No i łapanie nogi przeciwnika... Wady? Może za mało dopracowana walka w dystansie w porównaniu np. z boksem czy kickboxingiem :roll: .

Muay Boran za dobrze nie znam, więc nie będę się na ten temat wypowiadał.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
:roll: A masz tyle samozaparcia by poświęcić 10 lat na opracowanie technik by w Twoim wykonaiu były skuteczne ? Bo mi się wydaje że wystarczy Ci MT, ale kto wie może masz zajawke na Muay Boran. Pozdro
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Zalety MT...moim zdaniem zaletą Muay Thai jest wszechstronność. Walka w dystansie, w półdystanie, w klinczu...uderzenia wszystkim ( oprócz głową ) i wszędzie ( nie w krocze ). Trenując MT można powiedzieć że nie ma się braków ( oprócz parteru oczywiście ) ale to wymaga wiele lat treningu. Trzeba mieć dobrego trenera i się do tego przyłożyć. Bardzo podoba mi się też strona duchowa i tradycyjna MT. Pomimo że sport jest twardy, nie naucza się w nim agresji i nienawiści. Trzeba szanować przeciwnika, nawet tego którego się pokonało.
A co do wady...na pewno jest to sport w którym można trochę na zdrowiu stracić. Trzeba trenować "z głową" i wiedzieć kiedy dać sobie spokój. No i żeby być dobrym i mieć osiągi, na pewno trzeba poświęcić duuuuużo czasu.
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
szkoda troche ze nie mam parteru w MT ale denerwuja mnie jeszcze takie filmy jak "Kickboxer"
gdzie wymyslili sobie jakis styl i nazywaja to Mau Thai!!!
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
sory za pomylke muay thai
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
a mi się właśnie podoba że w MT nie ma parteru. co do filmu Kickbokser to po prostu jest stary film i był zrobiony widowiskowo a nie realistycznie. śmiałem się z polskiego lektora który wymawiał "mu taj" brecht!
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
ta garda wygladala jakby sie podpieral o sciane a wogole kto by slyszal zeby walczono na szklo przyklejone do rak
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

a wogole kto by slyszal zeby walczono na szklo przyklejone do rak

To są akurat fakty. Kiedyś w Tajlandii tak walczono. Nie chodziło jednak o to, żeby szkłem dodatkowo kaleczyć, a żeby pięści nie slizgały się po ciele przeciwnika.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

a wogole kto by slyszal zeby walczono na szklo przyklejone do rak

To są akurat fakty. Kiedyś w Tajlandii tak walczono. Nie chodziło jednak o to, żeby szkłem dodatkowo kaleczyć, a żeby pięści nie slizgały się po ciele przeciwnika.

to nie wystarczyl im zwykly klej ??? widac, ze od poczatku byli jacys sado-macho :)
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

a wogole kto by slyszal zeby walczono na szklo przyklejone do rak

To są akurat fakty. Kiedyś w Tajlandii tak walczono. Nie chodziło jednak o to, żeby szkłem dodatkowo kaleczyć, a żeby pięści nie slizgały się po ciele przeciwnika.


pierdu, pierdu
A jeszcze lepszą przyczepność zapewniały ( niekaleczące :) ) gwoździe :roll: .
Nie było żadnego kleju czy szkła tylko zwykły sznurek pełniący rolę dzisiejszych owijek i tyle.
  • 0

budo_lomu2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Nie było żadnego kleju czy szkła tylko zwykły sznurek pełniący rolę dzisiejszych owijek i tyle.


Skoro oglądałeś na własne oczy to moze zdjęcia tez robileś? :P
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety


Nie było żadnego kleju czy szkła tylko zwykły sznurek pełniący rolę dzisiejszych owijek i tyle.


Skoro oglądałeś na własne oczy to moze zdjęcia tez robileś? :P


A czy napisałem, że widziałem na własne oczy - istnieje cos takiego jak umiejętność korzystania ze źródeł
Pod Grunwaldem też nie byłem a wiem, że używali mieczy nie karabinów
pzdr
  • 0

budo_kacperr
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
W MT nie podoba mi się brak parteru i to,że przygotowuje się zawodnika pod ring.
Oprócz tego w stosunku do MB jest bardzo ubogie w techniki.
Jednak ogromną zaletą tego StYlU(MB i MT) jest,ten brak jednolitej formy, który sprawia,że ciosy i posunięcia przeciwnika są nie do przewidzenia,po prostu czysta reakcja.//Mam nadzieje,że wiecie, o co mi chodzi.
Podsumowując:
One love ,one Muay Boran.
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Uważasz że MT jest ubogie w techniki? Powiem Ci to wynika ze słabego wyszkolenia trenerów w Polsce. Większość pochodzi z karate, boksu czy kung-fu. Myślą że wystarczy "dodać" jeden cios łokciem i drugi kolanem, poszarpać się w klinczu i można to nazwać Muay Thai...Słyszałem że niektórzy trenerzy znają MT od roku albo dwóch. Po takim czasie nie jest się nawet doświadczonym zawodnikiem więc jak można siebie nazywać trenerem? Dobrymi trenerami MT będzie dopiero to pokolenie które teraz bierze udział w zawodach, szkoleniach i seminariach. Najlepsi są ci którzy się szkolą lub byli szkoleni poza Polską i to widać po wynikach na ringu. U nas poziom MT jest baaaardzo niski. ( chodzi mi o stronę techniczną )
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
no ale pozwolny sie rozwijac MT przeciez w Polsece jest chyba nawet krocej od BJJ czy sie myle?? :)

Kacperr a co trenujesz MB ??:>
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Nie wiem co istnieje dłużej, w BJJ nie jestem w temacie. MT oficjalnie chyba jakieś 5 lat. z tym że BJJ jest chyba lepiej zorganizowane. Co do Muay Boran, to śmiać mi się chce jak ktoś pisze że prowadzi w swoim klubie takie zajęcia. Jest to pierwotna wersja MT której już nawet w Tajlandii nie uczą ( jako sztuki walki ) Techniki Muay Boran używane są na pokazach. Jest to po prost tradycja tajska. Ciekaw jestem u kogo uczyli się trenerzy Muay Boran? u mistrza Xian? :) Jest to kolejny chwyt marketingowy aby przyciągnąć ludzi na treningi...
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
no wlasnie chcialem soe spytac Kacpra o trenera :)
w bjj nie ma Polskiego Zwiazku BJJ, a MT chyba jest i to moze byc przyczyna slabej organizacji bo jak wiadomo zwiazki w Polsce nie sa od propagowania dyscypliny ale raczej od nabijania kabzy :)
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Związku MT jeszcze nie ma bo MT jeszcze nie jest uznane jako oficjalna dyscyplina sportowa przez Minsterstwo Sportu. a to że się wszyscy o szmal kłucą, to prawda...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024