Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai - Wady i Zalety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
wypadki sie zdazaja ale to bardzo zadko morzna powiedziec ze to prawie wogole ale udezenia glowa sa przydatne na ulice a w walkach ringowych sa uznawane za blod niestety. Jezeli morzna uzywac kolana to czemu nie glowe:):)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Bajlamo slowo "MOŻNA" sie pisze tak, przez "RZ" pisze sie słowo "MORZE"...ja mam dyslekcje i takich bledow nie robie :wink: :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
ejj ty mnie nie poprawiaj a jak juz chcesz to na priv a nie w temacie!!!!!!
  • 0

budo_nak muay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Właśnie, to zależy od trenera. Jeśli uzna, że jakaś technika się przyda to ją wprowadzi :wink:



Sorry, ale trener nie może sobie robić czego chce...no chyba że stworzył własny styl walki ale wątpie aby ktokolwiek w Polsce miał aż taki poziom...a wymyślanie technik jest absolutną bzdurą! taj jak mieszanie technik dozwolonych czy niedozwolonych. To miesza zawodnikowi w głowie i może podczas walki na ringu np uderzyć głową ( skoro już tak się uczy...dla mnie=absolutna głupota ) i dostać dyskwalifikacje...a co do bójki ulicznej ( bo nie ma czegoś takiego jak "walka uliczna" ) to tu nie wiele pomaga. tu nie ma reguł, jeżeli twój przeciwnik ma w ręce nóż, butelkę, krzesło, lub co innego...lepiej zwiewaj jeżeli nie chcesz stracić zdrowia. Trenuję MT juz ponad 12 lat ale na ulicy unikam konfrontacji. Niby do czego bym tego potrzebował? Obudzić się w szpitalu bo jak kozak rzuciłem się na 3 albo 4 gości? życie to nie film, nie jest jak w Ong Bak :)
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Sorry, ale trener nie może sobie robić czego chce...no chyba że stworzył własny styl walki ale wątpie aby ktokolwiek w Polsce miał aż taki poziom...a wymyślanie technik jest absolutną bzdurą! taj jak mieszanie technik dozwolonych czy niedozwolonych.


Jasne, że nie może robić czego chce. :roll: Na Muay Thai nie chce uczyć się pływać :) Trener może jednak kłaść nacisk załóżmy na techniki bokserskie, a mniej wprowadzać nóg. Jeśli uważa, że któreś kopnięcie/kombinacja się nie przyda tak bardzo to jej nie wprowadzi lub pokaże kilka razy, ale nie będzie jej uczył na treningach.

Chyba lepiej, że sekcje różnią się od siebie? :wink:
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Zalety MT...moim zdaniem zaletą Muay Thai jest wszechstronność. Walka w dystansie, w półdystanie, w klinczu...uderzenia wszystkim ( oprócz głową ) i wszędzie ( nie w krocze ). Trenując MT można powiedzieć że nie ma się braków ( oprócz parteru oczywiście ) ale to wymaga wiele lat treningu. Trzeba mieć dobrego trenera i się do tego przyłożyć. Bardzo podoba mi się też strona duchowa i tradycyjna MT. Pomimo że sport jest twardy, nie naucza się w nim agresji i nienawiści. Trzeba szanować przeciwnika, nawet tego którego się pokonało.

W Tajlandii sędziowie nawet nie podnoszą w górę ręki zwycięzcy, żeby nie upokarzać niepotrzebnie jego pokonanego przeciwnika. To ładnie świadczy o podejściu Tajów, do MT.

Minus - przy wyrównanej walce i słabej znajomości języka Tajów, czasami za cholerę nie wiadomo, kto wygrał takową wyrównaną walkę. :D
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
jezeli jest rowna walka to jest remis:P:P
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Nak Muay trenujesz 12 lat? jestes jakims mistrzem swiata? Rafal Simonides trenuje 11 lat i juz jest. no moze nie mistrzem.

Jak wygląda proces treningowy przez 12 lat?
  • 0

budo_sanjuro yojimbo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

jezeli jest rowna walka to jest remis:P:P

Ale jak jest WYRÓWNANA, to już niekoniecznie... 8) 8) 8)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
nie lap mnie za slowa koles pozdro
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

ejj ty mnie nie poprawiaj a jak juz chcesz to na priv a nie w temacie!!!!!!

ej ty nie badz taki wyszczekany bo grzecznie zwracam Ci uwage jako kolega dyslektyk, nikt nie lubi czytac czegos co nie jest po "Polsku" to poprostu razi w oczy i powinienes nad tym popracowac...ja sie staram i juz nie robie bledow typu moze-morze, da sie z tego wyjsc ;)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Ale prosze was zebyscie wszystkie uwagi na temat mnie umieszczali w prywatnych wiadomoscia bo to temat o Muay Thai a nie kolko ortograficzne!! Nie denerwoje sie ze mnie poprawiace ale ze piszecie to w temacie a nie na priv (przepraszam za odbiegniecie od tematu)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Właśnie, to zależy od trenera. Jeśli uzna, że jakaś technika się przyda to ją wprowadzi :wink:



Sorry, ale trener nie może sobie robić czego chce...no chyba że stworzył własny styl walki ale wątpie aby ktokolwiek w Polsce miał aż taki poziom...a wymyślanie technik jest absolutną bzdurą! taj jak mieszanie technik dozwolonych czy niedozwolonych. To miesza zawodnikowi w głowie i może podczas walki na ringu np uderzyć głową ( skoro już tak się uczy...dla mnie=absolutna głupota ) i dostać dyskwalifikacje...a co do bójki ulicznej ( bo nie ma czegoś takiego jak "walka uliczna" ) to tu nie wiele pomaga. tu nie ma reguł, jeżeli twój przeciwnik ma w ręce nóż, butelkę, krzesło, lub co innego...lepiej zwiewaj jeżeli nie chcesz stracić zdrowia. Trenuję MT juz ponad 12 lat ale na ulicy unikam konfrontacji. Niby do czego bym tego potrzebował? Obudzić się w szpitalu bo jak kozak rzuciłem się na 3 albo 4 gości? życie to nie film, nie jest jak w Ong Bak :)


Pitt,
Napisałem, że u mnie zdarzają się techniki Muay Boran. To nie tak, że trener uważa coś za pzrydatnego. Po prostu wprowadza nm co jakiś czas kilka technik ze starszejw ersji. nie nadinerpretuj

Nak Muay, niestety- z mojego doświadzcenia wynika, że trenerzy czestor obią sobie co chcą. Vide, tsunami, COmbat Aikido czy te wszystkie samoobrony.
Ja na szczęscie tego problemu nie mam. Muay Thai w ślicznej formie :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
wiedze ze ten temat przerodzil wiele odpowiedzi:D:D
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

wiedze ze ten temat przerodzil wiele odpowiedzi:D:D

trenuj nie pierdol :wink:
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Trenuje przec caly czas :D :D !!
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Jestgem ciekawy czy w polsce istnieja nielegalne kluby walk :?: :?: :!: :!: :wink:
  • 0

budo_pitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Jestgem ciekawy czy w polsce istnieja nielegalne kluby walk :?: :?: :!: :!: :wink:


A co to ma kurwa do tematu? :evil:
Sam mówiłeś, żeby pisać na temat :roll:
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
nie chce zaczynac nowego tematu wiec umiescilem w tym!!!!!
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
trenuj nie pierdol
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024