Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay Thai - Wady i Zalety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
(powtorka z rorywki) :wink: :wink:
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
rozrywki sory za blad :? :?
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

rozrywki sory za blad :? :?

trenuj nie pierdol!!!!!! :) :) :)
  • 0

budo_bajlamo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
to nie o to chodzi w tym temacie. Radzil bym powiekszyc swoj slownik jakim dysponujesz :wink: :wink:
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Wydawało mi się, że w tym wątku będzie coś o wadach i zaletach MT a tu jakieś spory.
Dla mnie MT to fantastyczny sport. BArdzo mi się podoba.

Wady (wg mnie):
-techniki ręczne nie są na zbyt wysokim poziomie, prawie każdy zawodnik MT uczy się boksu (np. K1)
-zbyt otwarta garda (dla boksera bardzo dziurawa)
-techniki nożne zadawne po otwarciu gardy (skręt ciałą i odsłonięcie się rękami)
-techniki nożne bardzo "długie" zamachowe (problem gdy przesterzelisz i stajesz praktycznie bezbronny)
-zbyt frontalna pozycja

Zalety:
-klincz, klincz, klincz to wielka zaleta
-fajny sposób treningu (ciągle na sprzęcie)
-potężne kopnięcia
-kolana
-łokcie
-fajna tradycja (fajniej niż w kickboxingu, który nie posiada takich elementów)


Uważam, że MT to bardzo fajny sport, jako sposób samoobrony określam go jako średni, ponieważ inaczej walczy się w krótkich spodenkach na ringu a inaczej w tramwaju w dżinsach.


Pozdrawiam
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
8) hmm no moim zdaniem boks tajski jest kozak, sam się zapaliłem bardzo i nie narzekam. Co do otwartej dla boksera gardy... to moim zdaniem albo dostaniesz dzide, albo dasz się złapać za szyje i serie kolan dostaniesz. Po drugie kopnięcie jest wolniejsze, ale dużo bardziej soczyste :twisted: , gdy się przestrzeli to trudno... da się wybrnąć, co do klinczu, ktoś go niezna to już jest w gorszej dużo sytuacji. Co do tej samobrony w dżinsach w tramwaju... bez klinczu byś dostał... a tak się ładnie przyklejasz :D jakieś kolanko, łokieć... nie pokopiesz bo przypierdolisz w jakąś rurke i będzie kuku :roll: Przy kopnięciach fakt, inaczej to wygląda niż na kb... bardziej odsłonięte, co niektóre części ciała, ale jednak jak widzisz że ktoś robi zamach z biodra i kopie, to raczej starasz się zejść z lini, albo blokować :D

Co do technik ręcznych, zauważ ze tajowie umieją perfekcyjnie bić cepy we wszystkich płaszczyznach :D Np. Buakaw, który rok temu nie używał zbytnio rąk, a cały czas kopał, teraz jak zaczarowany lał Sato łapami i kilka razy kopnął :D wszystko da się połączyć...

Często widze też dyskusje na temat kb i mt i stwierdzam ze jednak thaiboxing nauczany przez trenerów kb i w klubach pzkb, to już nie jest to samo... klincz inaczej wygląda... nawet lowkicki w formule low, to co innego. O skuteczności nic nie mówie bo to pierwszy temat o kłótni, a tych co mają ochotę się kłócić odsyłam na Lumpine :D
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Zgadzam się, z kolegą, mnie też podoba się MT.

Ale w Polssce tak naprawdę niewielu jest trenerów z prawdziwego zdarzenia, i prawda jest taka, że nie sposób ćwicząc przez wiele lat karate, tae kwon do czy kickboxing nagle nauczać MT (bo modne).
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
:) Może i fakt, niema trenerów z prawdziwego zdarzenia, ale mój trener z Politechniki Lubelskiej, nie wiem ile lat ćwiczący, pokazał mi co to jest muay thai i troche mnie nauczył ;) jestem jemu bardzo wdzięczny za to i nie mogę narzekać na poziom. Są trenerzy, którzy maja prawdziwą zajawkę, jak i tacy co chcą zarobić pieniądze :lol: Super że trafiłem na tego, który zaraził mnie swą zajawką :) MUAY THAI FOREVER
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Wady (wg mnie):
-techniki ręczne nie są na zbyt wysokim poziomie, prawie każdy zawodnik MT uczy się boksu (np. K1)
-zbyt otwarta garda (dla boksera bardzo dziurawa)
-techniki nożne zadawne po otwarciu gardy (skręt ciałą i odsłonięcie się rękami)
-techniki nożne bardzo "długie" zamachowe (problem gdy przesterzelisz i stajesz praktycznie bezbronny)
-zbyt frontalna pozycja

Uważam, że MT to bardzo fajny sport, jako sposób samoobrony określam go jako średni, ponieważ inaczej walczy się w krótkich spodenkach na ringu a inaczej w tramwaju w dżinsach.


jo,

IMHO muay Thai jako typowa walka uderzana tychw ad ma o wiele mniej niż te wymieniłeś, o ile ma jakieś...

1.
W Zamierzeniu nie wygląda to tak jak pzredstawiłeś. To, że zawodnicy K1 uczą się boksu to źle świadczy o MT? ćwiczą też Kick boxing i inne zreczy. A co mają robić? na balet iść?
Techniki w MT są specyficzne, ale na tyle skuteczne, zeby sobie poradzić. Trzeba pamiętać, ze uderzenia proste, sierpowe czy haki nie są jedynymi technikami w MT i broń boże najczęsciej wykorzystywanymi.

2.Zbyt otwarta garda? ale która? bo jest wiele, i jeśli jedna ci nie odpowiada to pzrerzucasz sie na inną, nikt ci tego nie zabroni. Rece przy sobie i chronić morde. ot cała filozofia. Jeśli uważasz, że jest zbyt otwarta, to znaczy, że źle ją tzrymasz. Jeśli u zawodników K1 uważasz, ze jest zła, to trzymaj kurwa garde prawidłowo po kilkuminutach ciężkiej i w chuj męczącej walki, good luck!

3. Techniki nożne zadawane po otwarciu gardy? Gdzieś ty to kurwa widział? pod blokiem?
u mnie w życiu by to nie przeszło... paaaanie kochany...... :lol:

4.Techniki nożne bardzo długie zamachowe... No tak, jak sie pzrestrzeli to sie od razu drugiego kopa wsadza, what's the fucking problem? a Low kick to szybka i wcale nie taka przestrzałowa technika...

5. zbyt frontalna pozycja... hmmmm, tu sie akurat nie potrafie wypowiedzieć, sorry :wink:


Piszesz jescze, że masz fajną forme treningu(ciągle na sprzecie)
A ja powiem tak:
Nie mierz Całej sztuki swoją miarą! To że ty gdzies tam trenujesz na spzrecie i widzisz takie a takie wady, to nie znaczy że całe MT takie jest.
Powiem nawet bardziej trescwie, non stop na sprzecie to jak non stop walenie gruchy.
wiecej sparringów, zadaniówek z partnerem- to sie naprawde przydaje.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
NIe wydaje mi sie by byl sens ustalania wad i zalet, jesli ktos umnie dobrze walczyc i ma doswiadczenie poradzi sobie w walce, nie wazne czy to bedzie MTczy np. KB walczy czlowiek nie sztuka.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
to ja sie zapisuje na aikido 8)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Ja już ćwiczyłem... :)
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Kolega kompletnie nie zrozumiał co napisałem. Starałem się napisać maksymalnie prosto ale widać że jednak niezbyt zrozumiale:

"W Zamierzeniu nie wygląda to tak jak pzredstawiłeś. To, że zawodnicy K1 uczą się boksu to źle świadczy o MT? ćwiczą też Kick boxing i inne zreczy. A co mają robić? na balet iść?
Techniki w MT są specyficzne, ale na tyle skuteczne, zeby sobie poradzić. Trzeba pamiętać, ze uderzenia proste, sierpowe czy haki nie są jedynymi technikami w MT i broń boże najczęsciej wykorzystywanymi"

Napisałem, że zawodnicy często uzupełnieją MT boksem, bo techniki ręczne nie są na najwyższym poziomie (o łokciach nie mówie, bo często na zawodach są zabronione)

"Jeśli u zawodników K1 uważasz, ze jest zła, to trzymaj kurwa garde prawidłowo po kilkuminutach ciężkiej i w chuj męczącej walki, good luck! "

Kolega znów nie zrozumiał, po ciężkiej walce rozłóż ręce a walka się szybko zakończy.


"Techniki nożne zadawane po otwarciu gardy? Gdzieś ty to kurwa widział? pod blokiem?
u mnie w życiu by to nie przeszło... paaaanie kochany...... "

W MT jest specyficzny sposób zadawanie kopnięć, ze skrętem całego ciała, przekręceniem rąk w przeciwną stronę do kopnięcia. Trudno to opisać ale trenujący wiedzą. Taka technika to prawdziwa siła kopnięcia, ale jest bardzo ryzykowna bo ręce nie są przy głowie.

"Techniki nożne bardzo długie zamachowe... No tak, jak sie pzrestrzeli to sie od razu drugiego kopa wsadza, what's the fucking problem? a Low kick to szybka i wcale nie taka przestrzałowa technika..."

Low Kick nie jest techniką zamachową ???? :) Nie jest wcale łatwo zadać kolejne kopnięcie po nieudanym przestrzelonym.

Zobacz jak walczą kickbokserzy, oni prawie po każdym kopnięciu powracają do pozycji. Ich kopnięcia nie są tak mocne ale bezpieczniejsze.

"Nie mierz Całej sztuki swoją miarą! To że ty gdzies tam trenujesz na spzrecie i widzisz takie a takie wady, to nie znaczy że całe MT takie jest.
Powiem nawet bardziej trescwie, non stop na sprzecie to jak non stop walenie gruchy. "

Uważam akurat, że techniki na sprzęcie są bardzo dobrze ćwiczone, a kolega znów nie zrozumiał mojej wypowiedzi. Bardzo dobrze że w MT jest tak dużo tarcz, różnych worków i ochraniaczy to pomaga trenować z dużą siłą a nie kopać w powietrze jak ma to miejsce np w karate. Nie pisałem o sparingach bo to przecież oczywiste że jest ich dużo (podobnie jak w Kickboxingu czy boksie).


Proponuje jedynie wyrażać się bardziej treściwie, mniej kwieciście i energię zachować na treningi zamiast na bezowocne obrzucanie się błotem.
Aha i proponuje przeczytać kilka razy wypowiedź zanim się kolega do niej ustosunkuje żeby nie robić potem z siebie kretyna.


Pozdrawiam
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
kreiten ma prawie całkowitą rację.
Z jednym się tylko nie zgodzę.

W MT jest specyficzny sposób zadawanie kopnięć, ze skrętem całego ciała, przekręceniem rąk w przeciwną stronę do kopnięcia. Trudno to opisać ale trenujący wiedzą. Taka technika to prawdziwa siła kopnięcia, ale jest bardzo ryzykowna bo ręce nie są przy głowie.

Gdy uderza się np. prawą nogą okrężny na kopus to prawa ręka idzie w drugą stronę dla zachowania rónowagi i mocniejszego kopnięcia. Natomiast lewa ręka chroni głowę.
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety
Dokładnie miałem na myśli to co napisałeś. Ale w moim pojęciu jest to dość ryzykowne, a często zdarzało się trafienie podczas tego kopnięcia w głowę pięścią.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay Thai - Wady i Zalety

Low Kick nie jest techniką zamachową ???? Nie jest wcale łatwo zadać kolejne kopnięcie po nieudanym przestrzelonym.

Jak nie ejst łatwo, to faktycznie, zachowaj enrgie na treningi i bardziej się do nich przykładaj;)
nie wiem co trenujesz, ale z tego co piszesz ciężko mi wywnioskować coś sensownego :)
EOT, bo do nikąd to nas nie zaprowadzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024