Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy mistrz


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Najlepszy mistrz
Tak :roll: , temat sformulowany jest troche niebezpiecznie-biorac pod uwage dorobek intelektualny co bardziej spietych forumowiczow-jednak frapuje z pewnoscia wielu.Z gory podziekuje osobom, ktore beda chcialy splycic temat(nie nie interesuja mnie walki wewnatrz-stylowe).Pytanie, ktore konkretnie mnie interesuje brzmi:kto wg Waszej wiedzy lub wiedzy zaslyszano-wyczytanej :wink: jest w swiatku aikido postacia wybitna czy wyrozniajaca sie WG bylych uchideshi czy ludzi z najwyzszymi stopniami na swiecie (nie wg Waszego pogladu) :?: Czy zauwazaja oni sami wsrod siebie kogos kto wyraznie przewyzsza reszte :?:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

...Czy zauwazaja oni sami wsrod siebie kogos kto wyraznie przewyzsza reszte :?:

Sorki, ale nie mogę się powstrzymać: mnie przewyższają wszyscy. W sensie dosłownym. :) Spoza dojo to reszte wyraźnie przewyższa Stefan S.

irimi, który zatracił nadzieję, że jeszcze kiedyś urośnie.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Mnie staz w Opolu nauczyl min. tego, ze na pewnym poziomie nie mozna o zadnym mistrzu powiedziec ze jest gorszy czy lepszy od innego. Czy jest to 7 czy 8 dan, czy cwiczy 48 lat czy 53 lata, to nic nie zmienia. Poza ocena.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Jesli nie umiesz czytac Irimi to prosze nie zasmiecaj mojego tematu.
Novic nie interesuje mnie Twoja zdanie co jest wyraznie zaznaczone w temacie,czy naprawde musze to tlumaczyc?Na pewno nie,wiec daruj sobie jesli znasz odpowiedz to odpowiedz jesli nie to nie pisz nic.Dziekuje 8)
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Ja widze jedynie jedna osobe zaslugujaca na miano mistrza : Morihei Ueshiba. :idea:

czy taka odpowiedz tez nie jest mile widziana :?:
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Nie jest poniewaz to Twoje osobiste zdanie, a nie o takie pytalem i w domysle chodzi oczywiscie o zyjacych, a chyba nie zmartwychwstal, nie?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Ze słuchowo wyczytanej, to nikt nie pobije niejakiego M.M dojo Sarapaty.
tetsujin, lubisz produkować durne tematy?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
dla Ciebie Tetsujin.Dlaczego uwazasz ze temat jest durny?Zdefiniuj prosze :?:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Nicka masz mała literą pisanego więc będę go małą literą pisał.
Dlaczego bzdurny?
Bo niby na czym tak klasyfikacja ma się opierać? Ze słyszenia czytania? Żarty sobie robisz?
I tak sobie myślę że większość z nas tutaj poza kilkoma osobami nie ma żadnych kwalifikacji do oceniania tego kto i dlaczego może być najlepszy. Dlatego uważam temat za bzdurny.
Podobnych było już kilka, plus kilka pochodnych.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Jesli uwaznie bys przeczytal temat wiedzialbys jakie bzdury Ty piszesz,nigdzie nie wspomnialem o ocenianiu kogokolwiek przez nas :? Nie mam rowniez ambicji, ani nikt tu z pewnoscia takiej plenipotencji od kogos kto moze ja miec rowniez nie ma i nie o to chodzi czasownik,ktorego sie czepiasz jest w meritum nieistotny chodzi tylko o to co o sobie samych twierdza byli uchideshi i inne osoby tak bardzo zaawansowane wiec na przyszlosc nie wyciagaj tak dalekoidacych wnioskow nie majac ku temu podstaw.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Uhh twardy gosc z tego Tetsujin'a. Chyba trzeba mu odpowiedzieć.
Otoż mam przypuszczenie graniczące z pewnością, że nie ma nikogo takiego. Jezeli mi nie wierzysz to musisz się skontaktować z wszystkimi uczniami O'senseja i przeprowadzić bezpośrednio z nimi rozmowę. Nie pytaj tu bo ktos musiałby się skontaktować itd.
Drogi uczniów Ueshiby nie rozeszły by się gdyby uważali że ktoś jest od nich lepszy i godzien ich nauczac.
Mam dla Ciebie nowy fajny topic.

Kto według poważnych źródeł jest najwybitniejszym aikidoką w polsce.

My już takie rzeczy tysiąc razy przerabiali i niektórych nudza niektórych irytują.

pozdrawiam
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
A czymże jest stwierdzenie że ten oto mistrz X jest wybitniejszy niż tamten oto mistrz Y?
Jeśli nie oceną. Nawet jeśli zasłyszaną to przecież powtarzaną i utwierdzaną.

AvBert, a możesz poważne źródła wymienić?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Avbert znowu popelniasz blad poprzednikow mowisz mi o swoim zdaniu, ktorego nie potrzebuje.Jesli topic, ktory zaproponowales Cie interesuje to wklej taki nowy temat,gdyby interesowal mnie to juz dawno bym to zrobil.Popobnie jak Twoj poprzednik strasznie splycasz moje pytanie a tak staralem sie wytlumaczyc ze naprawde nie o to mi chodzi.Mnie tematy, o ktorych piszesz rowniez irytuja jednak ten do nich nienalezy.Nawet wsrod najlepszych znajduja sie wyrozniajace osoby i tylko o to pytam czy ktos z Was poznal takie zdanie z ust osob najbardziej uznanych?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Gambit to jest ocena tyle ze plynaca nie z ust laikow a osob najbardziej uznanych.Porownania istnieja i sa istone poniewaz ,np.uczniowe O 'sensei nie wybrali go dlatego ze mial ladna brode prawda?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Więc może czytać nalezy wspomnienia biografie wywiady z takimi uznanymi osobami, a nie pytać tutaj.
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

.Nawet wsrod najlepszych znajduja sie wyrozniajace osoby i tylko o to pytam czy ktos z Was poznal takie zdanie z ust osob najbardziej uznanych?


Chyba sobie nie wyobrażasz, że oficjalnie taki sensei, powiedzmy ze stopniem od 5 dana wzwyż, na stażu albo w prywatnej rozmowie powie tobie "słuchaj jestem dobry, ale mam takiego kumpla który jest ode mnie lepszy sto razy". jak znam życie to bardziej prawdopodobne jest, że powie "ja robię najlepsze Aikido na świecie". Po tym można poznać prawdziwego mistrza, bo taki powie jedynie, że są inne dobre rzeczy, lecz on prezentuje techniki w ten sposób.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz

,AvBert, a możesz poważne źródła wymienić?


Moim jedynym i uznanym źródłem jest forum budo. Z niego czerpię całą wiedzę.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Drogi tetsujinie
Które osoby wg Twojej wiedzy lub wiedzy zaslyszano-wyczytanej Wink są w swiatku aikido najbardziej uznane?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Gambit myslalem ze od tego jest wlasnie forum by pytac i wymieniac poglady, i informacje.Benek1313 to chyba oczywiste.Prorock daruj sobie doslowne mnie cytowanie i lapanie za slowka odpowiedz znasz a jka nie to niech CIe nakieruje pewnien clue zawarty w pierwszym poscie.
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy mistrz
Ok zeby zlagodzic tony postanowilem zweryfikowac moje pytanie moze w obecnym brzmieniu bedzie wywolywalo mniej stetryczalych emocji :wink: :Czy wsrod obecnych mistrzow(to niefortunne slowo) sa ludzie na miare Ueshiby czy Kano?Czy istnieja tacy geniusze? :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024