Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanetsuka Sensei i "butelka";)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Szanowna Redakcja powinna wiedzieć że stopnie dan nadaje doshu.nikt w PSA ani w PFA nie ma uprawnień do nadawania tych stopni.Nie mieszajmy pozwolenia na przeprowadzenie egzaminu lub rekomendacji na stopień z jego nadaniem.Przynależność do tej czy innej organizacji krajowej nie ma nic do rzeczy.Fakty to tylko fakty.
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

I tak powiem... :) Moi różni koledzy i ja również, nigdy nie byliśmy członkami PFA, egzaminy na shodan (i niektórzy wyżej) zdawaliśmy u uczniów Nishio Sensei lub u niego samego, certyfikaty dostawaliśmy z Hombu Dojo i nikt się nie pytał czy jesteśmy w takiej czy w innej organizacji.

No ale może czasy się zmieniły... Bo ja wiem...


Nic się nie zmieniło, to w dalszym ciągu działa.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Szanowna Redakcja powinna wiedzieć że stopnie dan nadaje doshu.nikt w PSA ani w PFA nie ma uprawnień do nadawania tych stopni.Nie mieszajmy pozwolenia na przeprowadzenie egzaminu lub rekomendacji na stopień z jego nadaniem.Przynależność do tej czy innej organizacji krajowej nie ma nic do rzeczy.Fakty to tylko fakty.


Przenależność do organizacji ma coś do rzeczy. Raz jeszcze tłumaczę, stopnie nadaje DOSHU, uprawniony egzaminator podpisuje wniosek lub rekomendację.
Fakty: (przykładowo)Kanetsuka, Asai, Tissier, Hoffmann, Pomianowski mogą podpisać samodzielnie aplikację na stopień Dan i wysłać do Doshu, a Borowski czy Górski chociaż mają wysokie stopnie w aikido nie mogą tego osobiście zrobić, bo takie są reguły. I w przypadku polskich nazwisk podanych powyżej wynika to z przynależności do oficjalnie rozpoznanej organizacji krajowej.
To tyle jeśli chodzi o fakty.

  • 0

budo_fvb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
buahaha,co zescie sie czepili tak szanownej Redakcji. Jakby nie bylo to chyba on powinien wiedziec najwiecej co i jak bo w koncu to Prezydent PFA,jakby nie bylo tez 5 dan i jakby nie bylo ambasador. Wiec nie kumam niektorych wypowiedzi,glupkowatych. Tlumaczycie mu kto przyznaje stopnie itd,jakby to sam nie wiedzial... Puk,puk haaaalo. Do kogo jak do kogo ta mowa.
  • 0

budo_fvb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
i jeszcze ten tekst "małośc redakcji" to mnie juz kompletnie rozwalil na łopatki... :roll:
  • 0

budo_wirid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
czyli ma sie rozumiec ze mam nielegalny stopien?? :roll:

pozdrawiam
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
spokojnie, to tylko danow dotyczy ;)
  • 0

budo_swarożyc
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Szanowna Redakcja prubuje tak przedsawić rzeczywistość zeby zareklamowac swoją organizacje.Wynika z tego że uczniowie Borowskiego ,Górskigo czy innych instruktorów nie mogą otrzymać stopni dan bo nie należą do PFA.Z tego co mi wiadomo to takowe otrzymują (nizależnie od przynależności organizacyjnej )i nadaje je DOSHU.Sądze też że uprawnienia Kanetsuka, Asai czy Tissier (są to SHIHAN AIKIKAI ) są szersze niż uprawnienia Pomianowskiego i Hoffmanna (SHIDOIN).Wyminienie tych nazwisk razem to też autoreklama a nie fakty.Czy może mi Szanowna Redakcja wyjaśnić czy Pomianowski i Hoffmann mogą samodzielnie rekomendowąć do stopnia dan kogo chcą i na każdy stopień dan?Chętnie poznam następne Fakty.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

buahaha,co zescie sie czepili tak szanownej Redakcji. Jakby nie bylo to chyba on powinien wiedziec najwiecej co i jak bo w koncu to Prezydent PFA,jakby nie bylo tez 5 dan i jakby nie bylo ambasador. Wiec nie kumam niektorych wypowiedzi,glupkowatych. Tlumaczycie mu kto przyznaje stopnie itd,jakby to sam nie wiedzial... Puk,puk haaaalo. Do kogo jak do kogo ta mowa.



tak widać FVB, że wielu żeczy nie kumasz.

:twisted:
  • 0

budo_fvb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
A wiesz ze kumam. Siedze w tym niemalze 15 lat... :roll:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
" to nie siedz w tym ale posiedz w tamtym"
moja rada do wszystkich - pierdy organizacyjne zostawmy tym, ktorzy musza albo chca sie tym zajmować. Mnie ktos wazny powiedział kiedyś: Aikido to mata i trening - NIC wiecej. organizacje papiory, legitymacje certyfikaty i laurki - jak to sie stanie wazniejsze niz trening to juz jako aikidoka nie zyjesz.
na ilustracje cytat luźny ze wspominanego to Ojca De Mello:
W piaskownicy bawi sie dwójka dzieci. dziewczynka pyta chłopca:
- ja jestem katoliczką, a ty - jestes katolik czy protestant?
chłopiec nie przerywając zabawy odpowiada:
- nie wiem, mój tato mówi , że należymy do innego dziadowstwa...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
pmasz, jak zwykle top one ! 8)
Szanowna Redakcjo, czy mozesz o sobie powiedziec: Jako aikidoka juz nie zyje! :P
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

pmasz, jak zwykle top one ! 8)
Szanowna Redakcjo, czy mozesz o sobie powiedziec: Jako aikidoka juz nie zyje! :P

ja tego nie napisałem ! nie wiem tego -
ale to prawda jest ze kiedy polityka zajmie miejsce treningu dzieją sie rzeczy smutne. polityka wszedzie jest brudna i nie da sie utrzymac umysłu pocz. w świecie kompromisów i targów, ambicji i zagrywek.
mi wielką intelektualna przyjemnośc sprawia taki perwersyjny scenariusz:
hombu jako wielka swiatowa organizacja w napadzie zainteresowania proponuje panu JW z racji na bliskosc techniczną i szacunek dla zwiazków HK sensei z hombu przynależnosc. w mojej fantazji , z dziwnych perwersyjnych powodów JW sensei zgadza sie i zostaje uznany shihanem owej wielkiej organizacji - takie precedensy sie działy choćby z powrotem Toyoda sensei na ono matki naszej Aikikai. i teraz co by sie stało?
jaki jest moj point?
w krakowie jest dojo aikikai przez ameryk. usaf, zielona góra przezx Tamura sensei, PSA pewnie wkrótce dostanie rozpoznanie bo spełnia warunki - co za cholera różnica?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

[ PSA pewnie wkrótce dostanie rozpoznanie bo spełnia warunki - co za cholera różnica?


Różnica polega na tym, że PSA w swoich legitymacjach drukuje już od początku, że ma rozpoznanie Hombu, ale w dzisiejszych czasach nie tylko w polityce wszystko jest względne
więc jak rozumiem w naszym aikidockim światku też.
Radzisz mi "no comments... " bo tylko trening i mata są ważne, a mimo wszystko serce mi się raduje, jak widzę, że ktoś nie tylko ładnie ćwiczy ale tez potrafi zebrać pieniążki na przyjazd shihana i zorganizować staż żeby 450 osób sobie fajnie poaikidowało i zadowolonych wróciło do domu. Może to robota nikomu nie potrzebna - jak sądzisz pmasz?

  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

pmasz, jak zwykle top one ! 8)
Szanowna Redakcjo, czy mozesz o sobie powiedziec: Jako aikidoka juz nie zyje! :P

ja tego nie napisałem ! nie wiem tego -

A ja sie ciebie nie pytalem, tylko Jurka :)

Mam tez inne pytanie, czy mozna zorganizowac staz na 450 osob nie dzielac kraju na wraze organizacje? -- pytanie z pewnoscia retoryczne, nieprawdaz :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
lojezuuuuuuuuuuu........ ale trudno przebrnac przez te wszystkie posty od poczatku do konca.....:D

wlasciwei przez tre wszystki watki to temat tak sie zmienil ze 3 razy ze nie wiadomo do czego napisac :) :):)

no byl staz, na stazu bylem
nie bede pisal o mistrzach - kto byl to widzial.

ja podziele sie bardzo osobistym przezyciem...
czego nie mam w zwyczaju wlasciwie wiec nie wiem czy dobrze zrobie :)
ale komu o tym nie powiedziec jak nie braciszkom aikidokom (siostrzyczkom tyz :) )

poszedlem na ten staz poniewaz organizowal go moj pierwszy nauczyciel aikido
a co za tym idzie ktos wazny dla mnie
poszedlem na ten staz bo byli tam koledzy z ktorymi zaczynalem cwiczyc aikido
a co za tym idzie wazni ludzie dla mnie

poszedlem tam bo chcialem ich zobaczyc, pogadac, i razem znimi wszystkim pocwiczyc...

z tego planu udalo mi sie tylko ich wszystkich zobaczyc...
jakos nie specjlanie moglem pogadac (no chyba ze "czesc|" to juz rozmowa :) )
pocwiczyc to udalo mi sie z jedna osoba :) dzieki!!

zadziwiajjace bylo jak szybko moi koledzy znajdywali uke kiedy bylem w poblizu...
zadziwjajaca dla mnie byla rozmowa z sensei Robertem :)

Wlasciwie nie wiem po co to pisze :) moze poprostu sie czepiam?
moze...:)

W kazdym razie pozdrawiam cieplo wszystkich uczestnikow stazu zwlaszcza wszystkich kumpli z dawnych czasow a szczegolnie sensei Roberta Kraca zalujac ze nie bylo okazji zrobic tego osobiscie
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
smailu - ty łosiu - przecież poćwiczyliśmy!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Smail, nie miałem okazji zrobić tego na tatami, więc przekazuję przez net: bardzo mi się podobało Twoje aikido. Jestem pod wrażeniem. Nie tylko w kwestii Twojego niedzielnego pokazu, ale w ogóle. Pozdrawiam. :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
A, to Smail pokaz robil? A miales swoich uke, czy z wrazej organizacji, Smailu?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Mam tez inne pytanie, czy mozna zorganizowac staz na 450 osob nie dzielac kraju na wraze organizacje? -- pytanie z pewnoscia retoryczne, nieprawdaz :?


Wszystko można, tylko trzeba kochać bliźniego swego jak siebie....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024