Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanetsuka Sensei i "butelka";)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Kanetsuka Sensei i "butelka";)
:) zadny jestem wrazen innych uczestnikow stazu w Opolu z Asai,Fujimoto i Kanetsuka sensei 8) i przede wszystkim komentarzyna temat tego ostaniego i jego niebywalej "metodyki" :) czy sensei zawsze w ten sposob podchodzi do stazy?musze przyznac ze niezwykle "wiele"wynioslem z jego czesci treningu i az nie moge sie doczekac co zademonstruje jutro :rotfl ,moze u Niego po prostu czas szybciej plynie?? :wink:
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
o Bosh! no nie chcialo sie wyslac :oops: bylo napisane no respond! :oops: :!:
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Pierwszy mój uke w tej części stażu powiedział: "Chodźmy tam, tam jest więcej miejsca" na co nauczony doświadczeniem odpowiedziałem"O , nie! Nie ma na to czasu" Po około 40 sekundach przyznał mi rację :)
Kanetsuka sensei jest mistrzem Aikido, ale nie jest mistrzem dydaktyki, co nie zmienia faktu, że to co próbuje pokazać uważam za bardzo ważne i cenię wyżej niż takie czy inne techniki.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
No wlasnie, napiszcie, napiszcie o stazu? Jakies atrakcje, ploteczki..te sprawy?...:)))
Majówkowa Yoshi
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Egzamin na stopnie 1-4 dan u Kanetsuka sensei :) to przezycie dla zdajacych chyba najbardziej stresujace w zyciu :rotfl :) , przed samym egz sensei powiedzial ze w Moskwie oblal ostatnio 22 osoby zdajace (shodan bodajze)(u nas nie zdalo chyba 5 osob jesli dobrze policzylem w tym jeden nidan i 4 shodany), forma egzaminu chyba tez byla nieprzecietna,fizycznie malo wyczerpujaca, ale ta "butelka" sensei :roll: znowu nikt nic nie rozumial :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Ok,...może ja jakas nie ten tego jestem...ale o co chodzi z ta butelka?:)
Yoshi
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
dołączam sie do pytania o co chodzi z ta butelką :P i może mógłby ktoś bardziej wdać się w szczegóły dlaczego "forma egzaminów była nieprzeciętna" ??
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Staż super. Kanetsuka pokazał jak butelką pokonać trzech i czterech uke :)
Oczywiście bez wypicia zawartości. :twisted:
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Staż...

Kanetsuka sensei ma niesamowicie "ciężki" w odbiorze przekaz, choć na pewno ważny, bo jak twierdzi mówi o absolutnych podstawach. Niestety nie na moją to percepcję, szczególnie techniki z butelką czy jo i wieszakiem na ubrania... 8O Myślę, że stażowanie z nim nie wystarcza dla zrozumienia: raczej należało by obcować z sensei Kanetsuka na codzień w jego dojo. Wtedy może... Przyznaję się bez bicia: ja nic z tego nie kumam, a jak widziałem miny egzaminowanych, albo patrzące na siebie pary mające 30 sekund na wykonanie technik to myslę, że nie byłem odosobniony... Co zrobić, taki przekaz...

Asai sensei: bez niespodzianek, kto bywał na stażach ten zna aikido sensi'a, trochę odczuwam nadgarstki, ale fajnie było. :)

Fujimoto: to co lubię najbardziej, niesamowita praca biodrami. Fantastyczny ruch. poklon :)

Generalnie: dla każdego coś ciekawego.

No i toaścik wznosimy (kto był na biesiadzie, ten pamięta ;-) ):
Niech se żyje nasze kochane aikido 100 lat!
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Musze przyznac, ze Kanetsuka sensei zrobil na mnie najwieksze wrazenie. Pokazywal naprawde swietne rzeczy. Szkoda ze treningi byly takie krotkie. Jesli chodzi o to co chcial przekazac, mysle ze w miare to zrozumialem - kontakt z uke, stabilnosc, tekatana, nieustanna kontrola, i "zapomnijcie o aikido, teraz jest fizyka". Glownie suwari waza i hanmi hantachi waza, duzo kokyu ho w tachi waza. Ale, tak jak napisal jaded, glownie chodzilo o pokazanie pewnych zasad niz o konkretne techniki. No i specyficzna metodyka :) Co do egzaminu - zdajacy w zasadzie mieli robic to, co pokazywal sensei na treningach. Troche nie wiedzieli o co chodzi na poczatku, ale potem byly podawane konkretne nazwy technik. W trakcie egzaminu na shodan sensei powiedzial, ze "chcialby, zeby chociaz jedna osoba zdala" :) na szczescie nie bylo takiego pogromu.
Asai sensei koncentrowal sie w trakcie treningu na jednej technice. Pierwsze 2 treningi shihonage. Potem nikkyo i dzisiaj kaeshi waza - nikkyo do sankyo, sankyo do sankyo i kontr kontr technika przy sankyo do sankyo do... nie wiem jak to sie zwie.
Fujimoto sensei pokazywal duzo ruchu, zwracal uwage na forme, bliski kontakt z uke. Bardzo duze wrazenie zrobily na mnie szybkie, bliskie wejscia w atak (szczegolnie te, ktore robil na pokazie pod koniec). Cwiczylismy rozne techniki - dzisiaj np. bylo kilka wersji ikkyo i iriminage z yokomen uchi. Sensei ma niesamowite poczucie humoru i bardzo ciekawy sposob prezentowania technik np. demonstracja tachi waza kokyu ho z wykorzystaniem kapelusza :)

Podsumowujac, bylo to wspaniale doswiadczenie, mysle, ze kazdy uczestnik cos wyniosl z tego stazu. Kazdy z shihanow robi inne aikido, inaczej je przekazuje, ale chodzilo im w moim odczuciu o te same podstawy. Ci co nie byli niech zaluja.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
butelki, wieszaki, kapelusze :) może jest osoba, która to nagrała i byłaby skłonna udostępnić? :D
  • 0

budo_jaded
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Vegas

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Ta butelka (PET) to stary numer Kanetsuki, bardzo zresztą dobre ćwiczenie - wyraźnie pokazuje sposób obracania dłoni, inna sprawa, że butelka w dłoniach tori nie powinna "strzelać" ("szpony") . Wieszak to pewne nowum - obrazował równowagę którą tori powinien zaburzyć, by przejąć kontrolę nad uke. Zastanawiam się po co miał być worek :)
Asai sensei - najczystsze ruchy, żadnego zginania się w pół czy podskakiwania. Pan bardzo zasadniczy i poukładany - to przez 40 lat w Niemczech?
Fujimoto - ten koleś ma 60 lat !?! Byłem drugi raz - bardzo podobają mi się jego ruchy, to coś jak we Wrocławiu tylko bez użycia siły :P

Egzamin. To jak prowadził go Kanetsuka to jego sprawa, skoro został o to poproszony, jednak wielki minus dla Piotra, że nie pozwolił koleżance tłumaczyć całości - to musiało być frustrujące dla zdających: Kanetsuka mówi bardzo niewyraźnie i kiepskim angielskim - założę się, że część zdający nie rozumiała poleceń i uwag prowadzącego. Egzamin był trudny (głównie hanmi-handachi i suwari waza), ale prawie wszystkie techniki były pokazywane na stażu (wiem , że trudno w to uwierzyć :) )

Brawa dla kolegi Irimi za wznoszone toasty! Niech żyje Aikido! 100 lat!

***
Jeden drobiazg mnie ciekawi: dlaczego Prezydent PFA w liście , który wystosował (miły gest) nie podpisał się jako Prezydent, tylko posłużył sie funkcją jaką pełni w administracji państwowej?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

***
Jeden drobiazg mnie ciekawi: dlaczego Prezydent PFA w liście , który wystosował (miły gest) nie podpisał się jako Prezydent, tylko posłużył sie funkcją jaką pełni w administracji państwowej?

No niech zgadne, potrzeba pochwalenia sie nowym biurkiem? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Jak dziecko, qrczaki, jak dziecko..... :roll:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Fujimoto - ten koleś ma 60 lat !?! Byłem drugi raz - bardzo podobają mi się jego ruchy, to coś jak we Wrocławiu tylko bez użycia siły :P



eeee?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)


Fujimoto - ten koleś ma 60 lat !?! Byłem drugi raz - bardzo podobają mi się jego ruchy, to coś jak we Wrocławiu tylko bez użycia siły :P



eeee?

Pmasz, wszystko sie wydalo, walisz silowe, to juz jest prawdziwy KONIEC! :lol: :lol: :lol:

-> Jaded, to co uzywal Fujimoto sensei jak nie sile? :?
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Siłę partnera + swoją technikę. No aikido, wiesz... :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
łamniesz mnie serce... a ja myślałem że wrocławskie akido je poezja w ruchu, szelest pszenicznych źdźbeł w słoneczny poranek. tańczące na wietrze brzozowe listki.. ale sie już czegos domyślałem bo mi kilku uke mówiło ze dla nich to bardziej jak cios brzozową pałką niz listki.... :) :) :)
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Siłę partnera + swoją technikę.
...


Oczywiście wspaniale się sprawdza pod warukiem, że uke pracuje. Co sensei podkreślał kilka(naście) razy.

A ma ktoś już fotki?
  • 0

budo_tetsujin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Visionary underground

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Mam fotki i film z treningow,egzaminow i pokazow..mala obrobka :wink: (lekkie zwiekszenie predkosci itp.) :wink: i nikt sie nie przyczepi ze to balety :) :wink:
  • 0

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Mam fotki i film z treningow,egzaminow i pokazow..mala obrobka :wink: (lekkie zwiekszenie predkosci itp.) :wink: i nikt sie nie przyczepi ze to balety :) :wink:


No to zamieść filmy :!: Pokazy shihanów były superowe.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024