Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanetsuka Sensei i "butelka";)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)


Mam tez inne pytanie, czy mozna zorganizowac staz na 450 osob nie dzielac kraju na wraze organizacje? -- pytanie z pewnoscia retoryczne, nieprawdaz :?

Wszystko można, tylko trzeba kochać bliźniego swego jak siebie....

Ostatnie wypowiedzi redakcji sięgają już maksymalnych granic hipokryzji...
Przeplatanie półprawd i oczywistych rozminięć się z prawdą jest albo świadomą dezinformacją , albo totalnym brakiem kompetencji redakcji...

Sęk w tym że osoby nawet z 5 danem w PSA nie mają uprawnień do nadawania stopni nie tylko dan ale nawet i kyu. Bowiem zgodnie z regulaminem Hombu Dojo tylko organizacja uznana oficjalnie za narodową organizację aikido(w Polsce taki status ma tylko PFA) otrzymuje z hombu prawo do egzaminowania na stopnie kyu i dan aikikai. PSA się stara ale wciąż nie uzyskała takiego statusu i dlatego musi korzystać z egzaminatorów zewnętrznych a kyu nadaje po prostu prawem kaduka.

PSA jest organizacją uznawaną przez Hombu i świadczą o tym chociażby egzaminy na stopnie dan przeprowadzane przez shihanów AIKIKAI na stażach PSA. Gdyby stopnie kyu nadawane w PSA nie były "ważne" w Hombu to osoby z takimi stopniami nie mogłyby podejść do egzaminów na dan. Osoby z PSA dostają takie same certyfikaty z Hombu jak osoby z PFA(Jak ktoś ma wątpliwości to można porównać)...
PSA nie ma natomast tzw."rozpoznania", które to uprawnia taką organizację do nadawania stopni dan, do sandana włącznie jeśli egzaminatorem jest shidoin.
Całe lata 90-te PFA też nie miało "rozpoznania" a egzaminatorami na stopnie dan byli shihani AIKIKAI(co oczywiście nie powodowało "nieważności" stopni).

Tak więc troska o legitymizację działań PSA ze strony redakcji jest zbyteczna...

Skoro jednak szanowny Prezydent jest takim legalistą to może uporządkowałby kwestie formalno-prawne na własnym podwórku:
W 2004 roku w Gorzowie w hotelu "Mieszko" odbył się Walny Zjazd PFA.
Na zjeździe tym zostały podjęte określone uchwały, m.in. o rozszerzeniu składu zarządu.
Zgodnie z obowiązującym prawem protokół ze zjazdu oraz podjęte uchwały powinny trafić do sądu celem ich zatwierdzenia. Tymczasem "ktoś" (komu te uchwały nie odpowiadały) z zarządu podjął decyzję, że zjazd "nie jest ważny" i nie oddał tych dokumentów do sądu.

Tymczasem polskie prawo stanowi wyraźnie, że sprawy o uchylenie uchwały stowarzyszenia rozpoznaje sąd rejestrowy!!! :idea:
Nastąpiło więc złamanie prawa, które jest przestępstwem!!! :!:

Działania te były bezpośrednią przyczyną wystąpienia z PFA licznego grona ćwiczących i instruktorów.

W ciągu 10 lat (od daty zjazdu) delegaci ze zjazdu w Gorzowie (lub pozostali ówczesni członkowie PFA) mogą składać doniesienie do prokuratury...
Czyli po 2014 roku redakcja będzie już mogla spać spokojnie...
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Tymczasem polskie prawo stanowi wyraźnie, że sprawy o uchylenie uchwały stowarzyszenia rozpoznaje sąd rejestrowy!!! :idea:
Nastąpiło więc złamanie prawa, które jest przestępstwem!!! :!:

Działania te były bezpośrednią przyczyną wystąpienia z PFA licznego grona ćwiczących i instruktorów.

W ciągu 10 lat (od daty zjazdu) delegaci ze zjazdu w Gorzowie (lub pozostali ówczesni członkowie PFA) mogą składać doniesienie do prokuratury...
Czyli po 2014 roku redakcja będzie już mogla spać spokojnie...



Jeżeli tak rzeczywiście było to jest to przestępstwo.
W takim razie dlaczego nikt jeszcze nie złożył do prokuratury doniesienia o przestępstwie ?
Czyżby prawda i pewne fakty ujrzały wreszcie światło dzienne ?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

[ Ostatnie wypowiedzi redakcji sięgają już maksymalnych granic hipokryzji...
Przeplatanie półprawd i oczywistych rozminięć się z prawdą jest albo świadomą dezinformacją , albo totalnym brakiem kompetencji redakcji...

Sęk w tym że osoby nawet z 5 danem w PSA nie mają uprawnień do nadawania stopni nie tylko dan ale nawet i kyu. Bowiem zgodnie z regulaminem Hombu Dojo tylko organizacja uznana oficjalnie za narodową organizację aikido(w Polsce taki status ma tylko PFA) otrzymuje z hombu prawo do egzaminowania na stopnie kyu i dan aikikai. PSA się stara ale wciąż nie uzyskała takiego statusu i dlatego musi korzystać z egzaminatorów zewnętrznych a kyu nadaje po prostu prawem kaduka.

PSA nie ma natomast tzw."rozpoznania", które to uprawnia taką organizację do nadawania stopni dan, ...


1.Oficjane uznanie i rozpoznanie to terminy tożsame, różnica wynika ze sposobu tłumaczania na język polski.
W żadnym punkcie nie mijam się z prawdą.

2.Nadawanie stopni kyu jest częścią systemu egzaminacyjnego, który może utworzyć organizacja posiadająca rozpoznanie hombu.
To że Kanetsuka lub Asai chcą egzaminowć uczniów Piotra lub Roberta na 1 dan wynika z ich zaufania do w/w instruktorów. Bariery formalne nawet jeśli oficjalnie istnieją nie są w aikikai rygorystycznie przestrzegane. PSA pewnego dnia otrzyma rozpoznanie, to kwestia czasu. Uważam jednak że dopóki tak się nie stanie w dokumentach i oficjalnych informacjach stowarzyszenia powinna być pisana prawda (np.PSA nie ma prawa nadawać tytułu Shidoin i Fukushidoin).

3.Co do Zjazdu Gorzów-2004, to niestety nie byłem na nim obecny, ale przekazano mi dokumenty po zjeździe i okazało się że podczas zjazdu w głosowaniu brały udział osoby, które zgodnie ze statutem PFA nie reprezentowały członków rzeczywistych organizacji.
Stanowi to naruszenie statutu i zjazd został zorganizowany ponownie zgodnie ze statutem.
Przyczyny podziału, rzeczywiście ujawniły się na zjeździe w Gorzowie, ale oceniając późniejszy rozwój wydarzeń główny powód to animozje na linii Borowski-Wiśniewski i niezdolność do jakiegokolwiek kompromisu ze strony Piotra.

  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

...[color=blue]Przyczyny podziału, rzeczywiście ujawniły się na zjeździe w Gorzowie, ale oceniając późniejszy rozwój wydarzeń główny powód to animozje na linii Borowski-Wiśniewski i niezdolność do jakiegokolwiek kompromisu ze strony Piotra.[/color]

Nareszcie ktos to wprost powiedzial...
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Tak..., a temat "Kanestuka sensei i butelka" rozwija się w "interesujacym" kierunku. :)
Acha ta polityka, konik (a fuj) naszego naroda, kręci wielu bardziej niż sedno sprawy. No nic, zobaczmy co dalej z tego wyniknie dla wątku. Kto wie, może i ja dzięki tej dyskusji więcej zrozumiem z przekazu Kanetsuka sensei... :)
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Przed "oficjalnym uznaniem" PFA też nadawała stopnie kyu z którymi z którymi ówcześni aikidocy podchodzili do egzaminów na stopnie dan.
Kiedyś w PFA a teraz w PSA osoby z takimi stopniami kyu były egzaminowane na stopnie dan przez shihanów AIKIKAI.

Widzę, że trzeba powtórzyć:
"Zgodnie z obowiązującym prawem protokół ze zjazdu oraz podjęte uchwały powinny trafić do sądu celem ich zatwierdzenia. Tymczasem "ktoś" (komu te uchwały nie odpowiadały) z zarządu podjął decyzję, że zjazd "nie jest ważny" i nie oddał tych dokumentów do sądu.

Tymczasem polskie prawo stanowi wyraźnie, że sprawy o uchylenie uchwały stowarzyszenia rozpoznaje sąd rejestrowy!!! :idea:
Nastąpiło więc złamanie prawa, które jest przestępstwem!!! :!: "

W świetle obowiązującego prawa nikt :!: z zarządu nie może decydować czy zjazd był legalny czy nie - o tym decyduje właściwy sąd rejestrowy!!! :idea: :idea:
Na zjeździe była obecna (wynajęta przez ówczesnego Prezesa) do właściwej obsługi prawnej pani mecenas(radca prawny) oraz delegaci z wykształceniem prawniczym i wtedy głośno o tym mówiono. Pan Prezes przy świadkach zobowiązał się do dostarczenia właściwych dokumentów do sądu, co nigdy jednak nie nastąpiło...
To było główną przyczyną odejścia części ludzi z Federacji.

Takie jest dictum acerbum...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

...To było główną przyczyną odejścia części ludzi z Federacji.

Takie jest dictum acerbum...

Po staropolsku mowiac: Jak kto chce psa uderzyc, kija zawsze znajdzie... :roll:
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

...To było główną przyczyną odejścia części ludzi z Federacji.

Takie jest dictum acerbum...

Po staropolsku mowiac: Jak kto chce psa uderzyc, kija zawsze znajdzie... :roll:


Skoro lubisz być listkiem figowym dla bezprawnych działań to miłej zabawy...
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Skoro lubisz być listkiem figowym dla bezprawnych działań to miłej zabawy...

Odnosilem sie do tego...:

Przyczyny podziału, rzeczywiście ujawniły się na zjeździe w Gorzowie, ale oceniając późniejszy rozwój wydarzeń główny powód to animozje na linii Borowski-Wiśniewski i niezdolność do jakiegokolwiek kompromisu ze strony Piotra.


  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Voivod to raczej nie listkiem ino liściem i nie figowym jeno łopianu... :)

A może było tak, że instruktorzy, którzy odeszli mieli inną, swoją wizję orgaznizacji, której w ramach PFA przy istniejących władzach nie mogli przeforsować, a którą obecnie w ramach PSA mogą spokojnie realizować? Może więc wszystkim wychodzi to na zdrowie (jak dotąd ja, jako aikidoka, wiela pozytywów w tym co się stało widzę), a tu pierdy jakoweś i smrodek ciągle... Swoją drogą co rusz wersje przyczynowe się zmieniają i człek naprawdę się gubi... :roll:

Ronin, jeśli wierzysz w argumentację, że "odeszli, bo "ktoś" złamał prawo", jako jednyną i jednynie słuszną to OK. Możesz być chustą na oczach Temidy w tej dyspucie, Voivod będzie liściem (może nawet figowym) na Temidowej tej... no... a ja se będę aikidoką... :)

Może warto by mod część tej dyskusji dołączył do tematu podziału organizacji zakopanego gdzieś w archiwum i oczyścił wątek butelkowy?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Irimi, słoneczko ty moje - czemu to sie robi ciekawe!!
z pary względów:

- ja mam do Redakcji szczery żal za kilka spraw:
- Forum to nie jest miejsce na napuszczanie młodych na nauczycieli.. Jako wysoki stopniem instruktor nie powinien pan panie Jurku primo rozgłaśniec rzeczy, które powinny być zamknięte do grona nauczycieli miedzy początkującymi (90% na forum), ani uzywać form Kanetsuka czy Asai zamiest Sensei Kanetsuka, Sensei Asai. czy nie ma racji ze jestli nie szanujemy nauczycieli czy partnerów - pan Borowski czy Krac to nikt nie bedzie szanowac nas? tak sie wychowuje nowe pokolenie, albo tak sie je niszczy...
Tu nie ma kobo przekonywać - po kilku rozmowac wiem ze szerokie pojęcie jest takie, ze grupa osób od kilkudziesieciu lat rządzaca tym ruchem pokłociła sie o stołki - nie ma co szukać winnych bo winni sa wszyscy!! jak to w przyrodzie, ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać. natura. filozofii do tego nie dorabiajmy. sie stało.
to samo dotyczy feralnego zjazdu na ktorym przegłosowaliśmy ze nie chcemy dozywotniej i nietykalnej rady starszych, było też wiele krytycznych uwag na temat samowolnego wprowadzenia tytułu Prezydenta. jesli mowimy jak powazni dorosli ludzie, bez politycznych precli t odlatego zjazd odwołano a te punkty po prostu przeszły ciemnym leszczem.
teraz jest tak - mamy 2 federacje lojalne wobec aikikai - i zamiast wspolptracowac ambicje tej samej grupy osob pchają do wspolzawodnictwa.
ja sam łamiac zasady niekrytykowania starszychj stopniem powiem głośno (i mam nadzieję , że ktoś mnie poprze) NIKT POZA WAMI TYCH PODZIAŁÓW NIE CHCIAŁ I NIKT NIE CHCE NAPUSZCZANIA I WSPOLZAWODNICTWA, LUDZIE TO MAJA GDZIES...
teraz zamilkne na rok albo dwa... bo słów brak
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

...i mam nadzieję , że ktoś mnie poprze: NIKT POZA WAMI TYCH PODZIAŁÓW NIE CHCIAŁ I NIKT NIE CHCE NAPUSZCZANIA I WSPOLZAWODNICTWA, LUDZIE TO MAJA GDZIES


POPIERAM!!!



irimi - słoneczko
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
MILIIICCJAAAAA...??? :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
okej - moze troche przegłem ale to bo mnie plecy bolom i wszystko mnie wkurzuje
  • 0

budo_benek1313
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

...Tu nie ma kobo przekonywać - po kilku rozmowac wiem ze szerokie pojęcie jest takie, ze grupa osób od kilkudziesieciu lat rządzaca tym ruchem pokłociła sie o stołki ... NIKT POZA WAMI TYCH PODZIAŁÓW NIE CHCIAŁ I NIKT NIE CHCE NAPUSZCZANIA I WSPOLZAWODNICTWA, LUDZIE TO MAJA GDZIES...


Touche.
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

3.Co do Zjazdu Gorzów-2004, to niestety nie byłem na nim obecny, ale przekazano mi dokumenty po zjeździe i okazało się że podczas zjazdu w głosowaniu brały udział osoby, które zgodnie ze statutem PFA nie reprezentowały członków rzeczywistych organizacji.
Stanowi to naruszenie statutu i zjazd został zorganizowany ponownie zgodnie ze statutem.
[/color][/b]



Tu Prezydent poteznej Federacji Aikido nie powinien zasłaniać się tym, że go tam nie było i nic nie wiedział.
Ciekaw jestem kto miał takie uprawnienia w PFA (poza Sądem Rejestrowym) i podjął decyzję o tym, że zjazd był nieważny i należy zorganizować go poraz kolejny.
Przecież zapadły tam uchwały np. o Zarządzie PFA. Które zgodnie z prawem są ważne. jak można było nie przekazać tych dokumentów do KRS.

Właśnie dlatego, że nikt tego nie zrobił, a ówczesny Prezes PFA Pan Wiśniewskie się do tego oficjalnie zobowiązał, sensei Borowski i inni instruktorzy zdecydowali się odejść z PFA. Nie można patrzeć na takie nieformalne działanie z przymróżeniem oka. Było to jawne złamanie prawa i samowola.
Przecież Pan Panie Prezydencie doskonale o tym wie.

I co teraz w PSA jest ok 1200-1300 członków i Stowarzyszenie ma sie dobrze. I niech tak trwa. Ale widać, że komuś tu jest nie na rękę taki fakt i opowiada na około, że sensei Borowski odszedł z PFA tylko z kilkoma młodymi instruktorami i że ta organizacja jest malutka itp. Pytam się po co to wszystko ? Co komu przeszkadza, ze w Polsce będzie kilka federacji. Odpowiedz jest bardzo prosta tu chodzi o znaczący spadek władzy w polskim świecie aikido.

I naprawdę wszyscy mają tego wszystkiego dość. Zrzucania całej winy na senseia Borowskiego. Mówiania studentowm aikido z PSA, że ich stopnie KYU są nie ważne itp. A prawda jest taka, że sensei Borowski jest jednym z niewielu polskich mistrzów wysokich stopniem, który regularnie się uczy i jeździ na staże. A gdzie uczą sie np. sensei Wiśniewski i sensei Sapiela ? Członkowie Rady Technicznej PFA. (Rada Techniczna = nadawanie kierunku rozwoju aikido)

Dajmy sobie spokój z tym wszystkim i ćwiczmy tam gdzie chcemy i u kogo chcemy.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

..... NIKT POZA WAMI TYCH PODZIAŁÓW NIE CHCIAŁ I NIKT NIE CHCE NAPUSZCZANIA I WSPOLZAWODNICTWA, LUDZIE TO MAJA GDZIES...




truth truth......
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Acha ta polityka, konik (a fuj) naszego naroda, kręci wielu bardziej niż sedno sprawy.

a ja se będę aikidoką...

NIKT POZA WAMI TYCH PODZIAŁÓW NIE CHCIAŁ I NIKT NIE CHCE NAPUSZCZANIA I WSPOLZAWODNICTWA, LUDZIE TO MAJA GDZIES

Przepraszam, że się wtrącę, ale wczoraj oglądałem Vabank II i tam jest taka scena na „granicy” polsko-niemieckiej. Przebrany Kramer oświadcza „niemieckiemu pogranicznikowi”, że nie interesuje się polityką. Na co ten odpowiada: „ale polityka interesuje się panem”. :lol:

Pozdrawiam, h-k :wink:
  • 0

budo_artiks
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nad zachodnią granicą

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Kordi, popieram cię w pełni. Cała ta wojna dotyczy przyczyny starej jak świat - kasy i władzy. Nie mówię, ani że Piotr Borowski nie ma racji, ani że pan Prezydent nie ma racji. Każda ze stron jest w tej wojnie ubrudzona, każda ma swoje za pazurami. Tylko że tracimy na tym wszyscy. I kordi powiedział najwazniejsze w tym topiku zdanie: Wszyscy mają już tego dość.
Ja, zwykły padalec z tatami pytam: po co ta wojna? O co? Pytam retorycznie, bo przecież wszyscy wiedzą (lub domyślają się), o co i po co. My chcemy ćwiczyć aikido, doskonalić je, a nie mieć rozterkę u kogo nie można ćwiczyć i z kim się nie można kolegować. Mam wielu dobrych kolegów, którzy zostali w PFA, wielu starych i nowych kolegów w PSA, trochę znajomych w PUA. Jeżdżę coraz częściej na staże z róznymi mistrzami i nie patrzę na ich przynależność federacyjną. Latem jadąc na południe polski na obóz organizowany przez PSA, chchę się wybrać do Czech na staż z 7 danem od Nishio. Choć wiem, że mój nauczyciel będzie na to krzywo patrzył, podobnie jak krzywo spojrzał na zaproszenie na staż w mojej sekcji klubów z czterech polskich organizacji aikido. Nie chcę się stresować, że kontaktując sie z kolegami z Poznania podpadnę swojemu prezesowi, a oni kontaktując się ze mną, podpadną swojemu.
Każdy z nas ma już tego dość. Ale jestem realistą i wiem, że te wojenki nie skończą się za sprawą jednego czy dwóch postów na forum. Będzieci dalej szarpać się o kasę i władzę ubierając to w ładne słowa przemówień i paragrafy statutów. Panowie, mam do was wielki szacunek jako do mistrzów aikido, na których się wzoruję. Ze względu na tę miłą rocznicę, jestem pełen podziwu dla was, którzy zaczynając od Szczecina, Nowego Sącza czy Opola, tworzyliście aikido w Polsce. Tworzyliście je dla nas. Wielki wam za to szacunek. Jako aikidocy jesteście wielcy. Ale od tych waszych wojen ż...ć mi się chce. Wstyd mi za te wasze piaskownicowe spory o wiaderko i łopatkę. Kończcie, waszmościowie i tego wstydu nam i sobie - oszczędźcie
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Artiks - Nic dodać, nic ująć.


irimi - aiki-podróżniczek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024