Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanetsuka Sensei i "butelka";)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
171 odpowiedzi w tym temacie

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

[
3.Co do Zjazdu Gorzów-2004, to niestety nie byłem na nim obecny, ale przekazano mi dokumenty po zjeździe i okazało się że podczas zjazdu w głosowaniu brały udział osoby, które zgodnie ze statutem PFA nie reprezentowały członków rzeczywistych organizacji.
Stanowi to naruszenie statutu i zjazd został zorganizowany ponownie zgodnie ze statutem.
Przyczyny podziału, rzeczywiście ujawniły się na zjeździe w Gorzowie, ale oceniając późniejszy rozwój wydarzeń główny powód to animozje na linii Borowski-Wiśniewski i niezdolność do jakiegokolwiek kompromisu ze strony Piotra.[/color][/b]



A czy wczesniej nie było takich problemów na zjazdach ? Czy może też były ale nikomu to nie przeszkadzało. Wcześniej Sądy chyba nie zgłaszały problemów w zakresie prawidłowości zjazdów. A w omawianym przypadku uchwały nie poszły po mysli ówczesnego Prezesa PFA pana Wisniewskiego, który to być może nie wprowadził swoich "ludzi" do Zarządu PFA i tym samym zdecydował o nieważnosci zjazdu. Przecież kluby prywatne tez płąciły chyba składki do PFA a jak przyszło co do czego to głosowac już nie mogły a wczsniej głosowały.

Pan Wiśniewski ani Pan Borowski ani tez Pan Prezydent nie są na tyle władni aby zdecydować o tym czy zjazd był ważny czy też nie. Może to zrobić tylko Sąd.

Jak to jest możliwe, że óczesny Prezes Pan Wiśniewski nie dopełnił formalności i został wybrany ponownie członkiem Zarządu PFA. Większość ludzi nie startowałaby więcej w wyborach. Ale to jest przecież Polska.

Co Pan Panie Prezydencie na ten temat myśli ?
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

[/b]


Kończąc już ten wątek, to stawiam sprzeciw Panie Prezydencie Pomianowski wobec obwiniania przez Pana o wszystkie złe rzeczy w polskim środowowisku aikido senseia Piotra Borowskiego.

Ponieważ to on właśnie zachował sie honorowo wobec tamtej sytuacji i odszedł z zerowym kontem gotówkowym zakładając drugą federację w której jest obecnie ok. 1300 czonków, która preżnie się rozwija i ma już na swoim koncie powązne sukcesy. Choćby prganizacja stażu na 30 lecie aikido na którym było ponad 400 osób. W tym kilka z PFA.
Ale wiem, ze trzeba znaleźć jakiegoś winnego a sensei Borowski może do całej koncepcji pasuje. Dobrze jednak byłoby poszukać winnych na swoim podwórku.

Więcej rozwagi i stop obwinianiu senseia Borowskiego o wszystko.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Ja, zwykły padalec z tatami pytam: po co ta wojna? O co? Pytam retorycznie, bo przecież wszyscy wiedzą (lub domyślają się), o co i po co. My chcemy ćwiczyć aikido, doskonalić je, a nie mieć rozterkę u kogo nie można ćwiczyć i z kim się nie można kolegować. Mam wielu dobrych kolegów, którzy zostali w PFA, wielu starych i nowych kolegów w PSA, trochę znajomych w PUA. Jeżdżę coraz częściej na staże z róznymi mistrzami i nie patrzę na ich przynależność federacyjną.

Najlepsze w tym wszystkim jest to, ze przeciez nikt nam nie zabrania, a nawet, gdyby, to my i tak mamy to... gdzie? Kto wie...? 8) 8) 8)
  • 0

budo_radzio
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
Witam Pana Pomianowskiego.
Byłem delegatem na zjeździe w Gorzowie Wlkp w marcu w 2004 otrzymalem mandat do głosowania, głosowałem.
Pan Marian Wiśniewski przywiózł ze sobą Panią Mecenas, prawnika, który miał stać na straży porządku prawno-organizacyjnego. Jak nam przekazano, Pani mecenas pobrała honorarium za które my Panie prezydencie zapłaciliśmy. My z klubów prywatnych!!! Ponadto udając się na zjazd wyłożyliśmy swoje prywatne pieniądze na przejazd i hotel. Mimo naszego monitowania nikt nam tego nie zwrócił!!!
Jak Pan dobrze wie Pan Wiśniewski skasował całą delegację w całości! W dodatku miał zrefundowany pobyt w całości!!! Pan Wiśniewski próbował nam wmówić że zajzd jest nieważny?????
Nie Panie Wiśniewski, Panie Prezydencie przez duuuuże P, możemy was uroczyście zapewnić, że PFA rozpadłą się właśnie dlatego , że Pan Wiśniewski, jak było widać na zjeździe z Panem Sapielą otrzymali wspólnie tylko 16 głosów, natomiast BOrowski i Krac otrzymali ponad 40 głosów. Tym samym Wiśniewski nie wprowadził do nowego 9 osobowego zarządu swoich ludzi i w przyszłości miałby bardzo mizerny wpływna sprawy Aikido w Polsce!!!
Pan Panie Prezydencie jest politykiem i doskonale Pan wie o czym mówię!
Zaskoczeniem dla nas było to iż Wiśniewski nie zgłosił uchwał zjazdu do KRS-u
czym skompromitował całe środowisko aikido i to Panie prezydencie jest główna przyczyna rozpadu PFA a nie jakieś historyjki, które próbuje nam Pan wmówić!!!
Więc bardzo prosimy żeby zastanowił się Pan co Pan mówi i tak jak mój poprzednik pisał spróbował znaleźć winnych w swojej drużynie!!!
Jak to się mogło stać??? Że Wiśniewski nabija w butelkę całe środowisko Aikido kandyduje do następnych wyborów do zarządu władz PFA i zostaje wybrany na sekretarza PFA????
Zupełnie niezłą drużyną się PAn otacza, jeżeli Pan chce możemy rozwinąć temat jeszcze bardziej!!
Co do rady technicznej PFA, oczywiście nie wszyscy aikidocy o tym wiedzą że Pan Wiśniewski i Pan Sapiela, nigdzie nie ucząć się u nauczycieli japońskich (a czasu było sporo ponad 20 lat) zostali wybrani dożywotnio do rady technicznej??? Zakrawa to na paranoję i kolejne oszustwo w PFA. Dlatego sądzimy,że powoniem Pan zastanowić się co PAn mówi na forum ogólnym. w PFA macie przecież dosyć instruktorów lepiej wykształconych i wyszkolonych i biorących czynny w treningach z japońskimi nauczycielami, którzy są bardziej predysponowani żeby zasiadać w radzie technicznej!!!
Obaj Panowie założyli po 1 sekcji w całej historii swojego aikido i to wszystko czego dokonali, więc nie rozumiemy jak to się mogło stać??????
Chyba przyjeliście formułę wieku by zasiadać w radzie technicznej a moim zdaniem nie jest to dobre rozwiązanie bo ograniczycie młodych aktywniejszych i znacznie lepszych.
JAk to jest możliwe, że ludzie znacznie słabsi technicznie egzaminują lepszych od siebie????
Jeżeli Pan chce to rozwiniemy znacznie temat ,ale w szczegółach!!!

Z wyrazami uznania i podziwu
R

p.s.
szkoda że nie mógła Pan być na wyżej wymienionym zjeździe , poznałby Pan kto ma rzeczywistą siłę w Polskim Aikido
Na zdeździe było 80 delegatów i instruktorów!!!
NA razie w roku obchodowym nikt jeszcze nie chce robić zadymki, ale jeżeli dalej będzie Pan pomawiał BOrowskiego i PSA to napewno moi koledzy, którzybyli na zjeździe , bardzo intensywnie i ze szczegółami włączą się do naszej przemiłej dyskusji!!!
Na zjeździe było 3 prawników w tym 2 prokuratorów i oni Panie Prezydencie mogą naprawdę bardzo szeroko wypowiedzieć na temat łąmania prawa przez Wiśniewskiego!!

  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Witam Pana Pomianowskiego.
....ciach....
Prezesunia Wiśniewskiego!!


nie żebym bronił Redakcji, ale jak kolega tak po nazwiskach pojechał, to chyba w podpisie wypadało by podać więcej niż R.

a co - jak jawność to jawność.... :wink:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
.... nie ma jawności bez solidarności ..." hehehheee
kolega kum se wrzuci w googla : nick autora postu i np: "aikido , psa" a nie zadaje dziecinne pytania. jak początkujący :nie:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
mod on
radzio, jak chcesz kontynuowac dyskusje na tym forum, to niezwykle uwazaj zebys nie zaczal obrazac osobiscie ludzi. Dyskutujemy na dany temat zwiazany z aikido a nie na temat cech osobistych wspoldyskutantow.
Po drugie, ataki na osoby nieobecne na forum nie beda tolerowane, bo oni sie nie moga bronic, wiec byloby to nie wporzadku.
Po trzecie nie zapominaj, ze SW zaczynaja sie etykieta i koncza na etykiecie.
mod off.

  • 0

budo_replicant
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:far far away...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

mod on
...
mod off.

To ja się wtrącę z takim pytaniem do O'Moda.
Dlaczego przejawy dobrego nastroju ew. poczucia humoru w luźnych tematach są tępione przy pomocy ostrzeżeń, zarówno tych słownych jak i punktowych, jako szerzenie wstrętnych i odrażających off-topów, podczas gdy ściąganie ciekawych tematów jak np. "staż w Opolu" oraz "Kantesuka Sensei i butelka" do poziomu prywatnej wojny nt. przyczyn i konsekwencji podziału organizacji aikidowych w PL jest traktowane jako jako rzecz oczywista (ostrzeżenie dla usera 'radzio' dotyczyło sposobu wypowiedzi a nie ewidentnego offtopowania w tym wątku, pozostali nie zasłużyli nawet na ostrzeżenie).

Może warto by mod część tej dyskusji dołączył do tematu podziału organizacji zakopanego gdzieś w archiwum i oczyścił wątek butelkowy?

Popieram !!! ale ja początkujący jestem.... :roll:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

.... nie ma jawności bez solidarności ..." hehehheee
kolega kum se wrzuci w googla : nick autora postu i np: "aikido , psa" a nie zadaje dziecinne pytania. jak początkujący :nie:


heh

a mnie osobiście to autor ten tego ten, z nazwiska nie interesi aż tak, zebym miał go (tego autora znaczy siem) po googlach tropić.
upominam się jeno o zachowywanie podstawowych zasad dobrego wychowania i kulturalnej dyskusji. w końcu my aikidoki i dbać o mateczkę naszą aikidową musimy.

pozdr

k (w nastroju moralizatorskim)

:twisted:

OFFTOP OFF!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

To ja się wtrącę z takim pytaniem do O'Moda.

Drogi, po ktorych wedruja Moderatorzy sa niezbadane.......
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

mod on
radzio, jak chcesz kontynuowac dyskusje na tym forum, to niezwykle uwazaj zebys nie zaczal obrazac osobiscie ludzi. Dyskutujemy na dany temat zwiazany z aikido a nie na temat cech osobistych wspoldyskutantow.
Po drugie, ataki na osoby nieobecne na forum nie beda tolerowane, bo oni sie nie moga bronic, wiec byloby to nie wporzadku.
Po trzecie nie zapominaj, ze SW zaczynaja sie etykieta i koncza na etykiecie.
mod off.


Język i zacietrzewienie autora jest mi dziwnie znajome, to jego pierwszy post i jak sądzę ostatni, bo pewnie juz żałuje, że mu nerwy puściły. Brak zdolności do kompromisu i umiejętności radzenia sobie z konfliktami, doprowadzi w dłuższej perspektywie czasu do podziału, a może nawet rozpadu PSA. Chociaż wcale bym tego nie chciał.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Język i zacietrzewienie autora jest mi dziwnie znajome, to jego pierwszy post i jak sądzę ostatni, bo pewnie juz żałuje, że mu nerwy puściły. Brak zdolności do kompromisu i umiejętności radzenia sobie z konfliktami, doprowadzi w dłuższej perspektywie czasu do podziału, a może nawet rozpadu PSA. Chociaż wcale bym tego nie chciał.

Pomijajac jezyk i 'zacietrzewienie', padlo tam wiele niespodziewanych i nieznanych mi osobiscie opisow faktow ze zjazdu federacji.
W twojej odpowiedzi zabraklo mi pokajania sie na kolanach, posypania sobie glowy popiolem, i takiego poradzenia sobie z konfliktem, zeby nie dopuscic do rozpadu federacji. Japonscy shihani moga sobie pozwolic na rzadzenie federacja wg swojego widzimisie (a i to nie wszedzie) bo maja Autorytet. W Polsce takiego autorytetu nie ma nikt. Wiec Zarzad PFA musi postepowac rzetelnie aby miec kredyt zaufania calej rzeszy aikidokow. Tak sie nie stalo, wiec ludzie zaglosowali nogami.
I mozna smialo powedziec, ze bedzie tak za kazdym razem, jak tylko ludzie dostrzega samowolna, warcholsko-sejmikowa szlachte, ktora dla prywaty sprzedaje Ojczyzne. Mamy XXI wiek i demokracje prosze pana.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

.... nie ma jawności bez solidarności ..." hehehheee
kolega kum se wrzuci w googla : nick autora postu i np: "aikido , psa" a nie zadaje dziecinne pytania. jak początkujący :nie:

Genialne w swej prostocie... :) :) :)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Drogi, po ktorych wedruja Moderatorzy sa niezbadane.......

Hue hue. Się modowi zdaje... :) :) :) Mod jest bardziej przewidywalny w swych działaniach niźli by chciał...

Ja na ten przykład niewiela dziwię, że mod w jednym wątku offtopy usuwa, gromi czerwoniastą czcionką, tworzy nowe tematy, przerzuca do innych i porządku pilnuje, zaś w niektórych tematach miast porządek robić stoi z boku i najzwyczajniej na pisanie "nie_w_temacie" uwagi nie zwraca. Widocznie się sztucznie podnieca polityką, kręci go to czy jak? :roll:

Moim zdaniem już dawno część dyskusji należało przerzucić do tematu o rozpadzie PFA GDZIE JEST JEJ MIEJSCE. Z drugiej jednak strony, jak mod chce mieć bałagan podpisywany własnym nazwiskiem, to w końcu jego sprawa. :)

Szkoda wielka, że jeszcze to się nie stało, bo temat szedł na początku całkiem ciekawie...

PS. Wpis ten jest oczywistym OT, ale to "z musu" ;-)
  • 0

budo_ronin bastard
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Język i zacietrzewienie autora jest mi dziwnie znajome, to jego pierwszy post i jak sądzę ostatni, bo pewnie juz żałuje, że mu nerwy puściły. Brak zdolności do kompromisu i umiejętności radzenia sobie z konfliktami, doprowadzi w dłuższej perspektywie czasu do podziału, a może nawet rozpadu PSA. Chociaż wcale bym tego nie chciał.

W swojej wypowiedzi redakcja wyraziła troskę o przyszłość bratniej organizacji aikido i przyznała się do "znajomości" z autorem jednego z postów.
Zabrakło natomiast odniesienia do meritum stawianych zarzutów... :idea:
  • 0

budo_kordi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Język i zacietrzewienie autora jest mi dziwnie znajome, to jego pierwszy post i jak sądzę ostatni, bo pewnie juz żałuje, że mu nerwy puściły. Brak zdolności do kompromisu i umiejętności radzenia sobie z konfliktami, doprowadzi w dłuższej perspektywie czasu do podziału, a może nawet rozpadu PSA. Chociaż wcale bym tego nie chciał.

W swojej wypowiedzi redakcja wyraziła troskę o przyszłość bratniej organizacji aikido i przyznała się do "znajomości" z autorem jednego z postów.
Zabrakło natomiast odniesienia do meritum stawianych zarzutów... :idea:


W związku z tym, chyba na miejscu jest propozycja przeniesienia tych postów do nowego topicu i czekanie na odpowiedź Pana Prezydenta. Bo bądź co bądź odpowiedź na ten niejasności powinna się tu znaleźć. Może nie było wczesniejj miejsca na to, żeby te sprawy poruszyć. Ale jak już zostało tyle powiedziane to w dobrym tonie byłoby ustosunkowanie się do tych spraw.

Czekamy Panie Prezydencie na Pana stanowisko w tej sprawie.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

Smail, nie miałem okazji zrobić tego na tatami, więc przekazuję przez net: bardzo mi się podobało Twoje aikido. Jestem pod wrażeniem. Nie tylko w kwestii Twojego niedzielnego pokazu, ale w ogóle. Pozdrawiam. :)


no prosze :)
a dziekuje bardzo i to nie tylko w kwesti wrazenia, ale w ogole :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

smailu - ty łosiu - przecież poćwiczyliśmy!!!!!!!!!!!!


Piotrus, cwiczenie z Toba to prawie jak seks z siostra...:D
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)

A, to Smail pokaz robil? A miales swoich uke, czy z wrazej organizacji, Smailu?


zaraz tam pokaz :)
wszystkie dany robily to ja tez sie wzialem i pokazalem, a co :)

uke byl moj uczen,
nie chcialem innym ryzykowac zeby nie wyszlo ze w innej federacji moje techniki nie dzialaja :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kanetsuka Sensei i "butelka";)
a tak wogole to sie porobilo w tym temacie :)

taboretem, taboretem....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024