Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolana | Kręgosłup | Suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_bartosz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Kolana | Kręgosłup | Suplementy
Witam.
Przejde odrazu do pytan.
1) Kolana. Trenuje BJJ i w czasie sparingów (poz. z kolan) czasami coś mi przeskoczy w kolanie, ból podacz tego "przeskoku" jest tak duzy, że musze przerwać spraing i wyprostować noge, żeby to cos przeskoczyło ponownie. Byłem u lekarza, miałem prześwietlenie, całej nogi (akurat wizyta dotyczyła czegoś innego) i powiedział mi właśnie, że kolano hmmm poprotu zamiast gładkiej powierzchni mam jakieś ząbki. Wiem, że nie jest to dobrze wytlumaczone, ale się starłem :-) Pytanie : używaliście jakiś maści, tabletek itd. który by pomogły ?
2) Kręgosłup. Szybko bo nie mam czasu. Było prześwietlenie. Kręgi "nieco porównawczo obniżone w odcinku szyjnym". Byłem u lekarza pierwszego kontaktu i nie wiele mi powiedział. A praktycznie nic. Nie ma żadnych przeciwskazań do trenowania ? Pytam się bo te kręgi mnie bolą, a raczej chyba mięśnie koło tych kręgów, nie wiem ciężko mi sprecyzować dokładnie co mnie boli bo ten ból promieniuje. Bolało mnie zanim ćwiczyłem i boli mnie teraz.
3) Suplementy. Chodzi mi o jakąś odżywkę która uzupełni moją dietę w węglowodany. Poprostu potzrebuje dodatkowego źródła energii.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy
ja ci moze zapodam odzywki typu carbo czyli weglowodany czyli energia :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dzika
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ŁDZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy
ja bym radzila narazie darowac sobie treningi. isc do lekarza sportowego i niech on ci poradzi co z treningami.
  • 0

budo_eventhorizon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy
na kolana glukozamina, w postaci siarczanu glukozaminy (znawcy twierdzą, że jest skuteczniejsza od chlorowodorku). pod taką postacią występuje w produkcie np zinaxin. impreza dość droga, ale w zdrowie warto zainwestować. osobiście próbowałam i miałam też okazję porównywać z innymi podobnymi, tańszymi preparatami. ocena jak najbardziej pozytywna.
ostatnimi czasy pojawiła się jeszcze chontroityna, ale nie zweryfikowałam wynalazku

na kręgosłup polecam zajęcia z jogi - ale tylko pod okiem instruktora
  • 0

budo_saszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy
Jeśli chodzi o bóle szyjnego odcinak kręgosłupa to moga to nie być wcale bóle samego kręgosłupa a mięśni. Torebki ścięgniste itd. , zwróć uwagę na to w jakich pozycjach siadasz, ja miałem takie bóle z powodu złej sylwetki podczas siedzenia. Przydała by się też wizyta w jakimś gabinecie rechabilitacyjnym ze zdjeciem. Popatrzą i napewno pomogą. Inna przyczyną może być poprostu słaby kark i powysiłkowe bóle mięśni.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy

ja ci moze zapodam odzywki typu carbo czyli weglowodany czyli energia :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


polecasz mu wegle na stawy??? 8O
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy

3) Suplementy. Chodzi mi o jakąś odżywkę która uzupełni moją dietę w węglowodany. Poprostu potzrebuje dodatkowego źródła energii.



to mu polecilem.... :)
  • 0

budo_wolin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy

Witam.
Przejde odrazu do pytan.
1) Kolana. Trenuje BJJ i w czasie sparingów (poz. z kolan) czasami coś mi przeskoczy w kolanie, ból podacz tego "przeskoku" jest tak duzy, że musze przerwać spraing i wyprostować noge, żeby to cos przeskoczyło ponownie. Byłem u lekarza, miałem prześwietlenie, całej nogi (akurat wizyta dotyczyła czegoś innego) i powiedział mi właśnie, że kolano hmmm poprotu zamiast gładkiej powierzchni mam jakieś ząbki. Wiem, że nie jest to dobrze wytlumaczone, ale się starłem :-) Pytanie : używaliście jakiś maści, tabletek itd. który by pomogły ?


Ten lekarz był ortopedą? Powiedział ci to i co dalej? Nic z tym nie będzie robił?
Nie jestem tego pewien, ale słyszałem i także czytałem tu na budo o tym, że prześwietlenie nie pokazuje dokładnie chrząstki w kolanie i nie da się na podstawie tego stwierdzić, co dokładnie się tam dzieje - tak jak pisałem nie wiem czy to prawda.
Z tym przeskakiwaniem też tak miałem - na początku nie bolało, a potem zaczęło coraz mocniej. W moim przypadku okazała się to uszkodzona łękotka. Nie wierze, że zniszczona chrząstka może też tak przeskakiwać. Wydaje mi się, że wtedy byś miał wielkie problemy z chodzeniem. Aha, jeżeli to łękotka to odpuść sobie leczenie tego glukozaminą bo na 100% ci tego nie wyleczy. Glukozaminę to możesz brać po zakończonym leczeniu - wtedy pomoże.
Polecam przejść się do jeszcze jednego lekarza ortopedy - i to jak najszybciej.
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolana | Kręgosłup | Suplementy
Unerwione są tylko kości w przeciwieństwie do chrząstek. "W kolanie" istota zbita zmieniana jest na tkanki gąbczaste by nie ulagała pęknięciom dlatego chociaz czesciowo nie musisz przejmowac sie kolanem bo najprawdopodobniejsze sa mozliwosci zwyrodnienia kosci lub łękotek . Bywa czasami, że sport wyczynowy doprowadza do powstania szybszych zmian zwyrodnieniowych, zwłaszcza w takich dużych stawach, jakimi są kolana.Jedynym rozsądnym wyjściem jest USG kolana po konsultacji z ortopedą.


zycze powrotu do szczytowej formy
p.s. problemy z kolanami to straszna rzecz - sam wiem o tym bardzo dobrze. nie lekcewarz zadnych problemów
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024