Skocz do zawartości


Zdjęcie

nadwaga pilne problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_tenchi18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

nadwaga pilne problem
Przepraszam z góry że znowu poruszamny jest ten temat ale chce polegać na doświadczeniu użytkowników tego foróm mam 20 KG nadwani i zaczegoł mnie to denerwować trenije przynajmniej raz w tygodniu KB chciał bym przynajmniej ze 2 razy ale ten czas czy możecie pomóc jakiś trening domowy i jakaś dieta proszew o pomoć
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
nie chce martwic, ale 20 kg to juz chyba blizej otylosci niz nadwagi.
Treningi kb polecam czesciej, pomoga nie tylko zrzucic to i owo, ale jak bedziesz trenowal 2-3 razy w tygodniu to poprawi sie rowniez wydolnosc organizmu z czasem, co teraz przyniesc moze same plusy.
Co do diety...
teoreie sa rozne, ale najogolniej to powinienes wyliczyc swoje dzienne zapotrzebowanie i uciac z niego kilkaset kalorii (ale bez szalenstw z kolei, predzej 300 niz 900 kalorii :P ).
Co jeszcze polecic... trening silowy + aeroby po nim, czy tez kilka razy w tygodniu powyzej 30 minut rano, na czczo rowniez aerobow.
Poleca sie rowniez trening HIIT, czyli interwaly.
Pzdr.
B.
P.S. To sa tylko internetowe rady, nie ma srodka doskonalego, najwazniejsze to wziasc sie solidnie za siebie, miec bodziec odpowiedni, a przy odpowiednim zapale, mozna sporo zmienic. Wiem co mowie, bo mam podobny, chociaz moze trosze mniejszy niz Ty, problem.
  • 0

budo_janek kowalski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
Zacznij poswięcać od poniedziałku do piątku wieczorem po 1-1,5 godz. na trening + w miarę aktywny weekend + w miarę rozsądne odżywianie, a problem niebawem zniknie.
Zdecydowanie polecam Ci więcej treningów kicka lub jakiejkolwiek innej SW w porządnym klubie, z prozaicznego chociażby powodu, że łatwiej jest się zmotywować na trening zorganizowany niż samodzielny. Jeżeli masz np. 3 treningi w tygodniu, to w pozostałe 2 dni po prostu biegaj lub pływaj.

Co do odżywiania, to należy znaczenie ograniczyć tzw. niezdrowe jedzenie. Co to jest to chyba każdy wie (hamburgery, chipsy, gazowane słodkie napoje itd.).
Ja staram się tak rozplanować posiłki, aby w miarę możliwości jeść naśniadanie jak najwięcej i te najbardziej kaloryczne rzeczy, obiad tak na 3/4 (staram się nie opychać), kolację tylko wtedy, gdy jestem głodny i bardzo mało.

W zasadzie wszystko co napisałem jest dla wielu proste i oczywiste. Jeżeli szukasz jakichś bardziej szczegółowych informacji to poszukaj w archiwum.
  • 0

budo_tenchi18
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
tak to już otyłość ale jakoś nie umiem się do tego przyzxnać wole mówić nadwaga
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
1. Przetań tyle jeść.
2. NIe jedz po 18.
3. Zacznij się ruszać.
4. Pij dużo wody.
5. Jak już dieta zrzucisz z 5-10 kg to weź sie porzadnie za areoby, to może jeszcze załapiesz się na płaski brzuch w wakacje ;)
  • 0

budo_łukasz15
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
Łatwo mowic ze zrob to zrob tamto ale w praktyce ciezej... wiem bo sam staram sie zgubic troche masy ale cos mi nie idzie... a i mam pytanie czy cwiczenia w wieku 16 lat moga spowodowac ze mniej bede rosl...??
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
dieta (dla osob otylych najlepsza bedzie CKD, low carb skonsultuj sie z lekarzem i dowiedz sie czy nie masz zadnych dolegliwosci, ktore nie nadaja sie na ta diete i poszukaj w necie o niej)

aeroby naczczo 60min 3x w tyg conajmniej

duzo cierpliwosci i wytrwalosci, to dieta jest najwazniejsza i to ja najtrudniej utrzymac wiec powodzenia
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem

Łatwo mowic ze zrob to zrob tamto ale w praktyce ciezej... wiem bo sam staram sie zgubic troche masy ale cos mi nie idzie... a i mam pytanie czy cwiczenia w wieku 16 lat moga spowodowac ze mniej bede rosl...??

Do pewnego czasu. Od jedzenia sie odzwyczajasz. Jak jesz naprawde mało to po miesiacu juz cie wcale nie ciagnie bardzo zeby sie objadac. Raczej nie bedziesz mniej rosl, ale pamietaj, ze musisz dostarczyc organizmowi witaminy, sole mineralne, bialko i inne skaldniki. To co musisz ograniczyc ( jak pisze Tete ) to weglowodany ( makaron, ryz, ziemniaki, chleb, kasza ) i tluszcze ( czekolada, olej, tluste mieso ).

Nie nalezy tez jesc wieczor ( ja ostatni posilek jem kolo 16-17 ) i rzeczy 'z patelni' czyli pieczonych na tluszczu.
  • 0

budo_ramon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
Ja ci proponuje biegać po 30 minut dziennie :) Powinno przynieśc efekty ;)
  • 0

budo_wydziu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
Aeroby sa ok. Lecz przy sporej otylosci/nadwadze bieganie moze sie okazac zabojcze dla kolan.

Wez sobie do serca rade, zeby to skonsultowac z lekarzem.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: nadwaga pilne problem
I wierz w siebie!
Autentyczna sytuacja - zero sciemy!
kumpel w 4 miecy 32 kilo stracił!!!
Ale zapierdalał ładnie...pompki, brzuchy i rower!
Do dziś mam dla niego rispect :P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024