Skocz do zawartości


Zdjęcie

mistrzoswo rozciągania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

mistrzoswo rozciągania
wiele juz było tematów dotyczących rozciagnia.ja sam sie rozciągam juz od jakiegos czasu mam swoje techniki rozciągania i do zrobienia szpagatu brakuje mi niewiele.słyszałem że jesli do 18 lat nie rozcigniesz sie do tego stopnia aby zrobić szpagat to później nie masz na to szans.myślałem że szpagat jest niemożliwy do wykonania dla większości koksów z siłowoni a tu tymczasem niejaki bob sapp (152kg i 32 lata) w walce z mushashim wykonał bezproblemowo high kicka.moją reakcją gdy to zobaczylem bylo:what the heck...?jakim diabelskim sposobem on do tego dszedł, jaki trening zastosował i jak długo i intensywnie na to pracował?moze znacie odpowiedz.czekam też na wasze opinie
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
wrzuc gdzies ta walke ...
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
ale wcale nie trzeba robic szpbagatu by wysoko kopac, trzeba miec dobrze rozbite biodra bo z nich sie kopie, a z tym ze szpgat do 18 to chyba nieprawda :wink: mam nadzieje
  • 0

budo_baca
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Świata
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
no widziałem to kopnięcie Sapa nawet niezłe.
Ale ciekawi mnie czy po przekroczeniu np 25 roku życia można się jeszcze rozciągnąć nie koniecznie do szpagatu ale żeby móc kopnąć na wysokość głowy np gościa o wzroście 185 cm.Czy komuś się udało zrobić postępy w rozciąganiu po przekroczeniu 25 lat.
Czy jest sens zacząć się rozciągać w takim wieku czy lepiej ten czas poświęcić na inne ćwiczenia.
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Gdzieś czytałem że można się rozciągać niezależnie od wieku i to z widocznymi rezultatami , ale nie w tak dużym stopniu jak do około 18 roku życia.
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania

no widziałem to kopnięcie Sapa nawet niezłe.
Ale ciekawi mnie czy po przekroczeniu np 25 roku życia można się jeszcze rozciągnąć nie koniecznie do szpagatu ale żeby móc kopnąć na wysokość głowy np gościa o wzroście 185 cm.Czy komuś się udało zrobić postępy w rozciąganiu po przekroczeniu 25 lat.
Czy jest sens zacząć się rozciągać w takim wieku czy lepiej ten czas poświęcić na inne ćwiczenia.

znam taki przypadek sempai ma 29 lat i niezle jest roziagniety i robi ciagle w tym kierunku postepy.Dla chcącego nic trudnego :D
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
ja mam pytanko w jak znaczacym stopniu biodra maja sie do rozciagania ? i czy jest mozliwosc ze zle ulozenie bioder moze znaczaco obnizac zdolnosc rozciagania. Bo mi sie wydaje ze tak mam :?
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Szpagat mozesz zrobic nawet zaczynajac po 40, ale bedzie to trudniejsze. W wieku dzieciecym rozciagasz sciegna i miesnie, a pozniej juz tylko miesnie, co nie oznacza ze nie mozesz zrobic szpagatu, po prostu jest trudniej.

Co do koksow i rozciagania to rzecz jest o tyle smieszna, ze moga miec oni nawet latwiej z powodu lepszego ukrwienia miesni, problem w tym ze wiekszosc z nich po prostu sie nie rozciaga.

Budowa stawu biodrowego w wiekszosci przypadkow nie przeszkadza w wykonaniu szpagatu, sa choroby stawow ktore znieksztalcaja go do tego stopnia ze jest to nie mozliwe, ale sa one zadkoscia. Budowa stawu biodrowego moze za to utrudniac zrobienie szpagatu (sa tam takie wypustki ktore na siebie nachodza, ale nazwy nie pamietam. Im wieksze tym gorzej, ale i one po pewnym czasie obrastaja tkanka kostna i nerwy zostaja przytlumione wiec bol lzeje a staw zyskuje na "poslizgu").

Informacje z roznych zrodel, niewiem na ile prawdziwe bo anatomem nie jestem wiec moglby ktos sprostowac jak cos jest bzdura ;)

Pozdrawiam.
  • 0

budo_bzyk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skawina

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Ja mam 21 layt i ciwcze od pol roku , i do szpagatu jeszcespro , ale problemu z kopnieciem high kica nie mam:) Jak pisalem rozcigam sie niecale pol roku mniej wiecej co 2 dzien po kilkanascie minut , jakies tam efekty widac ale to jeszce nie to. Ale mysle ze tu nie ma nic na sile i na szybkiego , bo mozna sie nabawaic niepotrzebnie groznej kontuzji , a po co to nam? Wszytko przyjdzie z czasem .A po za tym jak wspomnialem musisz robic szpagat , zeby uderzyc wysokie kopniecie na glowe??
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Kopnięcie na wysokość swojej głowy nie wymaga szpagatu,a odpowiedniej techniki. Kopanie powyżej swojej głowy to samobójstwo . Rozciąganie... zacząłem dobrze po 18 > i szpagat tzw. francuski nie jest specjalnym problemem. Turecki duuuużo gorzej,może dlatego, że ostatnio nie dopieszczam rozciagania, ale stopniowe efekty się pojawiają. Nic odkrywczego się powiedziec w tym temcie nie da: rozciąganie to przede wszystkim systematyczność i zdrowy rozsądek, co by nie przesadzić, bo potem zaczyna się od 0 w najlepszym wypadku.
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
do of 10:
sam chetnie jeszcze raz bym obejrzał te walke lecz mimo poszukiwań nie moge jej nigdzie znaleść.może będa ja w eurosporcie znowu pokazywać...



ja tam sie rozciągam siedzac w pozycji szpagatu przez minimum po 30 minut rano(zaraz po wstaniu z łożka) i wieczorem(tuż przed spaniem)słyszałem że tak jest najlepiej.oczywiście moge sie mylic,ale u mnie postępy są...
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
to napisz chociaz jaki to runiej byl dokladnie

no ja tak robilem tez keidys iteraz trzaskam nie chwalac sie szpagaty jak chce wiec metoda thaifightera jest dobra aa wieczorem to po kapieli sie rozciagalem a rano juz na zimno ...aaa oprocz tego zawsze lubilem w ciagu dnia cos tez sie ponaciagac w kazdej wolnej chwili ........
  • 0

budo_kauelte
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania

ja tam sie rozciągam siedzac w pozycji szpagatu przez minimum po 30 minut rano(zaraz po wstaniu z łożka) i wieczorem(tuż przed spaniem)słyszałem że tak jest najlepiej.oczywiście moge sie mylic,ale u mnie postępy są...


A dlugo tak trzeba??? chodzi mi o to po jakim czasie zrobi sie szpagat?
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Różnie. To co jeden zrobi w miesiąc drugiemu zajmie pół roku :?
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
nazwy turnieju też dokładnie nie pamiętam ale miała cos z max w tytule...


ja juz tak sie rozciągam od 2 miechow i do szpagatu niewiele mi brakuje...
przedtem stosowałem raczej normalne rozciąganie tj.pare seri każdego ćwiczenia rozciągającego,a to wszystko zakończone próba zejścia do szpagatu...
  • 0

budo_marine
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Wiec skuteczniej jest sie rozciagac bedac przez pewien czas w maxymalnym rozkroku, badz szpagacie, niz planem cwiczen tak jak napisal thaifighter :?:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
nie nie najpierw porob rozne cwiczenia najlepiej poczynajac od glowkizjezdzajac w dol i jako osttani ecwiczenie polecam treing samego szpagatu i na to cwiczenie poswiec tez najwiecej czasu ...
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
MARINE,co ci będe dużo pisał słuchaj of10 to bardzo szybko zrobisz szpagat
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
Rozciaganie nie jest zlezne do wieku i zeby kopac wysoko z tego co slyszalem to wystarczy 70%-80% do szpagatu :!: :twisted:
  • 0

budo_user_usunięty
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 366 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mistrzoswo rozciągania
z wiekiem to nie wiem ale z kopaniem to dorze słyszaleś,patrz:ten temat pare postów wyżej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024