Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż. Napewno nie masz szans?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
nie jestem znawca ale w ksiazce Bruca Lee przeczytalem cos ciekawego na ten temat awiec Lee sadzi iz w starciu z nozownikiem(zakladam z gory ze jest on sam)ty jako osoba bez broni bialej masz nad nim przwage i to choc bzmi absurdalnie jest po czesci podkreslam po czesci prawda.Czemu tak uwazam wiec Bruce mowi ze w glowie nozownika pojawia sie 1 opcja mam noz musze go uzyc musze nim pchnac ,dzgac,zucic cala koncentracja jest na nozu my natomiast mamy pare rak,pare nog, glowe cale nasze cialo ktore stanowi bron on ma tylko noz i tylko ten bendzie sie staral uzyc bo czuje sie pewnie bendac w posiadaniu broni.A szczeze jak dla mnie jesli typ ma noz to ja bym zastosowal chinska sztuke walki, o nazwie uciekajdo i lecial zdala od typa, bo nawet najwiekszemu kretynowi sie moze poszczescic a przyjac kose to nic dobrego ,jedyna ewentualnoscia i powodem do walki z nozownikiem jak dla mnie to gdy jestem z ukochana osoba mama ojcem bratem kobieta ktora kocham to co innego wtedy musial by mniec cgyba ckm zeby mnie zatrzymac bo w obronie bliskich sercu bym nawet zabil.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

I az nie chce mi sie wierzyc, ze Bruce tak napisal ... poprosze zrodlo

8O 8O 8O
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Bruce tez czlowiek - kazdy z nas mial gorszy dzien w zyciu i popelnial bledy.. :lol:
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
a no napisal Bruce Lee JEET KUNE DO komentarze Bruce`a Lee na temat sztuk walki (wyd Budo sport)ksiazka jest bardziej Johna Little niz Bruca bo to on wsomnie ja opracowal ale bazowal tylko i wylacznie na notatkach prywatnych bruca John Little to chyba jedna z niewielu osob upowaznionych do publikacji zapiskow i materialow Bruca Lee ksiazke polecam pomimo iz jest bardzo techniczna(b.duzo opisow ciosow itd) i moze sie nie spodobac ludzia z umiarkowanym zainteresowaniem sztukami walk.Aco do tego co powiedzialem o walce z nozownikiem to sa przytoczone slowa z ksiazki wiadomo ze nie jest tak samo slowo w slowo ale w 70%.
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Interesuje sie psychologia w wlasnym zakresie i jako male hobby i sie zgodze z Brucem Lee czlowiek nie przeszkolony bendzie myslal dokladnie w ten sposob ludzie trenujacy sztuki walk i katy z bronia biala np.nozem to juz inna bajka menel lub pseudo gangsta z nozem raczej jak najbardziej sie w ten sposob bendzie zachowywal
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
I?

Może nad kolesiem w czołgu też masz przewagę, bo on ma tylko czołg, a Ty ręce, nogi, łokcie, kolana, bańkę... :)
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
tak twierdzi Bruce Lee masz wiekszy autorytet i wieksza wiedze od niego? a ogolnie to poogladaj sobie walki uliczne z udzialem noza i w wiekszosci przypadkow typ z nozem zachowuje sie tak jak to Lee opisuje nie polemizuje z toba na ten temat ale wydaje mi sie to bardzo prawdopodobny tryb zachowan
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
bardziej prawdopodobny typ zachowania to bedzie ze ktos sie naczyta Bruce'a, nie majac nawet 1/20stej jego umiejetnosci a potem bedzie staral sie walczyc na ulicy z gosciem z nozem.. i skonczy z tym nozem w brzuchu - dlatego wlasnie odnosimy sie dosc sceptycznie do tego typu wypowiedzi, chocby nawet pisaly je slawy swiatka MA
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
brzmi sesownie poza ta "przewaga" zreszta to logiczne ze ktos posiadajacy bron bedzie skupiony na tym zeby uzyc jej a nie uderzyc cialem
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

tak twierdzi Bruce Lee masz wiekszy autorytet i wieksza wiedze od niego?


Nie uważam, żeby Bruce był jakimkolwiek autorytetem i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy coś potrafił.

Bruce Lee był aktorem, a nie jakimś guru SW.
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
uczniowie Bruca Lee to ludzie tacy jak Dan Inosato Chuck Norris i wiele innych tak owszem byl aktorem ale dlatego ze sie tym pasjonowal i mogl na tym zarobic krocie to wkoncu terz byl czlowiek co do ze sie naczytalem Bruca to nie wiem czego sie reszta naczytala ale ja mowie ze to on tak powiedzial nie ja i ze sie z nim w wiekszej czesci zgadzam ludzie to byl uczen Yip Mana mimo iz przez nie znaczny okres ale byl twierdzicie ze ktos co trenowal karate z Os Masumatsu po roku czasu by nawet nic nie potrafil?owszem mistrzem by nie byl ale ten czlowiek w zyciu mnial stycznosci z wieloma wybitnymi artystami sztuk walki Wykreowal JKD co nie ktozy to chyba powinni troche zglebic wiedze na temat sztuki i filozofi walki a nie tylko ryj dac se obijac na macie bo wam to nie slozy...
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
o i na koniec powiem tyle ze Bruce Lee byl jedna z 1 wszych osob narodowosci chinskiej ktora to uczyla sztuk walki obcokrajowcow gdyby nie on to moze wiekszosc z was machala by bezsensownie witkami takze komentaze na temat tak charyzmatycznej i wplywowej z Martial art punktu widzenia osoby prosze nie szydzic nie polemizowac bo zaden z nas go nie znal ze mna wlacznie czlowieka liczy sie po tym co dla nas zostawi i co sie moglismy od niego nauczyc spuscizna po nim jest ogromna tak ogromna jak niewiedza i ignorancj nie ktorych jednostek koniec tematu.....
  • 0

budo_osadnik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 973 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

tak twierdzi Bruce Lee masz wiekszy autorytet i wieksza wiedze od niego?


Nie uważam, żeby Bruce był jakimkolwiek autorytetem i na dobrą sprawę nie wiadomo, czy coś potrafił.

Bruce Lee był aktorem, a nie jakimś guru SW.


Panowie,lepiej nie drążmy tego wątku, bo zrobi sie OT jakiego budo jeszcze nie widziało :)
Każdy z nas ma inne autorytety(jeśli takie posiadamy) i raczej niemożliwe jest przekonanie kogoś do naszych poglądów w tej dziedzinie (chociaż czemu nie,może założymy nowy temat: Autorytety w sztukach walki :wink: ? )
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Zdaje sie, ze B.L. nie pisal o przewadze nieuzbrojonego, tylko o zaabsorwowaniu uzbrojonego na broni, co moze byc szansa dla nieuzbrojonego, w wypadku konfrontacji. A sm B.L. chetnie uzywal broni - dwoch palek na lancuchu. Dosyc szybka bron.
Chyba, ze ja mam inna ksiazke B.L.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
choc kubus zaczil o co chodzi a te palki to nuchako.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Kubus Twoja wypowiedz rozumiem i potwierdzam .


Natomiast wypowiedz ponizej napisana w tym topiku jest co najmniej nie rownoznaczna ;)

--------------------------------------------------
"Lee sadzi iz w starciu z nozownikiem(zakladam z gory ze jest on sam)ty jako osoba bez broni bialej masz nad nim przwage"


ps. Wing Tsun masz problemy z komunikacja i wyrazaniem wlasnych mysli ...
  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
nie kolego nie mam moze ty masz problemy z tzw czytaniem z zrozumieniem staraj sie czytac duzo tekstow zrudlowych to podobno w tym pomaga
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

nie kolego nie mam moze ty masz problemy z tzw czytaniem z zrozumieniem staraj sie czytac duzo tekstow zrudlowych to podobno w tym pomaga


Akapity, kropki, przecinki, wielokropki, nawiasy i średniki służą ilustrowaniu toku rozumowania. Pokazują, czy autor jeszcze kontynuuje poprzednią myśl czy już przeszedł do następnej (jakoś jednak z tą poprzednią związanej - skoro postanowił je tak poukładać). Jeśli autor ma z tym kłopoty, to może oznaczać, że jego myśli nie da się tak uporządkować.


  • 0

budo_wing tsun
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
ja jestem dyslektykiem gadaj sobie zdrow moj przyjacielu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024