Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż. Napewno nie masz szans?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
334 odpowiedzi w tym temacie

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Degen
Niby masz rację, ale wiesz Rutten to jakby "sława". Ja tam sie z filmikow za wiele nie ucze, ale czasem sie cos fajnego podpatrzy. Akurat ja, dzieki treningowi w ramach KFF wiem co jest bzdura w filmikach a co ma szanse powodzenia. Ale ja mam tę swiadomość, bo mi na kazdym treningu sparringpartnerzy dali wycisk i wiem ze chwila nieuwagi oznacza potencjalnie dziure w ciele. A jak leszczyk obejrzy sobie Ruttena na ringu a potem zobaczy filmik Self Defense by Rutten to moze niestety uwierzyc to co Bas pokazuje.
  • 0

budo_adun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Aby nie zakladac nowego tematu o nożu, spytam sie tutaj. Czy to prawda, ze wg polskiego prawa ostrze nie moze byc dluzsze niz dlon/4 palce u reki? Kogo nie spotkam to mi tak mowia, ale cos mi sie wierzyc nie chce...
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

Aby nie zakladac nowego tematu o nożu, spytam sie tutaj. Czy to prawda, ze wg polskiego prawa ostrze nie moze byc dluzsze niz dlon/4 palce u reki? Kogo nie spotkam to mi tak mowia, ale cos mi sie wierzyc nie chce...


Urban legend, było wielokrotnie wałkowane na forum. Możesz spokojnie zakładać się o sześciopak, że taki przepis nie istnieje. Gadki policjantów i strażników miejskich to nie prawo, niech Ci wskażą na akt prawny :)
  • 0

budo_erisnay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
hah... mój znajomy przeszedł przez ulice w miejscu na to nie przeznaczonym... zatrzymali go policjanci. "Dokumenty proszę" "a na jakiej podstawie?"... jeb jeb... kajdanki i komisariat :lol:

przepis nie istnieje, ale jak policjant podczas rozmowy z tobą zauwazy ze masz kose to lepiej z niego nie kpij i nie pokazuj mu, że jesteś psychopatą... bo oni na pewno zaczną drążyć temat :D

ps: wydaje mi się konieczne dodać, ze szanuje policje i ich prace. Z postu można by miec przeciwne odczucie.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
nie istnieje w Polsce zaden przepis regulujacy dlugosc nozy - wg naszego prawa kazdy noz jest legalny (no prawie kazdy.. np poza takimi ktore maja forme ukrytej broni - czyli np noz zamontowany w lasce - wiecej informacji w ustawie o broni i amunicji)

co do przejscia w miejscu niewyznaczonym a pakowaniu w lancuchy - musieli miec jakis dodatkowy powod - np mieli zgloszenie ze w danym rejonie byl napad no i gosc przypominal z rysopisu sprawce.. motyw z "Symetrii"? :wink:
  • 0

budo_remy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
Ciekawe co potrafili milicjanci z Szanghaju, bo w starciu z nożownikiem 5 nie miało szans:

"Bezrobotny z zemsty zabił pięciu milicjantów

Mężczyzna uzbrojony w nóż wtargnął na posterunek milicji w Szanghaju i zabił pięciu milicjantów - poinformowało szanghajskie biuro bezpieczeństwa publicznego. Motywem zbrodni była najprawdopodobniej zemsta.

28-letni mężczyzna najpierw podłożył ogień przed wejściem na posterunek, a następnie wbiegł do środka i zaatakował funkcjonariuszy.


Pięciu milicjantów zmarło w szpitalu, czterech jest rannych. Poraniony został również strażnik. Napastnika zatrzymano.

Szanghajska policja poinformowała, że napastnikiem okazał się niejaki Yang, bezrobotny pochodzący z Pekinu. Chciał się zemścić na milicjantach, którzy w zeszłym roku prowadzili przeciwko niemu śledztwo w sprawie kradzieży rowerów.
(bart) "

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_degenerado
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:www.capoeira.home.pl

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
oni spali po prostu :)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
wyjasnienie bedzie banalne - noz jest mala bronia ktora mozna latwo ukryc w rece/rekawie, jego uzycie nie powoduje zadnych halasow (np strzalow) a skutecznosc jest bardzo wysoka.. robilismy testy na zajeciach z krav magi - kilkadziesiat osob na sali i jedna losowa osoba majaca gumowy noz w rece.. zanim tlum zdazyl sie zorientowac kto ma noz i kto dziabie ludzi mijalo zazwyczaj kilkadziesiat sekund - do tego czasu "nozownik" byl w stanie "zabic" ponad 20scia osob - niektore nawet kilkukrotnie..
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
tak dzey, ale to była tylko zabawa na treningu
a gość wchodzi w ludzi z klamkami ryzykując życiem- ostry zawodnik :twisted:
dziwne że go żywcem wzieli, jeszcze w Chinach :roll:
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

nie istnieje w Polsce zaden przepis regulujacy dlugosc nozy - wg naszego prawa kazdy noz jest legalny (no prawie kazdy.. np poza takimi ktore maja forme ukrytej broni - czyli np noz zamontowany w lasce - wiecej informacji w ustawie o broni i amunicji)


w ustawie raczej mniej - Ty przynajmniej podałeś jakiś przykład.
ustawa głosi:

" broń biała w postaci: - ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni"

p.s chciałem magisterke napisać na temat art. 4 ustawy o broni i amunicji, ale to raczej temat na doktorat ponieważ nikt z konkretnym nazwiskiem tego artykułu dokładnie nie wyjaśnił, a na mgr nie masz prawa tworzyć teorii.
  • 0

budo_dejek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
kurde szukałem długo ale gdzieś znalazłem zmiany w ustawie że wedle ustawy o broni i amunicji bronią białą nie jest nóż z ostrzem krótszy niż 7 cm.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

kurde szukałem długo ale gdzieś znalazłem zmiany w ustawie że wedle ustawy o broni i amunicji bronią białą nie jest nóż z ostrzem krótszy niż 7 cm.


Wedle ustawy to nóż w ogóle nie jest bronią, podobnie jak zerwikaptur pana Longinusa Podbipięty z Mysichkiszek :twisted:

Co Ty baba z magla jesteś? Gdzieś? Pokaż to gdzieś, albo nie pleć bzdur.
  • 0

budo_dejek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

gdzie tu taj jest to ! ale ja kiedyś znalazłem to w lepiej pokazanym formacie jak wał napisane to że nóż z ostrzem mniejszym niż 7 cm nie jest bronią białą
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?

http://orka.sejm.gov.pl/proc5.nsf/projekty/1756_p.htm

gdzie tu taj jest to !


Projekty nie są obowiązującym prawem




ale ja kiedyś znalazłem to w lepiej pokazanym formacie jak wał napisane to że nóż z ostrzem mniejszym niż 7 cm nie jest bronią białą



W tym linku jest w komentarzach do projektu

Dopóki znowu w Nowej Hucie nie zaciukają jakiegoś dzieciaka za zły szalik, ten projekt dalej będzie martwy, zdaje się, że pomysłodawczyni tym razem nie weszła do sejmu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] była [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dejek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż. Napewno nie masz szans?
a to sory ;p
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024