Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving Tsun w GDAŃSKU ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Wyczówam klimaty SM. Jedni sie pastwia nad innymi, inni się cieszą. Hmm ciekawe rzeczy na forum sztuk walk ;)

A swoją drogą Tsailifo, to środowisko jest bardzo skłócone i podzielone. Co ciekawe ci, którzy teraz sie najbardziej nie lubią, kiedyś się całkiem lubili, ba nawet byli w jednej organizacji :-) Widać pieniążki i konkurencja zmienia perspektywę :lol:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Wszystko się zmienia... czasami chodzi o pieniądze a czasami o inne sprawy :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

A co ? Po raz kolejny chcesz usłyszeć w którym szeregu jest miesjsce Twojego sijo


Jestem ciekaw poprostu wg. czego tym razem został ustalony szereg.

Sama idea szeregowania i oburzania się takowym jest dość radosna :)

A środowisko skłócone - normalka, na większości forów tak jest. Co gorsza nie tylko o SW - okazuje się że jakiemukolwiek tematowi poświęcone jest forum to ludzie się zawsze wykłócają o jakieś dziwne rzeczy. I ani jeden drugiego nie przekona, zreszta zazwyczaj nic ciekawego też nie napisze. Wynika to pewnie bardziej z cech typowych dla for internetowych niż jako takiego skłócenia środowiska (choć nie jestem tego do końca pewien).
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
OK, fora to sprawa normalna. Wiadomo, że większość woli się kłócić niż merytorycznie rozmawiać.. Ale pisząc o środowisku muiałem na myśli konkretnie różne Younchun'y. W gruncie rzeczy to nie lubią się panowie masterowie, gdyż po prostu mają w tym swój interes (każdy z nich ma swoja organizację, z któej czerpie profity). W dodatku dochodzą też względy ambicjonalne ("to ja jestem najlepszym fajterem i jedynym prawdziwym uczniem YM"). A co do uczniów poszczególnych szkół to już różnie, czasem naiwność czasem idealizm. Mi to generalnie nie przeszkadza, przyjmuje że świat jest jaki jest i staram się robić swoje, ale sądząc po reakcjach dla niektórych to sprawa życia i śmierć i sam fakt wymienienia nazwiska nielubianego przez nich "sifu" obok ich mastera jest gorszący. To już troszkę smutne, troszkę zabawne a przede wszystkim chyba żenujące, nieco.
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Cieszę się że ktoś mnie poparł ;) to do WSL i YM dorzucam Leung Tinga :)


Mała prośba. Nie ustawiaj Leung Tinga w jednym szeregu z Wong Shun Leung'iem czy Yip Man'em.


to prawda, Wielki Mistrz Yip Man to głowa CAŁEGO klanu a między Sijo Leung Tingiem a Wong Shun Leungiem są ogromne róznice w poziomie technicznym, zrozumieniu Wing Tsun Kung Fu , wykształceniu a także w programie nauczania, niestety Wong Shun Leung juz nie żyje i radzę nie poruszać takich tematów na tym forum, tym bardziej że nie wiadomo z kim prowadzimy dyskusję

Sifu Marek Mikulski
Leung Ting Gym
International Wing Tsun Assotiation
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Leung Ting to cienki bolek :splat: :dupa: nie fighter. WSL w Hong Kongu nie odmawial sparingu nikomu. A jak wasz szifu? Mozna z nim powalczyc z tym Leung Tingiem? Bo ja mysle, ze to teoretyk a jak przyjdzie co do czego to wymieknie - nie zeby bac sie - ale nie daj Panie Boze dostanie w nosa, spadnie autorytet i mu organizacja sie posypie.

Mysle, ze to jest glowny powod czemu Leung Ting jest cieniutki i unika konfrontacji.
Jak jest mistrzem to powinien sie nie bac.

Z kim sie Leung Ting bil nie liczac bojek w piaskownicy :!: :?: :X

Wiec jak wyzej ktos napisal - nie nalezy stawiac LT na rowni z WSL - to 2 rozne swiaty.
Brucee Lee jakos w filmie gral z WSL a nie z LT. I jakos z WSL trzymal a nie LT.

LT wyplynal na WSL i taka prawda o tym profesorze-teoretyku. Aczkowliek nie mowie, ze to czego uczy jest zle. Trzeba rozroznic 2 rzeczy: umiejetnosci wlasne i wiedza jak uczyc.

Ale dobrze, zeby tego co sie uczy bylo przetestowane w praktyce i wyprobowane :)
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Hmm. Pomimo szczerych chęci jednak się zaczyna. No cóż poczytamy sobie :?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Brucee Lee jakos w filmie gral z WSL a nie z LT.


W którym?
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Leung Ting to cienki bolek :splat: :dupa: nie fighter. WSL w Hong Kongu nie odmawial sparingu nikomu. A jak wasz szifu? Mozna z nim powalczyc z tym Leung Tingiem? Bo ja mysle, ze to teoretyk a jak przyjdzie co do czego to wymieknie - nie zeby bac sie - ale nie daj Panie Boze dostanie w nosa, spadnie autorytet i mu organizacja sie posypie.

Mysle, ze to jest glowny powod czemu Leung Ting jest cieniutki i unika konfrontacji.
Jak jest mistrzem to powinien sie nie bac.

Z kim sie Leung Ting bil nie liczac bojek w piaskownicy :!: :?: :X

Wiec jak wyzej ktos napisal - nie nalezy stawiac LT na rowni z WSL - to 2 rozne swiaty.
Brucee Lee jakos w filmie gral z WSL a nie z LT. I jakos z WSL trzymal a nie LT.

LT wyplynal na WSL i taka prawda o tym profesorze-teoretyku. Aczkowliek nie mowie, ze to czego uczy jest zle. Trzeba rozroznic 2 rzeczy: umiejetnosci wlasne i wiedza jak uczyc.

Ale dobrze, zeby tego co sie uczy bylo przetestowane w praktyce i wyprobowane :)


to zapraszam do mnie do szkoły na Polną, jest tu kilka chętnych osób panie anonim
  • 0

budo_guardian
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RP(o)land

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Brucee Lee jakos w filmie gral z WSL a nie z LT.


W którym?


chyba chodzi o jakąś podróbę z HK w wersji z n-tym Brus Likiem :D
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Ty marek chyba nie rozmiesz slowa pisanego. Ja mowilem o Leung Tingu :) a nie o jakis gosciach, byc moze z mafii, ktorych uczysz.
Czy Leung Ting przyjezdza do Polski - primo, secundo - czy organizujecie jakies seminaria otwarte gdzie mozna sie wymienic spostrzezeniami z samym "mistrzem" :?: :)
Czy mistrz wasz unika takowych spotkan. W sumie sie promuje na super goscia, ma tyle szkol pootwieranych - wiec chyba rozumiesz, ze marze o spotkaniu z samym mistrzem :)

Bo wiesz - ja mowie o Leung Tingu a nie o twoich kolegach. Twoi koledzy - z niewaidomymi powiazaniami - ze tak powiem - mnie nie interesuja. Takowych a i bardziej przypakowanych to moge sobie na miejscu znalezc :)

Chodzi mi glownie o otwarte seminaria - czy jak LT przyjezdza czy cos takiego organizujecie?
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Brucee Lee jakos w filmie gral z WSL a nie z LT.


W którym?

Lecial kiedys taki film na satce - WSL byl mistrzem Bruce'a i w sumie to w filmie byly z nim 2 czy 3 epizody jak z Brucem symulowal na potrzeby filmu walke. Oczywiscie - film akcji made in Hong Kong
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Ty marek chyba nie rozmiesz slowa pisanego. Ja mowilem o Leung Tingu :) a nie o jakis gosciach, byc moze z mafii, ktorych uczysz.
Czy Leung Ting przyjezdza do Polski - primo, secundo - czy organizujecie jakies seminaria otwarte gdzie mozna sie wymienic spostrzezeniami z samym "mistrzem" :?: :)
Czy mistrz wasz unika takowych spotkan. W sumie sie promuje na super goscia, ma tyle szkol pootwieranych - wiec chyba rozumiesz, ze marze o spotkaniu z samym mistrzem :)

Bo wiesz - ja mowie o Leung Tingu a nie o twoich kolegach. Twoi koledzy - z niewaidomymi powiazaniami - ze tak powiem - mnie nie interesuja. Takowych a i bardziej przypakowanych to moge sobie na miejscu znalezc :)

Chodzi mi glownie o otwarte seminaria - czy jak LT przyjezdza czy cos takiego organizujecie?


to stań ze mną w parze albo się zamknij
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

to zapraszam do mnie do szkoły na Polną, jest tu kilka chętnych osób panie anonim


Ech... stara zagrywka :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???


to zapraszam do mnie do szkoły na Polną, jest tu kilka chętnych osób panie anonim


Ech... stara zagrywka :)


bo i stary temat który tak lubisz
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Ojj marek, marek - cos ci szare komorki nie kontaktuja. Jak kojarze sa seminaria na BJJ/VT, jak przyjezdzaja jacys goscie z Brazylii i nie sadze ze oni robia jakies problemy, zeby z nimi powalczyc. Wplaca sie za udzial jakis pieniadz, slucha sie co oni tam mowia, wyraza swoje jakies watpliwosci, oni tlumacza a jak cos to w praktyce pokazuja. No... ale w koncu WT to nie BJJ - nie kazdy moze dostapic - jak rozumiem - zaszczytu "dotkniecia" mistrza. Tylko dla wybranych jak rozumiem. Taki zwykly, szary czlowiek nie jest godny :oops:
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Ojj marek, marek - cos ci szare komorki nie kontaktuja. Jak kojarze sa seminaria na BJJ/VT, jak przyjezdzaja jacys goscie z Brazylii i nie sadze ze oni robia jakies problemy, zeby z nimi powalczyc. Wplaca sie za udzial jakis pieniadz, slucha sie co oni tam mowia, wyraza swoje jakies watpliwosci, oni tlumacza a jak cos to w praktyce pokazuja. No... ale w koncu WT to nie BJJ - nie kazdy moze dostapic - jak rozumiem - zaszczytu "dotkniecia" mistrza. Tylko dla wybranych jak rozumiem. Taki zwykly, szary czlowiek nie jest godny :oops:


najpierw powiedz mi to osobiście co pisałeś wcześniej o głowie naszego stylu albo wracaj do piaskownicy
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

bo i stary temat który tak lubisz


No cóż, jak narazie stoję z boku :) zresztą to nie moja bajka i nie mój "cyrk" :)
Wiem doskonale czym i jak to się skończy :)

p.s.
a co do walki (sparingu) z jakimś polskim instruktorem (z organizacji powiedzmy X), to to też już było przerabiane.

Pierwszy wersja - jak chcesz sparować zgłoś się na trening a tam instruktor napewno z Tobą powalczy.

W odpowiedzi na taką ofertę znalazł się chętny :) ale wtedy...

Druga wersja - zawsze możesz przyjść na trening i tam przedyskutować wszystkie kwestie, bo przecież instruktor nie będzie z Tobą walczył (względy bezpieczeństwa - bynajmniej nie instruktora)... zresztą aby taka walka mogła się odbyć musiała by być na śmierć i życie...

:) :) :)
  • 0

budo_marek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 235 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???


bo i stary temat który tak lubisz


No cóż, jak narazie stoję z boku :) zresztą to nie moja bajka i nie mój "cyrk" :)
Wiem doskonale czym i jak to się skończy :)

p.s.
a co do walki (sparingu) z jakimś polskim instruktorem (z organizacji powiedzmy X), to to też już było przerabiane.

Pierwszy wersja - jak chcesz sparować zgłoś się na trening a tam instruktor napewno z Tobą powalczy.

W odpowiedzi na taką ofertę znalazł się chętny :) ale wtedy...

Druga wersja - zawsze możesz przyjść na trening i tam przedyskutować wszystkie kwestie, bo przecież instruktor nie będzie z Tobą walczył (względy bezpieczeństwa - bynajmniej nie instruktora)... zresztą aby taka walka mogła się odbyć musiała by być na śmierć i życie...

:) :) :)



to też nie mój cyrk i też wiem czym to sie skończy, zawsze tak samo, anonim udaje fachowca a tu bezkarnie może mówić wszystko o wszystkich, kiedyś takiego namierzylismy po IP i okazało się że klient siedzi w kawiarence internetowej jest 13 latkiem z nadwagą i wsuwa batony
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

W odpowiedzi na taką ofertę znalazł się chętny :) ale wtedy...

Jak chetny sie znajdzie i instruktor dostanie w nos - to wtedy ma swiadkow, ze rzekomo ktos napadl na niego niespodziewanie i jeszcze na policje to zglosi :)
Jak mozna komukolwiek proponowac cokolwiek jak sie go na oczy nie widzialo, nie wie ile on wazy, jak jest napakowany i jakie ma umiejetnosci?
To chyba tak niepokolei w sekcji WT maja.

Druga wersja - zawsze możesz przyjść na trening i tam przedyskutować wszystkie kwestie, bo przecież instruktor nie będzie z Tobą walczył (względy bezpieczeństwa - bynajmniej nie instruktora)... zresztą aby taka walka mogła się odbyć musiała by być na śmierć i życie...

No bo tak tsalifo. To jest tez prawda - udawadnianie na powaznie moze sie zle skonczyc o ile jedna ze stron potrafi uderzyc. Mi nawet nie chodzi, zeby bic sie z Leung Tingiem bo to wiadomo, ze odpada. Chcialbym zobaczyc jak on na mnie te swoje techniki pokazuje - bo jak jest manekin ktory wszystko robi i udaje sztuczki to dziala - tak jak widzialem w necie sporo tych sciemek. Dlatego sie pytalem o jakies otwarte seminarium a koles mi na to, ze sa jacys kolesie co chca sie ze mna sprobowac, ze on stanie ze mna w parze i inne bzdety.

Gosc nie rozumie slowa pisanego.

marek - a kim dla ciebie jest ten LT ze tak go bronisz? Chleb ci daje? Karmi cie?
Normalnie sekta - za mistrza by zycie oddal :) :rofl:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024