Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving-tsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ving-tsun
Witam! OBecnie trenuje taekwondo ale zainteresowalo mnie ving tsun gdyz słyszałem dużo dobrych rzeczy o tym np ze jest bardzo skuteczne, realne, i proste w nauce. Chcialem sie spytac czy to prawda? Treningi są nastawione na walke "na ulicy"? Bo z tego co mi wszyscy mowia to jest to cos jak Krav maga w kung fu. Przy okazji czy ktos trenuje ving tsun na ul. Zwierzynieckiej w warszawie?jesli tak to czy warto tam sie zapisać? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam :)
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
pytam bo dzwonilem do instruktora ktory prowadzi tam treningi i mowi ze niema mozliwosci przyjscia na jeden trening zeby zobaczyc jak tam jest tylko odrazu trzeba sie zapisac i zaplacic za miesiac itp i dopiero mozna cwiczyc :/
  • 0

budo_brujah
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Ogólnie - na ogół trzeba unikać trenerów którzy nie pozwalają przyjść i zobaczyć.

W większości to szamani bez pojęcia...
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Witam! OBecnie trenuje taekwondo ale zainteresowalo mnie ving tsun gdyz słyszałem dużo dobrych rzeczy o tym np ze jest bardzo skuteczne, realne, i proste w nauce. Chcialem sie spytac czy to prawda? Treningi są nastawione na walke "na ulicy"? Bo z tego co mi wszyscy mowia to jest to cos jak Krav maga w kung fu. Przy okazji czy ktos trenuje ving tsun na ul. Zwierzynieckiej w warszawie?jesli tak to czy warto tam sie zapisać? z góry dziękuje za odp i pozdrawiam :)


Co do prostoty nauki to nie nieprawda :D Może nie ma zbyt wielu technik i form jest mało ale nauki jest dużo, jest ciężka monotonna i długoletnia - jak wszędzie zresztą. Cały styl Ving Tsun nastawiony jest na walkę na ulicy (realną) i tylko i wyłącznie pod takim kontem jest ćwiczony w Polskich szkołach VT.
Z kraw magą nie ma to żadnego związku. Szkołę na przy Zwierzynieckiej prowadzi Sifu Radek Mikołajczuk. Jest to najlepszy uczeń Sifu Janusza Szymankiewicz który skolei był uczniem WOng Shun Leung'a. Co do niemożliwości ogladania treningów to jest to juz taka tradycja w Polskim VT. Najkrócej można tą "tradycję" wyjąsnić chińskim przysłowiem:
"Usłyszeć - znaczy zapomnieć
Zobaczyć - znaczy zapamiętać
Zrobić samemu - znaczy zrozumieć"

Nikt tam nikogo nie naciąga a opłaty za treningi nie są wygórowanę.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Dzięki za odpowiedzi i wyjaśnienie. Widzialem ze treningi są we wtorki i czwartki od 17.30-20 czyli trwają 2.5godziny także w takim tempie mozna sie dosc sporo nauczyc. chodze na taekwondo i mam treningi 4 razy w tygodniu po godzinie i to jest sporo. Niewiecie moze jak Ving tsun ma sie do innych sztuk walki jak np taekwondo? bo niewiem czy oplaca sie zmieniac styl :D W taekwondo jest sporo form itp a slyszalem ze ving tsun jest bardziej realne i podczas 2.5h treningu mozna sie duzo nauczyc.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
nie wiem jak koledzy od VT ale zapewne potwierdzą moje słowa. Wszystko zależy od metodyki treningowej - możesz się uczyć czegoś więcej godzin a mniej przyswajać materiał. Yongchuny są znane ze swojej metodyki treningowej (chisao), dzięki czemu uczeń powinien łapać odruchy bezwarunkowe dużo szybciej. a najlepiej poćwicz i sam oceń =)
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

... czyli trwają 2.5godziny także w takim tempie mozna sie dosc sporo nauczyc. Niewiecie moze jak Ving tsun ma sie do innych sztuk walki jak np taekwondo?


Żeby sie nauczyć trzeba ćwiczyć codziennie. Przynajmniej powtarzać codziennie formy, manekina, worek itp. Co do tekwondo to jest tu zupełnie inna koncepcja walki więc połączyć się tego nie da. Albo jedno albo drugie. Ale warto zebyś pochodził na Ving Tsun to szybko sie przekonasz że koncepcja walki tekwondo jest mało skuteczna na ulicy. No chyba ze Ci na tym nie zalezy a zalezy Ci na podoszeniu wysoko nogi :)

pzdr
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
szczerze powiem ze najbarddziej na treningach przeszkadzają mi treningi form (kata). Wogóle nieznosze tego :D na ving tsun też to jest?
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
pozatym ving tsun to podobno najskuteczniejsze techniki kung fu także powinno byc fajne. w jakim czasie naucze sie jakis sensownych podstaw ving tsun?
Pozatym chcialem spytac czy te treningi walki nożami i kijem są obowiązkowe bo tak szczerze to mnie nie interesują :P
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

podobno najskuteczniejsze techniki kung fu

He he... no nie przesadzajmy. Tak to mówią w większości miejsc - i to nie tylko dotyczy kungfu, ale i też innych styli/szkół. Pójdź i zobacz. Pisałeś, że nie ma pierwszego treningu gratis :? Trochę dziwne, ale cóż... Poświęć się, zapłać i poćwicz przez miesiąc (po jednym treningu to i tak nie można wiele powiedzieć) to coś będziesz wiedział. Ćwiczyłeś coś innego - masz zawsze jakiś punkt odniesienia.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

No chyba ze Ci na tym nie zalezy a zalezy Ci na podoszeniu wysoko nogi :)

sorry za OT ale taka definicja taekwondo swiadczy o waskim polu widzenia autora :wink:
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

szczerze powiem ze najbarddziej na treningach przeszkadzają mi treningi form (kata). Wogóle nieznosze tego Very Happy na ving tsun też to jest?


W Ving Tsun Kuen są trzy formy ręczne i jest to podstawa treningu. Ale nie przejmuj się przez pierwszych kilka lat bedziesz wykonywał tylko pierwszą formę :D Wykonanie jej trwa w zależności od zdepta od 20 do 40 minut podczes każdego treningu.

... w jakim czasie naucze sie jakis sensownych podstaw ving tsun?
Pozatym chcialem spytac czy te treningi walki nożami i kijem są obowiązkowe bo tak szczerze to mnie nie interesują :P


U każdego wiedza przychodzi w różnym tempie więc ciężko określić jaki jest minimalny czas.
Nauka walki kijem przychodzi po wielu latach a o nozach już nie wspominając więc nie masz co się tym przejmować teraz :D

pzdr
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Wykonanie jej trwa w zależności od zdepta od 20 do 40 minut podczes każdego treningu.

jedno powtorzenie trwa tyle?? czy jak?
Petr
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

No chyba ze Ci na tym nie zalezy a zalezy Ci na podoszeniu wysoko nogi :)

sorry za OT ale taka definicja taekwondo swiadczy o waskim polu widzenia autora :wink:



heheheh taki skrót myślowy :D a wąsko to łokcie trzymamy :D

pzdr
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
przepraszam, ze sie wtrace. Chcesz powiedziec, ze jedna sekwencje siu lim tao wykonujecie przez 40 minut?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Wykonanie jej trwa w zależności od zdepta od 20 do 40 minut podczes każdego treningu.

jedno powtorzenie trwa tyle?? czy jak?
Petr


jedno :D
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

jedno


Jestem pod wrazeniem. Gwoli scislosci siu lim tao - takie (lub podobne, chodzi o ilosc ruchow) jakie jest w ksiazce L. Tinga - Ving Tsun Kuen ???
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

jedno


Jestem pod wrazeniem. Gwoli scislosci siu lim tao - takie (lub podobne, chodzi o ilosc ruchow) jakie jest w ksiazce L. Tinga - Ving Tsun Kuen ???


Tak
  • 0

budo_macleod
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 471 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jungle

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun
Vt, moglbys powiedziec cos wiecej, nie ograniczajac sie do "tak" :wink:
np. dlaczego taki dlugi czas wykonania? ktora sekwencja zajmuje tak duzo czasu(podejrzewam,ze powtarzanie fook sao)?
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving-tsun

Vt, moglbys powiedziec cos wiecej, nie ograniczajac sie do "tak" :wink:
np. dlaczego taki dlugi czas wykonania? ktora sekwencja zajmuje tak duzo czasu(podejrzewam,ze powtarzanie fook sao)?


Odpowiedź była prosta bo pytanie było takiego typu :D

Mniej więcej 2/3 czasu wykonania formy zajmuje sekcja nr 2 czyli sekwencja:
- tan sao, wu sao
- fok sao, wu sao x 3
na obie rece.
Tak długie wykonywanie tej części ma na celu wyćwiczenie kilku elementów, które opisane są [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] w części zatytuowanej "Wprowadzenie" ale warto przeczytać całość.

pzdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024