Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wasza ulubiona broń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_karate_shotokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rumia

Napisano Ponad rok temu

Wasza ulubiona broń
Witam,
tutaj możecie napisać o waszej ulubionej broni tzn. moze w punktach :wink: :
1) Jaka to broń?
2) Dlaczego jest taka dobra?
3) Jakiej broni da rade, a z jaką nie ma szans (np. przeciwko włóczni stosuje się chyba dwie szable?)
4) Coś od siebie jeszcze dopisać :D . Może nawet być filmik z tą bronią jak i zdjęcia, link do czegoś o niej itp.

Pozdrawiam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

1) Jaka to broń?

bardzo duzy pistolet

2) Dlaczego jest taka dobra?

jest taka dobra bo zabija wrogow, co wiecej nie trzeba trenowac nia - nic nigdy

3) Jakiej broni da rade, a z jaką nie ma szans (np. przeciwko włóczni stosuje się chyba dwie szable?)

Bardzo duzy pistolet daje rade 2 szablom i wloczni chyba ze wlucznia jest bardzo dluga.
Nie daje rady wiekszym pistoletom i bombom - tak mysle ale nie sprawdzalem.

4) Coś od siebie jeszcze dopisać . Może nawet być filmik z tą bronią jak i zdjęcia, link do czegoś o niej itp.

oto zdjecie:
Dołączona grafika
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

Witam,
tutaj możecie napisać o waszej ulubionej broni tzn. moze w punktach :wink: :
1) Jaka to broń?
2) Dlaczego jest taka dobra?
3) Jakiej broni da rade, a z jaką nie ma szans (np. przeciwko włóczni stosuje się chyba dwie szable?)
4) Coś od siebie jeszcze dopisać :D . Może nawet być filmik z tą bronią jak i zdjęcia, link do czegoś o niej itp.

Pozdrawiam

3) tak, przeciwko włóczni można stosować m.in. szablę lub podwójną szablę. Wbrew pozorom te bronie mają ze sobą coś wspólnego( i tu szanse sa równe). Nie można powiedzieć,że jakaś broń z drugą nie ma szans. Jak interesuje cię jakaś szczególna broń to pytaj, ale raczej na pm. Ja lubię szablę pólnocną, kijpółnocny, jiu jie bian.
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

3) Jakiej broni da rade, a z jaką nie ma szans (np. przeciwko włóczni stosuje się chyba dwie szable?)


Ja mam taką obserwację. W szkole x (wymyślonej) uczy się techniki kij przeciwko włóczni i halabarda przeciwko szabli. W rezultacie gdyby z niewiadomych przyczyn walka taką bronią stała się czymś powszechnym na ulicach to wydaje się, że użytkownik kija miałby znak zapytania w oczach widząc nadchodzącego użytkownika szabli i vice versa.
Zdaje się jednak, że nabycie umiejętności walki przy użyciu broni jest jedną z kilku a nie jedyną korzyścią treningu z bronią.

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

3) Jakiej broni da rade, a z jaką nie ma szans (np. przeciwko włóczni stosuje się chyba dwie szable?)


na ulicach

Piotrek

8O nosisz włócznię dla samoobrony? :lol:
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
i caly klasztor Shaolin w kieszeni ;)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
Jiamin, napisałem:

W rezultacie gdyby z niewiadomych przyczyn walka taką bronią stała się czymś powszechnym na ulicach


Jak więc wynika z tego cytatu oczywiście noszę włócznie, kij, szable, noże motylkowe zawsze i wszędzie a szczególnie do samoobrony. Ciągle jednak czuję się nie do końca bezpiecznie więc przymierzam się do rozszerzenia tego zestawu ale nie wiem czy mnie będzie stać i czy sił starczy...

Pozdrawiam

Piotrek
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
:rofl:
a tak serio, może to nie głupi pomysł by był. Wiadomo,że broń biała używana przez nas nie jest ostra, ale np. jiu jie bian czy san jie gun są pełnowartościową bronią...
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
z lancuchem to nei jest tak do konca bo wersja bojowa wygladala raczej inaczej od tego czym sie teraz cwiczy a poza tym zeby cokolwiek zrobic lancuchem trzeba lat cwiczen (jest to jedna z trudniejszych broni jesli chodzi o podstawy, predzej mozna samemu sobie krzywde zrobic...
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
moi drodzy kochani sportowcy najtrudniejsza bronia do nauki a zarazem najbardziej uzyteczna wedlug wszystkich mistrzow tradycyjnych ktorych znam jest:..... wlocznia :!:

bo widzicie trening z wlocznia taki prawdziwy sporo sie rozni od tego co wy robicie czyli tych wszystkich podskokow i biegan bo dywanie :wink:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
moj kochany drogi Tomaszu:) znow sie z Toba zgadzam chylac glowe:) oczywiscie wlocznia jest najtrudniejsza nawet w sporcie ale chodzilo mi o to ze latwiej jest nawet wlocznia cos komus zrobic niz lancuchem (z roznych powodow)
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

moj kochany drogi Tomaszu:) znow sie z Toba zgadzam chylac glowe:) oczywiscie wlocznia jest najtrudniejsza nawet w sporcie ale chodzilo mi o to ze latwiej jest nawet wlocznia cos komus zrobic niz lancuchem (z roznych powodow)
pozdrawiam
jedrek


Tak, długa chińska włócznia na elastycznym drzewcu z drzewa mydlanego czy jak to się nazywa... Jest trudna ale jak ktoś umie to wymiata... Zwykła zachodnia prostacka wersja typu boar spear jest dużo łatwiejsza w obsłudze a i tak żaden wschodni mistrzu miecza czy szabli raczej nie podskoczy... Co do Żelaznego Bicza... ma tą przewagę, że złożony zajmuje niewiele miejsca i można go nosić w przeciwieństwie do włóczni... Tylko trzeba być w tym bardzo dobrym żeby go używać (jak ktoś słusznie zauważył). Od siebie dodam, że w nocnej walce na ciemnym podwórku coś takiego może zaplątać się wlinki do suszenia bielizny i może być kłopot... Tak że zachęcam wpierw do ćwiczenia walki bez broni (w końcu broń to tylko przedłużenie rąk, no nie?) a potem do zastanawiania się nad użutecznością uliczną chińskich broni tradycyjnych...
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
jiu jie bian raczej powinien przeciąć te linki gdy jesr w rękach chińskiego mistrza...
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń

jiu jie bian raczej powinien przeciąć te linki gdy jesr w rękach chińskiego mistrza...


:) Oj moja droga, jak Ty to sobie wyobrażasz?!? Nawet "chiński mistrz" nie da rady bo to jest fizycznie niemożliwe :-)
  • 0

budo_jiamin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ciekawości

Napisano Ponad rok temu

Re: Wasza ulubiona broń
Hm. Cóż. Wyobraziłam sobie tę wspomnianą "bojową wersję"... :)
nie mam pojęcia jak wyglądała, ale pewnie przeciwnik na sam widok by sie wycofał...z tego podwórka :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024