Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
No to jako pierwszy wpiszę sie po zlocie. Imprezę spędziłem, chyba jako jedyny przy Coca Coli, bo przyjechałem wozem.

Wrażenia:

Było super!!!

Odświeżenie kontaktów, spotkanie ze starymi znajomymi, no i Chuojiao, które od dawna chciałem zobaczyc, ale jakoś nie było okazji. Ukłon dla Marka K - jestem pełen podziwu, i kolejny raz dostrzegam wiele podobieństw do RyuKyu Kempo.


Pozdrawiam Wszystkich

i do kolejnego spotkania :)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Ja zamieszcze relacje ilustrowana - od razu mowie, ze fotki sa dosc sredniej jakosci, wielu fajnych rzeczy po prostu nie udalo mi sie uchwycic (baterie w aparacie okazaly sie zbyt sfatygowane, by robic zdjecia seryjne :cry: ). Zamieszczone tu zdjecia dobrane sa pod katem ich jakosci, po prostu w odroznieniu od reszty nadaja sie do wklejenia.

Zlot rozpoczeli przedstawiciele chuojiao fanzi quan - ich prezentacja zrobila na mnie bardzo duze wrazenie, zwlaszcza ze do tej pory zdawalo mi sie, ze aby uprawiac ten styl i wykonywac te wszystkie kopniecia trzeba dysponowac dodatkowymi stawami :D , a teraz przynajmniej pojalem zasade wykonywania slynnego yuanyang tui (co nie znaczy, oczywiscie, ze udalo mi sie je poprawnie wykonac, ale winic za to nalezy wylacznie moj brak wprawy :twisted: ). Moja uwage zwrocily tez bardzo dynamiczne formy. (Na zdjeciach GeAnde wykonujacy forme wlasnie).

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jako drudzy wystapili przedstawiciele tanglang men pod wodza Marka Piechotki (Wu Xia). Prezentacja rowniez podobala mi sie bardzo - zaczelismy od kilku jibengongow (niektorych podobnych zreszta do tych z chuojiao i nawet chyba specjalnie tak dobranych), po czym w parach wykonalismy nieco cwiczen na sprawdzanie odpowiedniego ukorzenienia postawy oraz bodaj dwa z zakresu "Osmiu Przyklejen" - cwiczen majacych przygotowywac cialo do wolnej walki. Marek zaprezentowal tez troche aplikacji tanglang men w samoobronie, co mozna zobaczyc na zdjeciach. Bardzo mi sie podobalo i zapewne podczas jakiegos pobytu w Polsce zajrze na trening tanglang, zwlaszcza ze daleko nie mam. :)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pierwsza, przedobiadowa czesc zlotu zakonczyla prezentacja sportowego wushu, w ktorej Jedrek skupil sie na zwiazkach tego nurtu z tradycja oraz na wyjasnieniu specyfiki metod treningowych i podejscia do technik w sportowym wushu (ciekawe bylo na przyklad porownanie spektakularnego "tornado kicka" z w wersji sportowej z jego wersja z chuojiao fanzi). Nie zabraklo, oczywiscie, wspolnie wykonywanych cwiczen - w tym przypadku bylo to kilka podstawowych jibengongow i krotkich ukladow. Na zdjeciach Jedrek z szabla.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Obiad byl we wlasnym zakresie, ja udalem sie do chinskiej knajpy w towarzystwie modliszkowcow i GrzegorzaG. :)
Jako pierwsi po obiedzie zaprezentowali sie przedstawiciele viet vo dao z Ryszardem Jozwiakiem. Poza krotkim rysem historycznym i prezentacja multimedialna skupili sie oni na demonstracji nozyc (don chan) na niski poziom oraz aplikacji ruchow z form (quyen). Elementy te byly cwiczone wspolnie w parach.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po viet vo dao przyszla kolej na weng chun. Prezentacja ta skladala sie niemal wylacznie z treningu w parach umiejetnie dobranych cwiczen pozwalajacych zrozumiec i poczuc na wlasnej skorze podstawowe zasady systemu (zwlaszcza ze Klaudiusz Wrona tlumaczyl w sposob bardzo przystepny). W tym miejscu musze przyznac sie do reporterskiej porazki - z kilku zdjec, ktore zrobilem do zaprezentowania nadaje sie tylko jedno, a i ono nie jest dobrej jakosci. Ogolnie na swoje usprawiedliwienie mam chyba tylko to, ze po raz pierwszy probowalem robic zdjecia na tego typu imprezie. :cry: :oops:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zlot zakonczyla prezentacja yiquan. Biorac pod uwage ograniczenia czasowe, specyfike systemu i fakt, ze jego cwiczenie nawet na poziomie podstawowym wymaga przyswojenia sporej ilosci teorii, Andrzej (dacheng) nie przewidzial zbyt duzej ilosci wspolnych cwiczen (w sumie byla chyba tylko jedna wizualizacja w zhengbao zhuang) lecz skupil sie raczej na wyjasnianiu kwestii zastosowania yiquan w wolnej walce, a jego wystapienie ilustrowane bylo przykladami w wykonaniu zaawansowanych uczniow. Ponizsze fotki polecam zwlaszcza uwadze osob (sa takie? :wink: ), ktorym nadal sie wydaje ze style wewnetrzne to tajemniczosc, mistycyzm i spokoj wcielony. :twisted:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po zlocie udalismy sie do pubu na piwo, bylo bardzo sympatycznie, fotek brak, gdyz tam skupilem sie na konwersacji i konsumpcji, poza tym baterie w aparacie juz ledwo zipaly.

Ogolnie impreze trzeba uznac za bardzo udana (sadze ze nie tylko ja jestem zadowolony) i trzeba pomyslec o organizacji podobnej w przyszlosci. :)

Za ewentualne bledy merytoryczne w relacji redakcja przeprasza i kladzie je na karb "potreningowej" czesci zlotu :D
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Wielkie dzięki dla Marka.K, Jędrka, Ryśka, Klaudiusza oraz Andrzeja za podzielenie się swoją wiedzą i prezentację poklon poklon poklon
Wszystkim uczestnikom zlotu za bardzo dobrą atmosferę , wspóle ćwiczenie oraz biesiadowanie :)
Myslę ( z mojego punktu widzenia), że impreza była bardzo ciekawa (niezwykła różnorodność metod treningowych) i udana. Mam nadzieję, że uda nam się kiedyś powtórzyć zlot a do prezentacji włączą się inni instuktorzy :)
p.s
Mateusz dzięki za foto relację :D
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Bylo naprawde, naprawde niezle.
Atmosfera byla fajna. Co do demonstracji, to wiedzialem czego sie spodziewac po modliszce, yiquanie, czy vvd (i nie zawiodlem sie - bylo b. dobrze :D ), natomiast nie bylem pewien jak to wyjdzie ze sportowym wushu i weng chun - oba wypadly przekonujaco, zarowno Jedrek, jak i Klaudiusz wiedzieli o czym mowia, a takich zawsze chetnie slucham. Mam wrazenie, ze czegos sie nawet nauczylem. :-)

Wuxia, dobrze sie stalo, ze zmobilizowales nas do tego spotkania. Dzieki temu paru ludzi moglo sie poznac. Trzymaj sie.

Pozdrowienia dla wszystkich, co byli.

Mateusz, fotki sa kul :)

P.S.

Mam tylko jedno zastrzezenie. Cardio nie zrobil formy, a czekalem na to (i jakie mial gacie do tego) ;-)
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Sami się zmobilizowaliśmy...ja tylko rzuciłem luźne hasło :) ale bardzo się cieszę, że tak się stało i że udało nam się to zrealizować, bo moim zdaniem warto było :)
Mam nadzieję, że następnym razem zachęcimy innych instruktorów aby zaprezentowali swoje style, bo jak widać było na zlocie olbrzymie jest bogactwo chińskiego gong fu :)
p.s
:oops: Cardio nie wystąpił z mojej winy i lenistwa bo ustaliliśmy że po nim ja mam robić formę dwuręcznego miecza.... :oops: a gatki faktycznie miał profesjonalne :wink: :D
Mam nadzieję że niedługo zrealizujemy nasze kulinarne marzenia na stadionie :wink:
serdecznie pozdrawiam.
marek
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Było super, co było do przewidzenia :) Dziękuję instruktorom za przygotowanie prezentacji, a wszystkim za przybycie i aktywny udział. Do zobaczenia przy kolejnych okazjach! Jestem pewien, że takich wydarzeń będzie więcej.
  • 0

budo_oldman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Tak Tak Tak ... było cool... kto nie był niech se w brodę pluje (jak ma oczywiście). Jeszcze do dziś nie mogę uporządkować wrażeń tyle ich było...
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Pozdrawiam wszystkich. Najbardziej żałuję pifa ale niestety już 4 tydzięń nie mogę wyjść z chorubska ( nie zaleczone zapalenie płuc ) i samo chodzenie nie mówiąc o ćwiczeniu to ból. Tez uważam jak reszta kolegów, że takie spotkania mają sens tym bardziej ze integruja srodowisko jak za starych dobrych czasów.
jeszcze raz serdecznie pozdrawiam
RJ i ekipa VVD

:paker:
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
:) przedewszystkim chcialem podziekowac za wyrozumialosc co do sportowego wushu i cierpliwe wysluchanie;)
zlot moim zdaniem swietny! i koniecznie powinno byc coraz wiecej takich zlotow:)
z mojego punktu widzenia mozna powiedizec ze nauczylem sie w miare duzo i znacznie wiecej rzeczy zrozumialem ktore robi sie w sporcie i dlacego tak a nie inaczej:)
pozdrawiam i licze na kolejne spotkania (najlepiej pod koniec lipca bo wtedy bede w polsce)
jedrek
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Będę w Warszawie na przełomie lipca i sierpnia. Wprawdzie będziemy wtedy robić intensywne szkolenie, ale znajdzie się czas na jakąś mniejszą imprezkę. Na początku lipca natomiast będę w Pekinie, więc tam też będzie okazja na mini zlot.
  • 0

budo_jedrek t
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
no to ja moge sie odrazu na pekin zglosic bo bede niedaleko:)
pozdrawiam
jedrek
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu

no to ja moge sie odrazu na pekin zglosic bo bede niedaleko:)
pozdrawiam
jedrek


ja tez :lol:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Kolejne zdjęcia dostarczone przez MarcinaB. Niestety przy Weng Chunie mało pstrykał, a to co jest nie różni się wiele od tego, co już wstawił Mateusz.

Zaczynamy od chuojiao fanzi

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Następnie tanglangmen

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Wushu sportowe

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Viet Vo Dao

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Yiquan

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Jest jeszcze foto z imprezy wieczornej

Dołączona grafika
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Ze względu na tych, którzy nie przybyli, namiastka, czyli videoklipy.

Kliknięcie na linku otwiera stronę video google, gdzie można klipy oglądać bezpośrednio, lub skorzystać z przycisku download.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wrażenia ze ZLOTU Kung-fu/Wushu
Niestety, ale te na google video u mnie ani się nie otwierają, ani nie dają się ściągnąć... Jest na to jakaś rada?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024