Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving Tsun w GDAŃSKU ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

czyli wielkie słowa na określenie prościutkiej rzeczy - jak "włożyć" w cios siłę całego ciała...?

a co za róznica jak kto to nazywa - chodzi o to by wyjaśnić laikowi o co biega - fachowiec powien sam sie domyslic - bez urazy.
Poza tym ludzie nie ida na trenig by dostac wyklad z fizyki ;)
Sztuki walki to żaden hokus pokus i niewiele jest sztuczek nie do opisania przy odrobinie checi. no chyba ze ktos widzial nokauty Dillmana - chetnie dowiem sie jak to dziala :) . Pamietam jedna akcje:koles kopie w okolice piszczeli - 2 palcami naciska na obojczyk - nadgarstkiem drugiej ręki uderza pod ramię (akcja obrona przed duzeniem oburącz z przodu za szyje) EFEKT: napastnik pada nieprzytomny, jak sciety lub jakby mu ktos wtyczke zasilania odcial :) Kto widzial wie o czy mowie. Zastanawia mnie jak to mozliwe ze suma uderzen/uciskow w pkt jak wyzej wywoluje taka reakcje choc nikt takie efektu pewnie by nawet nie przewidzial

wracajac do tematu juz da cheng tlumaczyl ze kiedys tak ludzie tlumaczyli zjawiska o ktorych teorii nie mieli pojecia, choc jak wierze (chociaz jeszcze sie nei spotkalem z czyms takim osobiscie) jakis rodzaj energi chi/ki na pewno istnieje.
  • 0

budo_pinczer
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Dillman to nie ten magik co to nie mógł znokautować reporterki, oraz grupki młodzierzy ćwiczącej grapling, a za to kładł pokotem swoich chudzikowatych uczniów.
  • 0

budo_xax
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

zgadłeś troszkę fizyki + ciekawe zagadnienia anatomi ok .
nie zmuszam nadal uważam że forum to nie miejsce do tego...

Bez urazy a do czego jest forum ??

Ogolnie forum jest dla ludzi co malo wiedza a wydaje im sie ze duzo wiedza i ta niby wiedza sie dziela z innymi na forum a ci co nie wiedza (poczatkujacy) - te wiedze przyswajaja.
Ci co wiedza i maja umiejetnosci praktyczne - albo w ogole na forum nie zagladaja albo zagladaja z czystej ciekawosci (absolutnie nie po to, by czegos sie nauczyc - ewentualnie po to - i to najwyzsza wartosc forum - by zobaczyc pewne videoklipy i porownac z tym co sie cwiczy w aspekcie skutecznosci)

Ludzie !!! bez cwiczenia nie ma efektów i to najlepiej pod okiem dobrego nauczyciela, zas przed tymi którzy sami, na własnych błędach i przy ciężkiej pracy dojdą do czegoś chylę czoła za upór i konsekwencje.

To pozwol ze ci ludzie beda sami decydowac czy przekazywac publicznie pewne informacje. Skoro ciezka praca doszli do pewnych rozwiazan dlaczego maja chlapac jezorem ich uczniowie na lewo i prawo? Zeby inne syfiaste sekcje podchwycily koncepcje i sobie przywlaszczyly?
Jak zechca - mysle- ze sie osobiscie pochwala.

Porażają mnie pseudo merytoryczne kwestie - niby dyskutujemy tu o czymś ale nikt nie chce nikomu wyjaśnić - a bo to material szkoly sredniej z fizyki a tamto to takie proste ze az trudno wyjasnic ....

Bo po prostu nie chca. Jak sa pewne rzeczy oklepane i znane wszystkim to mozna sobie pewne rzeczy wyjasniac (poczatkujacy). Jak sie do czegos samemu dochodzi - i co wiecej - jest rewelacyjne - to sam sobie odpowiedz na to pytanie jaki sens chlapac jezorem na lewo i prawo? Jak cos jest dobre i innowacyjne to albo sie robi na tym kase (Gracie) - albo sie cwiczy wedlug schematu chinskiego: wiem ale nie powiem, sam bede cwiczyl z moimi uczniami. Z drugiej strony jak sie chodzi na trening i sie za niego buli kase nauczycielowi - jaki sens gadac o tym obcym ludziom na forum?

ps a o energii z ziemii chodzi o taka takie ulozenie ciala by mialo jak nawieksze oparcie w podłozu przy danym ruchu. podczas uderzenia bedzie to tylna noga, zas sila generowana jest poprzez skretny ruch bioder dzieki czemu zmianiaja sie katy w stawach dajac oparcie sile uderzenia ktorej wektor biegnie wlasnie z podloza poprzez tylna noge do biodra tam zostaje wzmocniony przez obrotowy ruch bioder by dotrzec do barku i poprzez reke ktora w momencie uderzenia (ulamki sek) zostaje usztywniona wyjsc poprzez dlon/piesc.

No i mysle, ze dobrze- niech taka oficjalna wersja na forum pozostanie. Zreszta - to co piszesz to prawda. Tylko ze to kazdy wie co troche pocwiczyl :)
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Dillman to nie ten magik co to nie mógł znokautować reporterki, oraz grupki młodzierzy ćwiczącej grapling, a za to kładł pokotem swoich chudzikowatych uczniów.

słynny dik mak?
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Dillman to nie ten magik co to nie mógł znokautować reporterki, oraz grupki młodzierzy ćwiczącej grapling, a za to kładł pokotem swoich chudzikowatych uczniów.

słynny dik mak?

Dim Mak.
Ale akurat nie w tym przypadku. Tutaj to standardowe cu dan a ki ju. Widziałem na Y2B walkę takiego maga, trwała kilkanaście sekund ;)
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

zgadłeś troszkę fizyki + ciekawe zagadnienia anatomi ok .
nie zmuszam nadal uważam że forum to nie miejsce do tego...

Bez urazy a do czego jest forum ??

Ogolnie forum jest dla ludzi co malo wiedza a wydaje im sie ze duzo wiedza i ta niby wiedza sie dziela z innymi na forum a ci co nie wiedza (poczatkujacy) - te wiedze przyswajaja.
Ci co wiedza i maja umiejetnosci praktyczne - albo w ogole na forum nie zagladaja albo zagladaja z czystej ciekawosci (absolutnie nie po to, by czegos sie nauczyc - ewentualnie po to - i to najwyzsza wartosc forum - by zobaczyc pewne videoklipy i porownac z tym co sie cwiczy w aspekcie skutecznosci)


A ty tu jestes ten co potrafi czy oglada filmiki ? :) Co do skutecznosci to zamiast ogladac filmiki z ktorych nic nie wynika w aspekcie skutecznosci (nie styl waczy a czlowiek ) idz chopie po sekcjach powiedz ze chcesz sie sposprawdzac to sprawdzisz swoja skutecznosc
Nawet aikido jest skuteczne - Ueshiba mial ponad 30 certyfikatow ukonczenia róznych szkól jesli cos nie szlo tak to obchodzil to czym innym. Wiec prosze cie nie pisz mi o prownywaniu skutecznosci na podstawei ogaldanych filmikow

To pozwol ze ci ludzie beda sami decydowac czy przekazywac publicznie pewne informacje. Skoro ciezka praca doszli do pewnych rozwiazan dlaczego maja chlapac jezorem ich uczniowie na lewo i prawo? Zeby inne syfiaste sekcje podchwycily koncepcje i sobie przywlaszczyly?
Jak zechca - mysle- ze sie osobiscie pochwala.


Jasne niech pisza ale jak nie maja nic ciekawego do napisania to po co zasmiecaja forum ? Za to powinny byc bany - nie masz nic do napisania nie dociekasz czegos nie stawiasz pytan (przypominam nie ma glupich pytan sa tylko glupie odpowiedzi) to marnujszesz czas tych co chca tu sie czegos dowiedziec zajmujesz miejsce w bazie na serwerze - a takie głupie teksty nikogo niczego nie naucza wiec po co je pisac ???

Bo po prostu nie chca. Jak sa pewne rzeczy oklepane i znane wszystkim to mozna sobie pewne rzeczy wyjasniac (poczatkujacy). Jak sie do czegos samemu dochodzi - i co wiecej - jest rewelacyjne - to sam sobie odpowiedz na to pytanie jaki sens chlapac jezorem na lewo i prawo? Jak cos jest dobre i innowacyjne to albo sie robi na tym kase (Gracie) - albo sie cwiczy wedlug schematu chinskiego: wiem ale nie powiem, sam bede cwiczyl z moimi uczniami. Z drugiej strony jak sie chodzi na trening i sie za niego buli kase nauczycielowi - jaki sens gadac o tym obcym ludziom na forum?


bo czasem sa tu ludzie ktorzy szukaja czegos nowego by rozwinac swoje metody treniegopwe by podzielic sie w rewanzu swoimi - to chyba sens forum ?
No ale sorry odpowiedz mi lepiej czy cos umiesz ale nie piszesz czy oceniasz skutecznosc na podstawei ogladanych filmikow :)

No i mysle, ze dobrze- niech taka oficjalna wersja na forum pozostanie. Zreszta - to co piszesz to prawda. Tylko ze to kazdy wie co troche pocwiczyl :)


Dalej bądz tajemniczy panie Bond - nie ma co propagowanie sztuk walki pełną gębą
Po prostu ręce opadają. Chyba nic tu po mnie - ja sie nei chce upodobnic do was. Zreszta swoają drogą widzę ze co mądrzejsi Chris, Seiken, War dawno już to olali to powinno dać mi do myślenia - sorry jednak lama ze mnie - myslalem ze sa tu ludzie na poziomie. MOJA WINA

ALOHA
  • 0

budo_1505dawid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
To nie tak kolego chętnie wytłumaczę ,ale tak poprostu się nie da widziałeś kiedyś kurs nauki jazdy w internecie tak nie idzie to trzeba poczuć .Każde słowo może być tu źle interpretowane dlatego że dla Ciebie np słodka cherbata to 1 łyżeczka cukru a dla innego 19 . Każdy ma inną postawę ciała myślę że jedyne porównanie to autko niby np dwa te same ale każdym inaczej się jeździ. Pocieszę CIE podjedz a pokażę ci to bez kasy za friko teraz lepiej ...
Ale nawet wtedy radzę być pod okiem kogoś kto to rozumie przez ok 2 -3 miesięcy ...
moje gg 6422647 zapraszam tam
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

To nie tak kolego chętnie wytłumaczę ,ale tak poprostu się nie da widziałeś kiedyś kurs nauki jazdy w internecie tak nie idzie to trzeba poczuć .Każde słowo może być tu źle interpretowane dlatego że dla Ciebie np słodka cherbata to 1 łyżeczka cukru a dla innego 19 . Każdy ma inną postawę ciała myślę że jedyne porównanie to autko niby np dwa te same ale każdym inaczej się jeździ. Pocieszę CIE podjedz a pokażę ci to bez kasy za friko teraz lepiej ...
Ale nawet wtedy radzę być pod okiem kogoś kto to rozumie przez ok 2 -3 miesięcy ...
moje gg 6422647 zapraszam tam


Moze nauki jazdy w inteeneci enie widzialem ale widzialem program na discovery gdzie jakis mlody morderca nie majac wczensniej stycznosci z bronia walil headshoty w realu bez problemu.
Poza tym problemem dyskusji nie powinno byc czy sie da ale probowanie wyjasnienia sobie pewnych kwesti lub przedstawieina ich w innym swietle.
jesli nie mozna sobie wyjasnic wszystkiego w necie zawsze pozostaje spotkanie w realu - ale po dyskusji juz mniej wiecjej wiesz z kim sie spotkasz i czego ma dotyczyc sprawa. Nie sadzisz chyba ze w realu warto spotykac sie z kazdym z forum i o wszystklim z nim gadac pokazywac wyjaśniać. Wielu jest użytkowników zarejestrowanych na vortalu - ilu z nich pisze ? ilu z piszących to fachowcy ? jaki jest % sensownych postów i po analizie nadal uważasz że jest sens śledzic tematy na forum - nie jest to strata czasu ??
Abstrachujac od tematu cwicznienia mentalne (samo myslenie o cwiczeniu - wizualizacja w umysle) rozwija (najnowsze badania to potwierdzaja) wiec ludzie bez wyobrazni beda tylko kiepskimi rzemieslnikami sztuk walki w porównaniu z artystami 'wojennymi" dla których będzie to niefizyczny element treningu. Reasumując gdy potrafisz sobie wyobrazic ruch swój i/lub partenra oraz jego wektory sil teoretycznie korzystajac z ojczystego jezyka powinienes umiec to przleac na papier - zas zdruga osoba powinna bez problemu sytuajce odtworzyc i nawiazac stosowną polemikę. Jeśli są jakies niejasności to wlasnie do teog jest forum by je rozświetlać - no chyba ze komuś lenistwo, nieśmiałość/strach przed wyśmianiem, przysiega na zachowanie glęboko tajemnicy sekretów nie pozwala
a jakby co moje gg 367754 - mam wlaczona opcje tylko dla znajomych wiec pisz - jak dodam cie do listy bedzies zmnie widzial
  • 0

budo_yarek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
wydaje mi sie, ze glowny problem w dyskucjach na forum na temat sztuk walki, to trudnosc w wytlumaczeniu niektorych sensacji, to raz ale zwlaszcza niechec w rozebranie na elementy proste, ktore moze nie zawsze sa przeanalizowane, a zwlaszcza... jak z kobieta, ze ubrana ma wiecej wdzieku, gdyz pozostaje aspekt tajemniczosci!!!
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

wydaje mi sie, ze glowny problem w dyskucjach na forum na temat sztuk walki, to trudnosc w wytlumaczeniu niektorych sensacji, to raz ale zwlaszcza niechec w rozebranie na elementy proste, ktore moze nie zawsze sa przeanalizowane, a zwlaszcza... jak z kobieta, ze ubrana ma wiecej wdzieku, gdyz pozostaje aspekt tajemniczosci!!!


problem jest podstawowy w tym że nikt albo niewielu próbuje, a trudności to rzeczy z którymi trzeba walczyc a nie wygra ten co nie walczy - niestety. Zaś co do rozbierania - to zawsze można zamknąć oczy skupić się na dotyku, smaku, zapachu i znów mamy tajemniczo - i jak ciekawie :)
  • 0

budo_demorte666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
ta dyskusja do niczego nie prowadzi, jeżeli ktos ma ochotę zobaczyć i poczuc jak to wygląda to zapraszam na trening do Elbląga, z powazaniem dla wszyskich
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

ta dyskusja do niczego nie prowadzi, jeżeli ktos ma ochotę zobaczyć i poczuc jak to wygląda to zapraszam na trening do Elbląga, z powazaniem dla wszyskich

hmm ... okay
Skoro ta dyskusja do niczego nie prowadzi to skąd przypuszczenie że inna będzie :?:
Kolejna sprawa - już widzę jak ludzie jadą przez pół Polski żeby "zobaczyć i poczuć" Po pierwsze kasa i czas - nikt nie będzie jeżdził by zobaczyć i poczuć, po drugie większość na forum to tzw "miszczowie" witualni.
Czy naprawdę nikt nie potrafi tu konstruktywnie dyskutować :?:
Może pierw podyskutujmy bo na pielgrzymki do Elbląga raczej bym nie liczył - a Ty poejchałbyś na zaproszenie innego klubu zobacyzć i poczuć np bjj ? (pamięta ktoś jeszcze Pawła Ziółkowskiego alias Borutę - jak chchetnie zapraszał do siebie na mate :) )
Napisz o sobie coś wiecej co robicie - jaki przekaz itp itd To wy organzowaliscie kongrs w Gdańsku ?
Pozdrawiam
Robert
  • 0

budo_lee_73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
aaaa ..
a propo promowania siebie i swojej szkoły itp to raczej do niej należy (osób w niej ćwiczących) - jechać pokazać inwestowac w ew swoje przyszłe filie, wiec ..... może ogłoś że Ty przyjedziesz tam gdzie chcą to co robicie "zobaczyc i poczuć"

pozdrawiam
Robert
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024