Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ving Tsun w GDAŃSKU ???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

...nie wiesz też co to znaczy żyć tylko z kung fu , dawać codziennie 5-7 godzin lekcje prywatne i w każdy weekend prowadzić gdzieś seminaria ...


Może tu kryje się przyczyna, że macie opinie szkoły nastawionej na kasę.
W "Stowarzyszeniu Atletycznym Ving Tsun w Polsce" żaden z Sifu nie utrzymuje się z prowadzenia zajęć. Każdy ma swoją pracę między "7-15" i z tego utrzymuje rodzinę.
Treningi prowadzone są popołudniami i w weekendy. Nikt nie otrzymuje za nie wynagrodzenia.
Pieniądze ze składek przeznaczane są na utrzymanie szkoły. Reszta kasy przeznaczona jest na dofinansowania do obozów i wyjazdy do Chin. Co roku jest walne zgromadzenie całego Stowarzyszenia gdzie wybierane są władze formalne (szef, zastępca, skarbnik, itp) na kolejny rok w sposób demokratyczny. Każdy ma tez przy tej okazji wgląd w "księgi" w bilans roczny.
Wszystko jest przejrzyste i uczciwe.
Myślę, że na takiej zasadzie powinny działać takie stowarzyszenia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Wsystkie stowarzyszenia w Polsce są zoobowiązane tak działać, ale czy działają ?
  • 0

budo_lopez_rodriquez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

xax, wrócę to Twojego epizodu o Bruce i WSL w filmie razem. Nie było takiego filmu z Brucem, w którym kreowany przez niego bohater miałby mistrza z którym by ćwiczył.

Wejście Smoka - mistrz=mnich z Shaolin, w czasie filmu jedynie rozmowa...
Droga Smoka - nie ma mistrza ;)
Wściekłe Pięści - był mistrz, ale w grobie
Wielki Szef - nie ma mistrza
Gra Śmierci - tym bardziej nie ma mistrza

Więcej filmów Bruce nie nakręcił, więc albo wyssałeś to z palca, albo widziałeś (jak ktoś tutaj już napisał) Bruce'a Li ;)


witam,
przepraszam, że nawiązuję do starego postu...
sprawdzenie tego adresu pewnie bardziej rozjaśni sprawę - bardziej do xaxa - żeby sobie sprawdził jak o czymś pisze:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wapniak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Czytajac wasze posty dobrze sie nasmiałem. Mam pomysł przyjedzcie do Elbląga! Mariusz napewno rozstrzygnie wasz spór! :lol:
Styl którego teraz Mariusz uczy to ung-fu źrudła dla mnie bardzo fajne.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

ung-fu źrudła


Z ung-fu źrudła nie ma żartów ;)
  • 0

budo_wapniak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

ung-fu źrudła


Z ung-fu źrudła nie ma żartów ;)


Widać że po prostu hohlik ale dzieki za uwagę. Pozdrawiam all :oops:
  • 0

budo_demorte666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
z tego co mi wiadomo Mariusz był pierwszym polakiem cwiczącym u Barego Lee, Nadal cwiczy w Elblągu swoją sztukę, podkreślam SZTUKĘ, kung fu uniwersalnego żródła, jak ktoś ma ochotę zobaczyc co to jest to zapraszam do Elbląga na zajęcia Wtorek Środa , Czwartek godz 18. Z całym szacunkiem do wt to tylko styl liniowy, a dla mnie to trochę za mało. Nie polemizuję z nikim, nie chcę nikogo urazic, ale vt dla białego nie pasuje im wyższy, oczywiście działa ale dużo mu brakuje. Proponuję zobaczyc co sifu Wong pokazuje na wielu filmikach, tylko czy ktoś zobaczył co robi naprawdę w walce, inaczej pokazywał w formach, inaczej tłumaczył białym a inaczej walczył, przejrzyjcie na oczy, co macie klapki. A co do Barego Lee jest w vt najlepszy ale do sifu Wonga daleko mu, jeśli ktoś u niego cwiczy niech go o to spyta wprost. Dla mnie ostatnim mistrzem VT jest sifu Wong Shun Leung, oczywiście ktoś może się ze mną nie zgodzić bo to tylko moje zdanie ,
  • 0

budo_demorte666
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
do wszystkich teoretyków, nieważne jaki styl, ważna wygrana. Nie interesuje mnie przeciwnik, ja sam jestem przeciwnikiem w sobie , jeśli wygram ze sobą , wygram ze wszystkimi. I dalej , jak ktoś chce zobaczyc jak wygląda sztyka M. Cydzika zapraszam do Elbląga. Z mojego skromnego doświadczenia w cwiczeniu sklejonych rąk goście z vt odbijają się, a jestem marnym uczniem, żeby pojąć co zrobił M. Cydzik i ogrom wiedzy trzeba z nim porozmawiać, sztukę którą stworzył nie oparł na vt, vt jest jego częścią dużo dalszą
  • 0

budo_vt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wa-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

... Proponuję zobaczyc co sifu Wong pokazuje na wielu filmikach, tylko czy ktoś zobaczył co robi naprawdę w walce, inaczej pokazywał w formach, inaczej tłumaczył białym a inaczej walczył ...


:lol: :lol: :lol:

Inaczej się tego nie da skomentować.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
ale to dobrze czy zle???
  • 0

budo_wapniak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Jak sie przyjzysz to zobaczysz. My, czyli biali ludzie nie mogliśmy i dalej nie możemy za duzo wiedziec. Jeżeli średnia waga Chińczyka to ok 60kg a białego to 85kg to jak myslisz kto by był leprzy dysponując tą samą techniką? Co do waszych wcześniejszych sporów to:

1 Wong Shun Leung został zaproszony do polski przez Janusza Szymankiewicza a do Elbląga przez Mariusza Cydzika.
2 A u Barego uczył sie ok 6 miesięcy

Pozdrowienia dla All a w szczegulności dla "demorte666" widać że rozumie rozumienie i M. Cydzika 8O :idea: :lol:
  • 0

budo_1505dawid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
długo się nieodzywałem ale może już czas..
To co zrobił Mariusz to poskładanie w całość tej układanki .
Smieszy mie wypowiedz w stylu -mój nauczyciel zwariował- człowieku niepoznałeś założeń do końca i uciekłeś z treningów bo trzeba było uruchomić szare komórki , a jedyne co paplasz to VC JEST NAJ NAJ NAJ ,a ja Ci odpowiem każdy styl ,sztuka walki jest tobą i to TY stanowisz jaka jest ...na ulicy nie zawołasz p.SZYMANKIEWICZA A jaki TY jesteś odpowiedz sam sobie nie umiesz nawet zagroźić Mariuszowi a go oceniesz.
Kobiety też po wyglądzie oceniają samochód a co pod maską TY MASZ.

A teraz troszkę bliżej tematu Wong inaczej pokazywał a inaczej sparingował oczywiście są to różnice subtelne ale bardzo ważne.Filip B.znowu dysponuje super techniką itd.Pierwotny VC składał się z 4 części i wystarczy poznać te 3 pozostałe układanki ,aby naprawdę coś umieć.Bo jak ktoś mówi że siła nie ma znaczenia znając tylko tech liniową to proponuję mu sparing z bokserem i...dozna porażki w 90 %.Ale znając już 2 składnik może spokojnie założyć rękawice.
...tak wiem myśleliście że chińczycy podali nam wszystko na tacy, sory ale nawet Wong nie mówił o wszystkim on też chciał godnie żyć a tylko to umiał robić -rybak też nie poda miejsca naj.. łowisk to prawo natury NAIWNYM DZIĘKUJĘ
p.s.jeżeli macie ochotę krytykować to chętnie,ale uwagi niech są na poziomie ,a nie TATA MARCINA POWIEDZIAŁ Że...Własne przemyślenia a nie slogany zapraszam na treningi do ELBLĄGA
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???

Wong inaczej pokazywał a inaczej sparingował oczywiście są to różnice subtelne

czy sa gdzies jakies materialy pogladowe ? I czy moglys je wskazac?
  • 0

budo_1505dawid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Są ale nie na polskich stronach,niestety ja nie czytam w angielskim wieć nie jestem Ci wstanie polecić owych stron z reguły archiwalnych. I tu jest mądrość Mariusza który czyta analizuje sprawdza a nie polegał na przekazie od jednej osoby, która wcele nie złośliwie ale z własnych predyspozycji nastawiła się na dany tryb nauczania. A ludzie mają różną budowę i pewne przekazy były interpretowane jak "polskie prawo,co urząd skarbowy"czy celowo czy nie -- nie mnie oceniać. Ja obecnie bazuje na materiałach od Mariusza -mam prośbę nie uważaj tego za JEGO reklamę ,nie o to tu biega. A prawdą jest to,że przekaz pisemny nie jest najlepszy to trzeba poczuć "dotknąć" aby nie był źle zinterpretowany. Ale jak zrozumiesz prawidłowe zasady to już na filmikach poznasz różnice. Jak pisano wyżej oni nie mogli-położyć kart na stół-
bo logiczne że osoba "cięższa-silniejsza" EUROPEJCZYK o tej samej lub zbliżonej technice wygra. Pomijam tu że dla nich zawsze jesteśmy biali. Jako poradę mogę Ci tylko powiedzieć, że jak z kimś ćwiczysz a przegrywasz to zapomnij o własnym EGO i go podpatrz, a jeżeli wygrywasz a on zwraca Ci uwagę że zrobiłeś to nie zgodnie z JEGO technką zaznaczam jego tech. to odeślij go do lekarza ...
miłego dnia ...
  • 0

budo_1505dawid
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
2 teksty wyżej VT zamiast VC --sorki
  • 0

budo_bonsao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
kolego demorte666 mógłbyś podać jakieś dokładniejsze namiary na Mariusz Cydzika do Elbląga ???Jego legenda dotarła do mnie i jestem zainteresowny jego szkołą i czy jest możliwość trenownia u niego na jakiś co miesiecznych seminnariach.Prosze o jakiś kontakt.Przesli mi na E-mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kill bill
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Dobre wing chun nie jest zle ;) problem w tym ze tych co naprawde wiedza jak to robic jest niewielu a tych znowu niewielu uczy zle niemowi calej prawdy jak powinno byc i tak naprawde stwarza tylko uczacym sie iluzje ze ktoregos dnia beda tak wspaniali jak ich nauczyciele.Jednym slowem prawdziwe wing chun wymarło pozostalo za to duzo kopii ktore przypominaja wygladem wing chun.
  • 0

budo_belor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Bardzo głęboka i mądra opinia. Widać, że mocno przemyślana i wypływająca z prawdziwego doświadczenia i wiary twórcy...
  • 0

budo_blackiwingtsun
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg / Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Witam

Dopiero teraz wpdłem na ten temat;)

Niestety jest prawda ze nowy system M.Cydzika to juz nie VT.
Praktycznie 90% osob odeszło do jego systemu nauczania ( zawansowani i srednio zawansowani ) .
Nowego sytemu M.Cydzika mozna sie nauczyc wciagu 3 miesiecy - mysle ze to tez bylo zalozenie Nowego systemu .
Trenowalem u niego 5 lat ( 4 lata prawdziwy VT Stary system ) Oraz 1 rok nowy...
Zostało dosłownie pare osób... Shogun , Ja Łukasz , oraz 2 inne osoby - Reszta zrezygnowała . Po roku został tylko Shogun - mojim zdaniem zapatrzony w M.Cydzika :) .
Ale nawet ja dotej pory Podziwam Mojego "ShiFu".

Bardzo duzo sie nauczylem :) Naprawde zdradzał sekrety poprostu mowil oco biega...
wsumie po 1 roku dopiero zaczełem "czuc energie z ziemi"
2gi rok + wakacje ( tylko Chi sao hehe 2 miechy non sto ) nauka panowania nad energia z ziemi ...
3-4 na maxa forma z kijem / 1 forma / 2-ga forma + caly czas szybkosc , kroki , ODDYCHANIE , +czucie energi tzn z ziemi i do ziemi :) ciosy... Szkielet ;) .


Obecnie 2 lata "przerwy" cwiczenie samemu :) 1 / 2 forma kroki + oddychanie - Nie ma zkim robic ChiSao ;/.
Od 2008 zabieram sie spowrotem - 1 - Olsztyn system LT sprawdzic.
2 - Warszawa . Szymankiewcz:)

Pozdrawiam

Wszystkich byłych uczniow "ShiFu" Mariusza Cydzika .
Rocznik 2000-2005 - Łukasz W. "Blacki"
  • 0

budo_wapniak
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ving Tsun w GDAŃSKU ???
Blackiwingtsun napisałeś - Trenowalem u niego 5 lat ( 4 lata prawdziwy VT Stary system Oraz 1 rok nowy...
Zostało dosłownie pare osób... Shogun , Ja Łukasz , oraz 2 inne osoby - Reszta zrezygnowała . Po roku został tylko Shogun :?:
Mam pytanie z jakiej przyczyny zrezygnowaliscie?
Nowe nie działało?
Chcieliście trenować to co wasi idole (słynni ludzie w tym sporcie)?
Czy jeszcze z jakiejś innej przyczyny?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024