Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lączenie stylów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Lączenie stylów?
Trenuje taekwondo itf od niedawna ale im dluzej trenuje tym bardziej zauważam że pomimo iż różnorodnośc technik jest bardzo duża to treningi zazwyczaj skupiają sie na wąskim zakresie technik. PRzez jakis czas myslalem zeby trenowac jednak shidokan albo jakies inne mma ale stwierdzilem ze za bardzo przywiazalem sie juz do tych treningow i niechce z nich rezygnowac :D szczegolnie ze treningi mam praktycznie pod domem. Wpadłem na genialny pomysl zapisania sie do tego na jakis grappling np jiu-jitsu, judo albo BJJ :) co o tym sądzicie? mam 4 treningi tkd tygodniowo. Do tego chcialem dorzucic 2 grapplingu i chyba rezultaty byłyby lepsze niz w mma bo uczylbym sie technik od 2 innych wyspecjalizownych w swoich fachach trenerów w innych klubach. Zazwyczaj trener mma ma ograniczoną znajomośc technik ze stylow z ktorych sklada sie to czego uczy a tak uczac sie oddzielnie od kogos kto cale zycie uczy taekwondo i oddzielnie kogos kto uczy jiu-jitsu moglbym sam sobie wybrac ulubione techniki z obu stylów i skutecznie je łączyć wg własnych upodoban. Bo wiadomo że co człowiek to inna sztuka walki bo każdy ma ulubione techniki i jednemu mogą pasować a inne nie. Co o tym sądzicie? Prosze o opinie i z góry dzięki :D P.S. Może macie do polecenia jakies ciekawe sekcje grapplingu w warszawie na dolnym mokotowie/sadybie/wilanowie/śródmieściu? Pozdrawiam :)
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
gdybys przeczytal ksiazke abc taekwon-do znalazlbyc tam tekst mowiacy o tym ze w tkd jest okolo 1200 mozliwosci ataku nogami :] ..przyjemnej lektury
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?

gdybys przeczytal ksiazke abc taekwon-do znalazlbyc tam tekst mowiacy o tym ze w tkd jest okolo 1200 mozliwosci ataku nogami :] ..przyjemnej lektury

A jak to się ma do jego wypowiedzi?

Wracając do tematu. Rób jak uważasz. Osobiście nie lubię kulanek, a jedyne czym bym uzupełnił swój niedosyt w TKD, to techniki boskserskie i niektóre z MT. Nie wiem jak podchodzisz to MA i co chcesz osiągnąć, więc takiej porady z kapelusza nie wyciągnę. Jak chcesz jeździć po zawodach TKD, to kulanki są raczej zbędne. Jak chcesz mieć większe szanse na ulicy, to czemu nie. Ja to traktuję bardziej rekreacyjnie, jako dobrą metodę na utrzymanie kondycji i formy.
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - bardzo polecam sekcję Radka Turka, wspaniały człowiek, pod jego okiem można się wiele nauczyć! A kulanki powinny być oczywiscie obowiązkowe, w Polsce zima jest sroga, na dworze ślisko i sobie juz na lodzie nie pokopiesz. natomiast zadusić przeciwnika można zawsze bez względu na warunki atmosferyczne :wink: , powodzenia!
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
dzieki :) tkd traktuje jako przyjemny trening do ktorego sie juz przyzwyczailem i sprawia mi dużą satysfakcje ale do tego chcialbym jeszcze cos wlasnie bardziej realnego ale zadne mma raczej nie maja sensu bo jeden trening będzie zaprzeczał drugiemu. A wydaje mi sie ze dolaczajas do tkd jakis grappling raczej nie bedzie mi sie mieszało bo są tam zupelnie inne techniki :-)
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
mi sie wydaje ze takie połaczenie to świetny pomysł, a jak mi nei wierzysz to pogadaj z Jurasem ;) - on jest wg mnie najlepszym dowodem na to, ze połączenie TKD i patreru jest korzystne :) . w sumie sam planuje zapisać sie na jakiś styl chwytany ale to jak bede miał możliwość :/
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?

mi sie wydaje ze takie połaczenie to świetny pomysł, a jak mi nei wierzysz to pogadaj z Jurasem ;) - on jest wg mnie najlepszym dowodem na to, ze połączenie TKD i patreru jest korzystne :) . w sumie sam planuje zapisać sie na jakiś styl chwytany ale to jak bede miał możliwość :/


właśnie też mi sie wydawało że to bardzo dobry pomysł :) tylko szukam jakiejs dobrej sekcji w miare niedaleko i zastanawiam sie czy wybrac judo, jiu-jitsu czy ostatnio bardzo modne BJJ.. szczerze to mam wiekszy sentyment do tych japonskich styli ale ponoc bjj jest skuteczniejsze choc wiekszosc sekcji zwyklego jiu-jitsu ponoc rozni sie tym ze stójka i parter są jednakowo trenowane a w bjj głownie parter.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
no a w judo głównie stójka :)
  • 0

budo_artxe
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
Ja uważam że to zajebisty pomysł sam ćwicze 3 style walki tym samy mam wypełniony caly tydzień treningami dziennie po 1,5h łacznie z sobotami ... Tym samym z każdego stylu wynosisz to co najskuteczniejsze i najlebsze Szczegulnie sprawdza sie na ulicy... no i zależy oczywiście w jakim stopniu zaawansowania jesteś i czy sie do tego przykładasz>>!! :) POZDRO
  • 0

budo_yyy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?

gdybys przeczytal ksiazke abc taekwon-do znalazlbyc tam tekst mowiacy o tym ze w tkd jest okolo 1200 mozliwosci ataku nogami :] ..przyjemnej lektury


Daruj sobie to teoretyzowanie, bo co innego teorie o 3200 technikach w tkd a co innego realia. Jeśli trener prowadzi ograniczone treningi to na nic nie przydadzą się gadki o milionach technik do zastosowania.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
Zwłaszcza jak ktos jest początkującym to najlepiej nauczyć wszystkiego na raz. Też lubię filmy z Jackie Chanem :lol:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Lączenie stylów?
Laczenie stylow fajna rzecz.. ale tak jak pisze IRA nie na poczatku.

Ja wczoraj pierwszy raz bylem na treningu Taekwondo i mimo "luznej" atmosfery musze powiedziec ze wrazenia jak najbardziej pozytywne wynioslem. Generalnie ze wzgledu na dozywotnia kontuzje kolana wole sie kulac po ziemi, anizeli kopac ale przezylem hehe.. Sam instruktor rowniez zrobil na mnie dobre wrazenie, co prawda wykonywalem cwiczenia tak samo jak inni, ale samej gardy mi nie zmienial, byl bardzo zyczliwy i otwarty. Na treningu przerabialismy mawashi keage, yoko keage, mawashi geri, bylo tez troche mawashi tsuki i shomen tsuki (koreanskich nazw niestety nie zanm, a on poslugiwal sie nazwami angielskimi, ktorych jeszcze sobie nie przyswoilem). Co prawda na poczatku ludzie z ktorymi trenowalem troche sie przestraszyli, ale potem juz bylo okei, licze ze teraz w piatek rowniez bede miale okazej przejsc sie na trening, poniewaz dwa najlblizsze miesiace mam za darmo ;].

pozdrawiam wszystkich Taekwondokow!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024