Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nie zrobic sobie krzywdy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_verker
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak nie zrobic sobie krzywdy?
Witam.

Jako poczatkujacego interesuje mnie jak trenowac samodzielnie, by nie zrobic sobie krzywdy. Nie prosze o zadne linki do stron z treningiem dla poczatkujacych, tego jest w internecie pelno. Problem w tym, ze rozni autorzy podaja czesto calkowicie sprzeczne informacje. W tej chwili przychodza mi do glowy takie jak "pompki nalezy robic tylko na kosciach, wzmacnia to nadgarstki", "nie wolno robic pompek na kosciach, prowadzi to do zmian zwyrodnieniowych", "TDK to jest idiotyczne, od ukladow i kopania w powietrze niszcza sie stawy", "denerwuje mnie jak ciagle slysze, ze od kopania w powietrze niszcza sie stawy, to bzdura"... itd. Najgorsze jest to, ze rowniez moi trenerzy podaja rozne informacje. Np. jeden z nich twierdzi, ze koncowke biegow (na rozgrzewce) nalezy przebiec szybciej, drugi kontruje, ze przyspieszanie koncowek to robienie sobie krzywdy. Sa tez spory co do metod rozciagania, czy lepiej statyczie czy dynamicznie?

Trenuje dopiero kilka miesiecy, duzo o SW i treningu czytalem w Internecie, ale sie po prostu w tym wszystkim gubie, poniewaz, mowiac z pewna przesada, co czlowiek, to opinia.

Mam juz za duzo lat, zeby cos osiagnac jako zawodnik, TDK traktuje jako dbanie o swoja kondycje. Ale jak mam w koncu trenowac???
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
rozciaganie zdecydowanie dynamiczne. Statyczne do taekwondo Ci sie nie przyda. a tak wogule to trening na własną ręke wg mnie niema żadnego sensu
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
Wszystkie metody trenowania mają swoje plusy i minusy, nie ma złotego środka. Są nowsze metody trenowania i starsze, a to że jeden mistrz mówi jedno a inny drugie to jest norma, pewnie jeden i drugi ma trochę racji, jednak ty sam musisz zadecydować kogo będziesz się słuchał. Co do rościągania to sprawa jest dosyc jasna trzeba się rościagać statycznie i dynamicznie. Jednak z przewagą tego pierwszego(szpagaty itp) bo dynamiczne rościąganie raczej ściąga, ale przyzwyczaja ścięgna do różnych kopnięć powyżej pasa. Jednak zapisując się do jakiejś sekcji powinieneś się słuchać raczej trenera, a jak metody trenowania nie odpowiadają proponuję zmienić klub. Moje skromne zdanie na ten temat.
  • 0

budo_verker
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?

a tak wogule to trening na własną ręke wg mnie niema żadnego sensu


a jak metody trenowania nie odpowiadają proponuję zmienić klub. Moje skromne zdanie na ten temat.



Ciesze sie, ze wyraziliscie swoje zdanie, ale wy miastowi zapominacie, ze istnieje cos takiego jak polska wies :-) I tak mam szczescie, ze w mojej okolicy jest choc jeden klub, gdzie mozna trenowac. Jesli spotkania jeden, czasem dwa razy w tygodniu mozna nazwac treningiem. Nie mam mozliwosci zmiany kluby, a z powodu rzadkich treningow chce trenowac w domu.

Jednak z przewagą tego pierwszego(szpagaty itp) bo dynamiczne rościąganie raczej ściąga


No super, teraz sie dowiaduje ze rozciaganie sciaga. Ja chyba przestane trenowac, bo to niebezpieczne jest :wink:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
verker, proponuję ci rzecz najprostszą z możliwych. Idź do trenera, powiedz że masz trochę wolnego czasu i chciałbyś coś poćwiczyć i rzeby dał ci ćwiczenia które możesz bez opieki wykonać. powinno poskutkować.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
verker: moim zdaniem na trening techniczny pod TKD masz za maly staz treningowy, zeby samemu trenowac, bo nabierzesz zlych nawykow - trudno je potem wykorzenic. To nie sucha teoria, tylko wiem po swoim przykladzie. Ale to nie znaczy ze nie mozesz trenowac w domu (tzn ogolnie poza sala). Bieganie, pompki, przysiady, brzuszki z tego mozna skleic niezly trening, ktory zapelni ci wolny czas, a przede wszystkim poprawi kondycje. Ale samemu pod TKD to za wczesnie zebys zaczal cos działac.

Pzdr i powodzenia
  • 0

budo_verker
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?

verker: moim zdaniem na trening techniczny pod TKD masz za maly staz treningowy, zeby samemu trenowac, bo nabierzesz zlych nawykow


Alez ja sie calkowicie zgadzam! Dlatego prosze o wskazowki, bo gubie sie w morzu sprzecznych informacji.
  • 0

budo_xav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
Samemu to bym próbował trenować na kondycję i rozciąganie w domu, bo bez tego ani rusz. Co do technik, to staram się naśladować to, co robimy na treningu. Rozciąganie preferuję statyczne poprzedzone rozgrzewką i chwilką dynamicznego. Dobra rozgrzewka przed rozciąganiem jest bardzo ważna, bo o kontuzje nie jest trudno.
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
najlepszym sposobem na to zeby nie zrobic sobie krzywdy jest nie trenowac i siedziec przed tv calymi dniami..jakbys potrzebowal wiecej rad to wal :twisted:
  • 0

budo_sakul
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszcz Gdański

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?

najlepszym sposobem na to zeby nie zrobic sobie krzywdy jest nie trenowac i siedziec przed tv calymi dniami..jakbys potrzebowal wiecej rad to wal :twisted:


To jest wlasnie robienie sobie krzywdy, ale efekty odczujesz na starosc.
  • 0

budo_piter_itf
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nie zrobic sobie krzywdy?
ale ja wcale nie powiedzialem ze robie sobie krzywde w/g sakula i nie robie sobie krzywdy w/g reszty :P jak juz raz zaczalem to do tej pory nie moge przestac..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024