Skocz do zawartości


Zdjęcie

techniki w wtf


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_killandy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

techniki w wtf
Nie znam się na wtf , ale wiem że punktuje się przedewszystkim technikami nożnymi. Mam natomiast pytanie: czy techniki ręczne są w wtf dozwolone i czy można dostać za to punkt.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
sa dozwolone ciosy piescia na korpus (w hogo) ale chyba zadko zdaza sie
a) zeby ktos sie na takli atak zdecydowal
B) zeby sedizowie przyznal za niego punkt
  • 0

budo_rip_dorey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 450 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POZNAN

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu znajdziesz odpowiedz na swoje pytania
  • 0

budo_raju
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
W sumie jescze się nie spotkałem na zawodach, żeby punktowali takie uderzenie .Chyba, że mamy sytuację kiedy ktoś zaliczy chwilowy zgon po ciosie w przepone :) to czasami zaliczano punkty ale o ile sie nie myle to w przepisach mamy, że: "cios musi być zadany dokładnie i silnie + przednią czescia zgietego palca wskazujacego i srodkowego " :) . A w koncu Jirugi to technika dozwolona :) a wiec napewno nie dostaniesz punktu za jakies klepanie bez ładu przeciwnika po hogo.

Pozdr.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
No cóż. Ja co prawda rzadko bywam na WTF ostatnio, ale nie pamiętam od lat sytuacji, żeby ktoś zdobył punkt uderzeniem w hogoo, choć w zasadzie powinien. Jak walczyli jeszcze ludzie tacy jak Piotrek Radke czy Przemek "Pirania" Kowalczyk, to się zdarzało; ten ostatni nawet przed laty na meczu Polska-Korea tak zapalił Koreańczykowi dzukasa w splot, że trafiony zmiękł i zrobił pospolitą "rybkę".

Ostatnio nasz zawodnik, zresztą mistrz Polski w kick-boxingu, na międzywojewódzkich mistrzostwach taekwondo WTF posadził rywala czystym trafieniem jirugi w korpus. Niestety, punktu za to nie było...

Gizmo
  • 0

budo_pa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
Może dlatego, że nie przebił go na wylot? A może trafił nie tą częścią palca? :)
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
A może poprostu to takie zadko spotykane, że sędziowie niewiedzieli co mają zrobić :P
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
Rzadko spotykane to to nie ejst.....w większości walk jakie widziałem, i w jakich udział brałem uderza się na korpus, ale punktowane to nie ejst dlatego, ze uderzenie musi być naprawde mocne i muszą być widoczne po tym skutki....bo jak ktoś wcześniej wpsomniał, sędziowie nie przyznają punktów za klepanie kogoś na hogo....ale widziałem już sytuacje, ze został przyznany punkt.....fakt faktem uderzenie było silne, dokładne....i facet po dostaniu tego cofnął się kilka kroków z miną wyrażająco "niesamowite zdumienie"-tak bym to określił.... :)
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
To, co napisałem wczesniej, to oczywiście taki mały żarcik;) Zwykle to łapy wchodzą, gdy dochodzi do zwarcia i chce się po prostu trochę miejsca dla siebie zrobić....wtedy lekkie odejście i pakuje się Dita ze zmianą pozycji. A tak poza tym, każde uderzenie, mimo tego, że może go nie boleć.. oddziaływuje na jego psychikę...a jak ktoś jest szybki to nawet i przez hogo się przebije a wtedy będzie bolało, oczywiście mam tu na myśli techniki ręczne(jirugi)..bo inne nie są dopuszczane..no chyba , że się chce pozbierać troche punktów karnych;]
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
Z grzeczności nie zaprzeczę :) :) :)
  • 0

budo_mukeda
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
Ale czego nie zaprzeczysz? Wiesz zwykle jak walniesz jirugi na głowe to zawsze możesz powiedziec, że chciałeś na hogo tylko, że akurat pacjent się w tym momencie schylił :twisted: i , że to tak "niechcący"..ale ko techniczne może być :D A co do "przebicia" hogo..to poczułęm to na własnej skórze..nawet przy max wydechu trudno było mi powiedzieć jak się nazywam :wink:
  • 0

budo_venom(ksw)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecinek
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: techniki w wtf
Nie zaprzeczę ogółem tamtego Twojego posta całego.... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024