Skocz do zawartości


Zdjęcie

Egzamin na I dan ITF


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Egzamin na I dan ITF
Witam,

pytanie do znawców.
Czy podczas egzaminu na I Dan (ITF), komisja pozwala powtórzyć próbę rozbicia desek, czy po 1 próbie jest koniec testu (danego rozbicia)?

Dziękuję za informacje.

pozdrawiam
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Nie jestem znawca ale bywalem an egzaminach i probe rozbicia mozna bylio powtarzac, przynajmniej u mistrza Wim Bosa. Bylo chyba nawet tak, zeby po 1 probie rozbil jakakolwiek techniką nozną.
  • 0

budo_prismatic
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
2 próby, kobiety czasami nawet 3 mają z tego co widziałem... :P Ja chce równouprawnienie ! :D
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF

Ja chce równouprawnienie ! :D


no co Ty baba chcesz być ? ;)

nie żebym był szowinistą :)
  • 0

budo_doomdoom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 310 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edmonton, AB, Kanada

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Skadrze znowu ;) No coz kobiety sa slabsze fizycznie z natury, ale maja mase innych zalet ;) Za to jak najbardziej nalezy im sie pewnego rodzaju hendikap. Pozdro dla wszystkich pan trenujacych TKD!
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Jest poprawka (tak to nazwijmy) ale widzialem, ze na wyzsze dany to 1 podejscie pojdzie to pojdzie nie to trudno aleluja i do przodu :)

Ale i tak technika zwlaszcza uklady sa najwazniejsze. Desek mozna nie potloc wszystkich
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
jak taki egzamin oglądałem, to było raz i na razie... ale to było w zeszłym stuleciu ;)
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Co sadzicie na o tezie, ze TKD obecnie jest dosyc liberalne, lajtowe i przyznawane stopnie są zbyt pochopnie? Czy ma to na celu przyciagniecie chetnych do czegos "łatwiejszego" w natłoku wszelakiej konkurencji?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF

Co sadzicie na o tezie, ze TKD obecnie jest dosyc liberalne, lajtowe i przyznawane stopnie są zbyt pochopnie?


Bardzo fajna teza

Czy ma to na celu przyciagniecie chetnych do czegos "łatwiejszego" w natłoku wszelakiej konkurencji?


nie wiem jak jest "wszędzie". Wiem jak jest u nas. Potrzebowałem jakieś 3 tygodnie na zaleczenie kontuzji i opuchlizn. Nie zauważayłem tez, aby poziom jakoś specjalnie się obniżył. Zdarzyły się też osoby, którym się nie powiodło przed własnym trenerem. A zatem udowodnij wpierw prawdziwość tej fajnej pierwotnej tezy, to podyskutujemy o tej drugiej.

I podstawowe pytanie. O której federacji mówimy?
  • 0

budo_saruman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Nie napisałem, że ja tak uważam ponieważ nie mam porównania jak było kiedys z tym co mamy teraz. Trenuje od 2000 roku wiec nie wiem osobiscie jak było na początku lat 90. Moje pytanie wynikło z opini starszych współcwiczących. wspominają o dawnym zapier... i maksymalnym przygotowaniu de egzaminów bez tzw. podkłądania się partnera. Z tego co widzę teraz to dalej nie wszyscy przechodzą i odsyp przy egzaminie na I dan jest duzy. Bo to moze byc jak z dziadkami, dla nich wszystko w młodości było lepsze, piękniejsze i wogóle teraz to jest dla nich dno. Federacja ITF. A moze jest to proces ogólno społeczny, ludzie są teraz słabi zarówno psychicznie jak i fizycznie, nie mają wyzszych aspiracji i trzeba dla nich obnizac poprzeczkę?
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF

A moze jest to proces ogólno społeczny, ludzie są teraz słabi zarówno psychicznie jak i fizycznie, nie mają wyzszych aspiracji i trzeba dla nich obnizac poprzeczkę?


nie mam zbyt wielu kontaktów z młodzieżą (poza tym co widzę w sekcji), ale nie widzę specjalnej różnicy między tym, gdy zaczynałem ('93r) a teraz (może poza tym, że znaliśmy wtedy wszystkie filmy Bruce'a i Chucka Norrisa, a teraz bywa z tym różnie).

Część jest autentycznie zaangażowana i zainteresowana, część nie.

IMHO myślę, że narzekania to "gadanie dziadków" ;)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Hardcor to był rzeczywiście kiedyś. Nie będę wymieniał z imienia i nazwiska, bo to w sumie dość poważani trenerzy obecnie, ale egzaminów to by teraz u Bosa nie przeszli. I ten facet trzymający prawie godzinę łapę w zimnej wodzie bo mu jedna deska przy ap jumook chirugi nie poszła, a przeca został mistrzem polski w testach siły :) . I takie tam. Jak są tacy hardkorowcy to niech podchodzą do egzaminów i zdają.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Egzamin na I dan ITF
Dlatego zapewne IRA sie z nimi nie utozsamia i nie zdaje dalej :wink: :)
.
.
.
.
.
(i slusznie)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024