Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
novocaine, jestem ciekawy jak trenujesz burpees...Bo mnie to cwiczenie kompletnie rozpierdala :roll:
Czy jak zaczynales robic, laczyles je z innymi cwiczeniami w serie, czy traktowales jako oddzielne?
Jest to chyba najlepsze cwiczenie "ogolne" jakie znam i musze je wreszcie wprowadzic w zycie, tylko zabardzo nie wiem kiedy(w sensie po treningu nie da rady, moze rano po bieganiu?)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

novocaine, jestem ciekawy jak trenujesz burpees.

zaczalem od burpee challenge, czyli 100 i mierzysz czas. udalo mi sie zrobic, wiec bylem calkiem zadowolony (10x10)

teraz robie Minute Drill Workouts dla kondycji:
30s kazdego z ponizszych bez przerwy (np):
burpees
jumping jacks
mountain climbers
burpees
split jumps
grasshoppers
(sorry ze po angielsku. wytlumaczenie moge na PW)
razem 3minuty bez przerwy, potem minuta odpoczynku i tak x4 albo x5.
wiec mozna uznac, ze tu je cwicze. ale jako tako samych nie stosuje.
zgadzam sie, swietne cwiczenie kondycyjne i daje popalic. u rossa pelni bardzo wazna funkcje.

stosowac je mozna albo jako zakonczenie treningu silowgo, tzn finisher, albo na osobnej sesji kondycyjnej. ja stosuje to drugie rozwiazanie.

no i co rozumiesz przez "rozpierdala"? :wink:
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
o co chodzi z tym programem slam dunk? wujaszek google milczy na ten temat, jedyne co sie dowiedziałem to to, że to jest wsad w koszykówce. Zancie jakieś dobre treningi na skoczność?
pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
bo to sie air alert nazywa, a nie slum dunk.
program na skocznosc, ktory jest grozny dla stawow.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

no i co rozumiesz przez "rozpierdala"? :wink:


No poporstu najbardziej jestem po nim niezywy, i nie jestem w stanie niestety zrobic zbyt duzo naraz.Mowa o pelnym burpees, z pompka, bo te polowki co ross pokazuje w ksiazce, sa jednak duzo latwiejsze.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ah, zapomnialem, ze ty jestes jeszcze na underground guide. ja patrze na never gymless, i tutaj jest tylko wersja z pompka. w ogole ross innej juz nie uznaje. ogolnie sporo rzeczy zmienil, np nie ma juz mowy o 500 przysiadach. poszedl bardziej strone "strength & conditioning" niz wytrzymalosciowa.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
Aco propouje zamiast tych 500 przysiadow? w ogole moglbys ta ksaizke zeskanowac kurcze bo nei moge jej na necie znaelzc..
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
No i ja też nie będę robił 300, tak jak zamierzałem.Strength & conditioning też mnie teraz kręci. Zamówiłem sobie ciężarki i będę z nimi ćwiczył. Tylko mam problemy z techniką przysiadów. Czytam sobie gdzieś, że kolana podczas całego ruchu powinny być ustawione do przodu, nie na boki. Fajnie. 2 źródło mówi, że stopy powinny być na szerokość barków, lekko odchylone na zewnątrz. Nie wiem, jakie Wy macie kolana, ale ja nie mogę się dostosować do jednej i drugiej rady. Boję się, że przy większych ciężarach niż masa ciała coś sobie popsuję. Jak robić przysiad prawidłowo? Węższy rozstaw i kolana prosto utrzymywać, czy szerzej? Mi się przy wyproście nóg kolana lekko odchylają do wewnątrz...czy to źle? Mógłby mi ktoś krótko opisać prawidłową technikę wykonania? Tylko bez zbytów, proszę...
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
nie nie, ja tez mam never gymless. "Polknalem" ja w kilka dni i....no wlasnie i na tyym sie skonczylo :) Musze zaczac ja wreszcie wprowadzac w zycie. No to widocznie mi sie pochrzanilo bo w poprzednia ksiazke tez czasami spogladam.

Problem z rossem mam taki, ze jakbym chcial wykonywac taki trening jak on podaje(to co jest rozpisane na koncu-bardzo bym chcial bo juz widze jaki bylby ze mnie kocur po 2 miechac takie trenowania :wink: ) to wtedy na treningach thaia bym zdychal..
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
swistak tez masz wersje papierowa czy moze moglbys zarzucic elektronikiem? kurde mam wielka chec na ta ksiazke ...
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
niestety papierowa..Czy to w ogole jest dostepne w wersji elektronicznej?
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
no pewnie mam pare jego pdf wczesniejszych ale never gymless jeszcze nikt nie ma .. :cry:
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
Rower i różne inne ćwiczenia z ciezarkami na siłce.Nogi trzeba ostro pompowac ,bo one z natury przyzwyczajone do sporych trudów ,dlatego trzeba je zaskakiwac intensywnoscia..Trzeba też duzo jesc dobrego jedzenia.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
Of10
nie mam jak zeskanowac. w skrocie to zmienil zainteresowania z wytrzymalosci silowej na sile maksymalna i eksplozyjna, i kondycje silowa.
NG jest o cwiczeniu w domu, jedyne przyrzady jakie sa to gumy, "kolko" do cwiczen i skakanka wlasciwie. same przysiady tez sa, ale juz nie mowi o takiej ilosci. sa przysiady tabaty (20s cwiczenia max szybkosc, 10s przerwy, x8), przysiady na jednej nodze, [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], sporo skakania etc

ssj7
jakie znowu ciezarki...? i co bedziesz z nimi cwiczyl..?
przy przysiadach staram sie miec kolana na szerokosc barkow. mozna tez rozchylic. trojboisci maja niemal "trojkat" jak sie na zdjecia patrzy, kiedy stoja juz prosto. najwaznie, i co chyba logiczne, kolana maja sie poruszac w jednej plaszczyznie, tzn nie maja ci sie "rozjezdzac" w trakcie przysiadu. calyczas maja bys skierowane w to samo miejsce. oczywiscie opisywanie tego przez forum jest bez sensu.. poszukaj na youtube przysiadow, to zobaczysz jak robia. crossfit ma tez duzo plikow video dobrch.

swistak
a to sorry, przepraszam ;]
sam ross pisze, ze ten trening (chodzi ci o ten 50-dniowy?) jest juz dla bardziej zaawansowanych. ja sam nie robie go z dwoch powodow, 1) za ciezki 2) nie pod moje wymagania. robie swoj, na podstawie no i z forum jego w glownej mierze korzystam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024