Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
spoglądnijcie na to: najnowsze dane: przy wzroście 182, wadze 75 kg mam 53 cm w udzie 8O tak tylko spytam, czy to przypał, czy nie jest tak tragicznie według Was...
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
nie zrobisz masy cwiczac wlasnym ciezarem ciala - do masy potrzebne sa duze obciazenia z zakresem powtorzen nie przekraczajacym 12; to co Ty robisz to poprawia definicje i ich wytrzymalosc

te 53 to nie taka tragedia (powinno byc 55, ale moze byc)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
przeczytałem pewien artykuł o powtórzeniach i seriach i wiem, że nic nie wiem. Wszystko zależy od indywidualnych możliwości, tego się domyślałem, ale są chyba jakieś ogólne zasady?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

to ten art, jakby ktoś pytał. Zrobił mi z bani barłog, bo już nie wiem, co mogę, a czego nie. Experymentuję z tymi przysiadami, robię 35-40 w 5 seriach, ale mam zamiar dojść do 2-3 po 60. I czy robienie 1 serii na max'a jest złe?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

nie zrobisz masy cwiczac wlasnym ciezarem ciala - do masy potrzebne sa duze obciazenia z zakresem powtorzen nie przekraczajacym 12; to co Ty robisz to poprawia definicje i ich wytrzymalosc

bla bla bla
a zaklad, ze znajde ci cwiczenia z cierazem ciala, ktore zrobia mu mase?
nigdy nie mow nigdy. zaden trening nie jest idealny i trzeba najlepiej laczyc cwiczenia z ciezarem ciala jak i z wolnymi ciezarami.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ssj7 jesli cwiczysz z uzyciem tylko ciezaru ciala o w miare coraz lepszych osiagniec rob mniej serii a wiecej powtorzen tak zbys pozniej trzaskal na raz przynajmniej 500 mysle ze jakiejs super masy tym nie zrobisz ale napewno Twoje nogi beda silniejsze barzdiej wytrzymale fajnie umiesnione i bedziesz mial poczucie mocy w dolnych konczynach..
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

a zaklad, ze znajde ci cwiczenia z cierazem ciala, ktore zrobia mu mase?


znajdź, znajdź, znajdź :!: :)

A 500 to raczej nie zrobię, nie te kolana. Ale dzięki za radę, do 100 może dojdę za kilka miesięcy (zasada nr 1: najważniejsze stawy, potem mięśnie - dlatego robię woooolne postępy). No i zastanawiam się, czy przy treningu ogólnorozwojowym, kiedy to w 1 dzień wyginam śmiało wszystkie partie mięśni (czyli łączę klatkę z tricepsami i nogami, brzuchem i plecami czasem) to czy nogi będą mogły się wzmacniać tak jak powinny? Czy robić nogi w osobny dzień? Programy qlturystyczne mówią: ,,Nie będziesz trenował pleców przed nogami swymi, ani też po nich, bowiem przyrostów maxymalnych mieć nie będziesz." Tylko że ja ćwiczę bez obciążeń (tylko ciało) więc czy ta zasada też mnie dotyczy? Dobra, masy dużej nie zrobię, zobaczymy co tam novacoine wywęszy w sieci, ale mi chodzi o siłę głównie... No i kolana nie akceptują wymyślnych ćwiczeń - przy wykrokach mi trochę strzelają. Choć muszę przyznać, że tak na codzień mniej bolą odkąd robię przysiady :twisted: Aktualnie 5 serii po 40,40,35,30,22 powt. - bilans na dziś :) [/i]
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ssj7 nie ma co z gory zakladac ze nie dasz rady cwicz rob coraz wiecej powtorzen i bedzie git kwestia dyscypliny konsekwencji i regularnosci rob przysiady w duzych ilosciach do tego mozesz wykroki ... zycze powodzenia
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
mam dobry dzien to pare ksaizek z cwiczeniami zapodaje :

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

dyscypliny konsekwencji i regularnosci

...mam aż nadmiar. Strach przed uszkodzeniem kolan - za to nie zapłacę kartą Master Card. Przysiadów nie robiłem od 1,5 roku wogóle.Próbuję powoli. Chcę dojść do 4 serii po 50 pwt. Później 3 po 70. Ale to cele długofalowe, wolę ćwiczyć rok, dwa, żeby do tego wyniku dojść z całymi kolanami. Nie wiem jak szybko forma przyjdzie, mam nadzieję, że efekty będą szybsze niż to ma miejsce przy treningu karku. Ale przecież liczy się jakość powtórzeń, a nie ich liczba.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
co sie dzieje, ze majac 19 lat kolana do wyrzucenia? :roll: :wink:
tu w takim razie moze byc problem. wrajac do meritum
ja na razie nogi robie na przemian z gorna czescia ciala. np poniedzialek od pasa w gore, wtorek od pasa w dol (na silownie chodze tylko w piatki, gdzie robie glownie od pasa w gore, chociaz martwy ciag dziala tez na nogi).
moj trening na nogi jest bardziej silowo/kondycyjny, tzn na zmiane albo biegam sprinty albo robie skakanka/przysiady. sprintow chyba tlumaczyc nie musze. cwiczysz sile "eksplozyjna" (explosive strenght. popatrz na nogi sprinterow) i kondycje (sprint 30s przerwy x10). skakanke robie przed przysiadami, 5x3min/1min. potem przysiady. tutaj zaczalem od 10x20/20s, i co trening zwiekszam o 2 - teraz jestem na 10x28/20, czyli robie 280 przysiadow. planuje tak dojsc do 300 a potem cos zmienic i tak az do 500. potem znowu zmienie trening, przede wszystkim wprowadze przysiady na jednej nodze -cos co mowisz, ze twoje kolana nie dadza rady. pytanie: robisz przysiady pelne, czy do 90 stopni? bo ja robie hindu (czyli pelne, z tym charakterystycznym ruchem rak).
nie wiem czy ktos wspominal, ale rower jest swietny na wielkie uda.
a cwiczenia z ciezarem ciala na mase. oczywiscie silver ma racje mowiac, ze nie da sie budowac masy w ten sposob - ale masy kulturystycznej. sadze, ze taka jakiej ty szukasz (takiej ja zreszta tez) da sie bez chodzenia na silownie (co nie znaczy, ze nie warto sie czasem przejsc; trening trzeba mieszac, bo nie ma cudownych srodkow). drazek, stanie na rekach, pompki na poreczach, przysiady na jednej nodze, mostek to te podstawowe cwiczenia.

tutaj dwa filmiki bez lub z bardzo mala iloscia sprzetu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(ogolnie jak zawsze, polecam przejrzec strone i forum rossa, to moje glowne zrodlo)
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ja robię przysiady 90- tkę, jak byłem mały to katowałem pełne na szybkości, a właściwie nie na szybkości, tylko na chama. I teraz mi coś strzyka, pobolewa (jakby ukłucie igłą czasem jak chodzę) no i uszkodzona łękotka w prawym kolanie(byłem z tym u lekarza sportowego w Warszawie, mówił, że mogę z tym biegać i ćwiczyć spokojnie, no ale boli czasem...).A więc dzielisz trening - połowa ciała w jeden a druga połowa w drugi dzień? To daje lepsze efekty niż mix? Chyba też tak będę robił. A potem treningi rossa (Short Warrior Circuit mam zamiar skosztować) :twisted: . Też znam jego metody :wink:


PS.: Gdzie Ty teraz te sprinty biegasz? W taką pogodę? Nie boisz się zapalenia płuc?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
to przysiady mamy wyjasnione.
dziele dlatego, ze jak probowalem dzien w dzien cwiczyc to samo to po czterech dniach sie wypalalem i nie mialem juz kompletnie sily. teraz moge cwiczyc bez przerw, rano plywajac a wieczorem drugi trening. codziennie wlasciwie tylko brzuch cwicze. choc niedlugo mam zamiar dodac cwiczenia izometryczne w dniu nog. a za dwa tygodnie i tak zmieniam sposob treningu, albo na piramide albo na obwody, jeszcze sie nie zdecydowalem. w kazdym razie na silowni zmieniam trening i ograniczam sie do martwego, rwania, podrzutu i kilku innych.

sprinty biegam na boisku, nie wiem jak u ciebie, ale u mnie wieczorami jest kolo 14stopni i sniegu nie ma (uprzedzajac pytania: w opcji "skad" mam prawdziwa odpowiedz).

dzis robilem "100 burpee chalenge", kazdego pierwszego postanowilem bede robil, zeby mierzyc w pewien sposob postepy kondycyjne. 12min 25s.
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

w opcji "skad" mam prawdziwa odpowiedz.


aberdeen to przecież taki ser :!: chyba że się mylę.

A myślisz, że dobrze jest dojść do wielu powtórzeń i 2 - 3 serii?(mówię cały czas o przysiadach) Wyrobi to siłę taką, nooo, efektywną? Tak, jak mówi Of10. Taką pod walkę? Wiem, że siła kopnięć pochodzi w większości z techniki, ale czy robiąc 3 razy 70 przysiadów osiągnę lepsze wyniki niż np. 5 - 6 serii po 35? Bo to chyba ma znaczenie?

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi, bo napisałem to tak, że sam się w tym gubię :oops:
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
Ja Ci powiem ze tak zreszta sma sie mozesz przekonac na ile masz silne miesnie zrob 3 serie po 70 a ta sama ilosc rozloz na wiecej serii przy wiekszej ilosci serii Twoje miesnie nie wykonaja tak instensywnej pracy zreszt moj arada jest poparta radami Mata Fureya..a i z doswiadczenia wlasnego moge Ci powiedziec ze bardziej efektywne jest robienie mniejszej ilosci serii i wiekszej ilosci powtorzen nadaje sie to wlasnie do walki ...

teraz dopier widze post novocaina pod moim masz racje cwiczenia ekspolzywnosci tez sa wazne ale zdaje sie ze on pyta o same przysiady pozatym ma te problemy ze stawami dlatego sam mu tez nei radzilem wczesniej niczego dynamicznego a i powiem Ci ze jednak dzieki przysiadom da sie szybciej biegac aha noi mowimy tu o przysiadach bez obciazenia bo takei robi ssj7..
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

aberdeen to przecież taki ser :!: chyba że się mylę.

google jak widze zamkneli :P

A myślisz, że dobrze jest dojść do wielu powtórzeń i 2 - 3 serii?(mówię cały czas o przysiadach) Wyrobi to siłę taką, nooo, efektywną? Tak, jak mówi Of10. Taką pod walkę? Wiem, że siła kopnięć pochodzi w większości z tarczy robiąc 3 razy 70 przysiadów osiągnę lepsze wyniki niż np. 5 - 6 serii po 35? Bo to chyba ma znaczenie?

wieksze liczby przysiadow znacznej sily nie wyrobia, tylko wytrzymalosc silowa. jesli jest ci potrzebna, to bedzie efektywna :P jednak wytrzymalosc od przysiadow nie przeniesie sie np na bieganie. pod walki to skoki, zeskoki i przeskoki. liczy sie eksplozyjnosc do sily uderzeni, a potem wytrzymalosc zeby moc dluzej kopac. dlatego trzeba wszystko laczyc. na sile kopniec to moim zdaniem tylko tarcza i eksplozywnosc.
co do samej roznicy miedzy robieniem np 10x5 a 5x10 to juz ci nie powiem, zalezy tez od przerw. robiac na raz dojde moze do 150, a piramida dochodze do 400, wiec roznica na pewno jest. tu juz trzeba by sie wglebic w fizjologie miesnia i jak dziala na niego poszczegolny trening.

na ile masz silne miesnie

ale jaka sile masz na mysli? maksymalna? to sie sprawdza przysiadem z ciezarem na 1 powtorzenie. eksplozyjna? to jak szybko/daleko bedzie skakal. wytrzymalosciowa? ile bedzie mogl zrobic przysiadow. szybkosciowa? jak szybko przebiegnie 100m etc. sa rozne "wlasciwosci" sily. mowiac, ze ktos jest "silny" mamy najczesciej na mysli sile maksymalna. przysiady z ciezarem ciala na pewno tej wlasciwosci miesni nie sprawdzaja.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ja mialem raczej na mysli wytrzymalosc miesni powtarzam ze kolega robi przysaidy bez obciazenia a bez niego nie ma sensu robic malej ilosci powtorzen bo nie bedzie mial zadnych efektow po jakims czasie ...
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda

bla bla bla
a zaklad, ze znajde ci cwiczenia z cierazem ciala, ktore zrobia mu mase?
nigdy nie mow nigdy. zaden trening nie jest idealny i trzeba najlepiej laczyc cwiczenia z ciezarem ciala jak i z wolnymi ciezarami.

jestem otwarty na nowe metody :wink:
  • 0

budo_seborth
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
znajdź sobie jakiś dogodny 10cio piętrowy blok, i codziennie sobie wbiegaj na niego pare razy (wbiegając co 2 lub 3 schodki - tak zeby uda musiałły pracować a nie łydki). uwierz mi to działa :D
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
seborth ma racje
to bedzie dzialac :!:

na eksplozywnosc najlepsze sa programy typu slam dunk
jak ktos oczywiscie zdecyduje sie zaryzykowac program ktory moze pozostawic po sobie nogi z niesamowitym dynamitem lub... kontuzje konczaca kariere

ja osobiscie jestem zwolennikiem malych kroczkow
prawdziwa sile zdobywa sie latami
tez kiedys myslalem ze jestem niesmiertelny i katowalem ponad sily
kilka kontuzji i sporo bolu uswiadomily mi ze lepiej postawic na inwestycje dlugoterminowa ale pewna

pozdro 8)
  • 0

budo_szerszy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TYCHY
  • Zainteresowania:Zapasy

Napisano Ponad rok temu

Re: Uda
ja dodam cos od siebie. miałem rozwalone kolano (więzadło poboczne przyśrodkowe x3) i moge powiedziec żę przy wzmacnianiu kolana (już pełna sprawnosc) to tylko cwiczenia z ciężarem - ja napierdalałem przysiadów mnóstwo (różne rodzaje). mimo to na treningu 3 tygodnie temu znów naciągnąłem wiezadła- wniosek jak sie chce miec sprawne (mocne) kolana to tylko praca z ciężarem. taki offtop ale sie może przydac
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024