Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozciąganie do szpagatu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_stiwen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Rozciąganie do szpagatu
Jak się skutecznie rozciągać do szpagatu ?
  • 0

budo_stiwen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
Rozciągam się do szpagatu dopiero 2 miesiące. Efekty przychodzą mi bardzo wolno. Prosiłbym o rady na temat rozciągania do szpagatu.
Chodzi mi o to jakim sposobem robi się to szybciej i skuteczniej (dynamicznie, statycznie czy jakoś inaczej). Jak rozciągać biodra i wewnętrze mięśnie ud.
Z góry dzięki za odpowiedź :wink:
  • 0

budo_ewka16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Walia(Cardiff)

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
poszukaj na forum było juz duzo na ten temat. :wink:
  • 0

budo_stiwen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
Dzieki :D poszukam sobie
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
ja proponuje jeszcze poszukac w interencie w ksiegarniach Thomas Kurtz Stretchin trening gibkosci
polecam
:-)
  • 0

budo_mathef
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z domu

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
najprostsze cwiczenia a zarazem najskuteczniejsze

wypad w przód jedna noga prosta wyciągnięta w tył ,druga zgieta w kolanie 90 stopni z przodu schodzisz biodrami jak najnizej noge zostawiajac prostą trzymasz 30 sekund i zmiana nogi potem to samo tylko ze noge z tyłu przekrecasz na bok a noga podporowa CAŁA na ziemi, 30 sekund i zmiana nogi. potem noge wyprostowaną stawiasz na piecie i to samo przez 30 sekund i zmiana. potem będąc w tej pozycji (nie wstawaj nie podnos dupy) przechodzisz do rozkroku ,pchasz biodra do tyłu jednoczesnie pchając barki do przodu (PLECY PROSTE!) ręce przed siebie i na podloge skłony do srodka do jednej i do drugiej nogi. Tak jak stoisz w rozkroku usiadz (nie zwezaj nog) i sklony do jednej do drugiej i do srodka potem jedna noga piętą dostaje do jajec druga noga wyprostowana (palce skierowane maksymalnie do siebie) i jak najgłębsze skłony w przód (najlepiej próbuj dotknąć brodą kolana bo wtedy kładziesz sie całą klatką piersiową na nodze, nie dotykaj czołem bo to tylko pozory ze sie rozciągasz) zmiana nogi i na koncu tzw motylek dwie nogi piętami jak najblizej tyłka i probujesz polozyc nogi na podlodze.

P.S. oczywiscie pytasz o cwiczenia wiec je opisuje nie wspominam o dobrej rozgrzewce ale ona musi byc i o rozluznieniu na koncu to bedzie mniej bolało na drugi dzien.

mi to dziennie zajmuje kilka minut cwicze tak od 2 miesiecy i efekt jest zadowalający. nie robie jeszcze szpagatu brakuje mi jakies 10-15 cm do ziemi , wczesniej to bylo pol metra jak nic
  • 0

budo_stiwen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozciąganie do szpagatu
dzięki stary za wyczerpującą odpowiedź 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024