Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Pytanko
Mam takie pytanko..Jesli ktos mnie opluje i potem dostanie ode mnie w ryjek to moga byc z tego problemy ???Dzieki za info,pzdr (ja mam 18 lat,a tamta osoba 32)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Tak. EOT.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
np. możesz się czymś zarazić
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Hm...To mi napisaliscie,moze moj blad,bo nie napisalem, ze chodzi mi o klopoty prawne :?
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
kłopoty mogą być - ostatecznie w naszym kraju prawo zabrania okładania bliźnich po "ryjkach"
masz do wyboru min: przekroczenie obrony koniecznej, udział w bójce, pobicie - codo wysokości kar niech się wypowie jakiś prawnik albo Rzozio

Ps. Rzozio jeśli to czytasz to pamiętaj, że wszyscy czekamy na Twój powrót z "tamtego świata"
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
A samo oplucie nie kwalifikuje sie na naruszenie wolnosci osobistej czy czegos tam :) ??Co do przekroczenia obrony koniecznej to rozumiem ale zeby pobicie :>??? Chyba jednak sie rozejdzie kosciach,bo nikt nie przychodzil,nie dzwonil,a komisariat mam 3min ode mnie :P
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
ja tam sie nie znam, dopiero 2 rok robie prawa, ale oplucie chyba moze byc odebrane jako zamach na dobra osobiste, ale z kolei nie jest to przemoc fizyczna, wiec raczej nie mozemy tutaj mowic o obronie koniecznej. A za pobicie wtedy mozesz juz jak najbardziej odpowiadac.
B.
P.S.
Za KK Art 158. [Bójka i pobicie] 1. Kto bierze udzial w bojce lub pobiciu, w ktorym naraza sie czlowieka na bezposrednie niebezpieczenstwo utraty zycia albo nastepnie skutku okreslonego w art. 156 lub w art. 157 podlega karze pozbawienia wolnosci do lat 3.
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
polskie prawo mowi ze broniac sie mozesz uzyc najwyzej tego co twoj przeciwnik, bylo go opluc bardziej ;)

a tak na serio to jak ktos do ciebie cos krzyknie/opluje/walnie z bara i mu sprzedasz to mozesz byc pociagniety do odpowiedzialnosci karnej za pobicie z doswiadczenia powiem ci ze nawet jakby on cie pierwszy walna i byl z dwoma kumplami i ty bys go pobil to tez mozesz byc przez "prawo" ukarany :/

w sumie jak koles cie nie skojarzy to nie ma problemu :D
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Ja jestem na 5 roku prawa. Po nowym roku spytam się o to mojego promotora i udzielę żetelnej i pełnej odpowiedzi na ten temat.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Oczywiście, że mogą być problemy.

Po pierwsze, co ma do rzeczy, ze jedna osoba ma 18 lat, a druga 32? Chyba tylko to, że jedna od drugiej głupsza ... Wiek sprawców nie ma znaczenia o tyle, że za wykroczenia odpowiadają ci, którzy skończyli 17 lat.

Po drugie, zachowanie jednego i drugiego może być potraktowane jako wybryk i ścigane na zasadach określonych w ustawie prawo wykroczeń. Karalność wykroczenia ustaje po roku.

Po trzecie wreszcie, przechodząc na grunt prawa cywilnego, można byłoby się dopatrzeć naruszenia dóbr osobistych po jednej i po drugiej stronie, ale wiem, że dochodzenie roszczeń z tym związanych jest czasochłonne, uciążliwe i bardzo drogie. Nie przypuszczam, żeby o taką pierdółkę ktoś wytaczał proces z ochrony dóbr osobistych.
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Bylo go obsikac...
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko

Mam takie pytanko..Jesli ktos mnie opluje i potem dostanie ode mnie w ryjek to moga byc z tego problemy ???Dzieki za info,pzdr (ja mam 18 lat,a tamta osoba 32)


Po kolei:
Tylko o prawie karnym mówię, bo mi się nie chce pisać:
1. Nieprawda, ze trzeba się bronić takim samym środkiem. Jest takie śmieszne orzeczenie Sądu Najwyższego, że "można" dać "w ryjek" jeśli ktoś nas atakuje słownie :)
2. Odpowiedzialnosć karna jest uzależniona od tego, jak mocno dasz "w ryjek".
W zasadzie w takiej sytuacji jak opisana, wchodzą w grę art. 156 i 157 kk.
Jeśli "naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia" trwały krócej niż 7 dni, pokrzywdzony musiałby wnieśc prywatny akt oskarżenia. Nie wiem czy by mu się chciało ;) .

To tak w skrócie.

Do studenta 2 roku prawa:
Bójka jest jak jest przynajmniej 2:1 i walcza sobie.
Pobicie, jeśli ten jeden się nie broni.
  • 0

budo_drops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:omów nie korzystam

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko

Bójka jest jak jest przynajmniej 2:1 i walcza sobie.
Pobicie, jeśli ten jeden się nie broni.


moi koledzy mieli taka sytuacje ze jak byli we 3 to ich prawie 20 osobowa grupa napadla, dwoch sie wyrwalo kasujac kilku z tamtych kolesi, jeden ostro dostal, na policji powiedzieli ze w razie wnisienia oskarzenia na napastnikow moi znajomi tez beda pociagnieci do odpowiedzialnosci za udzial w bojce !!??!!??!! jak to jest oni przeciez zycie ratowali
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
Stern:
Dzieki :) (co do pobicia to nie wiadomo czy ten 32 latek by sie bronil :P )
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko

Stern:
Dzieki :) (co do pobicia to nie wiadomo czy ten 32 latek by sie bronil :P )


nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Zgodnie z kk, min. 2:1, który się nie broni, to jest pobicie.

Oczywiście upraszczając.

Co do powyższego. NIe musisz wierzyć we wszystko co mówi Policja. :)
  • 0

budo_rakszasa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bohaterskie Domeny Ysgerdu
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
racja policja nie kiedy nic nie robi a jak cie opluł to zapytaj czy ma coś do ciebie i czekaj na odpowiedz gotowy do walki powinien się wystraszyć (bo nie wiadomo co my młodzi mamy we łbie) to działa zazwyczaj i lepiej jak masz mase i wzrost
  • 0

budo_korniko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koszalin/szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
mozesz udezyc ale tylko z plaskiego lub na brzuch.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanko
tak ale w ogole t oczemu on cie oplul hmmm to tez jest wazne motyw jego dzialania moze akurat ty wyzwales go lub jego rodzine od najgorszych itp :wink: opowiedz nam dokladnie jak bylo a jesli wyjdze ze faktycznie zrobil to z jakis glupich powodow to dobrze zesmu cos zrobil byle bez przesady a jak bedziesz z kims gadal np policja sad t owalnij piekne przemowienie o chamstwie i agresji i przemocy w dzisiejszych czasach zwlaszcza w polsce tak zeby troszke pojechac tych od wymiaru sprawiedliwosci ze poprostu nie mysla ...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024