Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pan R.Gembal


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
46 odpowiedzi w tym temacie

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Pan R.Gembal
Znacie tego "mistrza" aikido?
Co o nim sądzicie?
Z mojego punktu widzenia wynika ze to straszny "kozak" i brzydko mowiac gbur. Przykro mi ze musze wypowiadac sie tak o mistrzu aikido ale to co zrobil ostatnio przechodzi ludzkie pojecie i granice dobrego smaku. Dzielimy z "mistrzem" Gembalem sale na Gdanskim Niedzwiedniku. To ze dzielimy to jeszcze nic strasznego. Nie bylo by tak zle gdyby pan mistrz R. G. najzwyczajniej w swiecie odnosil sie do nas z nalezytym szacunkiem. Na scianie dojo wisialy nasze certyfikaty Yudansha i co zrobil ow Pan? Najzwyczajniej w swiecie je (uzyje tu mniej brutalnego slowa) "pozyczył" bez naszej zgody. Takie zachowanie nie jest godne mistrza o tak wysokim stopniu zaawansowania! Malo tego - nasze zajecia z dzieciakami pokrywaja sie z godzinami zajec ktore podal na swoich plakatach reklamowych. Teraz Pan G. ma do nas pretensje ze zgarniamy mu ludzi. No coz. Nie nasza wina ze mistrz G. nie potrafi podac dobrych godzin zajec na swoich reklamowkach.
Apeluje wiec do Pana Panie Robercie aby siegnal pan po rozum do glowy i zachowywal sie jak na mistrza przystalo. Na takim zachowaniu cierpi Pana reputacja i szacunek.
Ufam ze dojdziemy do porozumienia.
Pozdrawiam serdecznie i rozwoju zycze.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Ninja, Twoim sensei jest Siejek Mariusz? (imienia pewien nie jestem)
a sam sensei Gembal w "srodowisku" mial jeszcze kilka lat temu opinie niezlego fachowca,ale zdarzaly mu sie ponoc dosc dziwne zachowania na macie.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
nie zdarzaly lecz zdarzaja. Jego zachowanie ostatnio mowi o jego wygorowanym EGO i nic wiecej.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
O ta forma komunikacji to chyba list otwarty :D
  • 0

budo_skulla
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Dziwne zachowania na macie to jakie? Bo te opisane przez ninję nie dotyczyły raczej maty... Łamie ręce, nogi czy co?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Opisana przeze mnie sytuacja ma na celu naswietlic wam jak on sie zachowuje jako mistrz ktory powinien cieszyc sie autorytetem. Nie pisze o tym jak zachowuje sie na macie lecz jak niedozwolone chwyty stosuje przeciwko nam czyli konkurencji. Poza tym jak na macie sie zachowuje tez slyszalem pewne anegdoty. Nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze uderzyl w twarz swego ucznia bo ten cos zle zrobil. Jego metodyka nauczania pozostawia wiele do zyczenia...
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Ninja... sytuacji nie znam więc nie będę oceniał.

Przyjmuję jednak założenie obiektywizmu Twojego opisu, zatem przychodzą mi dogłowy pytania:

- skoro salę współdzielicie to może trzeba było najpierw uzgodnić powieszenie certyfikatów ?
- skoro dał w twarz, to może ten drugi zrobił źle to, że się nie zasłonił lub nie uchylił , więc dostał uzdrawiające atemi ? A może po prostu chciał go obudzić ??

Nie bardzo rozumiem temat z tym plakatem reklamowym - na Słowackiego RG ma trening przed Tobą (zadałem sobie trud żeby to sprawdzić :) ), więc trudno byście się nie mijali w korytarzu, a w Kartuzach dzieciaki mają treningi w zupełnie inne dni... co ma tu godzina do rzeczy ?
Mam dziwne wrażenie że piszesz o czymś o czym słyszałeś, a nie czego doświadczyłeś ?

A tak swoją drogą - uważasz, że czyta to forum skoro zwracasz się tą drogą?? nie prościej pogadać przy piwku ?

Peace and love

W.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal

Ninja... sytuacji nie znam więc nie będę oceniał.

Przyjmuję jednak założenie obiektywizmu Twojego opisu, zatem przychodzą mi dogłowy pytania:

- skoro salę współdzielicie to może trzeba było najpierw uzgodnić powieszenie certyfikatów ?
- skoro dał w twarz, to może ten drugi zrobił źle to, że się nie zasłonił lub nie uchylił , więc dostał uzdrawiające atemi ? A może po prostu chciał go obudzić ??

Nie bardzo rozumiem temat z tym plakatem reklamowym - na Słowackiego RG ma trening przed Tobą (zadałem sobie trud żeby to sprawdzić :) ), więc trudno byście się nie mijali w korytarzu, a w Kartuzach dzieciaki mają treningi w zupełnie inne dni... co ma tu godzina do rzeczy ?
Mam dziwne wrażenie że piszesz o czymś o czym słyszałeś, a nie czego doświadczyłeś ?

A tak swoją drogą - uważasz, że czyta to forum skoro zwracasz się tą drogą?? nie prościej pogadać przy piwku ?

Peace and love

W.


Tak sale wspoldzielimy ale certyfikaty wisialy tam ZANIM Gembal sie tam wprowadzil a poza tym nie mowil ze mu przeszkadzaja. Jak dla mnie "pozyczyl" je sobie po zlosci tylko po to by zagrac nam na gulu. Wiec taki cios ponizej pasa. Zagrywka niegodna mistrza.
Co do uderzenia w twarz to co slyszalem to oczywiscie pogloski,ale nie bylo to atemi i nie to ze koles sie nie zaslonil lecz poprostu stal i za cos czego nie skumal dostal plaskacza w pysk.
Co do godzin to Pan G. napisal na swych plakatach reklamowych godziny w ktorych My mamy zajecia z dziecmi w sobote i sie pluje ze zabieramy mu klientow. Swiadka mam na to
w postaci dziewczyny prowadzacej owe zajecia, ktora najzwyczajniej w swiecie zjebal. Za co? Opisalem powyzej. Zachowanie godne mistrza? No jak na moj gust to nie bardzo...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
A swoja droga to nie wiem czy czyta to forum ale napewno ktos z jego uczniow napewno czyta. Chce poprostu calemu spoleczenstwu naswietlic postac pana G. Jego zachowanie jako czlowieka ktory posiada wysoki stopien mistrzowski w aikido,oraz jego nieuczciwe chwyty "ponizej pasa". Konkurencja? rozumiem,ale takie zagrywki???
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Na uczniów za bardzo nie licz ... każdy widzi to co chce widzieć, a uczymy się wyłącznie na swoich błedach
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
"Aikido to nie tylko techniki. To takze zasady" - cytat pana Gembala,ale jakze sie mija z jego zachowaniem...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Tak sie składa, że ćwicze w sekcji, w której kiedyś uczył ów człowiek. Jednak ćwicze dopiero od września i o sensei Gembalu wiem tylko od kolegów z treningów. Najczęściej słyszałem, że nie można było z nim sie w żaden sposób dogadać. Cały jego problem tkwił najwyraźniej w jego nieprzyjemnej osobie, bo nikt nigdy nie podwarzał jego zdolności. Podobbno miał zwyczaj pokazywać techniki na stażach na jednym uczniu którego chyba lubił bić :) Poprostu zawsze lał go. Nie jakoś mocno, poprostu tsuki nie zatrzymywało sie przed nosem tylko na nosie :D Więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Wszystko to słyszałem od ludzi którzy u niego ćwiczyli, nie wdawałem sie w szczegóły o co poszło, że nasza sekcja odłączyła sie od sensei Gembala. Nikt nie chciał o tym otwarcie mówić więc uznałem, że nie moja sprawa. To tyle :D
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
to straszny sadysta musi byc skoro celuje w nos i w nos trafia.... :)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Za taki sadystyczny(celowy)strzał w nos, to zrobiłbym mu na tym pokazie wejscie w nogi, dosiad-i tu by sie jego autorytet skończył :) :) :)

A tak serio to koles niezłe kompleksy musi miec, żeby konkurencyjne certyfikaty ze scian zrywac :evil: Z daleka od takich"miszczów"!!!
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
ani ja nie podwazam jego techniki,podwazam jedynie jego autorytet mistrza wzgledem ludzi.
  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Ninja ale zasady są przecież po to aby je łamać....

Poza tym, jak zachowanie mistrza, który tyle mówi o zasadach i w ogóle, może być złe...
I nie zapominaj że pan R.G. jest: "strategicznie spójny z zasadami "harmonizacji sprzecznych energii". Jako jeden z nielicznych nauczycieli stosuje sposób znajdowania energii "ki" poprzez "ortodoksyjną" praktykę aiki-taiso. Uważa, że aikido jest językiem "ciała świadomego". Podkreśla, że doskonalenie technik aikido jest jedynie narzędziem, które służy odkryciu zasad strategicznych i etycznych tej sztuki walki". (cytat ze strony pana R.G.)

Czy ktoś kto przeczyta taką informację może się zachęcić do przyjścia na trening czy raczej zniechęcić? Pseudouduchowiony bełkot...
Przewaliła sie już przez to forum sprawa książki pana R.G. która pełna jest takiej nic nieznaczącej nowomowy. Chciałbym sie dowiedzieć kto czyta takie książki? I czy po przeczytaniu takiej książki jest w stanie coś z niej wynieść/zrozumieć?

..a potem wszyscy sie dziwią, że Moherowe krucjaty, że ktoś wydał książke "Techno, aikido, amulety"...
  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Ninja ale zasady są przecież po to aby je łamać....

Poza tym, jak zachowanie mistrza, który tyle mówi o zasadach i w ogóle, może być złe...

I nie zapominaj że pan R.G. jest: "strategicznie spójny z zasadami "harmonizacji sprzecznych energii". Jako jeden z nielicznych nauczycieli stosuje sposób znajdowania energii "ki" poprzez "ortodoksyjną" praktykę aiki-taiso. Uważa, że aikido jest językiem "ciała świadomego". Podkreśla, że doskonalenie technik aikido jest jedynie narzędziem, które służy odkryciu zasad strategicznych i etycznych tej sztuki walki". (cytat ze strony pana R.G.)

Czy ktoś kto przeczyta taką informację może się zachęcić do przyjścia na trening czy raczej zniechęcić? Pseudouduchowiony bełkot... :blus:
Przewaliła sie już przez to forum sprawa książki pana R.G. która pełna jest takiej nic nieznaczącej nowomowy. Chciałbym sie dowiedzieć kto czyta takie książki? I czy po przeczytaniu takiej książki jest w stanie coś z niej wynieść/zrozumieć? :nie:

..a potem wszyscy sie dziwią, że Moherowe krucjaty, że ktoś wydał książke "Techno, aikido, amulety"... przestraszony
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal

... Podobbno miał zwyczaj pokazywać techniki na stażach na jednym uczniu którego chyba lubił bić :) Poprostu zawsze lał go....


No to najwyraźniej ten uczeń lubiał być bity.... :lol:
Ciekawe dlaczego akurat tego jednego... może mu pieniądze wisiał ... :?: :)

Jeszcze jedno pytanie... a skąd pewność , że certyfitaty zdjął Pan Gembal a nie Pani Zenobia, która sprząta tam od czasu do czasu, albo inna tego typu osoba, której po prostu mogły się podobać ?

Ninja - piszesz "autorytet mistrza wzgledem ludzi". Ale przecież to nie jest Twój mistrz, więc chyba nie musi być dla Ciebie autorytetem ? :roll: Zresztą już chyba gdzieś widziałem tu w pobliżu wątek o tym, kim powinien być Master of Aikido :D

BTW. A rozmawiałeś ze swoim nauczycielem, że planujesz zamieścić tu taki wątek ?
Bo w sumie mógłby nie być zadowolony, że wymienia się tu jego nazwisko...
(uprzedzę, że wątek o relacjach uczeń-nauczyciel - też się tu wala niedaleko :wink: )

Pozdrówka
W.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal
Sopo - a ja znalazłem jeszcze inny dość ciekawy fragment:

"Uniwersalizm gestu aikido prowadzi do kreatywnej komunikacji w momencie konfliktu. Tylko brak chęci dominacji i niestwarzanie zagrożenia dla integralności struktury psychosomatycznej przeciwnika prowadzą do realnego zwycięstwa, gdzie nie ma pokonanych, a zwyciężają wszyscy protagoniści."

W sumie trudno sie nie zgodzić. No i cóż za wyszukany język. :-)
Jednak pisanie książek to zadanie niewdzięczne i karkołomne. :wink:


W.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pan R.Gembal


Jeszcze jedno pytanie... a skąd pewność , że certyfitaty zdjął Pan Gembal a nie Pani Zenobia, która sprząta tam od czasu do czasu, albo inna tego typu osoba, której po prostu mogły się podobać ?

Ninja - piszesz "autorytet mistrza wzgledem ludzi". Ale przecież to nie jest Twój mistrz, więc chyba nie musi być dla Ciebie autorytetem ? :roll: Zresztą już chyba gdzieś widziałem tu w pobliżu wątek o tym, kim powinien być Master of Aikido :D



Poprostu mam pewnosc.Tylko On,My i zaprzyjazniony klub Judo pana Zieniawy tam trenuje,nikt wiecej.
Owszem nie jest to moj mistrz ale np. moj dyrektor w pracy tez nie jest a mimo to ma u mnie autorytet za podejscie jakie ma do swych podwladnych i za to jakim jest czlowiekiem.
Dla mnie pan Gembal nigdy nie mial autorytetu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024