Skocz do zawartości


Zdjęcie

rada od profesionalisty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

torxan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

rada od profesionalisty
Witam, mam 18 lat, 177cm wzrostu ważę 78kg i ćwiczę od 10 miesięcy. Jak narazie robiłem sobie ogólnorozwojówkę, i myślę, że jestem już gotowy żeby ukierunkować swoje cele. Można spotkać się z masą porad na temat treningów, aczkolwiek jedni mówią inaczej, drudzy inaczej i nigdy nie wiadomo kogo tak naprawdę słuchać. O co dokładnie chodzi... jak każdy z was napewno wie i nie muszę tego nikomu mówić - na każdą partię mięśni jest mnóstwo ćwiczeń... Ja robiłem na przykład tak:
Poniedziałek:
klatka + triceps + brzuch:
Lawka płaska: 10, 8, 7, 6,
skos w górę: 10, 8, 7, 6,
skos w dół: 10, 8, 7, 6,
przenoszenie hantla nad głową leżąc: 10, 8, 7, 6,
rozpiętki: 10, 8, 7, 6,
pompki szwedzkie: 10, 8, 7, 6,

ławka płaska (uchwyt wąski): 10, 8, 7, 6,
wyciskanie francuskie: 10, 8, 7, 6,
ściąganie drążka w dół uginając przedramiona: 10, 8, 7, 6,
wyciskanie hantla zza głowy: 10, 8, 7, 6,

A6W 2 serie
standardowe brzuszki 3x50

Środa:
barki + nogi + przedramie + brzuch:
wyciskanie sztangi zza głowy: 10, 8, 7, 6,
wyciskanie sztangi przed głową: 10, 8, 7, 6,
wyciskanie hantli na ławce skośnej głową w górę; 10, 8, 7, 6,
wznosy bokiem: 10, 8, 7, 6,
wznosy przodem: 10, 8, 7, 6,
podciąganie sztangi do brody: 10, 8, 7, 6,
unoszenie chantelek w opadzie na boki: 10, 8, 7, 6,
szrugsy: 10, 8, 7, 6,

przysiady ze sztangą: 10, 8, 7, 6,
prostowanie siedząc: 10, 8, 7, 6,
podkurczanie nóg leżąc: 10, 8, 7, 6,
wspięcie na palce: 10, 8, 7, 6,

uginanie przedramion nadchwytem: 8, 8, 7, 6,
uginanie nadgarstów ze sztangą: 8, 8, 7, 6,
ściąganie drążka chwytając od dołu: 8, 8, 7, 6,

A6W 2 serie
standardowe brzuszki 3x50

Piątek:
plecy + biceps + brzuch:
ściąganie drążka za głowę: 10, 8, 7, 6,
Ściąganie drążka przed głowę: 10, 8, 7, 6,
wiosłowanie: 10, 8, 7, 6,
martwy ciąg: 8, 7, 6, 5,
wyprosty tułowia na ławeczce: 20, 20, 18, 15,

uginanie chwytem młotkowym: 10, 8, 7, 6,
uginanie ze sztangą na stojąco: 10, 8, 7, 6,
ściąganie liny z dołu chwytem młotkowym klęcząc: 10, 8, 7, 6,
modlitewnik: 10, 8, 7, 6,
ściąganie linek do głowy z obu stron: 10, 8, 7, 6,

A6W 2 serie
standardowe brzuszki 3x50

Niektóre nazewnictwa ćwiczeń mogą się wydać dziwne, ale proszę nie zwracać na to uwagi...

I teraz niektórzy to widzą i mówią, że robię za dużo ćwiczeń, aczkolwiek sami wyglądają albo jak anorektycy... albo mają nieproporcjonalnie rozłożone mięśnie, ponieważ nei robili ćwiczeń na wszystkie partie mięśni... I tu się pojawia moje pytanie - Jak powinny wyglądać treningi aby uzyskać taką sylwetkę:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Trening może być morderczy i długi byle skuteczny, jestem gotowy zrobić wiele. Czy muszę zmniejszyć ilość ćwiczeń, czy może zapominam o jakiś? Może zła ilość serii lub powtórzeń? Prosiłbym o radę profesionalisty, który sam może się poszczycić tak ładną sylwetką. Co do odżywek to po 3 miesiącach ćwiczeń zacząłem brać białko 80% ostrowii, oraz Amino Anabol Professional z Hi Teca.


Z góry dziękuję, Torxan
  • 0

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
Powodzenie z tym planem weź sobie poszukaj jest tu tyle planów na mase weź zobacz jak powinien wyglądać trening.
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

13MC13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Nie ustawione

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
Dużo nie znaczy lepiej ! W twojim Treningu jest zdecydowanie za dużo ! na taką sylwetke trochę trzeba by było popracować według mnie kilka lat !
  • 0

torxan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
Super... dziękuję za wyczerpującą odpowiedź... wspomniałem, że jest w cholerę rozpisek treningów, ale nigdy nie wiesz kto pisze zza komputera... za radę od anorektyka to dziękuję... Chodziło o to żeby wypowiedział się ktoś kto wypróbował odpowiedni trening na sobie i uzyskał takie efekty jak na zdjęciu powyżej... nie ważne, że na przykład po 4 latach...
  • 0

kasperczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 237 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
haha Popieram TorxaN!!!pozdr
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty

Super... dziękuję za wyczerpującą odpowiedź... wspomniałem, że jest w cholerę rozpisek treningów, ale nigdy nie wiesz kto pisze zza komputera... za radę od anorektyka to dziękuję... Chodziło o to żeby wypowiedział się ktoś kto wypróbował odpowiedni trening na sobie i uzyskał takie efekty jak na zdjęciu powyżej... nie ważne, że na przykład po 4 latach...


Myślisz że ktoś jest wróżka i akurat napiszę trening oraz dietę pod ciebie aby uzyskać takie efekty? :P
Żeby nad taką sylwetką w ogóle się zastanawiać to musiałbyś sporo czasu poświęcić na trening na masę aby mieć później co rzeźbić.Teraz jest dobry okres na robienie masy więc skup się właśnie na takim treningu oraz diecie, ten trening który wkleiłeś jest przeładowany... Może to być split jak i FBW , nie będę Ci tu wklejał gotowych treningów bo to twoje zadanie.Dieta typowo na masę.Zobaczymy ile kg zrobisz do wiosny, wtedy można będzie pomyśleć czy nadal masować czy można się trochę porzeźbić, ale do tego daleko.A jeżeli chcesz od razu budować sylwetkę z małą ilością tłuszczu to musisz się przygotować na spożywanie dużej ilości białka i zmniejszenie węglowodanów oraz tłuszczy do minimum, do tego na pewno jakieś treningi aerobowe :P
  • 0

13MC13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Nie ustawione

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
Chłopie krytykujesz a sam {CENZURA - na forum jest zakaz używania wulgaryzmów!} gowno wiesz ! akurat wypruboawłem juz kilka treningów a ten twoj to smiech na sali co ty taam napisałes ! widać ze gówno pojęcia masz !
  • 0

Xandar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Francja (Nimes)
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motocykle/Sporty silowe/Imprezy
  • Staż [miesiące]:Około 4 lata
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty

Super... dziękuję za wyczerpującą odpowiedź... wspomniałem, że jest w cholerę rozpisek treningów, ale nigdy nie wiesz kto pisze zza komputera... za radę od anorektyka to dziękuję... Chodziło o to żeby wypowiedział się ktoś kto wypróbował odpowiedni trening na sobie i uzyskał takie efekty jak na zdjęciu powyżej... nie ważne, że na przykład po 4 latach...

Chcialem odpaisac w poludnie dzisiaj ale za krótka przerwe w robocie mialem.
1 "za rade anorektyka dziekuje" tutaj najperw zastanów sie co mowisz czlowieku w ogole. To ze ktos ma problem z budowaniem masy nie znaczy ze moze malo wiedziec o kulturystyce a tutaj akurat ty gówno wiesz. Dla mnie zdobywanie kazdego kilograma to wielka mordega i gdyby nie ogromne ilosci gainera i protein to tez bym szalu nie robil obecnie waze 90 kg przy 180cm wzrostu. Diete trzymam a i tak mam taki przepal kalorii ze masakra; stres tez nie sprzyja temu. Poza tym odzywki nie sa tanie a nie kazdy ma na to pieniadze. Sam pochodze z ubogiej rodziny i jeszcze kilka lat temu nie wspomne o odzywkach ale o normalnym zarciu moglem sobie marzyc. A na samym chlebie z maslem i majonezem i pyrkami n a obiad to kulturysta sie nie zostanie.
2 "Chodziło o to żeby wypowiedział się ktoś kto wypróbował odpowiedni trening na sobie i uzyskał takie efekty jak na zdjęciu powyżej... nie ważne, że na przykład po 4 latach..." tu chyba chciales nas rozbawic. Kazdy ma inny organizm kazdy inaczej reaguje na trening, diete, odżywki .... Każdy ma inne uwarunkowania genetczne. Ja przygode ze silownia zaczołem razem z kuzynem. Przez rok czsu trzymalismy taka sama diete te same cwiczenia robilismy i bralismy te same odzywki a efekty byly i tak rózne. Mozesz cwiczyc z 10 lat i mozliwe ze nie bedziesz mial takiego ciala bo nie masz dobrych uwarunkowan (nie mowie o Tobie tylko uogulniam). Co do treningu to nie strugaj takiego kozaka tylko poczytaj plany a jak nie to sam sobie zrob plan. Kazdy organizm inaczej reaguje na bodzce wiec nawet poczytaj wypowiedzi kulturystów. No spoko robi trening na mase ale modyfikuje go pod swoim kątem. Pocwicz troche pobaw sie tym i wyciagnij wnioski a nie zasówaj na silownie i nie szarp sie ze sztanga tylko dlatego ze ktos ci powiedzial ze o tak bedzie dobrze.
  • 0
Jeżeli laska powie ci że jesteś twardzielem, wyjeb jej. Nie jesteś twardzielem, ty jesteś kurwa niezniszczalny.

torxan
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: rada od profesionalisty
Zacznijmy od tego, że nie "strugam kozaka". Nawet nie wiem o co Ci chodziło mówiąc to... A pytam się z tego względu, że jak sam powiedziałeś za wiele na temat kulturystyki niewiem i zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego właśnie zwróciłem się o radę! To, że każdy organizm reaguje inaczej to nie trudno się domyślić... Ale z pewnością są jakieś normy treningowe... Ja czasu mam jeszcze dużo, bo dopiero mam 18 lat i jeśli ma to być długa i cięzka praca to niema sprawy. Ale wolę żeby poradził mi ktoś kto do czegoś doszedł, a nie ktoś kto ma tylko teoretyczną wiedzę, bo od teorii do praktyki daleka droga... Osobiście nie przyjąłym rady od gościa który waży 60kg choćby niewiem jaką wiedzę miał na temat kulturystyki. Zależy mi na opinii z pierwszej ręki, gdyby było inaczej wziąłym pierwszą lepszą rozpiskę na masę, przytył do 95 kg i potem pierwszą lepszą rozpiskę na rzeźbę... Żadnej sztuki w tym niema... Ale mając świadomość, że konktetny trening jest skuteczny to po prostu wiem co robię i że z czasem dojdę do celu - motywacja jest... Nierozumiem dlaczego się tak niektórzy irytują, albo po prostu nie rozumieją... Jak ktoś ma zamiar napisać posta tylko dlatego, że mu coś niepasuje, to niech lepiej nie pisze wogóle... Ale z żalem muszę stwierdzić, żę to się pewnie nie zmieni, dopuki takie forum zamieszkują ludzie, którym przyjemność sprawi zbesztać kogoś albo właśnie, jak tu kolega wspomniał "strugać kozaka" przed innymi, bo przed komputerem przecież łatwo...
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024