Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakieś słowo na droge?? :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Ok żeby nie było Aikido nie jest tu wyjądkiem.
Jeżeli oglądałeś filmy z B.Lee i zapisałeś się an K-Fu to również możesz przeżyć głębokie rozczarowanie.
Szkoły K-Fu uczą form ruchu z bez broni z bronią. W większości są to formy pokazowe. Dużo akrobatyki widowiskowości. Czy na Kung-Fu szkoli się fajterów "skutecznych" na ulicy. Nie.

Nawet karate tam gdzie są zawody ograniczone wieloma zasadami również jest sztuką dla samej sztuki i nie ma w tym nic złego. Czy karate można zastosować na ulicy? można próbować/ A K-Fu również.

O judo nie wspomnę.
Budo ma taki kształt jaki ma i trzeba to lubić i to jest fajne.

Jedyną działalnością jaką znam gdzie uczy się bić i szkoli fajterów ulicznych są ustawki kiboli. Ktoś chce być kibolem albo się sprawdzić w real walce ?
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Kolejnym szokiem było zapisanie się na to forum


Miałem to samo.
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

...


oczywiście ze sie z tym zgadzam.

Mój post napisałem tylko zeby opisac swoje wlasne doswiadczenia motywacji do cwiczenia aikido.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Petrus, okazuje się że motywacja Twoja jest również "estetyczna".
Nic nie mówie, ale ciekawe...

AvBert, judo to bardzo mocny system do reala. Szarpanine łatwo sprowokować, a judocy mają świetne wiejścia w cios. Tyle że tego na zawodach nie ma, ale na dobrych sekcjach się ćwiczy. Widziałem 100 kg bramkarzy stawianych bańką na glebie przez gosci sięgajacych im do klaty.

A kibole to insza inszość :| Wielu /pewnie większość/ z nich ćwiczy rózne MA, te skuteczne.
Karki same też im nie rosną.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Karki same też im nie rosną.

Same nie. Pomaga im w tym m.in. wspolczesna "farmacja".
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

A kibole to insza inszość :| Wielu /pewnie większość/ z nich ćwiczy rózne MA, te skuteczne.
Karki same też im nie rosną.


A u nas jakos ciagle widuje kiboli cherlakow. Jakos nie ma typow o monstrualnej postawie.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

AvBert, judo to bardzo mocny system do reala. Szarpanine łatwo sprowokować, a judocy mają świetne wiejścia w cios.


Pamietqam moją pierwszą solówkę w szkole średniej. Miałem juz rok treningów na karku. Glebnełem goscia na ziemie, dosiad, i... no własnie co kurka teraz. Nie wyobrażałem sobie by okładać leżącego kolesia po twarzy (moralna blokada). Dlatego bójke tamtą skończyłem w ten sposób, że odpuściłem, koles przejął kontrolę, (zamiana miejsc) i całe szczęscie nie udeżył mnie tak jak ja nie udeżyłem jego. System do reala? ja dziękuję... ;)
  • 0

budo_petrus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Bielsko Biała

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Petrus, okazuje się że motywacja Twoja jest również "estetyczna".
Nic nie mówie, ale ciekawe...


Sam sie temu czasem dziwie ale chyba tak mi to wychodzi...
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Karki same też im nie rosną.

Same nie. Pomaga im w tym m.in. wspolczesna "farmacja".

"cztery tabletki metki to sposob dla twojej sylwetki" :) :)
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Nie wypowiadałem się ostatnio do tego tematu, ale teraz widze, że zszedł on na zupełnie inną drogę. Kurcze, nikt tu wczesniej nie miał na myśli poruszania kwestii skuteczności aikido. Po prostu staralismy się uzmysłowić kolesiowi, że nie nauczy sie na aikido bić, a co więcej nie rozwinie mięśni (może ogólną sprawnośc tak, ale nie mięśnie - bez przesady). Tak więc staraliśmy się mu powiedzieć, że w tej sw nie znajdzie tego, czego szuka(albo czym będzie później szpanował przed kumplami?) Bo chyba istnieje zasada, że aikidoka nie powinnien dac sie wciągnąc w bicie się, czyż nie? I to wszystko, na tym temat mógłby zostac spokojnie zamknięty. Ale NIEKTÓRYCH zbulwersowało to tak, jakbyśmy drzwi do wszystkich sekcji zamknęli na kłódke i schowali sobie kluczyk w d... Od razu pojawiły sie różne aluzje, utarczki slowne, klotnie, poleciala mocno doprawiona ironia. Przykre.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

AvBert, judo to bardzo mocny system do reala. Szarpanine łatwo sprowokować, a judocy mają świetne wiejścia w cios. /ciach/
A kibole to insza inszość :| Wielu /pewnie większość/ z nich ćwiczy rózne MA, te skuteczne.
Karki same też im nie rosną.


Widziałem sekcje Judo w których cwiczy się zawodników na zawody sportowe. Na nic innego nie ma czasu. Może czasami w charakterze rozrywkowym wprowadzane są dodatkowe elementy. Tak samo jak na aikido, czasami mozna kopnąc wyprowadzić prosty. :D ...

W szkole koło mnie uczy się dzieciaków judo równiez z nastawieniem na ogólnorozwojówe + spraringi.

Co do zasobu technicznego Judo to skłaniałbym się do sięgnięcia do źródej JJ. Bywałem na kilku zajęciach co by się nauczyć rzutów judockich i innych niećwiczonych na aikido kopnięć ciosów parteru ect. Dla mnie ten system był najwszechstronniejszy - nawet nikyo próbowali zrobic - ale na prostej w łokciu ręce - jak wiadomo to nie zadziała :)
  • 0

budo_ruda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 133 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

nie nauczy sie na aikido bić, a co więcej nie rozwinie mięśni


No, kurde, teraz to sie juz na to aikido zdenerwowalam :evil:
Ani kosmicznej sily KI, ani zadnych miesni, ani komus w morde dac...
To za co ja te skladki place? 8O 8O 8O :roll:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
A tak wracajac do tematu topicu "Jakieś słowo na drogę"







KOPYTKO

:peace: :peace: :peace:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D


AvBert, judo to bardzo mocny system do reala. Szarpanine łatwo sprowokować, a judocy mają świetne wiejścia w cios.

System do reala? ja dziękuję... ;)

Trzeba było dusić albo dźwignie wyciągać np. ude hishigi juji gatame, dzis bardziej znana jako balacha. :wink: Nota bene bardzo pokojowe rozwiązania.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Trzeba było dusić albo dźwignie wyciągać np. ude hishigi juji gatame, dzis bardziej znana jako balacha. :wink: Nota bene bardzo pokojowe rozwiązania.


Tzn. miałem go udusić lub połamać mu łokieć? Swietnie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Tzn. miałem go udusić lub połamać mu łokieć? Swietnie.

Od razu tak radykalnie.
Po co od razu zabijać, wystarczy porządnie okaleczyć - Yarpen
Kilka sekund bez możliwości złapania oddechu i byłby pewnikiem potulny jak baranek /Nie radze zaciskac tentnic od razu :D /. Tak samo, nie trzeba łamać, wystary wyciągnać dźwignię i przytrzymać, i jak zacznie lewitowac z bólu zapytac grzecznie czy chce się jeszcze bić.
Pokojowe rozwiazanie przecież proponowałem.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Nie przypominam sobie by na moim pierwszym roku treningów judo ktos robił balachę. O ile mi wiadomo jest zabroniona w judo. Może teraz w świetle owczego pędu do 'skutecznosci' pewnie w wielu sekcjach ją sie robi. Ale wtedy takich rzeczy się nie robiło. Co do duszeń, to duszenie na tetnice nie ma nic wpólnego z oddychaniem. Wyłażą Ci gałki na wierzch i odlatujesz. Laik nie bedzie wiedział jak zareagować, może poczuje się zdziwiony, ale napewno nie zagrożony. No i odleci :)
Generalnie to była szkolna sekcja judo. I jedyne czego mnie przez rok nauczyła to robić przewroty. Choć muszę przyznać że podczas innej zaczepki rzut przed bioderko zadziałał bardzo fajnie. Byłem kotem w internacie, i rzuciłem starszego gościa który mnie gnębił. W sumie co z tego że rzut zadziałał, gościo wstał jeszcze bardziej wściekły i zakończyło się to na regularnej bójce. gdzie judo już mi niewiele pomogło. Swoją drogą ta bójka to też była wygraną porażką :) Ciągle miałem blokadę by wsadzić komuś fangę, ale żeby się nie dać skatować schowałem się za gardą. Bójka skończyła się tak że gościu wyprowadził prosty, ja zrobiłem unik, dzięki czemu rozwalił pięścią lustro za mną :) Nie przypominam sobie żebym go udeżył, ale po bójce miał złamany nos 8O . No dobra może wyprowadziłem pare prostych, ale zupełnie bez intencji robienia komukolwiek krzywdy. W każdym bądz razie po tej bójce już miałem w internacie spokój, i uznanie wśród moich współlokatorów :) Ale mnie to złamało, bo zrobiłem komuś krzywdę. Dlatego choć próbowałem ćwiczyć i inne bardziej kontaktowe rzeczy, aikido przypasiło mi od razu (zaznaczam ze kto to jest stefek dowiedziałem się już po :) ). Byłem diabelnie szczęśliwy to pamietam do dziś. No i paradoksalnie ta 'sztuka walki baz walki' złamała mój opór by lac kogoś po twarzy. Myślę że to głównie zasługa irimi-nage. :) No dosyć tych wspominek :)

Garry (w melancholijnym nastroju)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Z tym ze balacha jest zabroniona to vhyba pacnełem bzdurę, cofam co powiedziałem. Kurde tak to jest jak sie posty pisze z rana :)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D


Trzeba było dusić albo dźwignie wyciągać np. ude hishigi juji gatame, dzis bardziej znana jako balacha. :wink: Nota bene bardzo pokojowe rozwiązania.


Tzn. miałem go udusić lub połamać mu łokieć? Swietnie.


A ja znam karate,aikido,judo,kendo,kyudo...i wiele innych japonskich slow,co nie Randall? :roll:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

...Nie przypominam sobie żebym go udeżył, ale po bójce miał złamany nos 8O . No dobra może wyprowadziłem pare prostych, ale zupełnie bez intencji robienia komukolwiek krzywdy.....



hehehehehehe - nizłe :) :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024