Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakieś słowo na droge?? :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jakieś słowo na droge?? :D
We wtorek "prawdopodobnie" zapisuje się na Aikido, chciałbym wiedzieć na co musze sie przygotować na treningach, czy mam sie czegoś obawiać :P i co najważniejsze, ile ok. kosztuje kimono do aikido?? bo nie chce przepłacić :D

PS. Jestem z Brzegu, i tez sie tu zapisuje, może ktoś też tu uczęszcza na treningi, to będe posiadał informacje ze źródła :P
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Kimono to coś ok. 200-250 zl (zależnie od wzrostu). Dobrze rozgrzewaj sie przed każdym treningiem, rozgrzewka to jeden z najważniejszych elementów treningu, a jego brak, albo traktowanie go z przymrużeniem oka źle sie kończy - sam sie o tym niedawno przekonałem. Wszystko rób z wiarą w siebie, nawet pady w aikido nie są trudne, jeśli się do nich przekonasz, raz, drugi i obawa-strach (jesli taki bedzie) przed ukemi minie. Poza tym nie idź na treningi z przekonaniem, że po miesiącu, dwóch będziesz wymiatał, bo możesz się mocno spażyć. Sumiennie wykonuj polecenia trenera. I to chyba wszystko. A czego możesz się obawiać? Hmm, zakwasów, stłuczen i różnego rodzaju naciągnięć po ćwiczeniach. Pozdrawiam i życze powodzenia
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
obawiać to sie moge chyba tylko tego, że sie nic nie naucze :P hehe Ale będe dobrej myśli, głównie mi chodzi o to, żeby se troche mięśnie wyrobić i lepiej sie bić... eee... znaczy bronić :D Ciekawe jak to będzie za pół roku\ rok\ dwa :D ciekawe...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Ale będe dobrej myśli, głównie mi chodzi o to, żeby se troche mięśnie wyrobić i lepiej sie bić... eee... znaczy bronić Ciekawe jak to będzie za pół roku\ rok\ dwa ciekawe...


Czekam na post Randalla :)


Morphy, niczego się nie obawiaj i przygotuj się na to, że nic ci nie będzie wychodzić przez jakieś 2 miesiące. Bądź dobrej myśli. Sluchaj trenera.
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Jesli chcesz wyrobic sobie mięśnie to od razu radze Ci zapisać się na siłownię, jeśli chcesz nauczyć sie bić/walczyć to zapisz się lepiej na bjj, jeśli chcesz się czegos nauczyć w pol roku, rok, albo dwa to sie lepiej zapisz na bjj, muay thai, tkd, kyokushin... I mówie to bez żadnej złośliwości.
  • 0

budo_kubuś
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z maty

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Dobrze przetraw słowa El Tigre :D :D :D
POWODZENIA!
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Na drogę? Amen będzie w sam raz :wink:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Nie no, El Tigre, z tym bjj to bez przesady. Owszem mocna sprawa, ale jako samodzilny system to bez przegięć, parter na ulice jest od tego żeby szybko z ziemi wstać.
Sekcja Valetudo cie czeka Morphy, a jak wolisz coś mniej hardcore to kickboks, muaythai. Jak chcesz szybko się czegoś nauczyć /rok czy dwa/ to kombinacja thai/kik + judo/bjj, jakaś siłka.
Dobrze jest dodać sobie jakiś kombat, np kravata, jako uzupelnienie podstawowego treningu.
O aikido do walki zapomnij, tylko sie rozczarujesz. To nie kwestia czasu lecz kostrukcji systemu.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Sekcja Valetudo cie czeka Morphy, a jak wolisz coś mniej hardcore to kickboks, muaythai. Jak chcesz szybko się czegoś nauczyć /rok czy dwa/ to kombinacja thai/kik + judo/bjj, jakaś siłka.
Dobrze jest dodać sobie jakiś kombat, np kravata, jako uzupelnienie podstawowego treningu.


Czyli:

thai/kik + judo/bjj + Krav maga/ jakiś inny kombat + silka

...

Normalny czlowiek nie jest w stanie trenować w ten sposób, a szczególnie nowicjusz. Zakadasz mylnie, że każdy jest fanatykiem sztuk walki. Dajesz nowicjuszowi program przekrojowy dla fanatyka.

Morphy wybierz jeden styl. Idź na aikido i zobacz czy ci to odpowiada. Czy jesteś w stanie robić coś takiego przez cale życie nie widząc wymiernych efektów. To trzeba pokochać, a jeśli nie to nie ma to sensu. Potrenuj tak ze 2 miesiące, zobacz co to jest to aikido, i z czym się to jje. Jeżeli Ci nie będzie pasować to wybierz coś innego. Np. Judo. Piękny sport, w samoobrobnie też się przyda.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D

Czekam na post Randalla :)


:rofl:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
i znow skutecznosc aikido...Szczepan zrob cos no!
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Ninja, ja bardzo przepraszam, ale czy tutaj ktoś mówi o skuteczności? Staramy sie wyperswadowac chlopakowi, że aikido służy do bicia się (or something like this) i nie nabierze zbyt dużo mięśni przez treningi. To wszystko. Żeby później sie nie zawiódł bolesnie.
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
*nie służy do bicia się - sorki za literówke
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
hmm... no na Judo to bardzo chętnie bym poszedł, ale nie mam wielkiego wyboru:

- Aikido
- Karate
- Taekwondo
- Capoera

To wszystko dostępne u mnie w mieście (Brzeg: 30 KM do Opola, 45 KM do Wrocławia), więc widzicie że dużego wyboru nie ma, mysle też o Taekwondo, ale już sam nie wiem :P
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
To do nauki bicia się masz do wyboru karate i taekwondo.
Wszystko już zalezy od indywidualnych zapatrywań trenerów, czyli stopień utradycyjnienia/usprtowienia treningów.
W tkd mają słabiutką pracę rąk, przez co niemalże wszyscy uzupełniają treningi o boks jakiś. To musisz iść i zobaczyć. Ochraniacze i sparingi, zapaleńcy jacyś bedą to sie poduczysz - podstawa.
Z karate jest podobnie, przyzwyczaisz sie do bólu, siły wyrobisz i kondycji. Kilkaset pompek na treningu potrafi zdziałać cuda. :twisted: Jeśli nie w głównej linii treningu, to na pewno jacyś zapaleńcy będą, co będą robic normalne sparingi /szczęka +rękawice/.

Capoeira zajebiscie wyrabia koordynacje i ogólną sprawność motoryczną. Dużo lasek chodzi stosunkowo. Fajna zabawa, kiedyś chciałem się zacząć w capoeira bawić nawet, ale w Lublinie to partyzantka straszna.

Aikido... Jaki styl? Kto uczy i od kogo się ten ktoś uczy? Aikido jest tak zróznicowane że jeden styl będzie calkiem niepodobny do drugiego i to pod względem technicznym, metodologii nauczania, intensywności treningów, technik. Z pewnością z tych możliwości: najsłabiej wyrabia siłę, sprawność ogólną i kodycyję, pod tym względem wygrywa capo.

Kontuzje zaliczysz wszędzie, różne, zależnie od stylu.
  • 0

budo_morphy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
dobra dziękuje wszystkim za pomoc w wyborze, który już podjąłem:

Ide na Taekwondo, bo mam niedaleko :D kilku znajomych chodzi i chyba sie bardziej wyrobie niż na Aikido, a z Karate to już sam nie wiem czy jest, kiedyś chyba było :D
  • 0

budo_el tigre
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Powodzenia
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
Niech mocz będzie z Tobą.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
No to szerokiej drogi, pamiętaj drogi
  • 0

budo_unknown
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakieś słowo na droge?? :D
no ale wy chlopaki to jestescie pojebani
zalozcie sobie szkole samoumartwiania albo co
przegladajac posty z tego dizalu to jak sie poojawia randal tudziez inni niektorzy to ciagle czytam ze jak chcesz sie nauczyc bic to sie zapisz na silke kika, miał tał, labo inne tazanie w kale. to ja nie rozumiem to na huj wy sie tu wypowiadacie
nie rozumiem po co dzial 'AIKIDO' miesci sie na vortalu sztuk walk.
to mam taka propozycje to moze przeniescie to na forum o tancu noweoczesnym albo na forum jakiesjs literatury fantastycznej albo modelarstwa
no czasem to moj waclaw wiednie jak czytam niektore posty randalla

wszystkeigo dobrego
niech wszechswait bedzie z wami zjednoczony
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024