Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks czy Muay Thai ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_mirahinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
ja trenuje mt ,ale bardzo bym chcial czwiczyc dodatkowo boks aby podszkolic rece
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Jeśli ktos rezygnuje z treningów boksu i chce zapisać sie na MT to jest wielka róznica miedzy tymi sportami?(chodzi mi o kroki wuprowadzanie ciosów czy postawe)
Dzieki i podrawiam
  • 0

budo_wookasch
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin / Gorzów

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

jak dla mnie lepzsze byloby MT. Raz,ze wiecej opcji,dwa ze czesto w walce mniejszy ma wieksze szanse w zwarciu,a tu MT pokiazuje swoja sile. Wieecej opcji-nogo,rece,zwarce.


Zwarcie na ulicy? NIGDY nie wiesz, czy przeciwnik na ulicy nie wyciagnie kosy i ja bym w zyciu specjalnie do zwarcia nie dazyl.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

Zwarcie na ulicy? NIGDY nie wiesz, czy przeciwnik na ulicy nie wyciagnie kosy i ja bym w zyciu specjalnie do zwarcia nie dazyl.

Jak nie wyciągnie kosy od razu to wątpię żeby potem go nagle oświeciło. A na ulicy bardzo trudno uniknąć zwarcia. Poza tym przeciez zwarcie czy klincz to nie tylko łokcie i kolana! Przecież z boksu są jeszcze haki na brzuch czy wątrobę (celny boli jak cholera) i sierpy.
  • 0

budo_ninpo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
No to ja tez sie pogubilem co wybrac. A tak pod katem ulicy to jak to bedzie z tym Boksem i MT. Prosze o wypowiedz bokserow ktorzy juz troszke trenuja - dluzej niz 3 miesiace :) , Czy na ulicy fakt ze walczycie bez rekawic, nie mozna zbierac ciosow na rekawice no i garda troszeczke inna powoduje ze wlaczycie gorzej??? A co do kopniec na ulicy - to bez przesady ale chyba kolesie z MT wala takie low kicki ze klient siada po jednym strzale. A moze sie myle - wszystko to marketing 8O ?
Bo po przeczytaniu kilkanastu postow mozna dojsc do wniosku ,ze wszystko o kant dupy potluc - ani boks bo skopia, ani MT bo do parteru sprowadza, ani Bjj bo w stojce zabija itd. :D
Pozdrawiam

p.s. Kolego kup sobie pistolet - i taniej i nie ma kontuzji.
  • 0

budo_rakszasa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bohaterskie Domeny Ysgerdu
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
ja mialem taki dylemat zapisac sie z kolegami na muay thai ,ale kolega mojej matki który trenował boks i mi m mowi zebym najpierw sie zapisal na boks troche poduczyl a potem na MT isc i zobaczyc ale to twoj wybór jest wiec ja mowie tylko co w moim przypadku bylo
  • 0

budo_rakszasa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bohaterskie Domeny Ysgerdu
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
ja mialem taki dylemat zapisac sie z kolegami na muay thai ,ale kolega mojej matki który trenował boks i mi m mowi zebym najpierw sie zapisal na boks troche poduczyl a potem na MT isc i zobaczyc ale to twoj wybór jest . wiec ja mowie tylko co w moim przypadku bylo
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
No własnie tez mnie ciekawi czy np.sposób wyprowadzania ciosów w MT rózni sie od techniki bokserskiej bo trenuje MT i moze zacząłbym chodzić tez na boks,tylko obawiam sie sytuacji kiedy na treningach MT trener bedzie kazał uderzać proste "taką" techniką a na treningach boksu "taką" i wszystko mi sie będzie chrzanić.Ktoś pisał ze na thaju nie trenuje sie rąk..kolego to wszystko zalezy od sekcji,trenera itp...U nas jest tak ze wiekszosć czasu poświeca sie na ręce...i ogulnie koordynacje,kondycje itp.Nogi też są często ale wiekszą czesc treningu przeznaczamy na ręce.Takze mówie to wszystko zalezy od trenera i klubu.Nie ma według mnie czegoś takiego co lepsze na ulice..Czy trenujesz boks czy MT to i tak na ulicy sobie poardzisz...Poprzez samo obicie z treningów..nie mówiac juz o tym ze bedziesz umiał szybko wyprowadzić serie ciosów..w trakcie której przeciwnik poprostu "wymięknie"..Ale też sądze ze nogi na ulice rzadko..no chyba ze lowcki..Myśle ze i to i to da Ci dobre podstawy...wazne zebys sie przykładał...POzdrawiam
  • 0

budo_biniek
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
NIe.
Sposob wyprowadzania ciosow w boksie i MT jest taki sam.
A pod katem ulicy to biegi zacznij trenowac.
pozdr
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

NIe.
Sposob wyprowadzania ciosow w boksie i MT jest taki sam.
A pod katem ulicy to biegi zacznij trenowac.
pozdr

No nie za bardzo-pozycja ciala jest zupelnie inna, uderza sie z pelnym skretem(podczas gdy w stylach typu kick czy thai nie mozna sobie pozwolic na niektore rzeczy ze wzgledu na nogi)-ogolnie powiedzialbym, ze sporo jest roznic. Kiedys slyszalem dziwna opinie ze np. kick boxing to rece z boksu i nogi z karate co jest kompletna bzdura. Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
biniek ale kto ma zacząc trenować pod kątem ulicy?Bo ja takowych treningów nie potrzebuje..Napisałem te słowa bo często ktos o takie rzeczy pyta...NIe napisałem tego dla ulicznych cwaniaków tylko dla człowieka który trenując chciałby umieć sie obronić na ulicy w razie np.kradzieży i rozboju na własnej osobie..(odpukać).Pozdrawiam
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Spoko Gość..powiedz mi..czy np.jesli po trenowaniu thaja poszedłbym do sekcji bokserskiej..i sparowałbym na zasadach boksu..to czy garde mógłbym mieć taką jak w tajskim?Albo ręce blisko albo jedna ręka bardziej z przodu a druga przy twarzy..czy nie mógłbym uzywać gardy z thaja..jak to jest...?Garda to garda i w boksie ma być taka czy moge sobie uzywać jakiej chce..??
  • 0

budo_pionier
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Ludzie!!!!!
Kickbixing to nie jest jedna dyscyplina a 7
Dlatego nie można mówić o jednej pozycj
W semi-contact - stoi się bokiem - pozycja rodem z teakwondo
light oraz full to najczęściej pozycja półfrontalna - najbardziej zbliżona do boksu
low i muay - raczej preferowana pozycja frontalna
Ale to też zależy od indywidualizmyu zawodnikow. Chociaż nie wyobbrażam sobie pozycji bocznej w formułach, gdzie uzywa się low-kick

Dlatego prosze nie mowcie o 1 pozycji w kicku ( zreszta bokserzy tez walcza frontalnie lub polfrontalnie)
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

Spoko Gość..powiedz mi..czy np.jesli po trenowaniu thaja poszedłbym do sekcji bokserskiej..i sparowałbym na zasadach boksu..to czy garde mógłbym mieć taką jak w tajskim?Albo ręce blisko albo jedna ręka bardziej z przodu a druga przy twarzy..czy nie mógłbym uzywać gardy z thaja..jak to jest...?Garda to garda i w boksie ma być taka czy moge sobie uzywać jakiej chce..??

Garda jest inna i pozycja tez, ale jesli pojdziesz na boks w celu poprawienia walki lapami to napewno bardzo duzo na tym zyskasz. Nie martw sie ze beda Cie uczyli troche inaczej bic. Powinienes nauczyc sie bic po boksersku a jak wiadomo bokserzy maja najlepiej opanowana walke rekami i najsilniejsze ciosy. Ja po kicku poszedlem na boks i juz tam zostalem bo jest olbrzymia przepasc miedzy kickiem i boksem jesli chodzi o rece. Jakos rece mi bardziej pasuja, ale kazdy robi co lubi. Podsumowujac idz na boks i naucz sie bic po boksersku rekami, polacz to z thaiem i bedziesz niebezpiecznym przeciwnikiem.
  • 0

budo_bambucha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
j/w
proponuje.. zacząc od boksu /nie zapominając o rozciągniu/
poźniej dołożyć do tajski
następnie liznąć troche parteru , obrony przed obaleniami
i bedzie ok :wink:
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Ja mam taka rade aby nie szukac sztuki walki pod wzgledem jej skutecznosci na ulicy. Ja trenuje KB z elementami MT - kazdy mowi ze jest skuteczny, ale na treningach cwiczy sie wylacznie technike, sile, ogolnie mówiac sprawnosc fizyczna.
Natomiast moj wujek ma II Dan taekwondo( podobno mniej skuteczna dyscyplina sportow walki) i tam oprocz treningow fizycznych duza role odgrywa psychika i umysl co w takich niespodziwanych walkach moze odgrywac znaczaca role.
Nie wazne jest czy bedziesz cwiczyl boks, MT, Kb czy Oyama. Jesli bedziesz trenowal regularnie i przykladal sie do kazdego treningu na maxa to zawsze dasz sobie rade na ulicy

pozdr
  • 0

budo_arnold
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

Nie wazne jest czy bedziesz cwiczyl boks, MT, Kb czy Oyama. Jesli bedziesz trenowal regularnie i przykladal sie do kazdego treningu na maxa to zawsze dasz sobie rade na ulicy


Myslisz sie kolego, nie masz nigdy pewnosci ze sobie poradzisz. Trenowanie jedynie zwieksza twoje szanse na przetrwanie. 8)
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
bambucha tylko chodzi o to ze ja teraz juz troszke trenuje tajski i chciałem teraz skupić sie na rękach..zauwazyłem ze same ręce mi lepiej wychodzą..
  • 0

budo_amper88
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?


Nie wazne jest czy bedziesz cwiczyl boks, MT, Kb czy Oyama. Jesli bedziesz trenowal regularnie i przykladal sie do kazdego treningu na maxa to zawsze dasz sobie rade na ulicy


Myslisz sie kolego, nie masz nigdy pewnosci ze sobie poradzisz. Trenowanie jedynie zwieksza twoje szanse na przetrwanie. 8)


Zle to ujalem oczywiscie ze nie zawsze dasz sobie rade na ulicy ale dokladnie jak napisales zwiekszych swoja szanse
  • 0

budo_bambucha
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Mariusz dołącz boks do MT i nie pozałujesz.. dobre ręce to podstawa ..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024