Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o trening :(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Pytanie o trening :(
Witam jeste, poczatkujacym bokserem bylem juz na 4 treningach i mam takie pytanie do was . Trener pokazal mi ruchy w pierwszy dzien a w 2 , 3 i 4 dzien wyslal mnie na worek . Ale nie pokazal mi ciosow jak uderzac :( .. Naszczescie starsi mi pokazuja jak to robic i tlumacza jak popelniam blad . Ale mam do Was pytanie czxy dobrze trener zrobil wysylajac nmnie na worek ? aaa co do boksowania to wszystko po treningu mnie boli :( Ale jest zaje.. :) Kocham ten wysilek i od niedzieli rzucam palenie .. Niemoge sie doczekac sparingow itp :) MmMM .....
  • 0

budo_malachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Amsterdam/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Jak czegoś nie wiesz... to zapytaj trenera. On ci wytłumaczy jak popełniasz błąd. Miło, że ci się podoba boks, powodzenia w rzucaniu palenia.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

Witam jeste, poczatkujacym bokserem bylem juz na 4 treningach i mam takie pytanie do was . Trener pokazal mi ruchy w pierwszy dzien a w 2 , 3 i 4 dzien wyslal mnie na worek . Ale nie pokazal mi ciosow jak uderzac :( .. Naszczescie starsi mi pokazuja jak to robic i tlumacza jak popelniam blad . Ale mam do Was pytanie czxy dobrze trener zrobil wysylajac nmnie na worek ? aaa co do boksowania to wszystko po treningu mnie boli :( Ale jest zaje.. :) Kocham ten wysilek i od niedzieli rzucam palenie .. Niemoge sie doczekac sparingow itp :) MmMM .....


............ worek ??? po kilku dniach ??? w żadnym wypadku !!!
Nie wiem co to za trener, ale nawet początkujący wiedzą, że najpierw trzeba dobrze opanować ruch i ułożenie ciała. Jeżeli nie masz tego opanowane to na worku tylko i wyłącznie utrwalisz błędy. To zupełnie bez sensu. Worek - za miesiąc, dwa, owszem. A nie przy 4 treningu. Twój trener najwyraźniej nie zna się na rzeczy, trudniej Cię będzie potem przestawić ze złych nawyków, niż teraz nauczyć poprawnych ruchów.
Zobaczysz po pierwszych sparingach, o czym mówię. Pozdro.
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

. Trener pokazal mi ruchy w pierwszy dzien a w 2 , 3 i 4 dzien wyslal mnie na worek . Ale nie pokazal mi ciosow jak uderzac :(

Widac jestes mało bystry.Moja rada ---> powtarzaj pokazywane "ruchy" (to były ciosy czy pozycja, a moze zwody, obrona?) przy worku. Myślałeś, ze po co Ci je pokazano? To co bedziesz robic na przyzadach (worku, gruszakach czy tarczach-choć to trohce co innego) masz potem robić w ringu, na sparingach, na których myls, tak bardzo sie cieszysz, taka jest idea .

Ale mam do Was pytanie czxy dobrze trener zrobil wysylajac nmnie na worek ? aaa co do boksowania to wszystko po treningu mnie boli :( Ale jest zaje.. :) Kocham ten wysilek i od niedzieli rzucam palenie .. Niemoge sie doczekac sparingow itp :) MmMM .....

Nie trener, wyjatkowo źle zrobił posyłajac Cie na worek, co za ch.uj, zrezygnuj z sekcji, ba, sportu... :?

Po pierwsze to to juz co napisałem, najogólniej - jesteś mało bystry. Po drugie Twój trener mógł chcieć zobaczyć 1000 rzeczy posyłajac Cie na worek bezadnych wskazówek, które przecież dostałeś.

I takie małe wsparcie ode mnie. Masz ksywe "hipisek", zadajesz przygłupie, nielogiczne pytania, masz kretynskie problemy i dylematy, a swoją wypowiedz konczysz "MmMM", a na dodatek MASZ 17 LAT, chłopie jesteś już prawie dosrosły, a rozumujesz jak 12 latek, którego matak podcierała do 10 roku zycia. Nie wiem gdzie trenujesz, ale u mnie, w moim byłym klubie nie utrzymałbyś sie...nawet 4 treningów.

Malachi, o Tobie tez nie zapomne ( a już myslałeś, ze Ci sie udało? :) ). Radzisz mu, zeby konsultował się z trenerem, teoretycznie to bardzo dobry ruch, tylko,ze to nie jest karate, w boksie liczy sie przedewszystkim TELENT i BYSTROŚC do przyswajania nowych informacji, czesto przez samouctwo i powielanie, czy to kolegów z klubu czy Lennox Lewisa (oczywscie wszystko w odp. skali :wink: ). Po drugie, czesto starzy trenerzy sa bardzo mało komunikacyjni, a wszelkie "prosze trenera" 150 razy na godzine traktują negatywnie, różnie, aczkowliek zawsze negatywnie:jako podważnie ich kompetencji, jako brak talentu ("skoro nie łapie od razu..."), czy jako zwykłe natręctwo. Nie wiem czy mnie rozumiesz, musiałbys chyba sam zawitać na salke...
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

............ worek ??? po kilku dniach ??? w żadnym wypadku !!!
Nie wiem co to za trener, ale nawet początkujący wiedzą, że najpierw trzeba dobrze opanować ruch i ułożenie ciała. Jeżeli nie masz tego opanowane to na worku tylko i wyłącznie utrwalisz błędy. To zupełnie bez sensu. Worek - za miesiąc, dwa, owszem. A nie przy 4 treningu. Twój trener najwyraźniej nie zna się na rzeczy, trudniej Cię będzie potem przestawić ze złych nawyków, niż teraz nauczyć poprawnych ruchów.
Zobaczysz po pierwszych sparingach, o czym mówię. Pozdro.

hipisek, nie słuchaj, bo koleś nie ma pojecia o czym piszę.

Uwierz mi, nie ma.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
............. wracaj na parade równości, do "swoich".
Tu cie nikt nie chce ....
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

............. wracaj na parade równości, do "swoich".
Tu cie nikt nie chce ....

dobrze gada, odpierdol sie od niego bo oberwiesz :)
  • 0

budo_slawekb
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Co to za beznadziejny trener !!! 8O
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Na worku cwicze proste uderzenia .. Prawy, lewy prosty, odpowiednie ulozenie nog oraz pozycje przy oddaniu ruchu starsi sie przygladaja i pokazuja w razie czego co zle robie Kurde a Wy od razu do mnie z krzykiem :(
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

Co to za beznadziejny trener !!! 8O

A wiec dobrze, jak z dzieckiem:Powiedz, Jasiu, dlaczego uważasz, ze trener jest beznadziejny?

Mialem w życiu paru trenerów, znam wielu zawodników...do cholery sam byłem zawodnikiem, słyszałem czy doświadczyłem wielu dziwactw i odchyłow, w tym co jest powyżej (nie mam na mysli postów tej popierdołki) zadnych nie widze, to moze oprócz dylematów życiowo-sportowych hipisa, który usilnie prubóje udowodnić, ze "ja też mam jakieś problemy". Widzisz, mnie wychowywano jeszcze na w czsach kiedy w sporcie była olbrzymia propaganda, zadne ideologiczne gówno, ale taki twarde, meskie hasła: np. "prawdziwi mezczyźni na ring" , "kształtowanie charakterów poprzez boks", i dziecka z otwartą buzią chłoną, i wierzył w brednie, ups. chciałem napisać ideały. Wierzył, ze zapach vody od trenera to nic złego, wierzył, ze skoro sędziowie tak powieli to tak było a mi się tylko zdawało itp itp itp, aż pewnego dnia dzieciak dorósł i zaczął sie pytac wokoło "Co jest kurwa?". I się okazało, z trener racji nie ma i jest alkoholikiem, a boks tyle samo charakterów kształtuje co i łamie. Ten sport działa jak wielkie sito, na samym początku odpadają najsłabsi, potem ci słabi, ale z ambicją, w trzecim zucie ci twardzi z charakterem, ale bez chceci do pracy, zostaja ci najlepsi. Jakies 6-8% z nich robi jaką taką kariere, reszta zasila: bramki, budowy, place targowe, mafie... . I ja praktycznie ze 100% pewnoscią mówie: hipisek-to (Twój boks) była pomyłka. Gdyby tak myślał jako 10-12 latek, życzyłbym Ci wszystkiego najlpeszego i choc w małej, teoretycznej czesci starałbym sie przekazać to co ja wiem (tylko niewiedziałbym jak to zrobić nie zniechecajac Cie bo boks to bardzo cieżki kawałem chleba), to co utrwaliło mi sie przez lata treningów i sparingów z niezłymi bokserami, ale Ty masz 17 lat., a mówisz/piszesz jak przygłup....

Mate, wzruszyłem się.
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Heh dzieki .. tylko wiesz ja chceboksowac i to bardzo . i nie zniechecam sie mimo wszskiego .. Coz zobaczymy za jakis czas czy odpadne czy nie .. Obserwuje ludzi jak walcza jak sie ruszaja i staram sie robic tak samo ..
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
zapomnialem jeszcze spytac czy z wada wzroku w przyszlosci bede mogl startowac w zawodach ? na czym polega badanie lekarskie boksera ?
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

Na worku cwicze proste uderzenia .. Prawy, lewy prosty, odpowiednie ulozenie nog oraz pozycje przy oddaniu ruchu starsi sie przygladaja i pokazuja w razie czego co zle robie Kurde a Wy od razu do mnie z krzykiem :(

Nie "Wy" tylko ja. :wink:
I żadnym krzykiem tylko desaprobatą w stosunku do Twojego stanowiska.

To co wykonujesz na worku to aż za dużo. Zanim bedziesz umial to dobrze robic minie sporo czasu. Nie myśl teraz o innych rzeczach, skup sie na prostych, na ich poczatkach: na ulozeniu łokcia, na skrecie pisci, a przedewszystkim na gardzie! Rób, ze ją, bo nuka w praktyce jej trzymanie jest strasznie...ogłupiajaca :-) Pamietaj, dużo lewą-niech bedzie w ruchu. Ta szkoła boksu jest prymitywna jak konstrukcja cepa, a przy tym do "powiatowych" turniejów w 100% wystarczajaca, dorzucisz później jeszcze haczysko, i uwierz mi przy dziesiejszym żenujacym poziomie-to wystarczy. Jak uderzasz jadna reka to druga przy szczęce...nie próbuj uderzać obiema na raz :!: :wink: I zrób cos dla mnie, nie badź sztywny. Nie podejmuje sie Twojej dalszej edukacji sportowej przez neta, takze zostałeś skazany na swojego trenera. :idea:

To co Ci oględnie klaruje powyzej, to bardzo przestarzałe, nudne, ale zarazem łatwe rzeczy, tak chetnie kultywowane przez dziadków zupełnie zatracajacych kontakt z bokserska teraźniejszocią, miejących sie mianem "trenerów" ( :lol: :lol: :lol: ). Ale na to nie temat na temat trenerów w boksie amatorskim, wiec jak napisał RIP, bede sie hamował...
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

na czym polega badanie lekarskie boksera ?


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Coś takiego nie istnieje...jakie badania? Buhahahahahah. Równie dobrze mama moze Ci je zrobić.

Jeśli Tobie wada nie przeszkadza, to konowałowi też nie bedzie. To jest kpina, podbnie jak setki innych rzeczy w amatorce. Zresztą zobaczysz.
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
:lol: :lol: Ok postaram sie nie uderzac dwoma rekami zapamietam to 8) :wink: . Sory za ten post ale poprostu chcialem sie spytac wkoncu kto pyta nie bladzi :> co nie Cwicze nad reka wykonuje wolne ruchy w worek i staram sie prawidlowo je wykonywac :> a co do 2 pytania to wiecie moze czy z wada wzroku -3.5 i -3.0 da rade przejsc badania ??
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Ale wielu ludzi straszylo mnie ze podobno z wada nie mozna startowac , poniewaz moze dojsc do wzrostu cisnienia w oku i odklejenia siatkowki ...
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Z wada powyzej - 3 moze cie odkleic siatkowka przy wysilku jak i po mocnej bombie. Zrob sobie badanie dna oka by okulista obejrzal twoja siatkowke. Na pocieszenie powiem ci ze maly procent ludzi z odklejona to sportowcy ale wiedz czym ryzykujesz. Odklejona siatkowke ci przykleja i bedzie oki ale wtedy mozesz zapomniec o jakimkolwiek wysilku
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(

a co do 2 pytania to wiecie moze czy z wada wzroku -3.5 i -3.0 da rade przejsc badania ??

Nie zrozumiałeś. Nikt Cie nawet o to, nie zapyta.
  • 0

budo_hipisek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UE

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
Przepraszam jak pisalem tego posta to nie bylo Twojej odpowiedzi na to pytanie ... Dziiekuje za odpowiedz Duncan
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie o trening :(
a mi to nie podziekujesz ty pierdolony hipisie :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024