Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pewien problem :|


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Pewien problem :|
Witam mam prawie 20 lat. Trenuje SW około 1,5 roku, w tym:
3 miesiące boksu
6 miesięcy kb
6 miesięcy MT <- przy tym zostałem :)

W podstawówce chorowałem na "martwice guzowatości kości piszczelowej" i 3 lata nie uprawiałem sportu, miałem zabiegi laserowe, później normalnie ćwiczyłem. Kolana mnie nie bolą, ale w prawym guz został. Mam też problemy ze stawami skokowymi. Raz miałem pękniętą prawą kostkę, a teraz co jakiś czas, jak źle stanę to noga mi się naciąga... wykręca... i efekt tego jest taki że musze mieć przerwy w treningach, a noga jest coraz bardziej wrażliwa na urazy. Chodze po lekarzach, ale to troche trwa. Już 3 miesiące nie trenuję... zaczynam myśleć co z tym zrobić. Myślę nad tym czy zrobić jakąś bardzo długą przerwę i chodzić przez ten czas na basen ? Wzmocnić jakoś wszystko powinienem. Wogóle co myślicie o tym co napisałem ? Co byście zrobili w takim wypadku ?

Narazie robie sobie pompki i brzuszki... biorę glucosamine... i nie mam pojęcia czy ta moja przerwa skończy się kiedyś :(

Pozdrawiam i thx za wszelkie odpowiedzi.
  • 0

budo_glovkhan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:co skąd ?

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
................ na Twoim miejscu posłuchałbym rad jak najlepszego lekarza SPORTOWEGO (konkretniej zajmuje się tym chyba chirurg - ortopeda traumatolog) , a najlepiej kilku dla dobrej konsultacji własnej, porobiłbym wszystkie zalecone przez nich badania w tym kierunku i potem podjąbym decyzję co zrobić dalej. Piszesz że chodzisz po lekarzach, ale pewnie takich w rejonie, co "w dupie byli - gówno widzieli". Jeśli treningi MT czy jakiegokolwiek innego sportu mają Cie doprowadzić na wózek, to znajdź sobie inną zajawkę w życiu, proste. Nie wiem, może źle sobie zinterpretowałem to co napisałeś, ale jak dla mnie to nie jest zabawa w ciuciubabkę i trzeba do tego podejść profesjonalniej. Pozdro.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
jezeli nie masz sznas na pelne wyleczenie z tych dolgeliwosci tak aby nie przeszkadzaly ci w dalszym treningu oraz co gorsza aby sie nie poglebialy to musisz przerzucic sie na cos innego...
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
:( ironia losu doslownie...
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
do lekarza ortopedy, DOBREGO!
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Cześć, byłem u ortopedy, jeżeli chodzi o martwice guzowatości kości piszczelowej to powiedział że guz został, ale to nie jest jakiś problem. Co do stawu skokowego to poprostu musze kupić sobie w sklepie sportowym albo rehabilitacyjnym... stabilizator stawu skokowego ( nie taki jak w marketach, tylko który mocno usztywnia ). Połaże jeszcze po lekarzach, żeby byc przekonanym do końca :> Pozdro i thx za odpowiedzi !
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Stary mam to samo pisalem o tej guzowatosci jakis czas temu. Odczuwasz bol przy kleczeniu?Bo ja nigdy tego nie leczylem. Dwoch lekarzy powiedzialo mi ze nic na to nei poradza :X Pozdro
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Co do mojej guzowatości kości piszczelowej to: nie ćwiczyłem wogóle w 5 i 6 klasie podstawówki i w gimnzajum z zaleceń lekarza... miałem te zabiegi laserowe... w lewej nodze guza już nie ma, na prawej został. Kiedyś odczuwałem ból przy klękaniu, teraz już nie. Pozdro
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
sądze tak jak wszyscy najlepiej idz do lekarza, tylko nie do jakiegos z przychodzi lekarsiej.
Najlepiej popytaj sie o jakiegos dobrego lekarza swoich znaomych moze ktos Ci kogos dobrego poleci.
Pozdrawiam(Wracaj do zdrowia)
:)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Powodzenia !
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
eee ja mialek kiedys chyba w 6 klasie taki problem ze strasznie mnie piszczele bolaly jak kleczalem...
Czy to moglabym ta martwica??/
teraz tego nie mam...
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
To jest charakterystyczne uwypuklenie na samym koncu piszczela przy kolanie-taka gulka wystajaca przy samym stawie. Jesli bolalo cie to miejsce na ktorym kleczales to mozliwe ze to to, o ile masz jakies male zwyrodnienie w tym miejscu. Ja przykladowo nie leczylem teog wczesniej i nie wiedzialem co to jest az do momentu jak zlamalem noge. Wtedy przyokazji sie dowiedzialem.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Witam

byłem dzisiaj u drugiego lekarza medycyny zajmującego się również medycyną niekonwencjonalną (który ukończył studia medyczne w Mińsku i rehabilitację na AWF, więc nie żaden czarodziej :wink: ) Apropo guzowatości kości piszczelowej to ten guz w prawej nodze skostniał i nie boli mnie kolano <= jest ok, potwierdzone przez drugiego lekarza... staw skokowy mi nastawił... bo był nienastawiony jak się dowiedziałem :roll: powiedział również jakie mam wykonywać ćwiczenia w celu wzmocnienia stawu... powiedział również że powinienem brać Glucosamine ( pół roku, a nie miesiąc bo wtedy wogóle nawet efektu nie będzie ) Piszę tego posta by ktoś kto ma lub będzie miał podobny problem, był troche ukierunkowany. Pozdrawiam
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Pewien problem :|
Dzieki to na bank sie przyda. Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024