Skocz do zawartości


Zdjęcie

Boks czy Muay Thai ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Boks czy Muay Thai ?
siema mam dylemat chcailem sie zapisac na Muay Thai ale mam dylemat co wybrac

BOKS czy MUAY THAUI

chodzi o moje warunki fizyczne mam 173 cm i 68 kg na co bardziej moje warynki odpowiadaja ?
  • 0

budo_duncan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

chodzi o moje warunki fizyczne mam 173 cm i 68 kg na co bardziej moje warynki odpowiadaja ?

na ping-ponga
  • 0

budo_gall
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Zapewne i na boksie i na MT znajdziesz ludzi o podobnych parametrach.Jak chcesz sie uczyc tylko uderzen rekami to wez boks,a jak chcesz troche wiecej to MT, zalezy jaki poziom prezentuja sekcje no i najlepiej idz na trening i sie przekonasz,bo tu ci napisze kazdy albo jedno albo drugie bo to zalezy co kto cwiczy :D Idz i spróbój a nie trac czasu na bezsensowne czytanie :) bo i tak w teorii nic juz nie wymyslisz,pocwicz i sie przekonasz :)
pozdrawiam :)
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
ja mam takie same warunki jak ty
smialo uderzaj na trening zawsze mozna pare kilo wrzucic jak za malo:)
  • 0

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
sm1le a ty cos trenujesz ?
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Ja bym proponował Muay Thai. :P
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Ja bym ciebie wysłał na boks. Ponieważ ręce są w walce najważniejsze bo są szybsze on nóg.Przykład Dekkersa który wygrywał z tajami bo był bokserem wcześniej. W tajskim nie nauczysz się boksować dobrze bo tam jest inna koncepcja walki. W boksie nie będziesz chodził z poobijanymi piszczelami a walczyć się nauczysz.
  • 0

budo_krde
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
poobijane piszczele ?a od czego sa ochranicze.. zreszta.. wybierz to co ci sie bardziej podoba.. z dobie internetu wpisz w google boks i muay thai poczytaj i wybierz i zdecyduj i pytanie co wybrac zadaj sobie a nie nam...
  • 0

budo_gt4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
taaa... piszczele ochroni ochraniaczami, a nos czym?
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
MT da ci swietny klincz, swietne lowkicki, kolana i lokcie, a boks SWIETNE rece. najlepiej bys zrobil jak bys chodzil tu i tu.
  • 0

budo_agenubis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnowskie Góry

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Tylko MT, tylko pamiętaj to jest troche bardziej twarda dyscyplina niż boks. Przykładowo u mnie w klubie tacy co jechali na zawody w MT szybko po nich przestwalali trenować bo uznali ze, jest to zbyt kontuzjogenna dyscyplina. Ale jest na bank pewne, boks sie nie ma co równać z MT. :D
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

Ja bym ciebie wysłał na boks. Ponieważ ręce są w walce najważniejsze bo są szybsze on nóg.Przykład Dekkersa który wygrywał z tajami bo był bokserem wcześniej. W tajskim nie nauczysz się boksować dobrze bo tam jest inna koncepcja walki. W boksie nie będziesz chodził z poobijanymi piszczelami a walczyć się nauczysz.


Nie za bardzo się znam, ale o co chodzi z tym zdaniem ,,W tajskim nie nauczysz się boksować dobrze bo tam jest inna koncepcja walki''. Mógłby ktoś znający się szerzej to wyjaśnić? Inaczej się uderza rękoma w MT a inaczej w boksie, albo inaczej wyprowadza ciosy itp.??
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Poszczególne techniki ręczne się w zasadzie nie różnią, ale inna jest taktyka walki, i co za tym idzie, koncepcja wykorzystania poszczególnych technik w walce. Przykładowo - sierpowe są w boksie potężną bronią i ćwiczy sie je "do bólu". W MT w podobnych sytuacjach, w dytansie w których bokserzy używają sierpa, można uderzyc np. łokciem, kopnąć lowkicka, włożyć kolano na korpus itd. Siłą rzeczy sierpowy nie jest tak "promowany" w treningu, bo ma mniej zadań do spełnienia, niż w walce bokserskiej.
Albo prościej - w walce przeciwnik robi błąd i pochyla się do przodu. Bokser w takiej sytucji atakuje hakami od dołu, "taj" może zrobic to samo, ale równie dobrze, a pewnie skuteczniej, złapać za łeb i przyłożyć kolanem.
Mam nadzieję, że to względnie jasne... To tylko przykłady, tłumaczące, dlaczego mimo używania tych samych technik, poziom ich wytrenowania, czy umiejętność stosowania mogą sie różnić w zależności od sportu.
Pozdrawiam,
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Czesc!
Ja trenowalem kicka kilka lat i jak poszedlem na boks to przezylem szok. Ile oni umieli cudow. Przejscia, super kontry, o wiele mocniejsze uderzenia. Jesli chodzi o zawodnikow zawodowych muai thai czy boksu to taje trenujac kilka godzin dziennie dorownuja umiejetnosciami bokserskimi bokserom (chociaz rzadko), ale przy 3 treningach w tygodniu to nie ma sie co oszukiwac. Przepasc jest potezna. Zreszta jak zobaczylem jak bokserzy czaruja to zostalem na boksie. Zupelnie inna klasa. Nie kopia, ale przy takich strzalach i takiej technice nie musza. Dodam tylko ze moj przypadek nie musi sie odnosic do wszystkich.
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?

MT da ci swietny klincz, swietne lowkicki, kolana i lokcie, a boks SWIETNE rece. najlepiej bys zrobil jak bys chodzil tu i tu.

O ile trenuje się w dobrej sekcji.
lukaassz, najważniejsze jest jaki poziom jest w sekcjach w Twojej miejscowości.
Nie znam ani sekcji muay thai ani boksu od Ciebie.
  • 0

budo_udar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Dzięki za wyjasnienia, jak ktos jeszcze może cos dorzucić na powyższy temat, to z chęcią posłucham.
Własnie niedawno oglądałem kilka walk Dekkera z Tajami i rzeczywiscie był on lepszy w rękach od zawodników tajskich.
  • 0

budo_lukaassz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Konin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
muay thai nei wiem jak sie nazywa ale klub bokserski sie nazywa Zagłeie Konin bodajze dobry to ejst klub znacie moze taka osobe jak kamil Goinski( nie jestem pwenien Golinski) mistrz poslki kadetow jest msitrzem albo byl mial jechac na mistrzostwa swiata ale PZB nie dał zgody...no ale jego tata byl boskerem to go trenuje w dobu paru dobrych bokserow mamy w klubie


ostatnio byl sapring niemcami dostali takei lanie ze szok
  • 0

budo_piotrowice
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
ehm Boks jest dobry tak samo jak Muay Thai , tyle ze wedlug mnie MT jest bardziej niebezpieczny poniewaz tu uzywasz kóg kolan praktycznie wszystkiego natomiast w boksie tylko piesci
  • 0

budo_xprzemekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Tak ale bezpieczniej jest dostać kolanem w brzuch niz sierpem w łeb no nie???? Jak na mój gust MT jest cit przereklamowane, a wynika to chyba z tego filmu "Ong Bak".
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Boks czy Muay Thai ?
Hmm.. Boks jest wbrew pozorom bardzo techniczną sztuką walki i wcale nie prostą (jak dla mnie przynajmniej skomplikowaną). MT wg mnie jest bardziej intuicyjne i bardziej "naturalne". W każdym razie ja wole MT bo mi się bardziej podoba i lepiej mi w te klocki idzie :) 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024