Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nietypowe kombinacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nietypowe kombinacje
Mam takie pytanie:
Czy istnieja jakieś w miarę sensowne opisy jak wykonywac różne "trki" w sztuce walki?
Najbardziej zależy mi na "Jaskółce" i "Wężu"
Najprawdopodobniej wielu z was nie zna tych nazw trików, o których mowa a ja nie zanm ich oficjalnych nazw więc może poweim tak:

Jaskółka to kombinacja polegajaca na ułożeniu ciało poziomo do podłoża i przeżucie nóg w szpagacie lub pólszpagacie co pozwoli wykonać taką nietypowa rotację.
Wąż to przeskok z pozycji stojącej na recę i powórót na nogi.

Żeby nie było, żę chcę osiągnąc coś od tak to powiem, żę już 8 lat ćwiczę karate Oyama.
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

... ułożeniu ciało poziomo do podłoża i przeżucie nóg

Przepraszam, że się czepiam, ale nie mogłem się powstrzymać:

-Będziesz żuł swoje nogi czy przeciwnika?

powiem, żę już 8 lat ćwiczę karate Oyama.

...a od ilu lat oglądasz filmy walki?

:twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Agencie Dołu: jeżeli potrzebujesz tych trików do walki to raczej wycofaj się z tego forum bo zostaniesz zabity smiechem i zbluzgany na wiele mozliwych sposobów :bad-words:

jeżeli zas te numery potrzebne Ci sa dla zabawy, czy podrywania panienek to najbardziej beda w stanie pomóc Ci chyba capoeiristas - oni maja najwiecej takich wywijasów
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Nie patrzyłem na ksywę tego co się czepiał ale penie skrzętnie omijał lekcje polskiego i nie wie, że czasem w zdaniu trzeba patzreć na kontekst w jakim słowo zostało użyte.
W tak sformułowanym zdaniu forma przeżucie i przeżuceniu były by synonimami.
2) co do tego mają filmy o sztukach walki? Jakoś nie zakumałem tej części wypowiedzi. Może dla tego żę była zpuełnie nielogiczna, albo tem panu wydawało się, że nauka czego kolwiek poza 4 podstawowe kopnięcia jest zbędna a podnosenie swojej sprawności w przyjemny sposób np poprzez naukę ładnych trkiów Jeżeli takie jest twoje rozumowanie to raczej nie jesteś chlubą dla swojego stylu walki o ile cokolwiek ćwiczysz.



Co do drugiej odpowiedzi na mój post:
Tu cięzko powiedzieć. Wiadmo, że jak na ulicy spotkam faceta z nożem to zasosuę technikę zwaną nogi za pas i w las :D
Jendk nauka takich technik jest przyjemna i są one efektowne zwłaszcza na pokazach. Co do tych od capoiry to raczej nie bardzo mam z nimi kontkat. A mój poziom rozciągnięcia i wyskokość wyskoku pozwalałby na naukę choćby z filmiku czy opisu na stroni intenetowej
  • 0

budo_janekbossko84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
mam nadzieje ze mnie nie zbanuja za to ale ja tylko chce pomoc koledze :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
a jesli chodzi o to:
"Jaskółka to kombinacja polegajaca na ułożeniu ciało poziomo do podłoża i przeżucie nóg w szpagacie lub pólszpagacie co pozwoli wykonać taką nietypowa rotację"
nazywa sie to Butterfly-Kick :) z ang. motylek nie jaskolka lae moze mnie w blad przez 8 lat wprowadzano :D

pozdrawiam i zycze sukcesow ;)
  • 0

budo_nie_ja1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Przepraszam, że się czepiam, nie gniewaj się kolego ale stając w obronie kolegi jeśli chodzi o język polski :) ...

Nie patrzyłem na ksywę tego co się czepiał ale penie skrzętnie omijał lekcje polskiego i nie wie, że czasem w zdaniu trzeba patzreć na kontekst w jakim słowo zostało użyte.
W tak sformułowanym zdaniu forma przeżucie i przeżuceniu były by synonimami.
2) co do tego mają filmy o sztukach walki? Jakoś nie zakumałem tej części wypowiedzi. Może dla tego żę była zpuełnie nielogiczna, albo tem panu wydawało się, że nauka czego kolwiek poza 4 podstawowe kopnięcia jest zbędna a podnosenie swojej sprawności w przyjemny sposób np poprzez naukę ładnych trkiów Jeżeli takie jest twoje rozumowanie to raczej nie jesteś chlubą dla swojego stylu walki o ile cokolwiek ćwiczysz.
Co do drugiej odpowiedzi na mój post:
Tu cięzko powiedzieć. Wiadmo, że jak na ulicy spotkam faceta z nożem to zasosuę technikę zwaną nogi za pas i w las :D
Jendk nauka takich technik jest przyjemna i są one efektowne zwłaszcza na pokazach. Co do tych od capoiry to raczej nie bardzo mam z nimi kontkat. A mój poziom rozciągnięcia i wyskokość wyskoku pozwalałby na naukę choćby z filmiku czy opisu na stroni intenetowej


Żuć prze "ż" można gumę a rzucać czy przerzucać pisze się przez "rz".

Tylko nie wiem jak się piszę "czego kolwiek" -wydaje mi się że razem :) .

Polecam słownik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] .
A wracając do tematu nie rozumiem co ma z tym wspólnego ćwiczenie karate przez 8 lat? Robicie tam jakieś jaskółki czy co :) ? Bo mi się to bardziej kojarzy z Kung Fu takie zwierzątka :) .
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Prawisz przeto słusznie, iż zwie się to motylem :D
Nikt nie wporawadzał cię w błąd. Poprostu jest kilka różnych nazw różnych dla wielu trkików co czesto wprowadza zamieszanie. Tak swoją drogą powinna powstać gałąź histoii zajmująca się podobieństwami w sztukach walk.
Zauważyliście, że wiele trików capoeiry wygląda tak jak te z niektórych stylów Kung-Fu? To chyba niewielki dowód na to, że jednak chińczycy mogli odkryć amerykę przed Kolumbem.
Poza tym uważam, że przydało by się uczyć adeptów tych sztuk walk poprawnego rozumienia nazw,

Kung-Fu oznacza robić coś dobrze, wkładać całe serce a dopiero Wu-Shu oznacza sztukę walki, sztukę wojny. Chyba dlatego wiele osób nazwya Wu-Shu stylem kung-Fu.
Swoją drogą może by tak zrobić temat poświęcony właśnie takiej histroii i wyjaśnianiu teminów sztuk walk?
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Towarzyszowi JanekBossko84 dziękuję za pomoc a towarzyszowi z wątpiwościami co ma do tego karate przez 8 lat spieszę z wyjaśnieniem i poszę o przeczytanie mojego poprzedniego posta:

Karate jest twardą lub jak kto woli szybką. Nie ma tu miejsca na efektowne loty czy popisowe akrobacje. A porawianie swoich umiejęteności poprzez naukę tego co się podoba jest przyjemniejsze, Po ostatnie, nie chciałem aby ktoś pomyślał: "Pewnie sztuki walk widział tylko na filmach z Brucem Lee i Van Damem i che się uczyć Bóg wie czego a nic nie umie. Po co ja będę odpowiadał na taki lamerski post?"

(Teraz od nośnie pana co pytał jak długo oglądam filmy walki:)
Co do Van Dama czy Bruca i inncyh filmów o sztukach walk to wiele im zawdzięczam :D
Gdyby nie te filmy to dziś nie potrafił bym kopać na dwa metry w górę czy wykonać pod rząd trzech kopnięć z obrotu czy wyskoko obrotu. To dzięki nim zacząłem ćwiczyć i wieżcie lub nie wiele osiągnąlem wicząc rok w klubie mając 9 lat a potem siedem lat sam. Dopiero teraz chodzę do klubu i to zaledwie od roku i mogę się równać z wieloma tam ćwiczącymi od lat. Bo w sztuce walki liczy się chęć, dyscyplina, zaangażowanie. Nawet filmy z Van damem mogą być dobrym źródłem.
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

... ułożeniu ciało poziomo do podłoża i przeżucie nóg

Przepraszam, że się czepiam, ale nie mogłem się powstrzymać:

-Będziesz żuł swoje nogi czy przeciwnika?

Popłakałem sie ze smiechu. Tego mi było trzeba :)
  • 0

budo_czarny_tygrys
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 620 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

Co do Van Dama czy Bruca i inncyh filmów o sztukach walk to wiele im zawdzięczam :D
Gdyby nie te filmy to dziś nie potrafił bym kopać na dwa metry w górę czy wykonać pod rząd trzech kopnięć z obrotu czy wyskoko obrotu. To dzięki nim zacząłem ćwiczyć i wieżcie lub nie wiele osiągnąlem wicząc rok w klubie mając 9 lat a potem siedem lat sam

A od Power Rengers się coś nauczyłeś, bo to moi mentorzy od sztuk walki i widzę, że nareszcie spotkałem na tym forum bratnią duszę?
  • 0

budo_dam
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Niedaleka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

Nawet filmy z Van damem mogą być dobrym źródłem.

Ok. Moga być dobrym źródłem, ale głupot ;)
  • 0

budo_sentiel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Savageland

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

(Teraz od nośnie pana co pytał jak długo oglądam filmy walki:)
Co do Van Dama czy Bruca i inncyh filmów o sztukach walk to wiele im zawdzięczam :D
Gdyby nie te filmy to dziś nie potrafił bym kopać na dwa metry w górę

Wiesz w zamierzchłych czasach, kiedy biegałem jeszcze za piłką, też znałem kolesi którzy kopali wysoko na dwa metry... Zazwyczaj grali kiepsko i krótko bo wykańczały ich kontuzje...

BTW jak spotkam kolesia co ma dwa metry to na pewno nie będę kopał wysoko, a raczej nisko... o ile zdąży mnie złapać... Bo ja ogólnie mały jestem, 66 kg, a taki 2 metrowiec to pewnie stówe waży. odbiłbym się jak od ściany. Zresztą już miałem okazję sprawdzić.

czy wykonać pod rząd trzech kopnięć z obrotu czy wyskoko obrotu. To dzięki nim zacząłem ćwiczyć i wieżcie lub nie

Heh... po pierwsze primo jest coś takiego jak Open Office, gdzie można sprawdzać pisownie. Byki na forum świadczą o lenistwie, braku szacunku dla rozmówców, lub braku kultury... Lub o wszystkim na raz. To tak a propos wiary.

wiele osiągnąlem wicząc rok w klubie mając 9 lat a potem siedem lat sam. Dopiero teraz chodzę do klubu i to zaledwie od roku i mogę się równać z wieloma tam ćwiczącymi od lat. Bo w sztuce walki liczy się chęć, dyscyplina, zaangażowanie.


Ale równie wiele znaczy dobry instruktor i linia przekazu. Choćby po to by rozgraniczać akrobatykę od MA. Po co ćwiczyć pierdoły które są niepewne, a mogą zaowocować bolesną i trudno leczącą się kontuzją? No chyba żeby mieć czym panny wyrywać. Jedni rwą na furę, komórę i skórę, a inni na jaskółkę...

Hmmm... tak przy okazji w wieku lat 9 rok, siedem lat sam, teraz rok.... to gdzie te 8 lat Karate? Stopnie też sam sobie nadawałeś?

Nawet filmy z Van damem mogą być dobrym źródłem.

Tja... które?
BTW ostatnio oglądałem "Krwawy Sport" i jedyną osobą, która kopała z biodra był główny szwarc charakter - bodajże Bolo o ile mnie pamięć nie myli.

Ale ponieważ nie traktujesz mnie jak partnera do rozmowy, to moje wywody skończę na tym. A towarzyszem Twoim nie jestem bo orientacja, wiara i polityczna poprawność na to mi nie pozwala...
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Czarny_Tygrys Od Power Rangers raczej niczego się nie uczyłem :D
Ale swojej wersji będę się trzymał. Van dam i Bruce byli moimi pierwszymi nauczycielami. Film jasna sprawa jest tylko piękną fikcją. wiele w nich technik przydatnych jedynie w czasach starożytnej Japonii ale i wiele takich, które z powodzeniem mogę zastosować w realnym pojedynku.
Kontynuując, pwiem że nigdy nie zdawałem na żaden pas. W Polsce zbyt wiele przekrętów w układaniu walk na wyższe stopnie i zbyt wiele przkrętów w doborze sempaiów przy zdawaniu na niższe stopnie, zbyt wiele układów i układzików. Pozostałem przy białym pasie. Wolę naprawdę mieć biały pas i coś potrafić niż nosić czarny czy brązowy musząc ukrywać, że ktoś mi po znajomości pomógł. Jedni ćwiczą dla papierka i stopnia a inni dla siebie. Dal zdrowia i kondycji. Dla sztuki. Wyznaję zasadę, że nauka każdej techniki ma sens gdyż podchodząc do tego na zasadzie "po co mi to. W walce się nie przyda" sprawi, że wiele technik zaginie. Fakt, tu wszyscy macie rację. Wiele z tych technik jest nie przydatnych w walce ale ich trening pozwala podnośić własne umiejętności, a chyba to się najbardziej liczy w sztuce. Liczy się technika, doskonałość.
Stary Mistrz Oyama zwykł mawiać "Przez teorię do szybkośći. Nic kosztem doskonałości".
I tę zasadę wyznaję i będę się jej trzymał. I proszę o nie krytykowanie moich poglądów na ten temat gdyż pogladów na różne rzeczy jest tyle co walczących. Co z tego, że nigdy nie spotam przeciwnika o wzrosćie dwa metry. Chcę umiec kopać tak wysoko i będę to ćwiczył.
Tu znów przytoczę naukę mistrza Oyamy, o tym że technika nie ma przeciwnika odrzucić do tyłu. Ona ma wejść w głąb. Gdy uderzysz w brzuch przeciwnik ma to czuć również na plecach.
Zapewne wielu z tu obecznych to ludzie w moim wieku (17-18 lat) bądź niewiele starsi. Wszyscy pamiętajmy, że sztukę walki ćwiczy się nie rok nie dwa, nie do osiągnięcia czarnego pasa czy jakiegoś stopnia mistrzowskiego zależnie od stylu. Sztukę walki ćwiczy się przez całe życie.
  • 0

budo_mameha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 546 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

Zapewne wielu z tu obecznych to ludzie w moim wieku (17-18 lat) bądź niewiele starsi.


Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz. Większość to ludzie, którzy spokojnie mogliby być Twoimi rodzicami.
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Wróćmy do tematu trików...Butterfly kicka jest zrobić łatwo(Ja się go w 1 dzień nauczyłem a ćwiczę CApoeirę od ponad roku i od niedawna Kung Fu) Ustawiasz się w pozycji Parafuso( Tak się to zwie w capoeira,w kung fu odpowiednikiem jest jeździec który jednak nie jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie butterfly'a )-Lekki rozkrok,ciało wyprostowane,tak jakbyś siedział.Później bierzesz zamach-ręce zaczynają zamach od prawej strony na wysokości głowy i lecą w kącie 45 stopni w stronę kolana lewej nogi,następuje obrót bioder i pochylenie się(ręce cały czas lecą) a kiedy ręce wprawią ciało w odpowiedni obrót podnosimy nogi do góry(mogą być lekko zgięte) siła powinna nas wprawić w rotację(Idealnie to 360 stopni) a lądowanie przyjdzie samo.Nie wolno zatrzymywać się pod koniec zamachu ani wystawiać rąk przed siebie bo skończy się to widowiskową glebą :D Teraz czas na "węża??". Biegniesz do przodu,wystawiasz ręce i wyskakujesz trochę, podkładając ręce pod siebie i przerzucając ciało jednocześnie wybijając się rękoma.I tyle.Mam nadzieję że nic nie namieszałem :)
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Dokładnie o to mi chodziło:D
Brak mi jeszcze pełnej rotacji 360 ale myślę że już ndedługo to opanuję :D

Jak czasem przeglądam sobie strony o trikach to ich mogość zapiera dech :D
Aerial też jest ciekawym trikiem jednak mam pewne opory przed jego wykonaniem. Gwaizdę na jednej ręce umiem wykonać kilka razy pod rząd ale żeby wykonać Aerial brak mi odwagi.
Znacie jakies sposoby na przełamywanie takiego strachu?


Ktoś z was napisał, że te triki są dobre do podrywania dziewczyn. W moim przypadku są raczej chęcią spełniena swoistych marzeń z dzieciństwa. Star Wars 1 i takie tam :D
Ale nie waźny jest powód treningu. Ja lubię umieć :D
  • 0

budo_markam
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

wiele osiągnąlem wicząc rok w klubie mając 9 lat a potem siedem lat sam


Staaaary, bez dwóch zdań:
Dołączona grafika
:lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Agencie Dołu: Jeśli potrafisz zrobić butterfly'a to do aeriala ci nie dużo brakuje.Różnica jesttaka że należy(na początku) brać rozbieg,ustawić się minimalnie bokiem i zrobić zamach pod kątem 75 stopni tak jak w motylku,w tym samym czasie zamachnąć się prawą nogą(jeśli robisz w lewą stronę) mocno po skosie do góry a siła wyrzuci cię sama :D Nie bój się spróbować(a jeśli strach jest duży polecam bieżnię z materacy).
  • 0

budo_operator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krzesla :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje

Kontynuując, pwiem że nigdy nie zdawałem na żaden pas. W Polsce zbyt wiele przekrętów w układaniu walk na wyższe stopnie i zbyt wiele przkrętów w doborze sempaiów przy zdawaniu na niższe stopnie, zbyt wiele układów i układzików.


Wątpie w przekręty na poziomie do 2kyu więc nie pisz ze nie zdawałeś bo są przekręty.
Znam ludzi którzy nie zdają bo nie zlależy im na pasach ale wtedy mówią otwarcie że albo nie jest to dla nich ważne, albo nie mają kasy, ale budowanie teorii spiskowej ...... to chyba wszystko przez te bliźniaki :D :D:D

PS. jak ćwiczysz sam to p.Murat z Tsunami sprzedaje kurs korespondencyjny
  • 0

budo_agent dołu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nietypowe kombinacje
Unnamed Person:
Nie wiem czy napisałeś to złośliwie czy z uznaniem ale nie napisałem tego ot tak bo osiągnąłem naprawdę wiele ćwicząc sam. Może dla tego, żę mój tata w młodości ćwiczył judo, karate kiokushinkay, oyama. Nie przeczę, że dawał mi rady od nośnie kopnięć ale 90% czasu kombinowałem sam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024