Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tang Lang Men


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_twarog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Tang Lang Men
Witam wszystkich.

Ostatnio w mojej szkole stworzone sekcje Tang Lang Men. Przed zapisaniem sie na cokolwiek wole jednak wiedziec co to jest, a o takim rodzaju sztuki walki nigdy nie slyszalem...
Czy mozecie mi pomoc, podsylajac jakies informacje zwiazane z tym sportem?

Z gory dzieki
Pozdrawiam
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men

Witam wszystkich.

Ostatnio w mojej szkole stworzone sekcje Tang Lang Men. Przed zapisaniem sie na cokolwiek wole jednak wiedziec co to jest, a o takim rodzaju sztuki walki nigdy nie slyszalem...
Czy mozecie mi pomoc, podsylajac jakies informacje zwiazane z tym sportem?

Z gory dzieki
Pozdrawiam


Styl Modliszki Kung fu. Pytanie należałoby zadać w dziale Kung Fu, podać lokalizację szkoły (ewentualnie nazwisko instruktora/instruktorów) i poprosić o opinię czy otwierana sekcja jest jakąś poważną, autoryzowaną inicjatywą czy jakąś ściemą. Styl Modliszki jest ogólnie nastawiony dosyć realistycznie do walki a w Polsce w wersji Siedmiogwiezdnej Modliszki z linii mistrza Yu Tiancheng z Yantai reprezentowanej przez kolegów z Warszawy mamy do czynienia z rzadkim w Polsce autentycznym kung fu i instruktorami którzy uczą się w Chinach a nie z książek...

Wosiu
  • 0

budo_twarog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Witam!!

Dzieki za odpowiedz...

Nie wiedzialem gdzie to zakwalifikowac wiec napisalem tutaj.
Generalnie szukam dyscypliny ktora pomaga prztrwac na ulicy, a ze powstala nowa sekcja w mojej miescinie to wolalem sie upewnic.
Czy jest to godne polecenia na ulice?? Czy moze moglbys polecic mi cos innego. Jestem poczatkujacy.
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Jeśli szukasz czegoś dobrego na ulicę to się nie zastanawiaj.Tym bardziej jeśli chodzi o sekcję w siedlcach,lublinie lub Radomiu Polskiego Towarzystwa Kung Fu Modliszki.Treningi są prowadzone pod kątem obrony na ulicy (Nie bawimy się w udawane uderzenia,agresywna stójka i skuteczne sprowadzanie do parteru,przewaga technik ręcznych nad nożnymi,sparingi,walki 3vs1 lub nawet 5vs1).Na twoim miejscu bym się nie zastanawiał :D A jak ci się nie spodoba to możesz zawsze zrezygnować(w co wątpię)...
  • 0

budo_yamahita
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Styl modliszki?? Ehh troche smiesznie to brzmi :D ale nie bede sie w to zaglebial bo sie na tym nie znam, taki maly off topic:>
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Może to plotki ,ale słyszałem, że na modliszcze dozwolone są (na sparingach) ataki na oczy i krocze. Prawda czy plotka? ;)

ps. były jakieś poważniejsze kontuzje po sparingach?
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
To prawda.Można atakować na krocze i oczy ale ataki na oczy są raczej unikane na treningach(nie warto sobie robić krzywdy bez sensu) ale na ulicy wszystko jest dozwolone.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men

Może to plotki ,ale słyszałem, że na modliszcze dozwolone są (na sparingach) ataki na oczy i krocze. Prawda czy plotka?


To prawda.Można atakować na krocze i oczy ale ataki na oczy są raczej unikane na treningach(nie warto sobie robić krzywdy bez sensu) ale na ulicy wszystko jest dozwolone.


8O 8O 8O
Ze tacy ludzie jeszcze istnieja... :?
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Wow...a ataki na krocze nie są bez sensu na treningach ? :? Nie no troche to jednak za brutalne...Nie wiem czy to u Was w sekcji, ale gdzieś tam słyszałem, że jeden chłopak stracił oko ,a inny jądro 8O
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Chyba źle sobie to wyobraziłeś.Ataki w krocze są lekkie na treningu(bardzo lekkie) a palców w oczy nawet lekko nie wsadzamy (a nóż coś nie wypali i ktos oko straci)Tanglang men polecam :)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
witam,

wiecej informacji mozesz uzyskac na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

jesli chodzi o wspomniane 3 - 5 osobowe sparringi oraz atakowanie na oczy i krocze:

nie wiem w tej chwili jak prowadzone sa zajecia poza warszawa, ale trudno to nazwac sparringami 3-1 itp. jesli juz sa to raczej cwiczenia zadaniowe, ktore maja na celu przyswoic w miare mozliwosci pewne nawyki; jakby sie skonczyl taki wolny sparring - wszyscy wiemy.

ataki na krocze i oczy. jesli juz ten element jest cwiczony na sparringach - to powinien byc cwiczony przez osoby zaawansowane. ataki na oczy - bez kaskow z przyslona to szalenstwo. starsi czesto uderzaja na czolo. a ochraniacze na krocze pozwalaja zaznaczyc kopniecie :) , odczuwalnie ale i w miare bezpiecznie. jest istotna kwestia - osoby zaawansowane, ktore maja dobra prace nog, dystans itd. przez te elementy moga pozwolic sobie na taki mocniejszy sparring. dlatego u nas jest podzial na 3 stopnie wolnej walki. tak by stopniowo wprowdzac elementy i uniknac zlych nawykow.

to wszystko to oczywiscie literki i lepiej jest to pokazac. ale obawiam sie, ze kolejny raz ludzie majacy wieksze i nazwijmy to realne doswiadczenie beda sie pukac w glowe czytajac o "sparringach z atakiem na oczy"
  • 0

budo_lettarin
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
nawet nie tylko ci starsi sie bedą pukać w czoło....
  • 0

budo_olisde
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Piotr ma całkowitą tację...A ja pragnę przeprosić za swoją amatorszczyznę wszystkich doświadczonych adeptów modliszki oraz mojego sifu Łukasza M. .Dopiero zacząłem ćwiczyć kung fu i wiedzę czerpię głównie z literatury(czytaj:"jestem słabiakiem").Jeśli chodzi o palce w oczach i krocze to trener nie każe nam się lać po torbach i wydłubywać ślepi ale wspomniał o tym więc nie można zaprzeczyć istnieniu takich technik.Co do sparingów są to żeczywiście sparingi zadaniowe.Przepraszam jeszcze raz(wiecie jak trener zobaczył te wypowiedzi na forum i powiedział co o tym sądzi a potem spojrzał na mnie srogim wzrokiem to poczułem się taki malutki... :) ) Każdy się czasem wygłupi.Aż mi wstyd :oops: Żeby się dowartościować na koniec powiem jeszcze że ćwiczę capoeirę i o niej wiem trochę więcej(to nie było samochwalstwo :])
  • 0

budo_twarog
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tang Lang Men
Witam wszystkich!!

Przepraszam ze dawno nie zagladalem.
Faktycznie chodze juz okkole miaesiaca czy dwoch i jestem maksymalnie zadowolony!!
Po pierwszym treningu mialem niezle zakwachy ale juz czulem sie o wiele pewniejszy.
Hehe poki nie wyjade z rodzinnego miasta we wrzesniu przyszlego roku to bede wytrwalem trenowal TangLang Men!!
Podobno juz widac u mnie postepy bo wczesniej mialem kilka zlych nawykow z ulicy ale jzu jest lepiej :!: :P

Pozdrawiam wszystkich
Dzieki za odpowiedzi!!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024