Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile litrów potu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Ile litrów potu?
Ile litrów płynów tracicie podczas jednego treningu? Ja tracę 3-4 litry na jeden trening(90-120 minut). Przed treningiem ważę 81kg, po treningu 77-78. Podczas treningu ubytki uzupełniam ok. 1,5 litra CARBO. Niemniej następnego dnia mój organizm regeneruje się do wyjściowych 81kg. Jak to wygląda u Was?
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Co ty w salnie trenujesz :?: 3, 4 litry 8O to strasznie duzo ,az dziwne..to niedobrze ,ze tyle wypacasz bo wszystkie witaminy i sole mineralne ida w sciere u osoby wycierajacej mate.Musisz sie suplementowac to jest pewne.
  • 0

budo_shalom
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Lokalizacja:Będzin / Kraków / Leiden
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
imo to musisz schudnąć poprostu, bo skoro tyle potu z ciebie schodzi to, albo jak ktoś wyżej zauważył ćwiczysz w saunie albo poprostu jesteś troszke za gruby

Ja trace gdzieś koło 1 kg ;)
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
po maratonie ludzie waza o 5kg mniej :F a ty po treningu sw 4??
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
ja podczas treningu (90 minut) wypijam 1-1,5 litra wody i jak przychodze waga jest taka jak byla przed :wink:

aha, zapomnialem dodac ze waze praktycznie tyle samo co Ty tzn jakies 82kg
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Co do suplementów - to owszem, używam estru kreatyny z dekstrozą przed i po treningu, i carbo podczas. Oprócz tego staram się utrzymywać dietę (mięso tylko białe i gotowane, dużo warzyw i owoców). A co do mojej tuszy, to owszem mam kawałek brzuszka, ale tylko kawałek :wink: . Mój instruktor mówi, że podczas treningów grupowych u niego wszyscy się tak pocą (ja nie trenuję w grupie, tylko sam na sam z instruktorem).
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Ja raczej myslalem o uzupelnieniutego tego cosie wylalo razem z potem ,niz o paliwie na ktorym trenujesz :-)
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
stary jak na krecie jedziesz to organizm wchlania mnostwo wody do miesni i trzeba 4 litry wody chalc dzennie i nie dziwne ze jak tak jestes nawodniony to przy ostrym treningu to z ciebie wylazi...

dekstro bierz tush po treningu bo dekstro to glukoza ktora jest cukrem prostym
rozklada sie szybko w zoladku i oprocz szybkiego uzpuelnienia energi (kalorii) to uzupelnia zapas glikogenu w miesniach (paliwo dla miesni) dzeki temu tak sie miesnie nie katabolizuja (nie spalaja sie tak)...
carbo bierz 30 minut przed trenem ..... a dekstro po w proporcji 0.6 gram na kg masy ciala...
dodatkowo przy kreatynie warto dziennie dostarczac 2 gram tauryny (dzielone na 4 dawki aby sie odpowiednio wchlonelo)
strzel sobie teesh troche carbo ale nie duzo po trenie razem z dekstro (zaleznie od proporcji maltodekstrny {weglowodan zlozony uwalniany systematycznie i w dlugim czasie} do proporcji glukozy w twoim carbo zobacz na opakowaniu jakie sa proporcje i tak dobierz ilosc carbo i dekstro po trenie zeby ci wyszlo 0.6 grama na kg masy ciala nie bierz wiecej dekstro na raz bo to za bardzo podnosi poziom insuliny i jest niebezpieczne i niezdrowe...


co do diety to przed snem zjedz sobie zaleznie do tego czy chcesz sie masowc czy raczej nie
albo 100 gram ryzu + 200 gram twarogu poltlustego albo wersja "light" 250 gram twarogu poltlustego...

w ciagu dnia jedz mnostwo schabu piersi z kurczaka bez skory indyka ryby (zajrzyj sobie do tabel z wartosciami odzywczymi i zobacz ktora najlepsza rynka bo sie bvardzo od siebie roznia) cieleciny i od czasu do czasu w ciagu tygodnia zjedz sobie wolowine aby dolozyc wiecej zelaza b 12 i innych pierdol....

ja przykladowo jem 600 gram miesa dziennie oprocz reszty skladnikow diety (jajka twarog tunczyk morszczuk itd)i becek urosl w tym miesiacu 1 cm :F:F
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?

glukoza ktora jest cukrem prostym
rozklada sie szybko w zoladku


odnosze wrażenie że chcesz być ekspertem na siłe...

co do diety to przed snem zjedz sobie zaleznie do tego czy chcesz sie masowc czy raczej nie
albo 100 gram ryzu + 200 gram twarogu poltlustego albo wersja "light" 250 gram twarogu poltlustego


jedzeniem tuż przed snem chyba nie jest zbyt zdrowe? chyba że bardzo zależy ci na tym żeby zrobic smietnik z jelita.

w ciagu dnia jedz mnostwo schabu piersi z kurczaka bez skory indyka ryby (zajrzyj sobie do tabel z wartosciami odzywczymi i zobacz ktora najlepsza rynka bo sie bvardzo od siebie roznia) cieleciny i od czasu do czasu w ciagu tygodnia zjedz sobie wolowine aby dolozyc wiecej zelaza b 12 i innych pierdol....


w pełni sie zgadzam zamiast chleba używaj piersi z kurczaka oraz filetów rybnych, i popijaj surowym jajkiem... białka nigdy nie za mało...

ja przykladowo jem 600 gram miesa dziennie oprocz reszty skladnikow diety (jajka twarog tunczyk morszczuk itd)i becek urosl w tym miesiacu 1 cm :F:F


współczuje...
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?

co do diety to przed snem zjedz sobie zaleznie do tego czy chcesz sie masowc czy raczej nie
albo 100 gram ryzu + 200 gram twarogu poltlustego albo wersja "light" 250 gram twarogu poltlustego...


takie jedzenie weglowodanow na noc to bardzo szybka droga do masy - tyle tylko, ze tluszczowej. pomijam juz fakt, ze prawie 50g bialka w jedym posilku to zdecydowana przesada. na noc, jesli juz, to wystarczy 100g twarogu i nic wiecej.
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Dyskusja zeszła nieco z kursu... Ale niech i tak będzie :wink: . Nie zależy mi na dalszym przybieraniu na masie, więc raczej jedzenie przed snem sobie odpuszczę. Nie bardzo zależy mi też na przyroście bicepsów itd. Nadmiernie rozrośnięta muskulatura ogranicza zakres ruchów. W moim treningu mało jest ćwiczeń stricte siłowych (co najwyżej ćwiczenia ciałem, typu pompki, brzuszki itd.; nie ćwiczę wolnymi ciężarami). Od muskulatury ważniejsze jest dla mnie wyrobienie sobie timingu i motoryki ruchu. Dużo biję w worek, dużo sparuję z instruktorem. Mimo, że uprawiam sztukę walki powszechnie znaną jako ChoyLeeFut, to mój trening jest w gruncie rzeczy przekrojowy - oprócz walki w stójce ćwiczę też rzuty, obalenia i parter, ale to już osobisty wkład mojego instruktora :wink: .
Nie jest mi z nim łatwo, bo on ćwiczy po kilka godzin dziennie od 20 lat z haczykiem, a ja nie :wink: , ponadto jest ode mnie kilkanaście kg cięższy, także sparring to dla mnie prawdziwy wysiłek.
A a'propos suplementów : dekstrozy używam jako transportera kreatyny, i przy tym pozostanę, ponadto jest już ona wzbogacona tauryną.
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
I jeszcze jedno (sorry za nowego posta): a'propos wchłaniania wody przez organizm przy stosowaniu kreatyny: owszem, dzieje się tak, ale tylko przy stosowaniu MONOHYDRATU kreatyny. Mięśnie są napompowane wodą, a po takiej kuracji ta woda odpływa, i są duże spadki. Od monohydratu znacznie lepszy jest JABŁCZAN kreatyny, którego organizm wchłania ok. 10 razy więcej, niż monohydratu. Nie powoduje też trzymania wody w organiźmie, nie jest się po nim tak "spuchniętym". Ja natomiast używam ESTRU kreatyny, który jest wchłaniany przez organizm całkowicie; jest jeszcze lepszy od jabłczanu. Nie jestem ekspertem w sprawach suplementacji diety, stosuję suplementy wg zaleceń znajomego, który sie na tym zna (widać to po nim na pierwszy rzut oka :wink: ). Póki co, jego zalecenia sprawdzają się w 110%, te suplementy naprawdę pomagają mi w treningu. Mięśnie wolniej się męczą, czuję się tak, jakbym miał więcej siły i lepszą kondycję. O to mi właśnie chodziło :-) . Jeśli wcześniej nie stosowaliście czegoś takiego, a miewacie spadki formy i jesteście naprawdę wykańczani na każdym treningu, to ja Wam takie suplementy z czystym sumieniem polecam.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
marecki
wszystko ladnie pieknie ale miesnie nie ograniczaja zakresu ruchu jezeli ktos jest rozciagniety
ja biore 200 kg na nogi i sie rozciagam w chacie kopie wyzej nish moja glowa....


nedohin nie wiem o co ci biega stary po co tyle sarkazmu??

"Rascal666 napisał:
glukoza ktora jest cukrem prostym
rozklada sie szybko w zoladku


odnosze wrażenie że chcesz być ekspertem na siłe... "

czy powiedzialem cos co sie mija z prawda???



"jedzeniem tuż przed snem chyba nie jest zbyt zdrowe? chyba że bardzo zależy ci na tym żeby zrobic smietnik z jelita. "

zalezy o ktorej idzie sie spac (ile sie spi na dobe ) ja regularnie chodze o 22 spac o 6 wstaje
jem tak o 21 i nie narzekam sa osoby ktore nie pomga zasnac z pelnym zoladkiem....
ja do nich nie naleze mam nawet odwrotnie nie zasne jak bede choc lekko glodny..

smietnika sobie nie zrobisz jak bedziesz jadl 6 posilkow dziennie (mniejsze ale czesciej) to w znacznym stopniu przyspiesza metabolizm....

jak jush mowilem kwestia upodoban...


"w pełni sie zgadzam zamiast chleba używaj piersi z kurczaka oraz filetów rybnych, i popijaj surowym jajkiem... białka nigdy nie za mało...

Rascal666 napisał:
ja przykladowo jem 600 gram miesa dziennie oprocz reszty skladnikow diety (jajka twarog tunczyk morszczuk itd)i becek urosl w tym miesiacu 1 cm :F:F


współczuje..."

no i znowy bezkonstruktywna krytyka sprawdzonych i nie tylko moich pogladow...

jak jush sie chesz bawic w szczegoly to ci powiem tyle ze dla osoby ktora chce sie masowac (mowie tu o masie miesniowej oczywisce)
to 2gram bialka na kg masy ciala jest niezbedne dla szybkich i zadowalajacych efektow...
zdziwilbys sie ile wegli trzeba jesc w ciagu dnia (czyt chleb razowy ryz brazowy)

w 100 gramach piersi kurczaka jest 20 gram bialka policz sobie ile musze jesc roznych produktow bialkowych aby zjesc dziennie 180 gram bialeczka...

a twojego wspolczucia nie potrzebuje bo dla mnie to nic strasznego

gawron

w jednym posilku mozna przyswoic okolo 40 gram bialka w 100 gramach twarogu jest zazwyczaj 20 gram bialka rachunek jest prosty....

twarog dla mnie jest bardzo przyjemny do spozycia i czuje sie po nim lekko na zoladku

dalej co do ryzu (czyt wegli) to masz racje ze wlasnie jedzenie wegli na noc to metoda na otluszczenie . jednak dla sucharow zazwyczaj wazne sa efekty ogolnowizualne i troche tluszczu im nie zawadzi... jezeli jednak podchodzimy do sprawy z punktu widzenia czysto kulturystycznego to oczywisce ze nie nalezy jesc wegli na nos tylko twarog chudy i do tego 15 ml oliwy z oliwek lub pestek winogron lub z siemienia lnianego...
  • 0

budo_kubas§
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Ale Marecki nie pyta sie o porady dla ludzi masujących sie czy a jakiekolwiek rady tylko pyta sie ile litrów płynów traci każdy z nas podczas terningu.
Podczas biegania i na wf-ie(intensywny) ok 1l a podczas tereningu SW nie pamietam bo od paru lat nie korzystam :-)
pzdr
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?

glukoza ktora jest cukrem prostym rozklada sie szybko w zoladku


czy powiedzialem cos co sie mija z prawda???


tak powiedziałeś, glukoza bynajmniej nie rozkłada się w żołądku.

zalezy o ktorej idzie sie spac (ile sie spi na dobe ) ja regularnie chodze o 22 spac o 6 wstaje jem tak o 21 i nie narzekam sa osoby ktore nie pomga zasnac z pelnym zoladkiem.... ja do nich nie naleze mam nawet odwrotnie nie zasne jak bede choc lekko glodny..


a jaka to różnica czy pójde spać z pełnym żołądkiem o 22 czy 24? idziesz spać czyli odpoczywać, takie czynności jak trawienie zostają organiczone więc nie strawisz wszystkiego i to sie odkłada w jelicie.

smietnika sobie nie zrobisz jak bedziesz jadl 6 posilkow dziennie (mniejsze ale czesciej)


to tylko jeden z warunków.

jak jush mowilem kwestia upodoban...


masz racje jedni lubia dbać o swoje zdrowie inni już nie.

jak jush sie chesz bawic w szczegoly to ci powiem tyle ze dla osoby ktora chce sie masowac (mowie tu o masie miesniowej oczywisce)
to 2gram bialka na kg masy ciala jest niezbedne dla szybkich i zadowalajacych efektow...
zdziwilbys sie ile wegli trzeba jesc w ciagu dnia (czyt chleb razowy ryz brazowy)


coż ja ogólnie współczuje osobą które chcą się "masować" bo to raczej nie prowadzi do niczego dobrego w szczególności jeżeli chcą osiągać szybkie i zadowalające efekty.

nedohin nie wiem o co ci biega stary po co tyle sarkazmu??


wybacz ale poprostu męczą mnie twoje posty, nie trenujesz SW a komentujesz wszedzie gdzie się da na dodatek twoje komentarze czesto sa nie temat (np. ten topic) i posiadają znikomą wartość merytoryczną, i jak wczesniej wspomniałem na siłe starasz się być ekspertem.

jeżeli chcesz coś sprostować to zapraszam na priv, myśle ze wystarczy już offtopowania w tym temacie.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
sluchaj nedohin

po pierwsze jezeli moje posty cie mecza to jest taka opcja jak ignore w prawym rogu i po sprawie....

nie zgrywam sie na zadnego znawce czy eksperta to ze ty tak oceniasz to twoja subiektywna opinia. ja tylko mowie to co wiem z doswiadczenia swojego lub innych
co do glukozy to jest monocukrem wchlanianym bardzo szybko i dostarcza energii bezposrednio po spozyciu. Jest niezastapionym zrodlem energii odbudowujacym zuzyte zapasy glikogenu miesniowego

"coż ja ogólnie współczuje osobą które chcą się "masować" bo to raczej nie prowadzi do niczego dobrego w szczególności jeżeli chcą osiągać szybkie i zadowalające efekty. "

klulturystyka to sport dla cierpliwych a prowadzi do bardzo wielu prozdrowotnych rzeczy
(efekty mnie zadowalaja )

co do offtopowania hmmm to marecki napisal o tym w jaki sposob przyjmuje suple i jaka diete stara sie prowadzic ja natomiast zauwazjac pewne niedopatrzenia chcialem mu pomoc swoja rada...
rada to cos do czego mozna sie stosowac lub nie jego wybor...
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?

co do glukozy to jest monocukrem wchlanianym bardzo szybko i dostarcza energii bezposrednio po spozyciu


ja nie chciałem sie dowiedzieć czegoś o glukozie, tylko chciałem zwrócić ci uwage że w stwierdzeniu "glukoza jest trawiona w żoładku" są dwa błedy...

nie zgrywam sie na zadnego znawce czy eksperta



to po co uzywasz stricte biologicznych stwierdzen(na szczescie umozliwiasz nam zrozumienie ich poprzez wytlumaczenia zawarte w nawiasach) oraz wypowiadasz sie o anatomii opierajac się głownie na wiedzy zasłyszannej od innych?
  • 0

budo_marecki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sydney

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
Rascalu szanowny, ależ ja nie jestem, i nie zamierzam być kulturystą :wink: . Byćmoże uprawiając kulturystykę stosuje się suplementy w nieco innej konfiguracji, niż ja, ale ja kulturystyki NIE UPRAWIAM :-) . Ponadto taki właśnie sposób stosowania suplementów zasugerował mi znajomy, który uprawiał już i sztuki walki, i kulturystykę, ponadto jest technologiem żywienia. Względem suplementów (i nie tylko) mam do niego pełne zaufanie.
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
ok macie w duzej mierze racje
popelnilem blad co do glukozy nedohin
a co do jezyka to wiesz kazdy pisze jak pisze prawda...

Marecki masz racje chodzilo mi raczej o to ze na sw spala sie duzo miesiwa jezeli nie stosuje sie odpowiedniej diety i supli....
a tutaj zasady nie roznia sie za bardzo od tych na mase dla kuturystow chodzi tu o zahamowanie procesu katabolicznego w miesniach (glikogen do miesni dzeki glukozie bialko dla odpowiedniej regeneracji)....
PEACE poklon :D
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile litrów potu?
ja trace srednio - 3 KG w ciagu 5 h treningu. Ale ja uzywam pasow do ogrzewania brzucha.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024