Skocz do zawartości


Zdjęcie

kurator???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

mi niechodizlo o oto ze jak ktos ma mature i studije to jest jakis cacy i wogule.Tylko o to ze jakis typek pisze mi ze wg niego jestem jakims imbecylem co kroi w 10 na 1.A prawda jest taka ze ja mam wyzsze wyksztalcenie od niego mimo ze moj wczesniejszy tekst o tym nieswiadczyl.

aha... Spoko zwracam honor zle zrozumialem hehe.... :lol: :) :wink:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Statystycznie Policja przyznaje sie do wykrywalności:

Zabójstw - 90% (w 2005 było 837 zabójstw)
Bójek i pobić - 84 % (było 13911)
Gwałty - 84% (było 1987)
Rozboje - 52 % (było 42150 w tym z użyciem niebezpiecznego narzędzia 3926)
Kradzieże - generalnie ok 20 % (było 324144+221020 z włamaniem+45292samochodów)
(liczą sie tylko te zgłoszone przestepstwa)
Więc łapią co drugiego rozbójnika i większość bijących...
Inna sprawa że za rozbój to zagrożenie jest wysokie, a za pobicie:
Art. 157.
§ 1. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, inny
niż określony w art. 156 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający
nie dłużej niż 7 dni,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do roku.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 2 lub 3, jeżeli naruszenie czynności narządu
ciała lub rozstrój zdrowia nie trwał dłużej niż 7 dni, odbywa się z oskarżenia
prywatnego.
lub:
Art. 158.
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie
niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego
w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Ponieważ większość pobić przez jedną osobę (czyli 157, bo do 158 trzeba zeby było dwóch bijących) które nie doprowadziły do wstrząsu mózgu, połamania kości itp. jest przez biegłego lekarza kwalifikowana jako 157&2, Policja dochodzenie umarza a Prokurator stwierdza ze brak jest interesu publicznego w ściganiu sprawcy, poszkodowanemu pozostaje droga złożenia prywatnego aktu oskarżenia (i pewnie wielu macha ręką)...
...więc za lekkie pobicia trudno trafić do więzienia, chyba że za którymś tam razem - recydywa...
...ale tak czy inaczej wyrok, nawet z zawieszeniu, oznacza bycie skazanym, co jest w ewidencji (przez 5 lat ew.3) i potencjalne problemy ze znalezieniem pracy - bo kto by chciał wyrokowca...
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Kselos ty studiujesz PRAWO :?:
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
czas przeszły dokonany!
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

czas przeszły dokonany!

ahhha... :) Prawnik :!: moze mi sie kiedys przydac hehe... :lol: Pozdrawiam
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ps: a propos
ostatnio czytałem sprawę w której po kolizji drogowej doszło do awantury i kierowca jednego samochodu powiedział po kierowcy drugiego samochodu "zabiję cie sk-synu" po czym uderzył go pięścią w twarz, jego żonę "z liścia" a potem tego drugiego kierowcę uderzył głową w łuk brwiowy rozcinając go, tak że "upadł a całą twarz miał zalaną krwią"
... no i co? Dochodzenie było toczone z:
Art. 190.
§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę
osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że
będzie spełniona,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.
§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.
czyli o to "zabiję cie sk-synu" a nie o pobicie, bo do gróźb karalnych wystarczy złożenie ustnego wniosku o ściganie do protokołu, a sprawie "lekkiego" pobicia Policja nie prowadzi dochodzenia bo tam tylko oskarżenie prywatne (czyli sam masz napisać akt oskarżenia i oskarżać w sądzie, wzglednie wziąść sobie adwokata)

Też pozdrawiam!
  • 0

budo_gusiek:)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ja mam takie pytanko, za co można dostać kuratora. Bo mamy w klasie typka, co się lać nie umie i się zajebiście wozi, a jak komuś podpadnie to mówi, że ma kuratora i nie może się bić :/ a chłopaczyna wygląda jakby go z podstawówki prosto do liceum wyciągnęli... I nie wiem za co on może kuratora mieć :/ Dzięki za odp.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Skazany na więzienie może być ktoś od 17 lat wzwyż, ew od 15 jak sie bardzo postara...

....a nieletni za popełnione czyny karalne (np. kradzież, narkotyki, zniszczenie mienia, pobicie, podrobienie dokumentu) lub demoralizację (alkohol, papierosy, wagary) podlegają poniższym srodkom:
"Katalog środków, będących w dyspozycji sądu dla nieletnich w wypadku stwierdzenia przejawów demoralizacji bądź popełniania czynu karalnego, obejmuje środki wychowawcze, leczniczo-wychowawcze i poprawcze. Do środków wychowawczych (art. 6 pkt 1 do 9 i 11 upn) zalicza się: upomnienie, zobowiązanie do określonego postępowania, nadzór odpowiedzialny rodziców lub osoby godnej zaufania, nadzór kuratora, skierowanie do kuratorskiego ośrodka pracy z młodzieżą, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, przepadek rzeczy uzyskanych w związku z popełnieniem czynu karalnego, umieszczenie w instytucji lub organizacji powołanej do przygotowania zawodowego, w rodzinie zastępczej, w placówce opiekuńczo-wychowawczej, wreszcie inne środki przewidziane w niniejszej ustawie lub Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. Do środków leczniczo-wychowawczych zalicza się umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym lub innym odpowiednim zakładzie leczniczym (art. 12 upn). Wreszcie środek poprawczy to umieszczenie nieletniego w zakładzie poprawczym (art. 6 pkt. 10 i art. 10 upn). Możliwe jest warunkowe zawieszenie wykonania takiego umieszczenia, następujące na okres próby od 1 do 3 lat, z równoczesnym zastosowaniem środków wychowawczych (art. 11 upn), a także warunkowe odstąpienie od wykonania orzeczenia (art. 88 upn) i warunkowe zwolnienie nieletniego z zakładu poprawczego (art. 86 upn)."
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

nieskladal tym sprawy tym kurwom psom, bo oni ci noiepomoga kiedys sami cie wpierdola za niewinnosc.Zalatw te sprawy sam nielicz na innych tylko na siebie.


.. i wez do reki karabin, strzelaj do kazdego.

troszke szacunku do czyjejs sluzby czlowieku (dzieciaku?)

Całkowicie popieram.
Nie można mówić że wszyscy policjanci to kurwy.
Ja np. nie trawię chuja Rydzyka ale nigdy nie powiem że każdy ksiądz to chuj bo to jest zwykłe generalizowanie ludzi.
W każdym zawodzie występuje margines patologii ale ja wierzę że tylko margines.


DOKŁADNIE..
zresztą bluzganie przez neta na jkiekolewiek słuzby mundurowe to dowód niedojrzałości.
Jakby ci samochód ukradli to gdzie pójdziesz?! kidnaping?!
Słuzby mundurowe od początku swego istnienia miały zabezpieczać dobro osobiste i mienie każdego obywatela więc jakiś szacunek im się nalezy za pracę, z której wszyscy korzystamy..chyba że Ktoś woli anarchię..

ech... dzieciaki nie wszystko co jest trendy i gangsta jest "fajne"...
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
śuwarek prawde gadasz.Trzeba szanowac policje bo to nasz najlespzy przyjaciel. :-) Bez kitu tak uwazam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024