Skocz do zawartości


Zdjęcie

kurator???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_as
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Niecierpię takich żuli, co napadają w 10 na jednego. Uważam, że powinieneś to zgłosić. Tylko, czy policjant nie oleje tej sprawy? :wink: Różnie z tym bywa, więć jeśli możesz liczyć na pomoc kumpli, to z niej skorzystaj.
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Według polskiego prawa karnego podmiotem przestępstwa może być tylko osoba fizyczna, która ukończyła w chwili popełnienia czynu 17 lat (art.10 §1 Kk). Czynów popełnianych przez osoby nieletnie, czyli osoby poniżej lat 17, nie nazywa się przestępstwami. Nieletni nie podlegają odpowiedzialności karnej, lecz stosuje się wobec nich środki przewidziane w ustawie z 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich.
Postępowanie z nieletnimi, uregulowane w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, ściśle jest powiązane z prawem karnym. Wobec nieletnich nie stosuje się kar, tylko środki wychowawcze i poprawcze. Podstawą ich zastosowania może być popełnienie czynu karalnego, zabronionego przez ustawę jako przestępstwo (głównie Kk). Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich reguluje również kwestie proceduralne i postępowanie wykonawcze.
Postępowanie z nieletnimi uregulowane w ustawie nie ma charakteru karnego i popełnienie czynu o znamionach przestępstwa lub wykroczenia nie jest jedyną podstawą tego postępowania. Ustawa reguluje bowiem również postępowanie z nieletnimi, u których stwierdzono objawy demoralizacji. (...)
Według art. 3 §1 ww. ustawy, w sprawach nieletnich należy się kierować przede wszystkim ich dobrem, dążąc do osiągnięcia korzystnych zmian w ich osobo­wości i zachowaniu. Zasadą jest stosowanie wobec nieletnich środków wy­chowawczych i wychowawczo-leczniczych. Do środków wychowawczych należą m.in.:
* upomnienie,
* zobowiązanie do określonego postępowania (np. do podjęcia nauki),
* nadzór odpowiedzialny rodziców lub opiekuna,
* nadzór kuratora,
* umieszczenie w rodzinie zastępczej, w placówce wychowawczej albo ośrodku szkolno-wychowawczym.
Środkiem leczniczo-wychowawczym jest umieszczenie nieletniego w szpitalu psychiatrycznym lub innym odpowiednim zakładzie leczniczym. Sto­suje się go w razie stwierdzenia u nieletniego, który popełnił czyn karalny, niedorozwoju umysłowego, choroby psychicznej lub innego zakłócenia czynności psychicznych bądź nałogowego używania alkoholu albo innych środków w celu wprawienia się w stan odurzenia. Jeśli nieletni wymaga jedynie opieki wychowawczej, sąd może orzec umieszczenie go w odpo­wiedniej placówce opiekuńczo-wychowawczej, a jeśli jest upośledzony umysłowo w stopniu głębokim - w domu pomocy społecznej.
Umieszczenie w zakładzie poprawczym zastosować można jedynie w razie popełnienia przez nieletniego między 13 a 17 rokiem życia czynu wypełnia­jącego znamiona przestępstwa, jeżeli jednocześnie zachodzi wysoki stopień jego demoralizacji oraz przemawiają za tym okoliczności i charakter czynu oraz nieskuteczność lub przewidywana nieskuteczność innych środków. Każda instytucja podejmująca czynności wobec osób nieletnich kieruje się przede wszystkim dobrem nieletniego i osiągnięciem korzystnych zmian w jego osobowości, jednocześnie przy uwzględnieniu interesu społecznego.


  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Jeżeli będzie oficjalne zgłoszenie popełnienia przestępstwa/czynu zabronionego (pisemne lub ustnie -do protokółu na komendzie) to Policja będzie musiała wszcząć postępowanie - dochodzenie, przesłuchać świadków, podejrzanych, przeprowadzić wywiad środowiskowy - jeżeli napastnicy nadużywają alkoholu, wszczynają awantury, nie uczą się itp. - to może to podpadać pod "demoralizację" nieletniego i uzasadniać zastosowanie "środków wychowawczych"....
...oczywiście post. może zostać umorzone ze względu na niewykrycie sprawców albo brak znamion wskazujących na popełnienie czynu zabronionego itp.
W przypadku "skazania" koszty procesu poniosą rodzice nieletniego....
  • 0

budo_yogi bear
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Planety Ziemi...

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ja bym jednak radził zaryzykowac i zgłosic co masz do stracenia? Ja zgłosiłem i wygrałem 500zł :D a sprawa niebyła taka łatwa...Zgłaszaj smiało mozesz miec z tego kase i świety spokój.
  • 0

budo_m0ses
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Eindhoven

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

hm pierwszym dokumentem ktorym powinienes dysponowac chcac zalozyc sprawe w takim przypadku jest chyba wynik obdukcji lekarskiej, ale skoro nie masz zadnych sladow...


nawet jesli nie masz jakichkolwiek sladow zewnetrznych to mimo wszystko zglos sie do lekarza. moze np. boli cie glowa? :wink: wstrzasnienie mozgu, nawet lekkie juz sie kwalifikuje do hospitalizacji.

pozatym zdarzenie nagrane...CHLOPIE IDZ NA POLICJE!
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
kolega z osiedla trenował aikido. Kiedyś go dwóch dorwało na ulicy i jednemu złamał rękę... po jakimś czasie dostał wezwanie do sądu. Miał sporo nieprzyjemności, ale mimo wszystko nie wybulili od niego kasy.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Jeżeli będzie oficjalne zgłoszenie popełnienia przestępstwa/czynu zabronionego (pisemne lub ustnie -do protokółu na komendzie) to Policja będzie musiała wszcząć postępowanie

Posłuchaj Kselosa bo wie o czym pisze.
Zgłoś sprawę na Policję i niczego nie załatwiaj w tym zakresie sam. Czymś takim możesz sobie dopiero biedy napytać.
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
nieskladal tym sprawy tym kurwom psom, bo oni ci noiepomoga kiedys sami cie wpierdola za niewinnosc.Zalatw te sprawy sam nielicz na innych tylko na siebie.
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

nieskladal tym sprawy tym kurwom psom, bo oni ci noiepomoga kiedys sami cie wpierdola za niewinnosc.Zalatw te sprawy sam nielicz na innych tylko na siebie.


.. i wez do reki karabin, strzelaj do kazdego.

troszke szacunku do czyjejs sluzby czlowieku (dzieciaku?)
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

nieskladal tym sprawy tym kurwom psom, bo oni ci noiepomoga kiedys sami cie wpierdola za niewinnosc.Zalatw te sprawy sam nielicz na innych tylko na siebie.


Jak czytam takie teksty to mnie krew zalewa. Z mojego doświadczenia wiem że tak mówią albo osoby które same spuszczają wpierdeńko w 10 na 1, kroją komórki itp. i przejawiają ogólny stan zidioceniowo-drechowy. Albo 13-latkowie którzy myślą że jak zbluzgają służby mundurowe to są trendy. W Twoim przypadku dochodzi jeszcze brak umiejętności obsługi prostego urządzenia elektronicznego jakim jest klawiatura. Wniosek - pierwsza kategoria.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ciesze sie ze na tym forum sa porzadni ludzie ktorzy radza zglaszac sprawe, a przeciez wiemy wszyscy jak to "powszechnie" sie nazywa...az mnie ku#$ca bierze :evil:
oczywscie zglos sprawe to jest obowiazek obywatela, chociaz wiem czym to grozi
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

nieskladal tym sprawy tym kurwom psom, bo oni ci noiepomoga kiedys sami cie wpierdola za niewinnosc.Zalatw te sprawy sam nielicz na innych tylko na siebie.


.. i wez do reki karabin, strzelaj do kazdego.

troszke szacunku do czyjejs sluzby czlowieku (dzieciaku?)

Całkowicie popieram.
Nie można mówić że wszyscy policjanci to kurwy.
Ja np. nie trawię chuja Rydzyka ale nigdy nie powiem że każdy ksiądz to chuj bo to jest zwykłe generalizowanie ludzi.
W każdym zawodzie występuje margines patologii ale ja wierzę że tylko margines.
  • 0

budo_of10
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
wlasnie nie kumam ludzi ktorzy wyzywaja policjantow itd ja ich szanuje zreszta kiedys sie sam zastanawialem czy nie byc policjantem a to ze zdarzaja sie wpadki t otak jak wszedzie chociazby w przytoczoyn przykladzie ks rydzyka tak samo lekarze itd itp wszedzie sie znajda czarne owce
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Ciesze sie ze na tym forum sa porzadni ludzie ktorzy radza zglaszac sprawe, a przeciez wiemy wszyscy jak to "powszechnie" sie nazywa...az mnie ku#$ca bierze :evil:
oczywscie zglos sprawe to jest obowiazek obywatela, chociaz wiem czym to grozi

Jeżeli chłopak by dostał klasyczny wpierdol to jak najbardziej.
Ale w tym przypadku jeśli świadkowie nie zgłoszą się na zeznania i nie powiedzą że oni Cię naprawdę bili a tylko fartem nic Ci się nie stało to nie licz na wygraną.
Natomiast jak zgłosisz sprawę to możesz za kasę wycofać pozew i zarobić.
Jednak w oczach wielu osiedlowych "charakterniaków" stracisz twarz.
zrób jak uważasz. W doskonałym świecie pewnie ja bym zgłosił sprawę do prokuratury ale tu jest ewidentna niewielka szkodliwość społeczna czynu dlatego nie licz na zbyt wiele.
Jeśli być Cię w takiej sytuacji dodatkowo okradli no to wtedy mieli by sprawę o rozbuj- kurator to minimum.
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ja bym nie zglaszal.... tylko wzia koleszke i przekopal z lekka jenego z liderow bandy a potem na kolana i niech przeprasza jak przeprosi albo bbedzie blisko to szczera rozmowa jesli sie da... tego samego dnia to samo z drugim i uwazal na siebie, do tego chodzil z psami tam gdzie moge ich spotkac, Twoja decyzja ja niewierze w policje sorry, na drugi raz zalorza kaptury szaliki i huj brak dowodow ze to oni a ich matki przeciez beda ich bronic. Nech wiedza ze nie jestes wydyganiec
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Ja bym nie zglaszal.... tylko wzia koleszke i przekopal z lekka jenego z liderow bandy a potem na kolana i niech przeprasza jak przeprosi albo bbedzie blisko to szczera rozmowa jesli sie da... tego samego dnia to samo z drugim i uwazal na siebie, do tego chodzil z psami tam gdzie moge ich spotkac, Twoja decyzja ja niewierze w policje sorry, na drugi raz zalorza kaptury szaliki i huj brak dowodow ze to oni a ich matki przeciez beda ich bronic.

Fajnie prawisz - tylko to było by dobre na 3-4 bolków a nie na 10!!!
Gdzie znajdzie taką armie? Ty naprawde wieżysz że kumple go popra? Może 2-3 najlepszych, a reszta się odwruci!!! Bo co z tego ze nakopiesz ich liderowi? Jutro dowie się reszta i masz znowu wpierdol!

Nech wiedza ze nie jestes wydyganiec

Jeśli go zastraszali że ma nie iść na policje to właśnie poprzez to że właśnie pójdzie pokarze im że ma jaja
  • 0

budo_kurak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rudna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
z policja nie ma gadania. sprawa bedzie sie ciagla przez lata, miesiace... moj kolega mial podobna sytuacje, ale ich bylo 7. jednego dnia oklepal wszystkich pokolei. czail sie na kazdego na klatce, kominara na leb, gazrurka w lape i jazda z nimi. teraz mu sie klaniaja na odleglosc :-)
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

z policja nie ma gadania. sprawa bedzie sie ciagla przez lata, miesiace... moj kolega mial podobna sytuacje, ale ich bylo 7. jednego dnia oklepal wszystkich pokolei. czail sie na kazdego na klatce, kominara na leb, gazrurka w lape i jazda z nimi. teraz mu sie klaniaja na odleglosc :-)


No i jeszce z fajek wyskakuja...buhaha
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Czyli ktoś Kalemu ukraść krowa - źle. Kali ukraść krowa - dobrze. Mi spuszczają łomot - źle. Ja spuszczam łomot: w kominiarce, z bejsbolem, zza węgła uderzeniem w potylice - jest super. Przemwia przez was iście szlachecki honor. A potem za tydzień ten sam koleś którego zlałeś założy nowy temat na budo i historia się powtarza...
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Ja spuszczam łomot: w kominiarce, z bejsbolem, zza węgła uderzeniem w potylice - jest super. Przemwia przez was iście szlachecki honor



A czy oni zrobili honorowo?? 1 vs 10 :?: Ja nie jestem honorowy wobec kogos kto nie jest honorowy.
ale to tylko moje zdanie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024