Skocz do zawartości


Zdjęcie

znieczulica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_savage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stąd

Napisano Ponad rok temu

znieczulica
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Skończyło się w sumie dobrze - kierowca został zwolniony ze szpitala do domu, a jeden z pasażerów powiadomił policję, która złapała przestępców. Mam natomiat pretensje do tego fragmentu:

Ślepym i głuchym pasażerom znów się upiekło – na przestępstwo zaniechania i tchórzostwa chyba nie ma paragrafów.


Co to znaczy "znów się upiekło"?! I BARDZO DOBRZE że nie ma na to paragrafów, jak ktoś chce to niech się rzuca na większych, silniejszych i liczniejszych napastników - ja mu nie bronię - ale żeby napiętnować tych co po prostu chcieli bezpiecznie wrócić do domu to już chyba lekka przesada.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Ja czuję że bym nie mógł stac spokojnie i bezczynnie się gapic, chociaż to jest takie gadanie siedząc bezpiecznie przed kompem :wink:
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Co to znaczy "znów się upiekło"?! I BARDZO DOBRZE że nie ma na to paragrafów, jak ktoś chce to niech się rzuca na większych, silniejszych i liczniejszych napastników - ja mu nie bronię - ale żeby napiętnować tych co po prostu chcieli bezpiecznie wrócić do domu to już chyba lekka przesada.

No wiesz, że nie ma paragrafów to akurat faktycznie jest dobrze. W końcu nie można wymagać od cywila, by stawał w czyjejś obronie i narażał w ten sposób swoje zdrowie a być może nawet życie. To co w tej całej sytuacji uważam za naganne jest fakt, że tylko JEDEN człowiek zdecydował się zadzwonić na DARMOWY 997. Zrozumiałbym ludzi, którzy by oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji, gdyż występowanie w charakterze świadka wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Nie mogę jednak pojąć, co kieruje ludźmi, którym nie chce się sięgnąć po komórkę w takiej sytuacji. Niby Twoim zdaniem takie zachowanie jest godne pochwały i naśladowania?
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Zrozumiałbym ludzi, którzy by oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji, gdyż występowanie w charakterze świadka wiąże się jednak z pewnym ryzykiem.

no jakim? nie pierdol banialukow, bo cie tu za omege maja i jeszcze kto ci w kit pojdzie
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

no jakim?

Takim, że po wszystkim (mimo pewnych utrudnień z dotarciem do Twojego adresu) lub jeszcze w trakcie możesz przynajmniej teoretycznie dostać w buziaczek, że musisz łazić do sądu i jeżeli przypadkiem się tam nie stawisz (nawet przez to, że zapomnisz), to możesz mieć miłą niespodziankę finansową, co jest już jak najbardziej realne.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

No wiesz, że nie ma paragrafów to akurat faktycznie jest dobrze. W końcu nie można wymagać od cywila, by stawał w czyjejś obronie i narażał w ten sposób swoje zdrowie a być może nawet życie. To co w tej całej sytuacji uważam za naganne jest fakt, że tylko JEDEN człowiek zdecydował się zadzwonić na DARMOWY 997. Zrozumiałbym ludzi, którzy by oddalili się z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji, gdyż występowanie w charakterze świadka wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Nie mogę jednak pojąć, co kieruje ludźmi, którym nie chce się sięgnąć po komórkę w takiej sytuacji. Niby Twoim zdaniem takie zachowanie jest godne pochwały i naśladowania?


To zachowanie oczywiście nie. Napisałem że całość w sumie dobrze się skończyła bo AŻ jeden człowiek wezwał policję (zwykle nikt nie wzywa), a dlaczego reszta tego nie zrobiła to ciężko powiedzieć, ale jeżeli jakiś bandzior by podsłuchał że ktoś wzywa policję to bankowo by łomot zebrał, więc może to też działa jako czynnik zniechęcający. Tak czy owak brak reakcji w postaci wezwania policji należy moim zdaniem tępić, ale brak reakcji bezpośredniej to zupełnie co innego i raczej nie można mieć o to pretensji.
  • 0

budo_rzozio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:targowek

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
casini, ty nie wstawiaj w jeden worek tych chujkow co napruci po meczu robia wyjebke w autobusie do porzadnych na ten przyklad doliniarzy co sobie spokojnie robotki trzepia to nie to samo. ty myslisz, ze taki fiutek ma honor jaki i jemu bedzie po drodze sie odryzac bo go kto wystawil, jak fachurze numer popsujesz to moze i tak, bo kto ci sie kazal wtrynic ale kibole to cwelerka jest, ich sie na czujke nawet nie posyla. obsuwe tylko robia towarzystwu i mam takich znajomkow co jak im sie nudzi to leja dla jaj takich frajerow
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Patrol,akurat w tym przypadku wątpię,żeby pasażerowie zrezygnowali z wezwania policji w obawie o swoje zdrowie.Raczej zwyciężyło myślenie typu '' nie moja sprawa'',''lepiej się nie mieszać'' itp.
Nie mieli do czynienia z bandziorami wymachującymi bronią,ale z napitymi gówniarzami,którzy widząc brak reakcji otoczenia coraz śmielej sobie poczynali.
Zauważ,że nie może być mowy o jakimś zaskoczeniu,szoku gdzie osoby postronne mają mało czasu,aby zobaczyć co się dzieje,o co chodzi.
Jestem ciekaw jak by się wyglądała sytuacja,gdyby pasażerowie zaczeli być solidarni z kierowcą,w momencie w którym zwrócił on chuliganom uwagę.Ja uważam,iż o żadnym pobiciu nie byłoby mowy,raczej ''rozeszłoby się po kościach''.


Pozdrawiam
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Patrol,akurat w tym przypadku wątpię,żeby pasażerowie zrezygnowali z wezwania policji w obawie o swoje zdrowie.Raczej zwyciężyło myślenie typu '' nie moja sprawa'',''lepiej się nie mieszać'' itp.


dodam jeszcze do tego przekonanie, ze po policje dzwonia tylko 'kapusie'.
niestety wciaz zywe w naszym spoleczenstwie.
  • 0

budo_taurus15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wyszków

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Bo w Polskim społeczeństwie jest już taki stereotyp ze na policję dzwonią kapusie.
  • 0

budo_andy kk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Hmm na policje dzwonia kapusie?
Co to za pojebany dresiarski sposób myślenia? Właśnie trzeba informować policję o tego typu sprawach. Często zgloszenie może zapobiec różnego rodzaju przestępstwom.
Ostatnio wracając z pracy stalem na przystanku z grupą małolatów ( gówniarze16-17 lat ). Z ich rozmowy wywnioskowałem że zamierzają obrzucic kamieniami jakiś samochód. W pierwszej chwili chcialem zadzwonić do kumpli ze zmiany ( jestem pracownikiem ochrony a ochraniany obiekt był dosłownie 100 m od przystanku ) żebyśmy wpierdolili gówniarzom. Po namyśle jednak zadzwoniłem na policję i poinformowalem ich o sytuacji. Na widok nadjeżdżającej kabaryny bydło się rozbiegło po osiedlu.
Profilaktyka, panowie przede wszystkim
  • 0

budo_druss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 513 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Wątpię,aby pasażerowie autobusu kierowali się tym stereotypem.
Funkcjonuje on przede wszystkim w środowisku twardzieli z CHWDP na bluzach.


Pozdrawiam
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Nie rozumiem. Po jaką cholerę wszyscy pasażerowie mieli dzwonić na policję?
  • 0

budo_ever
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica

Wątpię,aby pasażerowie autobusu kierowali się tym stereotypem.
Funkcjonuje on przede wszystkim w środowisku twardzieli z CHWDP na bluzach.


Pozdrawiam


niestety nie - funkcjonuje on wsrod wszystkich srodowisk. niestety.
  • 0

budo_złooo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
A bo to raz kierowca chuj odjechał jak na przystanku dresy kogoś glanowały? Szarpały się dzieciaki - tak by odpowiedział o brak reakcji zapytany.

Znieczulica to broń obosieczna, wykończy nas wszystkich.
  • 0

budo_cassini
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1739 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kresy

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
W ocenie zachowania pazażerów zgadzam się z Drusem.
Złooo masz rację w 100% co do znieczulicy.
  • 0

budo_znamenskoye
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Zwykły człowiek boi się zazwyczaj. Ma żonę/dzieci/rodziców/dom itp., przez co myśli - "a co ja będę ryzykował, mnie przecież nie zaczepiają". Nie usprawiedliwiam ich, ale pokazuję pewien mechanizm. Do tego dołączona niewiara w skuteczność policji i oczywiście dostępność danych w papierach dla bandytów - skutek jest właśnie taki. Każdy olewa przemoc, dopóki nie dotknie ona jego samego. Wtedy jest zdziwienie i pretensje - czemu nikt nie zareagował.
Miałem kiedyś sytuację - młody chłopak stanął w obronie obcej kobiety, którą zaczepiał pijany przygłup na przystanku. Poprosił owego przychlasta by nie zaczepiał dziewczyny. Zrobił to kilka razy, ale kulturalnie. Tamten pijaczek zawinął się i minutę później był już razem z trzeźwym kumplem. Sprzedali kilka strzałów na ryj chłopakow, tamten upadł, nikt nic nie robi. Wyciągam komórkę i chcę zadzwonić na policję. Obok mnie siedziało z pięciu młodych skejcików i jeden z nich mówi do mnie - nawet nie próbuj dzwonić na psy. Ja mu odpowiedziałem magicznym słowem mocy "wyp...." i zadzwoniłem. Dwóch bandytów coś wrzeszczało na leżącego chłopaka, jeden z tych skejcików obok mnie wstaje i widzę, że idzie w stronę tamtych. A tymczasem na 997 nikt nie podnosi słuchawki. W końcu ktoś się zgłosił i zaczął zadawać pytanie - a jak oni są ubrani, a jak się nazywam, jak jestem ubrany, a ilu ich jest, a skąd dzwonię i tysiąc innych pytań. Odpowiadam na te durne pytania i widzę, że skejcik pokazuje tamtym dwóm na mnie i idą w moją stronę. Więc rozłączyłem rozmowę i wskoczyłem do autobusu, który akurat nadjechał. Za mną jeden z tych skejcików zawołał - tylko kapusie dzwonią na policję. I jak się dziwić ludziom, jak takich sytuacji są dziesiątki, że nie reagują? Moi koledzy nie raz w centrum miasta pod czujnym okiem kamer policyjnych oberwali po mordach. Znieczulica jest zła, ale to wina debili na górze, którzy dali nam takie prawo i zatrudnili tak niekompetentnych ludzi. Jedyne co w tym kraju funkcjonowało dobrze to policja skarbowa. Ta to zawsze była skuteczna, tylko, że wielokrotnie wobec niewinnych ludzi.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
Nikt nie odpowiedział na pytanie Wrezza, a mnie też to zaciekawiło - co by to dało gdyby więcej osób zadzwoniło na policję? Skoro jedna osoba zadzwoniła, a reszta to widziała to chyba logiczne że nie będą dzwonić. Zmieniłoby to coś?
  • 0

budo_rascal666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZĄBKI

Napisano Ponad rok temu

Re: znieczulica
tamten sejcik to konfident bo powiedzial temu pijanemu i jego koledze ze na psy dzwonisz...

Rzeczywiscie to jest bezsens ze zamiast szybkiej interwencji ze strony policji trzeba wczesniej zagrac w 10 pytan z koleziem z posterunku... przciez to jest pare minut rozmowy... a czasem te pare minut decyduja o zyciu....

Ok rozumiem pytania w stylu gdzie to jest, co sie dzieje... ale zeby pytac o ubior bandytow :o

chyba jak przyjedzie patrol to sam odrozni kopiacych kogos po twarzy kolesi od siedzacych grzecznie na lawce ludzi...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024