Skocz do zawartości


Zdjęcie

kurator???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Cóż, osobiście uważam, że lejąc kolesi z zemsty jesteś takim samym gnojkiem jak oni. Wg mnie usprawiedliwianie się: pobiliśmy go w 10 bo on z kolegami tydzień temu pobił mnie jest bez sensu. Potem się okaże że ktoś powie: skroiłem mu komóre i portfel bo mamusia jest chora. Jakże szlachetny powód. Pobicie to pobicie. A cel nie uświęca środków. Wg mnie oczywiście. Zapewne wiele osób ma odmienne zdanie.
  • 0

budo_beatles
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ja?

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Tez uwazam ze to bez sensu, pozatym to sie moze ciagnac w nieskonczonosc, ale mialem kiedys "nieprzyjemnosc" dyskutowac z jednym gosciem o "fair" play na ulicy... gosc klocil sie ze np. Krav maga nie powinna istniec bo nie kopie sie lezacego, itp itd...wspomnial jeszcze ze jak on chodzil na judo to trener zwracal uwage na owe fair play w walce...
i jak tu takim gadac, przeciez nie okaze swoim przeciwnikom fair play, jesli mnie napadaja w np.10 :roll:
:)
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Czyli ktoś Kalemu ukraść krowa - źle. Kali ukraść krowa - dobrze. Mi spuszczają łomot - źle. Ja spuszczam łomot: w kominiarce, z bejsbolem, zza węgła uderzeniem w potylice - jest super. Przemwia przez was iście szlachecki honor. A potem za tydzień ten sam koleś którego zlałeś założy nowy temat na budo i historia się powtarza...

Ten co zaczął jest zawsze winny.
Ja szanuję swoją i innych nietylkalność cielesną.
Jeżeli ktoś uważa że może sobie pozwolić na więcej niż inni- czyli być zagrożeniem dla ludzi to z chęcią i satysfakcją mu wpierdole.
Wpierdol to jedyne co mogę mu zrobić. Ja mimo kończenia studiów prawniczych podchodzę sceptycznie do wymiaru sprawiedliwości.
Ja jestem za pełnym liberalizmem. Nie należy nikogo bić ani za religię, kolor skóry, światopgląd, orientacje seksualną. Dla mnie niedookreślone popularne słowa "Zasady współyża społecznego"=umowa dwustronna.
Każdy z nas powinien robić wszystko na co ma ochotę byle nie przeszkadzał innym.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Jeżeli ktoś uważa że może sobie pozwolić na więcej niż inni- czyli być zagrożeniem dla ludzi to z chęcią i satysfakcją mu wpierdole.


Tzn: stanowisz zagrożenie dla ludzi stanowiących zagrożenie dla innych ludzi :D Oczywiście nie mówie tu o obronie własnej tylko o spuszczeniu komuś łomotu z zemsty. I tu pojawia się problem: czy cel uświęca środki? Załóżmy że on z kolegami pobił Ciebie, a Ty ze swoimi pobiłeś jego. Obaj dopuściliście się czynu naruszenia czyjejś nietykalności osobistej. Tylko motyw był inny. Czy to Cie usprawiedliwia?
  • 0

budo_kontur17
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 864 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszwa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Jeżeli ktoś uważa że może sobie pozwolić na więcej niż inni- czyli być zagrożeniem dla ludzi to z chęcią i satysfakcją mu wpierdole.


Tzn: stanowisz zagrożenie dla ludzi stanowiących zagrożenie dla innych ludzi :D Oczywiście nie mówie tu o obronie własnej tylko o spuszczeniu komuś łomotu z zemsty. I tu pojawia się problem: czy cel uświęca środki? Załóżmy że on z kolegami pobił Ciebie, a Ty ze swoimi pobiłeś jego. Obaj dopuściliście się czynu naruszenia czyjejś nietykalności osobistej. Tylko motyw był inny. Czy to Cie usprawiedliwia?

Przecież wymiar sprawiedliwości- katalog kar z kodeksu karne co przecież nic innego jak rodzaj zemsty.
Ktoś kradnie=sąd orzeka więzienie
Ktoś kradnie= ja orzekam wpierdol.
Zdaję sobie że moje postępowanie jest niezgodne z prawem ale według mojego poczucia moralności "dobro należy czynić, zło należy niszczyć" a nie jak twierdzi filozofia rzymskokatolicka (od św. Tomasza z Akwinu) "zła należy unikać".
Pierwowzorem mojej rozterki jest słynna "Antygona" czyli wybór pomiędzy prawem stanowionem a moralnością (bądź wiarą jak wolisz).
Ja nigdy nie nazwę kryminalistą człowieka który popełnił przestępstwo w imię sprawiedliwości.
Wiesz o tym że gwał według k.k. nie jest zbrodnią tylko występkiem.
I co? Ktoś np. mi zgwałci dziewczynę (bez okrucieństwa po prostu podaj jej środki nasenne z puknie na śpiocha) i dostanie za to 2-3 lata w zawieszeniu. I to jest sprawiedliwe?
A tych 10 chłopaków nic starsznego nie zrobiło więc według mnie upomnieniem się skończy.
Natomiast z jednym się zgadzam zemsta prowadzi do zemsty i tak aż wszyscy się pozabijają. Naszczęście Polska to nie Sycylia, gdzie przez wendetę ginęli wszyscy mężczyźni w miejscowości.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Ja tak sobie gadam o moralności i takie tam bo siedze sobie bezpieczny przed kompem, ale myśle że jakby ktoś dotknął mojej dziewczyny to srałbym na prawo i moralność i zatłukłbym gnoja. Ale to tylko takie moje spekulacje :) . Ale pomiędzy, jak to ładnie napisałeś "popełnieniem przestępstwa w imię sprawiedliwości", a wpadnięciem w nałóg napieprzania kolesi z byle powodu jest bardzo cienka linia. Jeśliby prywatne zemsty nie były karane to całą masa nieodpowiedzialnych gnojków naparzołoby starsze panie mówiąc, że to w imie sprawiedliwości.
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Sorry za drugi post ale o czymś zapomniałem :oops: .

Zdaję sobie że moje postępowanie jest niezgodne z prawem ale według mojego poczucia moralności "dobro należy czynić, zło należy niszczyć" a nie jak twierdzi filozofia rzymskokatolicka (od św. Tomasza z Akwinu) "zła należy unikać".


Religia tym się różni od kodeksu karnego że musi być rozpatrywana dla każdego przypadku oddzielnie. Poza tym Przykazania są tak głebokie że nie można ich rozumować tylko dosłownie, np. jakoś kościół nie potępia obrony Jasnej Góry, czy cudu nad Wisłą chociaż naprawde wiele osób tam zginęło. Kościół (czy jak kto woli filozofia rzymsko-katolicka) nie potępia obrony własnej i najbliższych nawet jeżeli prowadzą one do "uszkodzenia" napastnika.
  • 0

budo_rossomak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-ch/Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Moim skromnym zdaniem: POLICJA POLICJA i jeszcze raz POLICJA potem sad i cały kołowrotek. To jedyny sposób na 10, w końcu (chyba kazdy) z nich ma kumpli itp. a mała armię niełatwo uzbierac... :)

Ja tak sobie gadam o moralności i takie tam bo siedze sobie bezpieczny przed kompem, ale myśle że jakby ktoś dotknął mojej dziewczyny to srałbym na prawo i moralność i zatłukłbym gnoja. Ale to tylko takie moje spekulacje

Popieram. Kiedyś już się o tym dosadnie wyraziłęm na forum :twisted: ale uważaj tu są je***i kryptopacyfiści i ludzie któym jaja na zimnie poodpadały, ich zdania i argumentów nie przytoczę bo się :blus:

ps.sa tez zdrowo rozsądkowi (walka w obronie słabych, małych, kobiet i swojej) dla nich, szlachetnych idealistów z wymierającego gatunku poklon poklon poklon

ps. pier***ć gównojadów pacyfistów :!: :!: :!: (albo wywalic ich do korei północnej/Iranu -niech tam pajacują :twisted: )
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

ale uważaj tu są je***i kryptopacyfiści i ludzie któym jaja na zimnie poodpadały, ich zdania i argumentów nie przytoczę bo się

ps.sa tez zdrowo rozsądkowi (walka w obronie słabych, małych, kobiet i swojej) dla nich, szlachetnych idealistów z wymierającego gatunku

ps. pier***ć gównojadów pacyfistów(albo wywalic ich do korei północnej/Iranu -niech tam pajacują)

dorosnij... i nie martw sie o postawy obywatelskie wiekszosci tutaj piszacych, daja rade. mnie tez zbiera na wymioty (jak czytam takie tresci jak w cytacie).


ale rozkminy niezle, musze przyznac, tomasz z akwinu, przykazania, wszystko w temacie o tym czy typ powienien miec kuratora. kolejne potwierdzenie faktu iz VB spada z wysoka bez spadochronu :roll:

pozdro
  • 0

budo_sarmata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

ale rozkminy niezle, musze przyznac, tomasz z akwinu, przykazania, wszystko w temacie o tym czy typ powienien miec kuratora. kolejne potwierdzenie faktu iz VB spada z wysoka bez spadochronu


Zawsze uważłem że fora są po to żeby każdy mógł się wypowiedzieć co na dany temat myśli. A jeśli ktoś spogląda na daną kwestie przez pryzmat religii czy moralności to chyba ma prawo o tym mówić. Jeżeli dla Ciebie rozmowy teologiczne i naukowe są oznaką tendencji spadkowej forum no to cóż...
  • 0

budo_esthan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 305 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
rossomak, przejedź się do Legii Cudzoziemskiej, odsłuż tam 5 lat, zostań najemnikiem,
przeżyj tak z 10 lat strefach zagrożonych i dopiero potem mów pie... pacyfistów....

A jeszcze niedawno się pytałeś co zrobić jak ci jakiś malusi ćpunuś na dwołcu we wrocławiu strzykaweczkę z aidsikiem pokaże i zapyta czy masz pieniążki. Wyglądasz mi na naturalnego agresora, a tacy kierują się instynktem.
No chyba że jak będzie sytuacja kryzysowa to MDA w łapę login na budo i relacja na żywo,
panowie sierpem wali co robić ? unik czy może jakieś koppo-jutsu mu w łapę ?
  • 0

budo_diriz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Zawsze uważłem że fora są po to żeby każdy mógł się wypowiedzieć co na dany temat myśli. A jeśli ktoś spogląda na daną kwestie przez pryzmat religii czy moralności to chyba ma prawo o tym mówić. Jeżeli dla Ciebie rozmowy teologiczne i naukowe są oznaką tendencji spadkowej forum no to cóż...


zgadzam sie calkowicie, z tym tylko malym ale ze w danym temacie pisze sie na ten temat. jest taki dzial knajpa gdzie sa roztrzasane takie zagadnienia. Dysputy teologiczne niewatpliwie kazdy ma prawo prowadzic, ale na przyklad na forum zajmujacym sie tematyka teologii. Na gorze strony jest baner, na ktorym m.in. mozna wyczytac "... vortal o sportach i sztukach walki". Nie jest tak moze do konca bo o innych rzecach takze mozna tu pisac, ale w dzialach ku temu stworzonych.
Tendencja spadkowa nastepuje, poniewaz od momentu kiedy jedyny moderator tego dzialu zrzekl sie swojej funkcji, ulica regularnie sie stacza, a kierunku jazdy calego forum tez juz chyba nikt nie kontroluje tak do konca.
  • 0

budo_yoshihiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Krakowa

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Tendencja spadkowa nastepuje, poniewaz od momentu kiedy jedyny moderator tego dzialu zrzekl sie swojej funkcji, ulica regularnie sie stacza, a kierunku jazdy calego forum tez juz chyba nikt nie kontroluje tak do konca.


tak,Tak,tak, tak, tak

O to właśnie chodzi Dritz
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Co grozi za pobicie w miejscu publicznym,(zamieszane osoby nieletnie)przy duzej ilosci swiadkow? Pobicie - okolo 10 vs 1 , groxby, zaczepki wszystko w jednym ???? Czy za to jest kurator ??osoba pobita bez sladow na ciele.


158 § 1 kk
pobicie z narażeniem na śmierć lub cięzki uszczerbek na zdrowiu (zalezy jak Cię bili, tzn czy da się zakwalifikować, że groziło Ci któreś z tych niebezpieczeństw.

Jeśli nie zostaje 157 § 3 ale tu musiałbyś sam - z pomocą adwokata - wnieśc akt oskarżenia.
Zagrożenie - do 2 lat więzienia.

Tak czy siak zgłaszaj.
Jak umorzą składaj zażalenie.
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Niesadzilem ze tak was podkurwi ten tekst co napisalem.Poprostu bylem wtedy troche napruty.W sumie to niepowinienem tak pisac,ale jakos tak wyszlo.Ale w koncu kazdy powinien miec wlasne zdanie.Niekazdy dazy policje szacunkiem,ja naprzyklad nie,ale i nie bez powodu.Niema co sie denerwowac,musi byc jakis kontrast.Zawsze tak bedzie ze beda osoby ktore nic do policji niemaja i takie ktore wrecz fanatycznie ich nienawidza.Jak by to bylo jakby wszyscy lubili polocjantow.ale to ciekawe ze ktos mnie porownal do dresiarza,mimo ze nim niejestem.Ja mam chociaz mature a ty nie.
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
Stary ja na twoim miejscu zalatwial bym to bez POLICJ :!: policja nic im nie zrobi tak samo jak sad :!: dostana kuratora na para lat i co :?: ustaw sie gdzies 3 rurki na leb i po sprawie :twisted: bo jak sie rozprujesz na psach to potem jeszcze na osiedlu bedziesz mial przej***ne :!: a chlopaki bede sie mscili :!: POzdrO
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

Ja mam chociaz mature a ty nie.

8O 8O 8O Stary a co ma matura do czlowieka i stylu w jakim sie ubiera?? bo ja nie rozumiem :roll: sa kolesie po STUDIACH BARDZO DOBRYCH, BARDZO MADRZY a w weekend wychodza i sie na*****alaja (Tzw.DRESIARZE) Ahhhh.... :?
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
A za rurki na łeb to się nie będą mścili...?
element i patologia
Pewnie ze od razu się do pierdla nie trafi, ale co ma wisieć nie utonie:
najpierw wyrok kurator (gośc ma juz w papierach, że skazany) potem poprawczak może być i żegnaj osiedle, jak dorosnie, potem zawiasy i w końcu odsiadka, jedna, druga, trzecia... recydywa i całe życie przesrane...

A jak Ty zaczniesz napierdalać po głowach to taki będzie tez Twój los...
  • 0

budo_skylark1987
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Las w Łódzkim
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???

A za rurki na łeb to się nie będą mścili...?
element i patologia
Pewnie ze od razu się do pierdla nie trafi, ale co ma wisieć nie utonie:
najpierw wyrok kurator (gośc ma juz w papierach, że skazany) potem poprawczak może być i żegnaj osiedle, jak dorosnie, potem zawiasy i w końcu odsiadka, jedna, druga, trzecia... recydywa i całe życie przesrane...

A jak Ty zaczniesz napierdalać po głowach to taki będzie tez Twój los...

Nie mowie zeby widzieli kto im sprzedaje rurki na leb isc w ciemne miejsce najlepiej w nocy spokojnie poczekac.... najlepiej to wylapywac ich pojedynczo :!: a co do tych wyrokow to nie byl bym tak pewny mam znajomego ktory setki razy sie napierdal** odwalal inne ciekawe rzeczy :twisted: ma zawiasy TYLKO i jest wolnym czlowiekiem :twisted: Polskie prawo jest po chu** dla mnie :!: niewinni siedza niektorych wsadzaja za tekie rzeczy ze sie w glowie nie miesci...... Teraz jeszcze Ziobro wjechal to ja juz nie wiem co to bedzie..... :roll: POzdro
  • 0

budo_jezi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: kurator???
mi niechodizlo o oto ze jak ktos ma mature i studije to jest jakis cacy i wogule.Tylko o to ze jakis typek pisze mi ze wg niego jestem jakims imbecylem co kroi w 10 na 1.A prawda jest taka ze ja mam wyzsze wyksztalcenie od niego mimo ze moj wczesniejszy tekst o tym nieswiadczyl.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024