Skocz do zawartości


Zdjęcie

starcia mistrzow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_ralman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Niestety sprowadzasz wszystko do przemocy.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow

Niestety sprowadzasz wszystko do przemocy.


Nie wręcz przeciwnie

Nie obnażamy się publicznie, nie napastujemy seksualnie, nie atakujemy innych. Nie niszczymy przystanków. I nie pozwalamy na to innym


Agresywnych typów należy (w miarę możliwości) obezwładnić i odstawić odbowiednim służbą. Ukarać tak żeby się odechciało. Z opowieści wiem że nawet areszt to nie jest miejsce do którego by się chciało wracać.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Mialy bys historie z zycia wziete z namiastka aikido, ale widze, ze jak zwykle temat spadl na psy. Czy wy forumowicie potraficie sie tylko klocic i filozofowac nad katem padania uke w trakcie lotu wahadlowego?
Dochodze do wniosku, ze 3/4 postow tutaj poruszanych to za przeproszeniem pieprzenie o szopenie, bez konkretow i faktow, na ktore tak liczylem zakladajac ten temat.
Ok to by bylo na tyle, nie chce sie bawic w dlugie bezcelowe pisanie. Jak macie cos konkretnego do napisania to piszcie, a jezeli nie to dajcie sobie spokoj, bo znowu powstanie temat pokroju: "kobiety i aikido".


pozdro dla ludzi piszacych krotko, zwiezle i na temat :wink:
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Co do tych starc mistrzow....to ciagle nasuwa mi sie pytanie, ktore zapewne juz nie raz padlo tutaj, mianowicie jak mistrz aikido poradzi sobie z dobrym bokserem...Wiem, wiem zaraz napiszecie, zeby tenkan zrobil w ulamku sekundy, albo nauczyl sie biegac sprintem na 100 metrow. Czy "dziadek" nie mial nigdy do czynienia z bokserami w tych zamierzchlych czasach? Moze ktos z was czytal jakis artykul, w ktorym stary mistrz pojedynkowal sie z bokserem i przytoczylby go na lamach forum.



pozdro
  • 0

budo_derkater
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków znów JUHU!!!

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Przyznam się że nie chce mi się teraz dokładnie sprawdzać szczegołów tej historii, ale jest #####ik o dziadku, jak to niego przyjechał jakiś "hamerykański" mistrz świata w zapasach czy boksie czy innej wolnoameryknace. I wziął lekcje pokory i byl zachwycony.

Aczkolwiek wydaje mi się sparing to zawsze jakieś ograniczenia umowne i konwencje. Sprawdzian jest jak walczysz o życie czy jakiś kawałek godności, ale trudno żebyśmy się tak sprawdzali, bo pewnie wtedy większość krótko by ćwiczyła;-)
Jakoś wydaje mi się, że w realnej walce liczy się nie sama technika wykonana choćby i najpoprawniej (nauczona na aikido czy gdziekolwiek indziej) ale taki mix warunków - umiejętności, mocnej psychy, umiejętności oceny sytuacji itd. No a w związku z tak ogromną ilością zmiennych nie da się przesądzić o tym czy lepszy jest mistrzu z aikido, czy karate czy judo. Jasne że w aikido fajne jest to że to młody system i korzysta z wszytskiego co przed nim. Ale krwawa magia jeszcze młodsza. Itd. itp.
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Po prostu wielcy mistrzowie sa zwykle juz starzy i zapewne dostaliby niezlego lupnia. A ze wtedy straciliby w oczach swoich studentow, tak wiec wola pozostawiac wszelkie tego typu sprawy jako nierozstrzygniete.
Jedyna metoda ktora dalaby jako taki obraz ktory z nich jest lepszy, jest po prostu wyjscie na ring - no ale raczej widok starego mistrza na ringu w jakichkolwiek zawodach bylby dosc... nieprawdopodobny :roll: A ze jak juz stwierdzilem raczej nie mamy co liczyc na takie widowisko, wszelkie debaty na ten temat to zwykle teoretyzowanie, nie prowadzace do niczego.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
A czy stary mistrz musi wychodzic na ring? Moze jakis mlodszy mistrz by sie wkoncu opowiedzial jak wracal z treningu do domku i spotkal zlego misia, albo zly mis trenujacy cos uderzanego wprosil sie na trening z niezbyt pokojowa misja :wink: Nie wierze, zeby na tyle klubow w kraju i poza nim nikt z szanujacych sie aikidockich misi nie mial mozliwosci sprawdzenia swoich wielu lat treningu w walce. Chyba, ze wszystkie starcia skonczyly sie fjaskiem i dlatego taka pustka w mym temacie :? :cry:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Boks w czasach dziadka tez wyglądał inaczej ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
no ja juz kiedys pisalem...:)

niestety udalo mi sie tylko kobiety zbic, a faceci uciekli...:)

swoja droga to bylo niezle doswiadczenie :)

pozdrawiam
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
Mr. Smail welkom bak :) Tutaj i we wszystkich pozostałych tematach. :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: starcia mistrzow
a ja tak tylko na chwile...:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024