Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bunkai Bassai


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
ja się zgadzam
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai

a zastanowcie sie, czy to rzeczywiscie jest tak bez sensu...


Nie oceniam, czy to jest z sensem czy bez sensu, samo kata niewątpliwie było raczej robione dla zabawy i tak je odebrałem :> A co do mieszania karate i ju-jitsu - cóż, nasz twórca stylu (Kubota) zaczynał swoją przygodę ze sztukami walki właśnie z ju-jitsu i do dziś pozostało mu zamiłowanie do wszelakich dźwigni, podcięć, rzutów i obaleń (zresztą w dojo u siebie ćwiczy coś, co nazwał kubojitsu - dostosowaną do metodyki gosoku-ryu szkołę ju-jitsu), więc ciężko, żebym wyśmiewał tę koncepcję jeśli ćwiczę ten styl. Po prostu pewne rzeczy do siebie pasują, a pewne wyglądają groteskowo.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
trzeba przyznać, że ludziom z juji-tsu należy się wielki szacuneczek
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
pozatym to wszystko mieszało się w tym samy kotle a jak nie to przynajmnie w jednej kuchni i czsem ciężko jest to rozgraniczyć
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
nawiązując do mojej ostatniej wypowiedzi:
kiedyś gadałem z gościem, który chciał się zapisać na treningi i dużo gadał o Aikido, że to ,że tamto i w końcu mu powiedziałem, że o Aikido wie wiele ale o Karate mało bo niech mi powie gdzie się kończy Aikido a zaczyna Karate :?
  • 0

budo_chemik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 863 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
OK, wszystko w porządku, ale mnie chodzi raczej o coś takiego, że na siłę ktoś stara się udowodnić, że dany ruch kryje w sobie przechwyt - dźwignię - duszenie - ucisk na punkt witalny (kolejność dowolna). A na dodatek powołując się na koneksje z Okinawą naucza interpretacji do kata shotokanu, wykonywanych ściśle według tego kanonu. Gdzie można to można, ale nic na siłe bo mnie to nie przekonuje (ale może jestem wyjątkiem).

Ale z dwojga złego to już wolę takie kombinacje niz jak jeden wielki sensej pokacuje obronę shuto uke przed uderzeniem kijem blokując jego koniec :) :) :)
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai

OK, wszystko w porządku, ale mnie chodzi raczej o coś takiego, że na siłę ktoś stara się udowodnić, że dany ruch kryje w sobie przechwyt - dźwignię - duszenie - ucisk na punkt witalny (kolejność dowolna). A na dodatek powołując się na koneksje z Okinawą naucza interpretacji do kata shotokanu, wykonywanych ściśle według tego kanonu. Gdzie można to można, ale nic na siłe bo mnie to nie przekonuje (ale może jestem wyjątkiem).


Ta, właśnie to miałem na myśli mówiąc, że gdzieniegdzie pasuje a gdzieniegdzie wygląda groteskowo. Zwłaszcza w momentach, gdzie naturalny byłby prosty cios a ktoś na siłę próbuje interpretować to jako bardzo skomplikowaną dźwignię.
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
Hmmmmmmm, no nie wiem co Ci tu odpowiedzieć :?
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
no to tu się zgodze :D
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
nic dodać nic ując, gdzie pasuje to pasuje i nie ma co wydziwiać
  • 0

budo_marjan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai

Nie oceniam, czy to jest z sensem czy bez sensu, samo kata niewątpliwie było raczej robione dla zabawy i tak je odebrałem :> A co do mieszania karate i ju-jitsu - cóż, nasz twórca stylu (Kubota) zaczynał swoją przygodę ze sztukami walki właśnie z ju-jitsu i do dziś pozostało mu zamiłowanie do wszelakich dźwigni, podcięć, rzutów i obaleń (zresztą w dojo u siebie ćwiczy coś, co nazwał kubojitsu - dostosowaną do metodyki gosoku-ryu szkołę ju-jitsu), więc ciężko, żebym wyśmiewał tę koncepcję jeśli ćwiczę ten styl. Po prostu pewne rzeczy do siebie pasują, a pewne wyglądają groteskowo.


Ja byłem jednym z autorów tego niezapomnianego kata 8) i stwierdzam że kata z balachą, ogólnie z parterem są głęboko bez sensu. Odpowiednikiem kata karate w jujitsu jest tak jak i w judo walka aranżowana. OCzywiście zalezy jak kto pojmuje słowo jujitsu.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai

Ja byłem jednym z autorów tego niezapomnianego kata 8) i stwierdzam że kata z balachą, ogólnie z parterem są głęboko bez sensu.


Ja ci dam kurde bez sensu..... jak wymyśliłem żeby w tym kata (durnym bo durnym, ale jednak zabawa była :) ) wprowadzić balachę i okrzyk kiai w momencie jej wykonywania to się wszyscy cieszyli i śmiali, a tutaj proszę - nóż w plecy! Nikomu już nie można ufać :) :) :)

p.s.
offtopicuję.... co się ze mną dzieje....
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
Panowie zchodzimy z tematu, macie naprawde fajne wywody ale zameiszczając ten wontek oczekiwałem czegoś troche innego :?
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
Kayo, ja uważam że to co dało się na forum na ten temat przedyskutować to już przedyskutowaliśmy. Żeby zrobić coś więcej, trzeba by się zebrać w jakimś "międzystylowym gronie" na żywo i zrobić po prostu burzę mózgów - jak się na żywo niektóre rzeczy próbuje, to od razu pomysły przychodzą do głowy, a 'w ciemno' to ciężko :/
  • 0

budo_kayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:RaDoM

Napisano Ponad rok temu

Re: Bunkai Bassai
Wiem :( to nawet fajny powysł ale sam wiesz, że to ciężko by było, pozatym czekam na to jak się pojawi kolega Laser ponoć miał mieć cosik ciekawego ale się nie pojawia :( Sam bym chciał takiej konfrontacji ale co tu dużo gadać
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024