Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zachęcać ludzi na treningi?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
96 odpowiedzi w tym temacie

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Eee to myslalem ze u nas jest kiszka , ale w porownaniu z tym co tu piszecie to widze ze nie jest tak zle.
Pozdrowka.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Tak, Patrol tyle tylko, ze niektóre nie chca. A po co zmuszać? A jak będą cwiczyły na chama to mogą tylko psuć atmosferę na treningu swoimi fochami. Zresztą na zdną SW nie jest nigdy za późno. :-) .

Pozdrawiam.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Po to zmuszać że jest szansa iż kiedyś to docenią. Taki dajmy na to Patrol, który został przez rodziców zmuszony jak był mały, trenuje już ponad 10 lat i wcale nie żałuje :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Ja znam osoby, które np. trenowały 5 lat i teraz obecnie mają 15 czy tam 14 i olały karate, bo im się znudziło i nie chodzą. Więc wiesz - z każdym jest inaczej. Jedne doceni, drugi będzie uważał, ze zmarnował dużo czasu...:?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A ja znam mnóstwo ludzi w wieku 25-30 lat , którzy teraz przy piwku lub jablu wspominają dobre czasy jak trenowali i walą się w pusty łeb ,że dali się zfrajerwoać kolezką :cry:
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Oj to czesty przypadek. Czasami przyprowadzaja swoje dzieci zeby kontynuowaly to co tatus zapierdzielil. Jezeli tak to jeszcze nie zle gorzej jak zabieraja dzieci na piwko . Tak tez jest. A niech im rosna brzuchy .
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Vop23 => To akurat tyczy się nie tylko SW. Wielu rodziców zmusza dzieci do pewnych czynności, chociaż one w ogóle nie są tym zainteresowane. Znam kobiete, ktora przymusza swoją 8-letnia córkę do gry na gitarze. Próbowałam się uczyć kiedys i wiem, ze jest cieżko. Widocznie ona kiedyś chciala za młodu i jej nie wyszło, dlatego teraz jej dziecko MUSi umieć grać...:?.

Wg mnie najlepiej oddać sie pasji jeśli robi to się z poczucia własnej chęci. Wtedy jest to piękne.

Aha - znam jeszze przypadki, gdzie rodzice ćwiczą z własnymi dziećmi. Podczas jednego kumite jeden facet powiedział do jakiejś 12-latki "A Ty co podrywaz mojego syna?" , a ona mu na to "To nie ja, to on mnie"...:).Mały stał obok i dziwnie się na nich patrzył :) ..

Pozdrawiam.
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A co ma zrobic rodzic z otylym grubaskiem , ktory caly dzien najchetniej przesiedzialby przed komputerem z kanapka w buzi ? Musi go zapedzic do cwiczen / karate , basen , inne / bo wyrosnie z niego monstrum . Gowniarz tego nie rozumie i idzie na latwizne a rodzic rozumiec musi. Sa rodzice , ktorzy maja w dupie co z dzieci wyrosnie ale sa i inni. Na szczescie.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
vop23
A jak u was jest z naborami ?
Pochwal się...skoro nie jest tak źle...
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
od 20 kilku do 30 osob w grupie . Dla mnie to marnie ale jak Wy piszecie ze zadawala Was 12 - 15 osob no to w tym porownaniu niezle.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A skąd jesteś :>?
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?

vop23
A jak u was jest z naborami ?
Pochwal się...skoro nie jest tak źle...


A u nas zapislo sie jak narazie 5 osob :( zobaczymy moze jeszcze ktos dojdzie...

W kazdym badz razie zostala otworzona mlodsza grupa (nowi+dziecaki co byli wczesniej) i maja odzielne dwa treningi

A o grupie +30 to nie ma ani widu ani slychu :?
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
U mnie to chyba nawet nie było plakatów o grupie +30....
  • 0

budo_baxii
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PROSZOWICE

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
U mnie w szkole trenuje 20 osób miasto 7 tys. mieszkańców szkoły capuery i thai boxu jesteśmy trzecią i największą w miescie zajęcia kosztują 50 pln są zniżki dla rodzin. Sensei traktuje to jak hobby pracuje na bramkach i ochronie osobistej cwiczymy Oyama Karate i system combat tworzony przez senseja.Do tego jeszcze filie szkoły w dwóch miastach łącznie trenuje 60 osób. :P
  • 0

budo_vop23
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 613 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
No wlasnie . Grupki po kilkanascie osob to slabo. Ma ktos jakis konkretny pomysl zeby przekonac ludzi , ze naprawde warto trenowac karate ?.
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
Kilkanaście osób to słabo? A po co więcej? Moim zdaniem jak osób jest -naście to już spokojnie wystarczy do funkcjonowania sekcji. A co do przekonywania innych to szanse nikłe bo karate oferuje rzeczy, którymi większość ludzi nie jest już zainteresowana i raczej nie będzie. Czasy światłości karate minęły, ale i tak nie jest tak tragicznie jak to niektórzy malują.
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zachęcać ludzi na treningi?
A wg mnie jest tragicznie. Mieszkam w 7 tys. mieście i tu się ledwo da grupę skleić. Z drugiej strona mała grupa ma także swoje zalety, ponieważ sensei moze sie skupić na błędach, które robisz, bo w naprawdę dużej grupie niektórych błędy moga być niedostrzegalne. Zresztą - wszytsko zależy od instruktora.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024